Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

ON JEST DŁUGO CIERPLIWY

David Wilkerson

Apostoł Piotr mówi nam, że jest powód, dlaczego Jezus jeszcze nie powrócił. „Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania” (2 Pt 3:9). Nasz Pan ma wiele cierpliwości względem bezbożnych.

Ja osobiście jestem zdumiony, że Bóg ma taką cierpliwość do nas w tej generacji. Moralny upadek smuci nawet świeckich obserwatorów. Nawet jeżeli chcesz mieć czyste sumienie, twój umysł jest przesiąknięty informacjami o złych rzeczach, które dzieją się codziennie. Niektóre są tak złe, że aż trudne do pojęcia: morderstwa w szkołach, molestowanie dzieci, wojowniczy homoseksualizm, niespotykane skandale.

Często nasze serca wołają, „Panie, kiedy nastanie sprawiedliwość? Kiedy postawisz tych przestępców przed sądem?” Zastanawiamy się, dlaczego Bóg czeka tak długo, kiedy taka niesamowita bezbożność pleni się dzisiaj. Wyobrażamy sobie scenę, kiedy czyniący zło wreszcie uklękną przed Panem i Jego świętością.

Ale Piotr mówi, że Jezus nie skupia się teraz na sądzie, nawet dla najgorszych grzeszników. Pan jest raczej zajęty miłosierdziem. Okazuje cierpliwość nawet względem najgorszych złoczyńców. On czeka, by okazać miłosierdzie każdemu grzesznikowi, wołając i szukając ich.

„Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności, jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się? Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość. Przeto, umiłowani, oczekując tego starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju” (3:11-14).

Możemy przeżywać nasze dni zajęci znakami czasu na Bliskim Wschodzie lub gdziekolwiek, ale Bóg mówi, „Patrz w swoje serce. Upewnij się, czy gorliwie wypełniasz Moje Słowo.” Paweł dodaje, „Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu” (Rz 14:12). Potem ostrzega nas, byśmy nie osądzali innych, byśmy nie stali się powodem zgorszenia dla brata i nie spowodowali jego upadku.

Zaktualizowane: 5 czerwca 2016 - 10:06

6 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Czasami mam wrażenie, jakby nie ktore posty zostaly napisane specialnie dla mnie? Nie komentuje czesto..czytam i po chwili sobie uswiadamiam „ej ale ja sie zmagam z takim problemem, post pomogl bardzo” albo jakis uzytkownik nagle zaczyna pisac kompletnie nie zwiazanego z tematem a jednak zwiazanego z moim problemem z ktorym staram se poradzic? To jest piekne, tak jakbysmy wszyscy mieli wspolnego ducha i byli nim prowadzeni oczywiscie w Panu Jezusie naszemu Zbawicielowi !!!!!!

  Czasami sie wzrusze jak mysle o tym po takie rzeczy wydaja sie normalnie niemozliwe ?.

  Pozdrawiam Was wszystkich i mam nadzieje ze zjazd sie udał ❤️

  Mialem dzis isc do zboru, nie poszedlem, czuje sie upadly na duchu, dziekuje ci Panie za tego bloga i Tb Panie admine dziekuje rowniez. Ty wiesz, ze twoja nagroda juz czeka? W NIEBIE ?

  1. Też tak mam, że często mam jakiś problem, a potem wchodzę na bloga i jest nowy wpis dotyczący mojego problemu 🙂

  2. Dwukrotnie narodzony

   Skoro czujesz się upadły w duchu to pomodlimy się za Ciebie, jak ci na imię ?

 2. Paweł Misiaszek

  Księga Mądrości, Rozdział 12ty

 3. Nowonarodzenie to stan w którym wiesz kiedy grzeszysz ( najczęściej myślami) i ogromnie tego żałujesz oraz szczerze przepraszasz za to Jezusa. Wtedy przychodzi szatan który cię oskarża i mówi że Bóg na pewno ci nie wybaczy. Ale Jezus wybacza zawsze jeśli tylko wierzysz w jego ofiarę.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish