Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

STAWIAJĄC CZOŁA NIEMOŻLIWOŚCIOM

David Wilkerson

Mam słowo do wszystkich, którzy stają przed niemożliwymi sytuacjami: „Pan, twój Bóg, jest pośród ciebie, Mocarz, On zbawi! Będzie się radował z ciebie niezwykłą radością, odnowi swoją miłość. Będzie się weselił z ciebie” (Sofoniasz 3:17).
Oto chwalebne objawienie stałości Bożej miłości do jego ludu. Pismo mówi nam, że On odpoczywa i raduje się w Swojej miłości do nas!
Hebrajskie słowo „odpoczywa” oznacza, że Bóg nie jest chwiejny w Jego miłości do nas. Inaczej mówiąc, On utwierdził, ustanowił Swoją miłość do nas i nigdy jej nie cofnie. Nawet mamy powiedziane, że Bóg jest tak zadowolony w Swojej miłości do nas, że Śpiewa o tym.
Czy możesz to sobie wyobrazić? W niebie jest manifestacja Bożego zadowolenia z ciebie. John Owen interpretuje to miejsce tak: „Bóg podskakuje, pochłonięty radością.”
Ponadto Paweł mówi nam, że wszystko, co nie jest według Bożego porządku – wszystko, co pochodzi z niewiary i zamieszania – zostaje zmienione przez pojawienie się miłości Bożej. „Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do ludzi Zbawiciela naszego, Boga” (Tytus 3:4).
W poprzednim wierszu Paweł mówi, „Bo i my byliśmy niegdyś nierozumni, niesforni, błądzący” (3:3). Inaczej mówiąc, „Wszystko było nie w porządku. Nasza wiara nie była zwycięska. Ale objawiła się dobroć i miłość Boga, którą Ojciec wylał na nas obficie przez Chrystusa.”
Kiedy Paweł mówi, że miłość Boża się „objawiła”, używa słowa greckiego, które oznacza „nałożenie”. Krótko mówiąc, Pan popatrzył w dół na nas, biedne dusze, pełne strachu i znaków zapytania i nałożył to objawienie: Moja miłość was wyzwoli. Odpocznijcie i rozkoszujcie się Moją miłością do was.”
Ja dziękuję Bogu za dzień, kiedy Jego miłość „objawiła się” dla mnie. Nie ma takiej wiary, która mogła by się przeciwstawić niemożliwościom, jeżeli wszystko – każdy problem, każdy ucisk – nie jest oddany pod troskę i miłość Ojca. Kiedy moja sytuacja jest najgorsza, muszę odpocząć w prostej wierze.

Zaktualizowane: 20 maja 2016 - 18:53

44 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Można się zawsze pocieszać, że inni ludzie chcący oddawać cześć Chrystusowi mają bardziej przerąbane, chociaż już samo przebywanie ze zwiedzionymi nader zaaferowanymi sprawami tego upadłego świata jest już samo w sobie niesamowicie męczące…

 2. Kto chętnie wywoła tutaj ze mną na blogu ocean humoru?
  Morze radości w serca zagości a inne problemy na kolacje zjemy 🙂
  Jeszcze można by tu śmiechową bombę humorotryskową dać 😀
  A na dodatek karabin śmiechorozrzutnik 😀
  Granaty kichającego śmiechu.
  Minę a admin zrobi dobrą minę 😀
  😀

 3. Młodzież z powodu braku odpowiednich, porządnych, ale i atrakcyjnych dla nich wzorców jest coraz gorsza. Dziewczęta prześcigają już pod względem złych czynów chłopców…

   1. Szczerze to zawartość taka sobie i według mnie nie wiele wnosząca.
    Autor trochę się spóźnił ze stwierdzeniem,że rodzice nie rozumieją i nie znają się na tzw nowych technologiach.20 lat temu może było tak sobie pisać,że starsze pokolenie nie zna się na komputerach,Internecie.
    Teraz to nie jest problem,problemem jest to,że ludzie stają się coraz bardziej egoistyczni,nie zdolni do poświęceń,służenia innym.
    Dlatego od tego my jesteśmy,aby nieść światło tam gdzie tylko to możliwe.
    Skupianie się na złych wydarzeniach na pewno nie zbliża nas do Pana.?

  1. Upływ czasu jest darem, ponieważ mamy szansę rozmyślając o przeszłości uświadomić sobie że robiliśmy w życiu rzeczy których teraz szie wystrzegamy.
   Jest to oznaką naszej zmiany na lepsze, i to jest w tej tajemnicy wartością ponadczasową.

 4. Wierszyk

  Dawno dawno temu jak w krajach nie było problemu Pan Stefan i podobni jemu mieszkali przy drodze i mieli ulicę o nazwie pogodze byli tacy pijacy zwykli tacy nijacy jak pan Romek co miał śmieszny domek i jak pan Kracy tak wołali do niego tutejsi rodacy. Była też kobieta taka coś jak blogowa ankieta i się wkurzyła bo z nudów wodę przypażyła 😀 Zrobiła się miła jak w niej miłość do męża się obudziła 😀 Mąż lekko zdziwiony czy czasem nie pomylił żony. Żona oczko do męża puściła a na twarzy męża poważna mina. Co się stało z tobą kochanie a wiesz przypaliłam wodę na śniadanie. Mąż lekko zaczerwieniony i zaskoczony 😀 Żona widząc reakcję swojego męża się wyciszyła i stała się miła.
  😀

 5. Wiem że ja tu powagi w temacie nie stroje ale robię rozboje bo się humoru nie boje. 🙂

  No to się tutaj rozgadałem ludzi z bloga przewiałem 🙁

  Zrobiło się miło bo światło się zapaliło 😀

  A teraz trochę powagi 😐
  MHM
  Powagi hehe ja i powaga 😀

  Myszka szuka Zbyszka
  Wróbelek szuka butelek

  Ada sobie dżem podjada
  Darek to mój pies owczarek

  A teraz Poważnie 🙂

  Jacek lubi placek
  Diana jest roześmiana
  Dina śmiech rozpina
  Piotr niczym łotr

 6. Mam pytanie 🙂

  Czy te rymy się Wam nie przejadły tu?

  Bo tak sobie rymuje a nie każdemu pasuje taki ciąg rymowania a wcześniej mojego użalania 🙂

  1. Dobrze.
   Ale czy tego chcą wszyscy na tym blogu?

  2. A czemu, skoro nic złego nie zrobiłeś?

   Nie powinieneś bracie tak się przejmować słowami i opiniami innych o tobie, bo zawsze będziesz komuś nie pasować i wpadniesz w błędne koło szukania aprobaty i odrzucenia. Ignoruj zaczepki i zostań 🙂 z Bogiem.

  3. Zdzisiu ? ani Ty nie odchodź,ani Zbyszek.
   Jesteście braćmi w Jezusie Chrystusie i mamy się wspierać.
   Złemu zależy na kłótni,bo tym się karmi.
   A my zwyciężamy w naszym Królu Królów i Panu Panów.

   1. To miało być humorystycznie w sumie ale wyszło jak wyszło 🙂

    Oczywiście nigdzie nie odchodzę 🙂

    Nie opuszczam chrześcijańskiej rodziny.

 7. KarolSzulawiak

  Ktoś tu wrzucił filmik „zaplanowane zwiedzenie, marsz ku NWO”. Wiedziałem o nim od dawna, ale dopiero teraz się przybrałem by go obejrzeć. Jednakże wszędzie tylko część 2, gdzie mogę znaleźć pierwszą?

  1. Poróżnienie.Jak ja nienawidzę tego słowa, a wśród chrześcijan kwitnie to i błyszczy jak letnie słońce…

  2. Może nie sądził, że przyjmiecie jego słowa na poważnie.

  1. To jest niewątpliwie sensacja,a smutne to, ze tak jest. Jak widać niektórzy już mogą poczuć smak raju. Takie obrazki były na początku i to z wiekszymi gadami vel lewiatanami 🙂 Ale jak to mistrz powiedział? Lew bedzie lezał obok baranka 🙂

  1. Spoko loko ale komentarzy tam zamieszczonych radze nie czytać. Umysłowa Ameba – az plakac się chce.

   1. Chyba czytałem w Apokalipsie o kimś, kto będzie pozornie wyglądał jak łagodny baranek, a mówić będzie jak smok…

    1. Po usłyszeniu po raz pierwszy jego głosu, zauważeniu stylu w jakim mówi, o tym pomyślałem.

 8. Hej Piotrze czy mogę na swoim profilu na facebook wrzucać słowo na dzień ? Miałem już rezygnować z tego profilu ale ostatnio jednym artykułem dałeś mi dużo do myślenia 🙂
  więc jak mogę w Imieniu Jezusa Chrystusa 🙂 ??

   1. Miecz Ducha dzieli. Jak wrzucę na swój profil śmieszny obrazek z kotem, to sporo osób lajkuje. A jak zapodam jak np. Robert K. jakiś mem z wersetem biblijnym, czy cokolwiek z imieniem Jezus to mam pewność, że polubią to tylko te osoby, co śledzą Detektywa na FB. Wyjątki od tej reguły mógłbym policzyć na palcach jednej ręki.

    1. Zły i jego popleczniccy wykonują swoją robotę,mają malutko czasu i dobrze wychodzi im zwiedzenie ludzi.
     Nie ma sensu przejmować się tym,że ludzie wolą żyć przyziemnymi sprawami.Róbmy swoje i nie zniechęcajmy się.?
     Ważne,że chociaż 1osoba to zobaczy.
     Może w ten sposób coś zacznie się zmieniać w danym człowieku.?

  1. O, super, bracie 🙂 Ja wczoraj się uniosłem na mamę i też dałem zgniły owoc, ale gryzło mnie sumienie i szczerze przeprosiłem i ją i Boga Ojca.

 9. Trzymaj się Zbyszek z całych sił naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  Jesteś w naszym modlitwach?

 10. Ludzie zajęci swoim życiem nie widzą/nie chcą widzieć tendencji schyłkowych tego upadłego świata doczesnego… Snu z powiek im nie spędza dziwne, coraz szybsze wypełnianie się proroctw biblijnych, które albo mają gdzieś albo uważają za czysty przypadek… Żyją w przeświadczeniu, iż światowe kłopoty to tylko przejściowe trudności i wkrótce będzie lepiej…

  1. Naszym zadaniem w tym upadłym świecie jest głosić ewangelię. Nawet jak pozornie nic nie daje, bo ludzie mają zatwardziałe serca. Słowo Boże u niektórych kiełkuje powoli. Ale nawet jeden fragment wypowiedziany do człowieka z tego świata potrafi działać cuda. Mieczem Słowa trzeba odcinać ludzi od świata. Mimo wszechogarniającego kłamstwa, słowo Boże wypowiedziane będzie dudnić w sercu zatwardziałego bliźniego bo jest one prawdą.

   1. Tylko, żeby odcinać ludzi od durnych spraw tego zgniłego świata trzeba mówić do nich zrozumiałym dla nich tj. zwykłych osób językiem. Nie wolno mieszać w głowie tak jak np. jehowi to robią

    1. Trzeba mówić przede wszystkim z miłością, cierpliwością, szacunkiem i pokorą. Miłujcie nawet swoich wrogów. A Słowo Boże samo wyda owoc. Najtrudniej jest mówić do bliskich i ludzi ”religijnych”.

     1. Najtrudniej mówić do nawet nie do religijnych, a do obojętnych. Można za to po twarzy dostać…

 11. KarolSzulawiak

  Tak się zastanawiam, jaki cel jest w stworzeniu tego szumu z imigrantami.
  Tak sobie stwierdziłem że jakikolwiek zamach możnaby przeprowadzić i bez tego szumu.
  Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa to wywołanie sztucznego konfliktu między tzw. chrześcijaństwem (czyt. poga…tzn. katolicyzmem) a islamem. Bo konflikt między tzw. lewicą i tzw. prawicą trwał i bez tego.
  Ma ktoś jakieś inne domysły?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish