Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 08.05.2016

„Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie.”

Flp 4.13

Cytat ten brzmi niczym podręcznika sukcesu, ale tutaj jest nieco inne rozumienie.

Popatrzmy na kontekst i wersy poprzedzające:

„10) A uradowałem się wielce w Panu, że nareszcie zakwitło staranie wasze o mnie, ponieważ już dawno o tym myśleliście, tylko nie mieliście po temu sposobności. (11) A nie mówię tego z powodu niedostatku, bo nauczyłem się przestawać na tym, co mam. (12) Umiem się ograniczyć, umiem też żyć w obfitości; wszędzie i we wszystkim jestem wyćwiczony; umiem być nasycony, jak i głód cierpieć, obfitować i znosić niedostatek.’

Jest sztuką zarówno cierpieć głód jak i żyć w obfitości. tak naprawdę większą pokusą jest żyć w obfitości. Kiedy mamy wszystkiego dużo i nie musimy się o nic martwić uciekamy od Boga. Taka już nasza ludzka grzeszna natura.Jest mi dobrze więc po co mi Bóg. Znam osoby, które mawiają: jak nie zarobię, to Bóg mi nie da. Oczywiście praca jest bardzo ważna. Bóg lenistwa nie popiera, ale z drugiej strony znam także osoby, które dużo pracowały, wykazywały się inicjatywą, ale miały stale tzw pecha.

Ten pech był po prostu łamaniem Prawa Bożego. Chciałem przy tej okazji podać jedną z przyczyn niepowodzeń finansowych poza lenistwem. Jest nią łamania przykazania: czcij ojca swego i matkę swoją, aby Ci się dobrze wiodło.

Wracając do motywu głównego jakim jest cytat z Filipian.

Wszystko mogę, czyli mogę przejść ciężkie okresy. To jest chrześcijańskie rozumienie wszechmocy. Inaczej zły okres będzie przeżywał człowiek niewierzący a inaczej wierzący.

Wszystko mogę to także ” choćbym szedł ciemna doliną zła się nie ulęknę, bo Ty Panie jesteś przy mnie”.

Zaktualizowane: 8 maja 2016 - 08:01

2 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Jacek Konopny

    „Duchowa ciemność sprzyja rozwojowi papiestwa”.

  2. „..Ten pech był po prostu łamaniem Prawa Bożego. Chciałem przy tej okazji podać jedną z przyczyn niepowodzeń finansowych poza lenistwem. Jest nią łamania przykazania: czcij ojca swego i matkę swoją, aby Ci się dobrze wiodło….”

    Nie zawsze, generalnie w tym świecie grzech bardziej popłaca,to raczej ci dobrzy mają pecha

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish