Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje. Watykan i kość słoniowa.

Kogo będą opłakiwać kupcy ziemi?

 

 

A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią,
bo ich towaru nikt już nie kupuje:
12 towaru – złota i srebra,
drogiego kamienia i pereł,
bisioru i purpury,
jedwabiu i szkarłatu,
wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kości słoniowej,
wszelkich przedmiotów z drogocennego drewna, spiżu, żelaza, marmuru,
13 cynamonu i wonnej maści amomum,
pachnideł, olejku, kadzidła,
wina, oliwy, najczystszej mąki, pszenicy,
bydła i owiec,
koni, powozów oraz ciał i dusz ludzkich.
14 Dojrzały owoc, pożądanie twej duszy, odszedł od ciebie,
a przepadły dla ciebie wszystkie rzeczy wyborne i świetne,
i już ich nie znajdą.
15 Kupcy tych [towarów], którzy wzbogacili się na niej,
staną z daleka ze strachu przed jej katuszami,
płacząc i żaląc się, w słowach:
16 „Biada, biada, wielka stolico,
odziana w bisior, purpurę i szkarłat,
cała zdobna w złoto, drogi kamień i perłę,
17 bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!”
A każdy sternik i każdy żeglarz przybrzeżny,
i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu,
stanęli z daleka
18 i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali:
„Jakież jest miasto podobne do stolicy?”
19 I rzucali proch sobie na głowy,
i wołali płacząc i żaląc się w słowach:
„Biada, biada, bo wielka stolica,
w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu,
dzięki jej dostatkowi,
przepadła w jednej godzinie”.”

 

 

Ile osób zatrudnia Watykan?

 

 

„400 osób ma obywatelstwo Watykanu, oraz pracownicy administracji kościelnej (głównie Włosi). Oprócz stałych mieszkańców każdego dnia do pracy przychodzi ok. 3 tys. osób mieszkających poza murami Stolicy Apostolskiej – pracownicy poczty, radia, gazety, stacji benzynowej, sklepów, Muzeów Watykańskich, apteki, służby zdrowia, stacji kolejowej.”

 

http://www.niedziela.pl/artykul/97268/nd/%E2%80%9EPanstwo-Watykanskie-A-ile-ono-ma

 

Czy będzie miał kto płakać? Oczywiście i to nie koniec.

 

Premier Silvio Berlusconi w 2005 roku obiecał zwolnić Kościół katolicki od płacenia podatku gruntowego, co pozwoliło mu wygrać wybory dzięki poparciu hierarchii watykańskiej. Obietnicę spełnił. W rezultacie „spółkaKościół”, która posiada na terenie Włoch blisko 100 tys. budynków (w jakich mieszczą się szpitale i kliniki prywatne, szkoły, uniwersytety, sklepy i hotele), zaoszczędza rocznie 2 miliardy euro. Unia Europejska otworzyła za to dochodzenie formalne w stosunku do Włoch ze względu na faworyzowanie nielojalnej konkurencji. W 2012 Bruksela zdecyduje czy skazać Włochy i zmusić je do zmiany ustawy, czy nie. Nie należy się więc dziwić, że na przykład noclegi na terenie Rzymu w strukturach kościelnych kosztują mniej niż w hotelach, bo te nie płacą podatków gruntowych.

Watykan nie płaci za wodę

Uprzejmości finansowe czyni nie tylko rząd włoski, lecz także Urząd Miasta Rzymu, na którego terenie leży Watykan. Już traktaty laterańskie przewidywały, że Rzym musi dostarczać wodę do Watykanu – nie mówiły jednak, że za darmo. Miasto Rzym dostarcza co roku bezpłatnie tyle wody, ile wystarczyłoby dla 60 tys. osób. Wykorzystuje się ją do podlewania ogrodów watykańskich. Wybudowano również oczyszczalnie ścieków (które to do końca lat 60. odprowadzano do Tybru). Watykan nie zapłacił nigdy ani grosza, nawet gdy spółka usług komunalnych stała się prywatna i akcjonariusze zaczęli przyciskać „świętego klienta”. Zapłacili włoscy podatnicy…

Także za beatyfikację Jana Pawła II – uroczystość trwająca jeden dzień, zapłacili Rzymianie. Koszty Watykanu wyniosły zaledwie 500 tys. euro, podczas gdy Urząd Miasta Rzymu zapłacił 4,5 miliona euro.”

http://wiadomosci.onet.pl/religia/z-czego-utrzymuje-sie-watykan/5k956

 

Czy Watykan jest stolicą? Tak, stolicą apostolską.

Czy dostarcza się tam purpurę? tak oczywiście:

purpura

 

 

 

 

 

 

 

 

„A każdy sternik i każdy żeglarz przybrzeżny,
i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu,
stanęli z daleka
18 i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali:
„Jakież jest miasto podobne do stolicy?””

 

Od brzegu do Watykanu jest ok. 12km

Czy może być widać wielki pożar? Może.

 

 

„wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kości słoniowej,”

 

Czarny rynek kości słoniowej:

 

„– Kość słoniowa, kość słoniowa, kość słoniowa – wylicza sprzedawczyni w Galleria Savelli na placu św. Piotra w Watykanie. – Nie spodziewał się pan tego tyle, prawda? – pyta. Watykan nie podpisał konwencji waszyngtońskiej, więc zakaz handlu kością słoniową go nie obowiązuje. Sprzedawczyni tłumaczy mi, że mogę kupić krucyfiks z kości, który zostanie poświęcony i wysłany na mój adres pocztą. Wprawdzie świat już dawno wymyślił substytuty kości słoniowej we wszystkich jej praktycznych zastosowaniach, takich jak kule bilardowe czy klawisze fortepianów, ale jej wykorzystanie do celów religijnych przetrwało nietknięte niczym owad w bursztynie. W ubiegłym roku prezydent Libanu Michel Sleiman ofiarował Benedyktowi XVI pokrytą złotem kadzielnicę z kości słoniowej. W 2007 r. prezydent Filipin Gloria Macapagal-Arroyo wręczyła papieżowi Dzieciątko Jezus z kości słoniowej. Na Boże Narodzenie w 1987 r. prezydent Ronald Reagan z małżonką odkupili od państwa figurę Matki Boskiej, którą otrzymali od Jana Pawła II. Wszystkie te prezenty trafiły na czołówki gazet. Nawet prezydent Kenii Daniel Moi, jeden z propagatorów światowego zakazu handlu kością słoniową, ofiarował kiedyś kieł słonia papieżowi Janowi Pawłowi II. Moi wykonał też jednak znacznie ważniejszy gest – podpalił 13 ton kenijskiej kości. To chyba najbardziej spektakularny akt w dziejach ochrony słoni.”

 

 

Można robić z Watyaknem biznes?

a jakże można…

 

Zaktualizowane: 18 maja 2018 - 16:18

21 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Marek i Beatka z Krakowa

  Witamy wszystkich,
  zamieściliśmy ten tekst tutaj, ponieważ w poprzednim miejscu chyba nikt nie przeczytał.
  Czy ktoś z czytelników chciałby przyłączyć się do akcji głoszenia Jezusa na stronach YouTube?
  W szczególności chodziłoby o Katolików.
  Czas wolnego internetu powoli ale zdecydowanie dobiega końca. KRK najdalej do 3 lat odkryje karty. Zablokuje tą możliwość. Są to ostatnie chwile aby wykorzystać jeszcze to potężne narzędzie.
  Przez ostatnie kilka miesięcy operowałem na stronach YouTube. Zamieściłem tysiące tekstów. Niestety admin portalu zablokował mi w końcu kanał.
  Pamiętajcie, że będziemy rozliczeni z tego co robiliśmy dla ewangelii.
  Jeśli czujecie potrzebę głoszenia ale nie macie odwagi wyjść bezpośrednio na ulice, myślę, że jest to dobry sposób. Bardzo efektywny. Otrzymałem emaile od osób z podziękowaniem za wskazanie drogi do Jezusa. Wielu katolików odpisało z pytaniami. Ponieważ mieli przeżycia nowego narodzenia ale nie wiedzieli co z nimi się dzieje. Nie rozumieli tego.

  1. Po prostu umieszczać adres do takich stron jak ta. To mało pracochłonne, ale bardzo skuteczne.

  2. Dobra praca bracie, niestety teraz jest coraz większy atak na Biblię i chrześcijaństwo, wiec usuwa się wszystko co z tym związane, ale nie ma co się poddawać, jak widać są owoce i dla Jezusa warto się poświęcać! 🙂

  3. Możesz powiedzieć co i jak, w razie czego mój mail : [email protected]

   Ja też coś tam czasem działam na yt.

 2. Ku niedowierzaniu niezliczonej rzeszy gorliwych wyznawców wiary rzymskiej nasz wróg niczym kameleon cały czas krył się pod sutanną będąc na jawnym widoku.

  Rzym niepostrzeżenie stworzył na pozór humanitarny, a w rzeczywistości totalitarny system polityczno-religijny – wszak jest katolickie nauczanie społeczne, które każdy praktykujący katolik musi przyjąć -, zaś propagatorzy katolicyzmu nie tylko z powodzeniem od setek lat wiodą masy na manowce kultu maryjnego, a teraz modlitw do” świętego” papieża Jana Pawła, to, co najistotniejsze, z iście diaboliczną premedytacją przodują w procederze kładzenia podwalin pod nieuchronnie zbliżające się, globalne królestwo antychrysta.

  Stwierdziłbym, iż kto otrzymuje poznanie prawdy, prędzej czy później zaczyna widzieć w odzianych w purpurę hierarchach KRK przede wszystkim bezdusznych budowniczych przepowiedzianego przez Jezusa Nowego Światowego Porządku. Nowy ład powstanie przy ich współpracy z przywódcami politycznymi oraz przedstawicielami religii i to dlatego tak warte podkreślenia są ogromne polityczne wpływy papiestwa.

  Brat Zimbarder całkiem niedawno przecież zauważył, że rzymskokatolickie odwołania do wierzeń starożytnych Egipcjan, czy mieszkańców Mezopotamii (o których na blogu napisano niemało) określanych w literaturze anglojęzycznej mianem „mystery religion” – „tajemniczej religii” pokrywają się z imieniem „Tajemnica. Wielki Babilon” na czole Babilońskiej Wszetecznicy.

  O ile więc każdy wie, że Stany Zjednoczone są siedliskiem absolutnej degrengolady, o tyle przynajmniej z mojego punktu widzenia kościół rzymski to niewątpliwie Nierządnica Babilońska, a miało to zostać objawione właśnie obecnemu pokoleniu czasów końca.

  1. Jacku jak kameleon zmieniający kolory, czyli wniosek: Najciemniej pod latarnią ! Każdy to widzi lecz nie każdy rozumie, bo wygodnie nic nie rozumieć. Dla wielu ludzi jest tak że jeśli telewizor przedstawia im autorytety, to bez względu na to jak przesiąknięte złem są te autorytety, to dla ludzi to są jednak autorytety. Niestety współcześnie dobrych autorytetów się nie promuje ani nie reklamuje, można to też uznać za „znak czasów” w jakich jesteśmy.

 3. A Włosi przegłosowali małżeństwa homo.
  I zamieszkanie jego swiątobliwosci (a może świat-obliwości) nie pomogło.

 4. Poznanie Prawdy

  Jakość artykułów dobra i nie potrzeba modyfikacji, ale urywanie literek, itp. Zauważyłem to dawno, czepiam się heh..
  Z Watykanem*

 5. Babilon upadnie! Watyka przepadnie.

 6. Mi się wydaje że Wielki Babilon to system polityczno-religijny a nie konkretne miasto. Bo takim centrum handlu światowego może być Nowy Jork gdzie znajduje się największa giełda świata i dosłownie znajdowało i znajduje się WTC – World Trade Center, tam większość kupców kupuje i sprzedaje i jest największy ruch okrętów.

  Dlaczego interpretować w tym samym rozdziale nakaz opuszczenie Babilonu jako duchowy twór, a zaraz potem jego zniszczenie jako materialny ? Trochę się to kłuci ze sobą.

  Tak samo jak rzeka Eufrat w Starym Testamencie była rzeką żywiącą materialny Babilon, tak w czasach ostatecznych Eufrat jest symbolem ludzi, którzy tworzą i zaopatrują Wielki Babilon i tak samo jak zniszczenie tamtego poprzedziło wyschnięcie tej rzeki i najazd Cyrusa, tak samo będzie i w przypadku Duchowego Babilonu gdzie Cyrusem jest Chrystus, a rzeką wszyscy zwiedzeni ludzi pijani winem nierządu jakie leje im ta Nierządnica.

  1. „Dlaczego interpretować w tym samym rozdziale nakaz opuszczenie Babilonu jako duchowy twór, a zaraz potem jego zniszczenie jako materialny ? Trochę się to kłuci ze sobą.”

   wprost przeciwnie. Babilon był jak słusznie zauważyłeś Cupak systemem polityczno-religijnym. Watykan takim jest.

   Gdzie w NY kość słoniowa, gdzie purpura? NY nie jest stolicą. Waszyngton jest stolicą. Można na siłę powiedzieć stolica kultury, ale tak nie jest. Deprawujące dzieci i dorosłych wytwórnie filmowe są w Los Angeles, mieście aniołów (upadłych).
   ” Los Angeles stanowi światowe centrum biznesu, handlu międzynarodowego, rozrywki, kultury, mediów, mody, nauki, sportu, technologii i edukacji”
   Mozna powiedzieć stolica biznesu, ale i tak wszystko spływa do Watykanu poprzez Rotchildow.

   Mówi się, że NY jest stolicą finansów, ale

   http://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=22610

   „Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od 2006 przed Nowym Jorkiem). Tutaj dokonuje się 30% światowego obrotu walutami i 40% światowego obrotu euroobligacjami. W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym.”
   wikipedia.

   1. Tak, ale z tego co przeczytałem to Ty wierzysz w materialne zniszczenie Watykanu, mi się wydaje że to będzie zniszczenie (obnażenie) całego systemu duchowego, który już się nie podniesie i to on jest tym wielkim miastem – Babilonem, który panuje nad królami Ziemi.

    Dlatego nie podstawiałbym tu żadnego materialnego miasta. Inne religie też są częścią Wielkiego Babilonu.

    W Apokalipsie mamy tylko dwa przeciwstawne miasta, które niosą za sobą specyficzną symbolikę i nie są to materialne miasta. Miasto nie oznacza budowli, ale ludzi, którzy w nim mieszkają.

    Wielki Babilon to Nierządnica

    „A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.” Objawienie 17:18

    Jeruzalem to Oblubienica

    „I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka.I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga” Objawienie 21:9-10

    Tak jak nierządnicą są ci, którzy mieszkają duchowo w Babilonie, tak oblubienicą są Ci co mieszkają duchowo w Jeruzalem.

 7. Ciekawy tekst. Bardzo dobry. Można dopisać tez cos o kadzidlach, bo to kolejny dowód, ze w tych wersetach mówią o Watykanie. Kto pali więcej kadzideł niż krk. Swoją droga juz w dzieciństwie te rytuały były dla mnie dziwaczne.

 8. dajcie spokój wreszcie z krytyką Kościoła Rzymskokatolickiego. Czy gdy bierzcie kredyt 500 tyś zł to zaciągacie go u biskupa czy papieża? bestia w Apokalipsie to alegoria judaizmu. żydzi są twórcami najbardziej niesprawiedliwego systemu finansowego na świecie…

  1. tak, a w kosciele są Syjoniści

  2. Te czarne dziewczynki Plakac i zgrzytac zebami, beda klękać i prosic o wybaczenie. Zabrali nam prawdziwe zycie a tego sie nie wybacza.

  3. O nie, Pawle. Tak nie będzie.

   Nasza krytyka KRK jest tym, czego oczekuje od nas PAN Jezus i uważam, że w przeciwieństwie do tego, co napisałeś powinniśmy jeszcze ją wzmóc.

   Ja ze swojej strony poza antykatolickimi komentarzami mogę dołożyć tłumaczenia artykułów demaskujące rażący fałsz katolicyzmu – jest ich wiele i ubolewam nad przeciwnościami ograniczającymi moje możliwości przekładu.

   W każdym bądź razie czuję, że najostrzejsze słowa o KRK jeszcze tu nie padły, a ja będę pierwszym, by rozszarpać szatańskie doktryny katolickie na strzępy. A wszystko to ku chwale Boga Ojca, dla którego system rzymskokatolicki jest obrzydliwością.

 9. Mnie odrzuca cały ten przepych w KrK. Ludzie nie mają często co do garnka włożyć a księża…a do tego jeszcze ta sprzedaż figurek i pamiątek. Wycieczki z parafii do Watykaniu a moim marzeniem jest wyjechać do Ziemi Świętej może kiedyś jeśli to będzie wolą Boga.

  1. O tak, ten ohydny katolicki przepych i zachłanność… Nie bez przyczyny w Objawieniu czytamy jak bardzo przystrojona będzie Nierządnica Babilońska.

   Proboszczowi pieniądz nie śmierdzi. Wstydu nie ma przyjmując forsę od zindoktrynowanych staruszek.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish