Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

TYLKO DUCH ŚWIĘTY

Jim Cymbala

Pamiętajmy jak człowiek staje się chrześcijaninem. Zanim człowiek może odczuć potrzebę Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, to taka osoba musi być najpierw przekonana o grzechu. „Kiedy [Duch] przychodzi, to przekona świat o grzechu, sprawiedliwości i sądzie” (Jana 16:8). Duch Święty pokazuje nam nasz grzech i naszą potrzebę Zbawiciela. To właśnie przeżywa każdy wierzący podczas nawrócenia do Chrystusa.
Jezus również nauczał, że to wejście do królestwa Bożego (Nowe narodzenie) może się stać tylko poprzez działanie Ducha Świętego: Jezus powiedział do Nikodema, „Zaprawdę powiadam ci, że nikt nie może wejść do królestwa Bożego, jeżeli nie narodzi się z wody i z Ducha” (Jana 3:5).
To właśnie działający w nas Duch Święty powoduje, że odwracamy się naszego grzechu i kierujemy nasze oczy na Jezusa. Chociaż możemy mieć pokusę, aby myśleć, że my możemy stworzyć emocjonalne otoczenie do tego, aby tak się stało, to prawda jest taka, że ten rodzaj nowego narodzenia, czy przemiany może się dokonać tylko poprzez działanie Ducha Świętego.
Apostoł Paweł nauczał, że wierzący są „świątyniami Ducha Świętego” (1 Koryntian 6:19), a ponieważ Duch mieszka w nas, to to nas odróżnia od reszty świata. Jeżeli Duch Święty nie mieszka w człowieku, to członkostwo w żadnym kościele, ani nawet szczery wysiłek, aby prowadzić dobre życie, nie mogą uczynić człowieka chrześcijaninem. Tylko prawdziwa wiara w Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, potwierdzona przez Ducha Świętego, czyni nas nowym stworzeniem. Duch mieszkający w każdym wierzącym jest jeszcze jednym sposobem powiedzenia, „Chrystus w nas,” gdyż obecność Ducha Świętego reprezentuje Jezusa.
Kiedy Bóg spogląda w dół na ziemię, to nie koncentruje się na pochodzeniu i nigdy nie utożsamia się z religijnymi denominacjami. On tylko widzi dwa rodzaje ludzi: Jego dzieci, w których mieszka Duch, i niewierzących, którzy nie mają w sobie żyjącego Ducha. Jest to tak proste. Dzisiaj dzielimy włos na temat pozycji doktrynalnych, żeby uwiarygodnić naszą wiarę, ale dla pierwszego kościoła ta definicja była prosta. Albo jesteśmy świątyniami, albo nie jesteśmy świątyniami. „Jeżeli ktoś nie ma Ducha Chrystusowego, to nie należy do Chrystusa” (Rzymian 8:9). Dla apostołów byłoby to niemożliwe, żeby uważać kogoś za prawdziwego wierzącego w Jezusa bez świadectwa działania Ducha. Duch Boży był najważniejszy.

Jim Cymbala założył Brooklyn Tabernacle z mniej niż dwudziestu członkami w małym, zaniedbanym budynku w trudnej części miasta. Urodzony w Brooklynie, jest od wielu lat przyjacielem Dawida i Garego Wilkersonów.”

Updated: 15 maja 2016 — 07:17

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Łk. 11
  „9 I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża4? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona5? 13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».”
  W tej wypowiedzi Jezus Chrystus jasno wskazuje, że najważniejszą prośbą jest prośba do Ojca niebieskiego o Jego Ducha. Bez działania Ducha „nic uczynić nie możecie”.
  To Duch Święty nas prowadzi, uczy, podtrzymuje, podnosi z upadków i daje poznanie Boga. To Duch Święty rozlewa miłość w sercach ludzkich i to ON daje prawdziwą wiarę i potrzebną wiedzę, abyśmy w pełni byli JEGO dziećmi.
  „Bo beze Mnie nic uczynić nie możecie” – mówi PAN.

  https://www.youtube.com/watch?v=ff1Ud9rWrnY

 2. Chwała Bogu za tak wspaniałego pocieszyciele. Proście o dar Ducha Świętego gdyż z nim nasz krzyż jest lekki i przyjemny… dobrze mówił Jezus 🙂 Czuć nie ustającą obecność Boga, ostoja nasza, przewodnik nasz. Proście i ja poproszę o Ducha dla was 🙂 Nie każdy kto z wody się narodzi narodził się z Ducha… Więc nie smucie się że mniej jest wam dane gdyż nie zawsze obydwie rzeczy dane są jednocześnie ( różne próby mamy ) ale proście o niego abyście poprzez wytrwałość i obróbkę waszych serc w ogniu dostąpili łaski naszego Pana poprzez Ducha Świętego 🙂 Pełne przebudzenie następuje poprzez Ducha więc i ja poprosiłem o Ducha dla proszących abyście doznawali naszej radości 🙂

 3. Galacjan 5: 22 Natomiast owocem działania Ducha Świętego jest: miłość, radość, wewnętrzny pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Takim postępowaniem nie łamie się Prawa. Prośmy Ducha Świętego aby nas zmienił przynosząc zdrowe owoce, aby nasza wiara była pełna. Nawet jeśli zbawienie jest z łaski, a nie z uczynków, to i tak nie zmienia faktu, że życie bez owocu Ducha Świętego jest po prostu byle jakie.

 4. Taka myśl mnie dzisiaj naszła. Naczytałem się o id cards na Ukrainie, o spotkaniach bankierów w sprawie bezgotówkowego handlu, o manewrach eurożandarmerii i tym wszystkim co z nwo się wiąże. Poczytajcie ostatnie artykuły na prison planet. Tak mi się wydaje, ze jedynym wyjściem byłoby zawiązać taką społeczność jak Amisze ostatnio tu wspominani. By mieć miejsce gdzie możnaby uciec i się schronić. Samowystarczalne. Jednocześnie na tyle silne, by móc uciec od np. Obowiązkowych szczepień, czipów itp. Podrzuca pod rozwagę. Pojedynczo nas mogą stłamsić w obliczu prawa, które nadchodzi.

 5. To w sumie przecież tak oczywiste…
  Dzięki za tekst w Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa.

 6. NIe na temat, ale warto posluchac

 7. https://www.youtube.com/watch?v=btg59uc0Mhw

  „Okultyzm i historia w świetle Biblii cz.1 ”

  Pewnie już pojawiło się u Ciebie Adminie, więc jak tak to zapodaję dla przypomnienia i dla tych co się nie zapoznali jeszcze z tym filmikiem 🙂

  Podobnie dotyczy to tego ważnego materiału o mistycyzmie , który zapodałam wyżej.

 8. Dziękuję za tekst 🙂
  Dziękuję Bogu za przekonanie o grzechu.
  Dziękuję że Duch Święty objawia prawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: