Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Cechy bogobojnej żony – Zac Poonen

Kiedy Bóg stworzył Ewę, miał w zamyśle, by była odpowiednią pomocą dla mężczyzny (I Księga Mojżeszowa 2:18). Chwała tej służby jest widoczna kiedy zwrócimy uwagę na słowo „Pomocnik”, które Jezus użył w odniesieniu do Ducha Świętego (Jana 14:16)! Tak jak Duch Święty, niewidzialnie i bezgłośnie a jednak z mocą pomaga wierzącemu, tak samo również kobieta została stworzona by pomagać mężczyźnie. Służba Ducha Świętego odbywa się „ poza sceną’’. Taka również powinna być służba kobiety.

Życie Jezusa jest również wzorem dla kobiety; Słowo Boże bowiem stwierdza, że mąż jest głową żony w dokładnie taki sam sposób jak Bóg (Ojciec) jest głową Chrystusa (1Koryntian 11:3). Jezus zawsze był posłuszny swojemu Ojcu. Bogobojna siostra będzie również tak postępowała wobec swojego męża. Błąd jaki popełniła Ewa w Ogrodzie Eden był taki, że nie zapytała swojego męża zanim podjęła decyzję. W ten sposób Szatan zwiódł ją (1 Tymoteusza 2:14). W dziedzinie, w której Ewa upadła, Bóg wzywa dzisiaj Chrześcijańskie żony do zamanifestowania chwały uniżenia wobec ich mężów, dokładnie tak samo jak Jezus czynił to wobec Ojca, a kościół w stosunku do Jezusa (Efezjan 5:24).

Grzech pojawił się na świecie poprzez bunt Lucyfera. Zbawienie przyszło przez posłuszeństwo Chrystusa. Duch pokornego uniżenia wobec Bożego autorytetu jest największą mocą jaka istnieje we wszechświecie – jest to bowiem Duch Chrystusa. Ten Duch pokonał wszystkie duchy buntu na krzyżu. Kiedy żona jest posłuszna swojemu mężowi, ona tak naprawdę jest posłuszna autorytetowi Bożego Słowa, które nakazuje jej to czynić; w ten sposób jest pod wpływem największej mocy we wszechświecie. Nawet niewierzący mężowie mogą być pozyskani poprzez tę moc ( 1 Piotra 3:1,2). Jeśli ona żyje w tym uległym duchu, będzie zwycięzcą i zostanie zakwalifikowana by królować z Jezusem w wieczności (Objawienie św. Jana 3:21).

Tu właśnie Szatan znów zwodzi kobietę. Tak jak doprowadził aniołów do upadku, prowadzi również kobiety do upadku – poprzez ducha buntu. Zbuntowana żona przemienia swój dom w jałową ziemię, gorszą niż jakakolwiek pustynia (to jest implikacja Przypowieści Salomona 21:19). Z drugiej strony, bogobojna, posłuszna żona traktuje swojego męża jak króla i w ten sposób przemienia swój dom w pałac (Księga Przysłów 12:4). Twój dom może być albo pałacem albo pustynią, używając języka duchowego. Wszystko zależy od rodzaju żony jaką jesteś. Nic dziwnego, że to co Bóg ceni najbardziej jest pokorny (łagodny) i cichy duch (1 Piotra 3:4).

Przypowieści Salomona 31: 10-31 opisują niektóre z cech bogobojnej żony. Jej serce, ręce i język są opisane jako doskonałe. Nie ma wogóle wzmianki o jej zewnętrznym pięknie lub jej kobiecych wdziękach, ponieważ są one określone jako bezwartościowe i zwodnicze (Przypowieści Salomona 31:30). Byłoby wspaniale gdyby wszystkie kobiety i młode dziewczęta, a zwłaszcza młodzi mężczyźni, myślący o małżeństwie, wzięli sobie to do serca.

Bogobojna żona opisana tutaj ma serce przepełnione bojaźnią Pańską (Przypowieści Salomona 31:30). To jest fundament jej całego życia. Pracuje swoimi rękami, szyjąc ubrania, gotując posiłki, zasadzając drzewa i pomagając ubogim (Przypowieści Salomona 31:13-22). Jej mowa jest zawsze uprzejma i pełna mądrości (Przypowieści Salomona 31:26). Jest bogobojna, ciężko pracująca i dobroduszna – nawet jeśli nie jest piękna. Chwała Boga jest zamanifestowana poprzez jej czyste serce, szorstkie ręce i łagodny język. ( W przeciwieństwie do kobiet w świecie, które mają nieczyste serce, gładkie dłonie i nieuprzejmy język!). To właśnie w tych dziedzinach Bóg chce objawić Jego chwałę i szuka kobiet, przez które będzie mógł to uczynić.

Jako żona, bogobojna kobieta jest prawdziwą pomocą dla swojego męża. Wyświadcza mu dobro bezustannie po wszystkie dni swojego życia – a nie od czasu do czasu (Przypowieści Salomona 31:12). Innymi słowy, nigdy nie traci ognia swojej pierwszej miłości do niego. Ona również dopasowuje siebie do jego pracy zawodowej i powołania w życiu, dopełniając jego przychody swoją cichą pracą w domu, będąc gospodarną i oszczędną tak, że pieniądze się nie marnują. Ona odciąża swojego męża z odpowiedzialności domowych, tak, że on może sprawować służbę dla Pana (Przypowieści 31:23-27). Nic dziwnego więc, że jej mąż chwali ją mówiąc, że spośród wszystkich kobiet w świecie (włączając w to kobiety-premierzy i kobiety-kaznodzieje) ona je wszystkie przewyższa (Przypowieści Salomona 31:29). Taka kobieta zasługuje by być wysławianą również publicznie (Przypowieści Salomona 31:31), ponieważ ona zrozumiała chwałę jej powołania jako kobiety.”

Tekst dzięki Dominikowi. Dziękuję w imię Jezusa.

Zaktualizowane: 29 kwietnia 2016 - 15:29

48 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Jakże żałosny i porażający diabolicznością swoich założeń w porównaniu do Bożej prawdy jest feminizm… A raczej „feminazizm”. Nie przestaje mnie to zdumiewać, a moja pogarda w stosunku do systemu ogłupiania vel edukacji systematycznie się nasila. Rozdźwięk między prawdą biblijną, a kłamstwami świata (nauką akademicką) doprawdy nie mógłby być większy.

  Nic dziwnego, że na humanistycznych kierunkach studiów „mądre” głowy tak zawzięcie propagują tę jakże błędną ideologię, jak gdyby jej obecność w programie nauczania, czy fakt, że naucza o niej osobnik z dwoma lub trzema literkami przed nazwiskiem w jakikolwiek sposób ją legitymizowała. My wiemy, że tak nie jest, ale ta iluzja jest tak silna, a zwiedzenie tak wszechogarniające i diabelsko dopracowane, że bardzo wielu mu ulega, dając się mentalnie zniewolić temu kłamstwu z czeluści piekielnych.
  A potem takie zindoktrynowane matki tresują swoje córki w duchu „feminazizmu”, wpajając im zarazem ohydne bzdury z gatunku takich, że tylko „męskie szowinistyczne świnie”/”dinozaury”/”mizogini” wyśmiewają feminizm i że faceta trzeba sobie podporządkować itp.

  Jak to dobrze, że jestemy ostatnim pokoleniem przed Wielkim Uciskiem, bo w przeciwnym razie, gdyby świat miał istnieć o wiele dłużej… Nie, moja wyobraźnia nawet tego nie ogarnia.

 2. obecnie pogardza się takimi kobietami. Kobieta jak siedzi i pracuje w domu to mało. Żle ludzie na to patrzą, bo powinna iść do pracy zawodowej i wspomóc męża w zarabianiu pieniędzy

 3. Tak w ogóle to byłoby wspaniale gdyby dla każdego zewnętrzne piękno było najmniej istotne. Niestety z tego co obserwuję dookoła – jest zupełnie odwrotnie.

  1. Jeśli się już tutaj jest, lepiej rodziny nie zakładać, dzieci nie płodzić, niczego nie tworzyć ani gromadzić, tylko sobie ten świat pooglądać i się możliwie po cichu stąd zmyć. To dzieło jest stanowczo przereklamowane i ma za zadanie uwikłać istoty tu żyjące swą iluzją i dostarczyć im zgryzot – dotyczy to wszystkiego.
   Za krótkie to życie, aby tyle znosić a i ono, to jakby nie życie a taka niby darmowa promocja, za którą ponoć dużo wypadnie zapłacić. Chrzanić to i nie przedłużać tej wycieczki tylko potakiwać, że cudownie, aby obrazy nie było.

   1. Dobrze prawisz, Trak. Bynajmniej ja się z tobą zgadzam. Co ciekawe nigdy nie miałem w planach zakładania rodziny, jakbym już wiele lat temu podświadomie położył lachę na życiu doczesnym w tym świecie. I teraz nie zależy mi na posiadaniu kogokolwiek, czy czegokolwiek. Poza Słowem nie ma co się do niczego przywiązywać, by mieć lekki bagaż, a najlepiej zero bagażu.

    1. To nie tak. Łatwiej znosić trudy we dwójkę niż samemu/samej, chociaż trudno dzisiaj znaleźć Ją/Jego… Ps. Bynajmniej=/=Przynajmniej. 😉

     1. Rodzina, dzieci to też dar od Boga. Powiadają „oby dobry Bóg Ci w dzieciach wynagrodził”.

  2. Dlatego, proponuję: dobre myśli, dobre słowa, dobre uczynki – i daleko nie szukać, nie planować, nie popadać w zwątpienie od pragnień i wyobrażeń. Życie tutaj – to tylko chwila i niech, będzie miła.

 4. Jak sama Biblia mówi szatan jest świadom, że mało ma czasu, dlatego to wszystko jest teraz z taką intensywnością, bo szatan chce jak najwięcej ugrać póki jeszcze ten czas ma.

 5. „On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza, przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia. Lecz jeśli posługiwanie śmierci, UTRWALONE LITERAMI W KAMIENIU, dokonywało się w chwale, tak iż synowie Izraela nie mogli spoglądać na oblicze Mojżesza z powodu jasności jego oblicza, która miała przeminąć, to o ileż bardziej pełne chwały będzie posługiwanie Ducha!”
  (2 Koryntian 3:6-8)

 6. Kocham w was tu wszystkich to, ze jestescie odbiciem moich myśli. To zasługa ducha świetego. W raju nie będzie kłotni. ”Przedszkole przyszłości” niech Bóg bedzie z nami! 😀

 7. Dużo ludzi uważa że jak kobieta siedzi w domu, wychowuje dzieci, dba o dom, to nie jest to praca. To jest prawda, takimi kobietami się pogardza. Szatański system.

 8. Chwała Boga jest zamanifestowana poprzez jej czyste serce, szorstkie ręce i łagodny język. ( W przeciwieństwie do kobiet w świecie, które mają nieczyste serce, gładkie dłonie i nieuprzejmy język!)

  To najbardziej przemawia do mnie dziś 😉
  Dosłownie ogrom kobiet dziś boi dotknąć się pracy domowej, bo pobrudzą się.

 9. „21 Bądźcie sobie wzajemnie poddani w bojaźni Chrystusowej! 22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus – Głową Kościoła: On – Zbawca Ciała. 24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom – we wszystkim. 25 Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, 26 aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo4, 27 aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany5. 28 Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje. 29 Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus – Kościół, 30 bo jesteśmy członkami Jego Ciała. 31 Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem6. 32 Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła7. 33 W końcu więc niechaj także każdy z was tak miłuje swą żonę jak siebie samego! A żona niechaj się odnosi ze czcią do swojego męża! Ef 5,25

  „1 Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe. 2 1 Czcij ojca twego i matkę – jest to pierwsze przykazanie z obietnicą – 3 aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi. 4 A [wy], ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu waszych dzieci, lecz wychowujcie je stosując karcenie i napominanie Pańskie!
  Ef. 6,1

  Nie trzeba być filozofem, aby stworzyć szczęśliwą, oddaną i posłuszną Bogu rodzinę. Jest jeden warunek – wszyscy członkowie rodziny muszą znać i wykonywać to, czego uczy Słowo Boże. W dzisiejszym świecie to wielkie wyzwanie !!!

  1. Dokładnie. Podane przez Panią/Ciebie? 🙂 fragmenty to kwintesencja i wykładnia rodzinnego życia… Jednak większość ludzi nie zagłębia się w całość i często przytacza wyrwany z kontekstu fragment „Żony niechaj będą poddane swym mężom (…)” zarzucając w ten sposób szowinizm Bożym naukom…

 10. Jakby komuś się chciało streścić/przetłumaczyć co ten pastor mówi m.n o Cruzie.
  https://www.youtube.com/watch?v=bnQqdPZxWiQ

 11. Pewnie gdyby nie moderacja w komentarzach byłaby sterta bluzgów tj. w wielu innych artykułach…

  1. Dobrze, że trzymasz wysoki poziom A. P. Z.. Oby tak dalej. Z Bogiem.

 12. A co z kobietami takimi jak Maria Skłodowska-Cure?

  1. spore ich grono zmarlo na choroby po promienne 😉 a tak na powaznie to bardzo cenimy odkrycia, zainteresowania, hobby kobiet. Tylko mysla przewodnia jest ich zycie i postepowanie zgodne z wola Boga. Jezeli beda postepowac dobrze to uwazam ze fajnie miec kobiete z roznymi zainteresowaniami. Poznawanie swiata to przeciesz poznawanie Boga. Ps: szanujemy odkrycia i dokonania kobietek 🙂 milego szabatu…

  2. A co dobrego zrobiła Skłodowska-Curie ? Bo ja nic o tym nie wiem. Odkryła 2 bardzo toksyczne i radioaktywne pierwiastki.
   Rad wykorzystywany do leczenia raka czy produkcji farb był tak radioaktywny, że wycofano go z produkcji i użycia bo ludzie zdrowi pracujący przy produkcji chorowali od samego kontaktu z nim na białaczkę, którą sama farba zresztą też wywoływała.

   To Curie dała początek leczenia raka chemią, która wcale nie jest dobra, a są dużo lepsze sposoby.

   1. Odkrycia Skłodowskiej odpowiednio wykorzystał system szatana (zwłaszcza mafia farmaceutyczna lobbująca chemioterapię), a ona, będąc jego pionkiem zapłaciła najwyższą cenę za swoje dokonania, bo umarła na raka, przyjmując wielkie dawki promieniowania radioaktywnego.

  3. Gdyby Piotr żył a nie zginął w wypadku, to prawdopodobnie on Nobla by odebrał a Maria jedynie chanukowe świeczki by w domu razem zapalała i inspirowała do dalszych badań.
   W tamtejszym środowisku, kobieta a na dodatek Polka niechętnie była traktowana.
   Piotr pochodził ze starej ortodoksyjnej, chasydzkiej rodziny. Maria tylko dzięki wsparciu finansowemu od teściów dokończyła badania. Dlatego, był Nobel a ona nie została zniszczona mimo talentu, pracy i wielkiego hartu ducha. Bo jakże by było – takiej szacownej żydowskiej rodzinie się narazić? To jej wiele ułatwiło.

 13. A co z kobietami „bez mężów”? Jak powinna żyć chrześcijanka – singielka?

  Od jakiegoś czasu szukam odpowiedzi na to pytanie i sama już nie wiem.

  1. Myślę, że pewna sugestia jest zawarta w siódmym rozdziale pierwszego Listu do Koryntian:
   „Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć.”

  2. NT znam i cytowane fragmenty również. Nie o to mi chodziło.

   Swoje skromne zapytanie raczej kierowałam do sióstr, bo jak widać mężczyzna nie potrafi postawić się w roli kobiety (i vice versa). Ale jak widać nieodpowiednie miejsce na to pytanie.

   Mniejsza o to zresztą. Pytania nie było.

  3. myślę, że chrześcijanka – singielka jeżeli nie ma męża powinna mieć zbór i być uległa starszym zboru..

 14. Biblia mówi jak powinna żyć kobieta zgodnie z wolą Boga. Powinnaś to zrozumieć po przeczytaniu NT.
  Co do charakteru kobiety, myślę, że tu masz dobrze ogólnie powiedziane:
  „Podobnie kobiety: powinny być poważne, nie przewrotne, trzeźwe, wierne we wszystkim” (1 Tymoteusza 3.11).

  1. Pewnie gdzieś w tym roku jakiś kolejny „false flag” się pojawi, ale to nie musi być na tym wydarzeniu co oni promują w tym filmiku. To jest tylko symboliczne przesłanie, jednocześnie śmiejąc się prosto w twarz nieświadomym zwiedzionym.

  1. Zero spraw społeczno-gospodarczo-kulturowych, a tylko religijne. Niech się święci szabat!

 15. Mieszkam 31 km od Doel,w linii prostej gora 20 km;)

 16. Ludzie to niestety przewrotne stworzenia… Ludzi/rzeczy dobrych/porządne mają za dziadostwo i na odwrót za znakomite.

 17. Wszystkim rodzicom serdecznie polecam książkę „Udane biblijne rodzicielstwo” Johna MacArthura tam również jest opisana fantastycznie rola Matki/Żony a także cały rozdział poświęcony roli Ojca/Męża. Bardzo dobra książka o wychowaniu dzieci z troską współczuciem i zdrowym rozsądkiem. Myślę że jest to bardzo przydatna pozycja która porusza i wyjaśnia bardzo ważne kwestie.

  1. Dziękuję za tą rekomendację. A jaką książkę poleciłabyś dla 7-latka?

   1. Chodzi o książkę dla dziecka czy o wychowaniu 7 latka? Ja mam 6 letnią córkę i 4 m-cznego synka. Jest generalnie dużo chrześcijańskich pozycji ale ta książka skupia się na fundamentalnych sprawach czyli na Chrystusie i Jego Odkupieniu a wszystko inne jest tylko nadbudową i wiąże się z tą podstawą.

 18. Jutro święto edomickie ( czerwone )…

  1. Karol Marx i Engels byli pewnie Edomitami (czerownymi, komustami, czerwony = edom, czerwony smok)

 19. Jakis facet pisze na portalach ze 24.06.2016 -dojdzie do tragicznych wydarzen w Europie a potem w USA .

  1. To pewnie ten sam facet co pisał, że 30 marca będzie atak nuklearny Rosji i Chin na USA a jak zwykle nic się nie stało, więc jestem bardzo sceptycznie nastawiony do różnych dat.Jest filmik mówiący o tym, że w dniach od 19 kwietnia do 1 maja ma dojść do false flag nuclear attack w USA.Niby jest taka karta Illuminati:
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/5d/ca/b1/5dcab1871c9963b9c8590b90c6f7bbae.jpg
   I 1 maja powstał Zakon Illuminatów, ale pewnie jak zwykle nic się nie stanie.

 20. Wyjaśnijcie to, dlaczego na ścianie, w tym kościele mamy wizerunek kozła z mendes?
  https://www.youtube.com/watch?v=CtiHRSMnAYY

  1. a co tu wyjaśniać. Jeszcze nie wiesz komu babilon słuzy?

 21. Moze cos sie wydarzyc palnar , 13 maja piatek to moze byc mocny bum , ale musimy czuwac, moze nci sie nei wydarzy .

  1. Nuda!
   Dla manie te wszystkie daty to strata czasu i tak nie zgadniesz! Bóg wie lepiej od nas i po co to kwestionować.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish