Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dylemat pogan: co było pierwsze, jajko czy kura?

Do wpisu tego zmotywował mnie niejaki jakob, chyba nowy czytelnik.

Zadał mi on  pytanie  będące dylematem nawet katolików.

Co było pierwsze: jajko czy kura?

Jak zwykle odpowiedź leży w Biblii.

Zajrzyjmy do Księgi Rodzaju:

 

(20) Potem Bóg rzekł: Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba! (21) Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, (22) pobłogosławił je tymi słowami: Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi. (23) I tak upłynął wieczór i poranek – dzień piąty.’

 

Jak widzimy Bóg najpierw stworzył istotę, a nie zarodek istot.

Tak więc dylemat co było pierwsze „jajko czy kura” jest dylematem pogan, a nie dzieci Bożych.

 

czyjajkoczykura

 

 

 

 

 

 

 

Zaktualizowane: 5 maja 2016 - 16:10

44 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Nie czytają książek ( w tym Biblii ), bo tylko żydzi, masoni, cykliści czytają… Niech żyje ciemnota, chamstwo, oszukaństwo, nieuctwo i analfabetyzm wszelakiego rodzaju…

  1. Powiedzmy sobie szczerze. Katolicyzm znieczula na wspólnotowe potrzeby duchowe niszcząc daną zbiorowość…

 2. Dokładnie.Biblijni chrześcijanie nie mają takich dylematów.Słowo Boże rozwiewa wszelkie wątpliwości.

 3. https://www.youtube.com/watch?v=PFiuEf8GZQM 2:18 ten z tyłu pokazuje rogatą dłoń.
  https://www.youtube.com/watch?v=GFI9RIQXv8M 3:50 ten w koszykarskiej koszulce pokazuje „6” palcami

  Kurde, nawet muzyki nie można spokojnie posłuchać, niby chwalą Jezusa, a jednak okultystyczne symbole.

  Ale jak to się ma do tego:

  (3): Dlatego oświadczam wam, że nikt, kto przemawia w Duchu Bożym, nie powie: Jezu, bądź przeklęty! I nikt nie jest w stanie wyznać, że Jezus jest Panem, jak tylko w Duchu Świętym. [Nowe Przymierze NT, 1kor 12]

  Czy ktoś mający Ducha Świętego używałby szatańskiej symboliki?

  1. Serio?
   Trzeba się bardzo nudzić aby znaleźć to.

   Zawsze coś ci wyjdzie, jakiś gest czy coś- nigdy nie wiadomo jak to się ułoży.

   Zresztą,chwalą Jezusa, może trochę osób nawrócili- i myślisz że tak naprawdę chcą czcić szatana z powodu 2 gestów?
   Daj spokój

   1. Ja próbowałem układać rękę w te znaki, nie mogłem nawet kilku sekund wytrzymać, bo jakieś dziwne odczucie miałem..
    Tak, czasem się ułoży jak się gestykuluje rękami podczas rozmowy, ale to jest jawnie celowe działanie, nie ma w tym przypadku, to jest po prostu podniesienie rąk i od razu te znaki. W KRK też rzekomo chwalą Jezusa i też może trochę osób nawrócili.

    1. Ten co układa te dwa znaki to kolah
     Jest jego świadectwo na youtube.

     1. nie wątpię że może być nawet nie wiem jak poruszające, pytanie tylko czy prawdziwe.

      Obejrzę sobie jutro, dziś mi się już nie chce, wieczorem włącza mi się tryb badania teorii spiskowych, proroctw, lub po prostu słuchania muzyki (Odkąd zobaczyłem te znaki, to dopiero dziś w południe odważyłem się jakiejś posłuchać, ale Kolaha od razu wyrzuciłem z playlisty na yt)

      1. Teraz się dowiedziałem że Grzesiek Kloc na swój koncert zaprosił Kolaha do gościnnego występu. Nie żebym oskarżał Grześka, ale wyjdzie na to że będę sam śpiewał, bo nie wiadomo kto jest kim.

       Tylko Biblia mówi że nikt bez Ducha Świętego nie może nazwać Jezusa panem, ale to ciągle robią w KRK. A może Imię Chrystusa coś tu znaczy i nie mogą bez Ducha Świętego użyć jakiegoś konkretnego imienia.
       Tylko którego?
       Na myśl przychodzi mi Isus, ale dobrze wiemy kto tego imienia używa, a raczej wątpię by wolą Ducha Świętego było wywalanie tekstów Pawła, Łukasza i Piotra z Biblii.
       Osobiście najbardziej prawdopodobną opcją wydaje mi się Jahusza (Jahuszua, Jahszua czy coś w tym stylu, aby było „Jah” na początku zarówno w wymowie jak i w zapisie. Czyli nie żadne „Jeszua” czy coś)
       I bądź tu mądry….

     2. A ta „6” może też oznaczać o.k

  2. Vaiper,dobrze,że wyłapujesz takie rzeczy.
   ONI są wszędzie.

 4. Zdzisław 《matiks348》

  Nie rozumiem tej mody młodych ludzi a także moich rówieśników.
  Za młodu muszą się wyszaleć zabawy imprezy alkohol seks narkotyki wszelkie atrakcje żeby na starość nie żałować swojej młodości.. I co to da?
  Czy to jest dobre seks z każdą jedną?
  Czy to jest dobre opowiadanie sobie jak to po pijaku się nie robiło?
  Brzydzi mnie wszelka ilość alkoholu brzydzi mnie każdy po nim a szczególnie jak się zachowuje nie wspominając o wymiotach.
  Czy to jest dobre spróbować wszystkiego?

  1. Jacek Konopny

   Alkohol sam w sobie jest darem Bożym, ale nadużywanym i w tym problem. Pamiętam jednak bracie, jakie masz przeżycia i czemu cię on brzydzi i mogę to zrozumieć. Kto chce, niech pije, a kto nie chce, niech nie pije. „Wszystko mi wolno”.

   1. Jacek Konopny

    I po dwóch lagerach, czy pszeniczniakach 4% trudno kogoś obrzydzić, bo to rozsądna ilość myślę. Pamiętajmy, że problemem jest pijaństwo, a nie samo picie.

    Po 1-2 piwach ani się nie zataczasz, ani nie wymiotujesz, ani nie wygadujesz bzdur – zazwyczaj.

    No i wreszcie Księga Przysłów 31:6-7 (BW) mówi: „Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionym na duchu! Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu.” Umiar i wdzięczność PANU za stworzenie alkoholu to podstawa, jeśli ktoś pije.

    1. Jacek Konopny

     Dziękuję Agnieszko w imieniu Jezusa Chrystusa!

 5. Tak się kończy zastępowanie Bożej nauki, ludzkimi bajkami:
  https://youtu.be/TST1TP9x3bo

  1. W Polsce ludzie wierzą bardziej w polityczne/kuglarskie/szalbierskie oczu mydlenie, niż biblijne objawienie…

 6. bardzo proszę was o modlitwę za znajomą chorą na raka jelita że szpitala kazano jej odstawić wszystkie leki, na chemię już się nie kwalifikuje, dziś już przestała kontaktować, to może być początek stanu agonalnego, mimo dzwonienia na pogotowie nie chcą jej już wziąć do szpitala.

  1. Aldonko jak ma na imię znajoma?

   1. Pomodlę się…
    A i jeszcze jedno..
    Jak sprawy duchowe u niej..? Jak z wiarą?

    1. Jacek Konopny

     Też się o nią pomodliłem, a stanie się wola PANA.

    2. czy to teraz jest ważne, skoro ta osoba nie ma już świadomości?

 7. A ateiści też nie powinni mieć dylematu, bo przodek kury wg nich zniósł jajko

 8. znów zapodam link do tematu rzeki jakim jest starożytne państwo Polskie tzw. Wielka Lechia
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/22/poczet-krolow-lechii-kosciol-w-polsce-od-1050-lat-ukrywa-przed-polakami-ze-jestesmy-starozytnym-antycznym-wielkim-imperium/

  na tej stronie jest opis pierwszej książki naukowej która podjęła ten temat wg. autora historia Lechitów (Sarmatów, Ariów) sięga aż 1800 p.n.e. a w czasach gdy Chrystus nauczał w Ziemi Świętej, władcą Lechii był Awiłło Leszek IV Uznany (który żył w pokoju z cesarstwem rzymskim a cesarz Tyberiusz Klaudiusz poświęcił mu nawet płytę nagrobną – datowana na I wiek n.e. która przetrwała do dziś!)

  Wg tej strony wszystkie księgi starosłowiańskie zostały zniszczone przez kościół katolicki, a co ciekawe niektóre z nich były pisane starożytną greką, runami ale też samarytańskim hebrajskim.

  Ogólnie bardzo ciekawy temat, ale nie potrafię jednoznacznie stwierdzić co jest tu fałszem a co prawdą.
  🙂

  1. Cóż mogę powiedzieć …. Wow ! Ciekawe jak to było naprawdę 🙂

   1. Mnie to trochę drażni, że nie znamy swojej starożytnej historii, wmawia się nam że wraz z katolickim chrztem (de facto poddaniu się Watykanowi) wyszliśmy z jakiś bezkresnych puszczy ubrani w zwierzęce skóry jak jacyś dzikusi na pacyficznych mikro-wyspach. bez kultury bez własnego alfabetu i pisma, bardziej podobni do zwierząt niż do ludzi.

    Jest to chyba jedno z większych zakłamań historii, mimo zacierania śladów wciąż jest ich wiele, starosłowiańskie wedy i zawarte w nich prawa są bardzo podobne do Starego Testamentu. Również fakt, że Imperium Rzymskie nie mogło za bardzo uszczypnąć nic dla siebie z terenów północnych, potężna wyszkolona armia nie mogła poradzić sobie z bosymi dzikusami? coś tu nie gra.

    Mało kto wie że córka Mieszka i Dobrawy nie jaka Świętosława (siostra Bolesława Chrobrego) znana w historii Wielkiej Brytanii jako Gunhilda Polska, a w tej skandynawskiej jako Sygryda Storråda była królową Szwecji, Danii i Norwegi a jej syn Knut Wielki był królem Anglii, Danii i Norwegi (jego ojcem był Swen Widłobrody), Knut zasłynął z tego że podbił Anglię, a wsparcia udzielił mu między innymi wujek ta tak 🙂 Bolesław Chrobry.
    Teraz skoro Mieszko złączył Polan w jedno państwo, tych dzikusów i obdartusów to jakim cudem Swen Widłobrody (król ówczesnej Danii i Norwegii) zamiast podbić ziemie nieokrzesanego ludu wziął za żonę Świętosławę, pieczętując tym samym pokojowe stosunki z państwem Polan?

    Jest tyle ciekawych wątków do zbadania, a nasi archeolodzy jeżdżą do Palmiry odkopywać ruiny świątyń Baala, a w podręcznikach od historii można się dowiedzieć więcej o zwyczajach starożytnej Mezopotamii niż o własnym kraju. trochę to smutne.

  1. Jacek Konopny

   Brawa dla pana kukizowca i narodowców. Wykazali się odwagą, tak niepoprawnie politycznie się wypowiadając.

   To świetny przykład na to, jak zepsuty i szatański jest świat nauki. Zły kontroluje treść propagandy serwowanej nieświadomym masom humanistów, którzy, jak zauważyłem, są szczególnie podatni na zwiedzenie.

   I rzeczywiście na UŁ, na byle anglistyce już 10 lat temu realizowano agendę LGBT. Wspominałem już wam o tym – były przebieranki w damskie ubranka w ramach zabawy w szekspirowski teatr, czy też analizy „wielkich dzieł” myśli homoseksualnej na zajęciach – a jakże – z kultury amerykańskiej.

   Władzom UŁ, które dały zielone światło tym zajęciom powiedziałbym: Hańba! Zapadnijcie się ze wstydu pod ziemię, wy ślepi bezbożnicy!

 9. to proste, wielu osobom to tłumaczyłem ale byłem wyśmiewany. A mówiłem, że na początku powstało stworzenie, które po raz pierwszy zniosło jajko. Niestety dla wielu ludzi to jest coś naprawdę niemożliwego do wyobrażenia heh

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish