Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 22.05.2016

„O nic przesadnie się nie troskajcie, lecz wszystkie wasze potrzeby polecajcie Bogu w modlitwie błagalnej (połączonej) z dziękczynieniem.  A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, niech strzeże w Chrystusie Jezusie serc i myśli waszych.”

Flp 4.6-7

Jest to przepis na sukces w rozumieniu biblijnym.

Masz problem? powierz go Bogu. Od tej pory to Bóg ma twój problem. Nie chcesz? działaj sam.

Jak należy się modlić w potrzebie? modlitwą błagalną, a nie recytatroską. Modlitwą połączoną z dziękczynieniem.

Dlaczego tak należy robić?

Ponieważ „pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł”.

Pokój z greckiego to „eirene”. Oznacza on stan serca   w stosunkach między człowiekiem a Bogiem.

Myślę, że jedną z ważniejszych przemian jakie doświadczyłem po narodzeniu na nowo, był wyżej wymieniony pokój. Do czasu przemiany byliśmy w stanie buntu wobec Boga. Nie żyliśmy w pokoju.

Warto przy tej okazji dodać jako ciekawostkę, iż w greckim „eirene” to także nazwa bogini …pokoju.

Po hebrajsku „pokój” oznacza „szalom”.Jest to bardzo intymne pozdrowienie. Jest to pozdrowienie, które życzy pokoju płynącego z intymnej komunii z Bogiem. Tak było ono rozumiane w Starym Testamencie. Chrystus pozdrawia swoich uczniów tym właśnie wezwaniem – „szalom”. Podczas Ostatniej Wieczerzy powiedział do nich: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję” (J 14, 27).

Dalej w wersecie z Filipan czytam:

„niech strzeże w Chrystusie Jezusie serc i myśli waszych’

Tak więc pokój jest tylko w Chrystusie.

Jeśli mówimy „szalom”, to w domyśle, jest on tylko w Chrystusie.

Pamiętajmy, że „świat” też chce nam dać pokój, ten ludzki pokój.

W czasach ostatecznych będzie fałszywy pokój:

Tes 5

„Bo gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo! tedy na nich nagle zginienie przyjdzie, jako ból na niewiastę brzemienną, a nie ujdą.

 • Źródło: 1 Tes 5,1–3″

Pokój ludzki jest zawsze tymczasowy. pokój Chrystusowy jest wieczny.

 

Znalezione w necie:

„Czym jest ten ludzki pokój i ludzka radość? Jest to coś, co uzyskujemy od ludzi. Nasz ludzki pokój jest jakby wyżebrany od drugiego człowieka. Bo faktycznie, szukając takiego pokoju i radości, szukamy ochłapów i żebraniny. Ta szczypta uznania ludzkiego, ten drobiazg pochwały, komplementu czy czyjegoś jasnego spojrzenia to przecież ochłap, i my z tego chcemy budować nasz pokój. I bywa tak, że komuś się udaje, że ma uznanie, ma sukces, ma te zwykłe ludzkie ochłapy, które dają mu zadowolenie. Jest to wtedy ten ludzki pokój, ten wyżebrany, który daje świat. Jakżeż taki pokój jest nietrwały. Wystarczy jakiś incydent, wystarczy, że spotyka nas czyjaś niegrzeczność, złośliwość, jakieś podejrzliwe spojrzenie, i pokój pryska, radość znika. Nie ma już w nas pokoju, bo zostały zabrane nam te wyżebrane ochłapy.

Mam znajomą, która uważa się za chrześcijankę. Ok 2 lat temu poszła za moją namową pierwszy raz do zboru. Była bardzo zdegustowana faktem, że nikt jej nie przywitał. Już więcej z tego powodu nie poszła na nabożeństwo. To jest ten przykład.

 

 

Kiedy zabraknie nam tego ludzkiego pokoju, pojawia się jego odwrotność – lęk, który jest chorobogenny, rodzi nerwicę. Lęk rodzi się z szukania ludzkiego pokoju; jest skutkiem utraty tych wyżebranych cząstek naszego pokoju, które zostały nam zabrane, a kiedy indziej skutkiem obawy, żeby nie utracić czyjegoś uznania, tego ludzkiego spojrzenia, tej odrobiny zgody na to, co robimy, tego ludzkiego uśmiechu. I tak stajemy się zdani na ludzkie kaprysy i humory, na to, co przynosi nam dzień i co daje nam świat.

Ten drugi pokój, pokój Chrystusowy, płynie z Jego obecności. Jest Jego darem. „Pokój mój daję wam” – mówi Chrystus. To On jest naszym pokojem, danym nam przez wiarę (por. Ef 2, 14). Przyjąć przez wia-rę pokój od Chrystusa, to przyjąć Jego osobę, to otworzyć na oścież drzwi naszego serca dla Niego.

Niepokój i smutek jest zawsze zły, zawsze płynie z miłości własnej, ale pokój i radość nie zawsze płyną od Chrystusa. Nie każdy pokój jest dobry, tak jak nie każda radość jest dobra. Jeżeli cieszę się, że coś mnie się udało, to jest to ludzka, bardzo nietrwała radość, taki właśnie ochłap. Jeżeli gonimy za taką radością, za takim pokojem, to będzie to ciągle domek z kart, zdmuchiwany z byle powodu, bo nasz Pan nie godzi się, by ten ludzki pokój, pokój tego świata był czymś trwałym w naszym życiu.

Prawdziwy pokój to owoc życia wewnętrznego, owoc wiary pogłębionej w wyniku prób, który uzyskujemy nie w punkcie wyjścia, ale w punkcie dojścia. Jest on nie tyle wyrazem zdobycia czegoś, co raczej rezultatem wyboru. Jeżeli w twoim życiu są bożki, krępujące cię więzy i zniewolenia, nie będzie pokoju. Kiedy między tobą a Bogiem staje ktoś czy coś, nie możesz wówczas w pełni przylgnąć do Boga w sensie wiary, nie będzie też w tobie pokoju i szkoda wynikającego stąd twojego cierpienia.

Pokój Chrystusa to wynik procesu wybierania Jego osoby. Ważny jest tu ten wybór zasadniczy, ta opcja fundamentalna. – Czy naprawdę Chrystus jest dla ciebie wartością najwyższą? On odkupił cię na krzyżu i zmartwychwstał, dając ci możność zdobycia prawdziwego pokoju i prawdziwej radości. Taki pokój i związana z nim trwała radość są niejako w zasięgu twojej ręki – dzięki krzyżowi i dzięki zmartwychwstaniu. Ty jednak musisz dokonać wyboru, musisz, korzystając z owoców krzyża i zmartwychwstania, wybrać Chrystusa z Jego pokojem. To ma być proces twojej akceptacji Chrystusa. Nie możesz jednak wybrać pokoju i radości, jeżeli nie wybrałeś Chrystusa, ponieważ to On sam pomaga ci w tym wyborze, zabierając ci to, co cię krępuje i zniewala. On obala twoje bożki. Gdy to zaakceptujesz, będzie to twój wybór, twoje opowiedzenie się za pokojem, radością i wolnością, będzie to wybór twojej wiary.

Jeżeli jest w twoim życiu nerwica, może nawet narastająca, to może oznaczać, że ciągle za mało w tobie życia wewnętrznego, za mało wyboru Chrystusa. Może to oznaczać, że ciągle jeszcze nie wybierasz swojego Boskiego Przyjaciela, że ciągle za mało w tobie wiary, rodzącej pokój. Musisz nauczyć się akceptacji, która jest stałym wybieraniem Chrystusa. Akceptując Jego wolę, wybierasz i akceptujesz Jego miłość.

U podstaw takiego wyboru musi być jednak coś, co ostatecznie jest najważniejsze, wiara w miłość. Czego Jezus ode mnie oczekuje, czego chce? – On chce, żebyś, kochając Jego wolę, chciał dla siebie dobra. Chrystus niczego nie potrzebuje dla siebie. Jeżeli czegoś od ciebie chce, to zawsze twojego dobra. On chce ciebie kochać i chce, żebyś przyjął to Jego pragnienie, czyli Jego miłość. Ty jesteś jak małe dziecko, które nie wie, co jest dla niego dobre. Małe dziecko trzeba zmuszać, żeby uczyło się, żeby jadło, żeby się ubierało, ponieważ dziecko nie potrafi kochać siebie. To mama i tata kochają je, troszczą się o nie. Dziecko nie potrafi samo siebie kochać i troszczyć się o siebie. Tak też jest z nami. My nie wiemy, co jest dla nas dobre, nie potrafimy siebie kochać. Kochamy siebie w sposób czysty i bezinteresowny, kochając Jego wolę, Jego miłość i troskę o nas.

Chrystus to Ktoś, kto czegoś od ciebie oczekuje, to przede wszystkim wola, która się nam objawia. Wierzyć i kochać Chrystusa to kochać to, czego On chce, kochać Jego wolę. Mamy wybierać Go właśnie w taki sposób – kochając to, co On kocha. Dopiero umiłowanie woli Chrystusa, potwierdzone naszymi wyborami w sytuacjach prób wiary, przynosi pokój i prawdziwą radość, której nic nam nie może odebrać.”

http://www.pmk-sa.com/dokumenty/ksiazki/rozwazania/cz2rIII8.htm

Miał być cytat a wyszedł artykuł 🙂

Zaktualizowane: 22 maja 2016 - 19:54

15 komentarze

Dodaj komentarz
 1. 🙂 a wiec pokojowego dnia poprzez naszego Pana Jezusa Chrystusa 🙂
  Chwala Bogu za jego pokoj.
  Milego dnia 🙂

 2. Powiedziałabym nawet, że wyszło nauczanie? Dobrze wyszło? Szalom.

 3. A zapomnial bym..
  Czesc mam na imie lukasz czytam biblie od paru lat, nie walcze z tym nalogiem, gdy napotykam problemy zawsze uciekam w slowo Boze… I nie zamierzam zerwac z nalogiem 🙂 postanowilem sie ujawnic 😉

  1. Witamy bracie. Niech Ci Bóg błogosławi.

    1. Dobrze cię widzieć, Thunder:-)

  2. Witaj Łukasz mamy to samo uzależnienie?.Fajnie,że się ujawniłeś -znikły pioruny i grzmoty pojawił się przystojny mężczyzna.

 4. Dziękuję Panu Jezusowi za wczorajszą rozmowę z moją kochaną kuzynką Basią.
  Podałem jej adres twojego bloga i forum Piotruś.Mam nadzieję,że tu zajrzy i zacznie szukać prawdy,która jest tak skrzętnie ukrywana przez przeciwnika Bożego.

  Basiu jeśli to czytasz to wiedz,że modlę się za ciebie i twoją rodzinę abyście poznali Boga takim jaki jest.

    1. KarolSzulawiak

     No tak, durny Karol jak zwykle daje linki z playlisty 😀

     Dla Basi
     https://www.youtube.com/watch?v=ljSXoiZ2BG4

     A dla Króla to i playlista za mała, ale miało być to

     https://www.youtube.com/watch?v=diugWnniNW0&index=69&list=PLNrhqI2nW3ClABkNs3w1cZEJ7oLxix_1T

     1. KarolSzulawiak

      Znowu playlista…
      Dobra, już nic nie wstawiam 😀
      Ale dla Basi już nie jest w playliście :D.
      Szalom na wasz dom i wasze otoczenie i na cały świat.
      HalleluJa, chwalmy króla ;p.

      1. KarolSzulawiak

       Dobra, łapcie to, ja przesłucham i idę spać. Tym razem to nie playlista (sprawdza…) Dobra, jest ok 😀 (sprawdza jeszcze raz)
       https://www.youtube.com/watch?v=j6hO-vCjBUI

    2. Dzięki Karolek,walczmy o tych biednych oszukanych ludzi.

 5. Bardzo,ale to bardzo podoba mi się,że nie ma cytatu tylko wyszedł z tego artykuł.
  Takie rozważanie jest bardzo budując,ponieważ możemy sprawdzić czy podobnie pojmujemy dane zagadnienia.
  Nie chodzi mi tutaj o suchą literę,ale o Żywe Słowo,które przemienia serce i duszę.
  Jak dla mnie to codziennie poproszę o taki zestaw posilający.
  Pokój nam wszystkim ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish