Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Niewiara jest korzeniem wszystkich innych grzechów – Zac Poonen

W 1 Jana 2:6 jest napisane: „Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak POSTĘPOWAĆ JAK ON POSTĘPOWAŁ”.

W jaki sposób Jezus postępował? Czy odnosił zwycięstwo tylko czasami, w większości wypadków czy CAŁY czas? Znamy odpowiedź. Był kuszony we wszystkim jak my jesteśmy, ale nigdy nie zgrzeszył.

„Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu” (Hebrajczyków 4:15).

Jest przykazane również abyśmy postępowali jak On postępował. Czy to jest możliwe tu na ziemi? Czy Bóg przykazałby nam zrobić coś co on sam dobrze wie, że nie możemy zrobić? Nie. To jest wykluczone. Nawet ziemscy ojcowie nie mają nierealistycznych oczekiwań wobec ich dzieci! Tym bardziej Bóg!

Jedne z najsmutniejszych słów napisanych w Nowym Testamencie są w Mateusza 13:58 – „I nie uczynił tam wielu cudów Z POWODU ICH NIEWIARY”.

Podobnie jest napisane w Marka 6:5 „I NIE MÓGŁ tam dokonać żadnego cudu…”

Jezus chciał dokonać wielkich cudów dla ludzi w jego mieście rodzinnym. Jednak był ograniczony ich niewiarą. Niewiara związuje ręce Wszechmocnego tak, że nie może uczynić dla nas tego co chce.

Zastanawiam się czy może były cuda, które Bóg chiał uczynić w twoim życiu, ale których nie mógł uczynić z powodu twojej niewiary. Czy ktokolwiek z nas będzie musiał usłyszeć te słowa podczas Sądu Ostatecznego „Nie mogłem uczynić wszystkiego tego co chciałem dla ciebie i przez ciebie z powodu twojej niewiary”? Jakże nasze serce wypełniłoby się smutkiem gdybyśmy usłyszeli to pod koniec naszego ziemskiego życia! Dobrze jest o tym pomyśleć teraz.

Ta sama zasada odnosi się do życia w zwycięstwie nad grzechem. Możemy modlić się, pościć i pragnąć i nic nie osiągnąć dopóki nie UWIERZYMY, że Bóg MOŻE i POPROWADZI na do takiego życia.

Szatan wie, że nie możesz nic otrzymać od Boga jak tylko przez wiarę. Możesz więc domyślić się jak bardzo będzie chciał wypełnić twoje serce niewiarą. Niewiara jest większym niebezpieczeństwem niż kłamstwa czy cudzołóstwo ponieważ te grzechy są łatwo rozpoznawalne podczas gdy niewiara nie jest postrzegana jako grzech.

Hebrajczyków 3:12 mówi : ”Baczcie, bracia, żeby nie było czasem w kimś z was złego, niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego”.

Złe, niewierzące serce może spowodować, że odpadniemy od Boga. Niewiara jest korzeniem wszystkich innych grzechów.

Rzymian 6:14 stwierdza : ”Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską”.

Tutaj Duch Święty mówi nam bardzo wyraźnie, że gdy jesteśmy pod łaską, grzech nie może mieć mocy nad nami. To jest tak wyraźnie napisane, że nawet dziecko może to zrozumieć. Pomimo tego, wielu wierzących wciąż nie wierzy, że może żyć w pełnym zwycięstwie nad grzechem.

Bóg chce żebyś żył w zwycięstwie. Nie ma znaczenia jak brudne są twoje myśli albo jak długo byłeś pokonany przez gniew. Pan może całkowicie cię uwolnić i dać ci czyste serce. Jednak nie może tego uczynić dopóki nie uwierzysz.

Biblia mówi, że to w co wierzymy w sercu, powinniśmy wyznać ustami.

Rzymian 10:10 stwierdza : „Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu”.

To jest bardzo ważna zasada – to poprzez wyznawanie naszymi ustami manifestujemy naszą wiarę. To z kolejności prowadzi do uwolnienia od mocy grzechu. Powinniśmy więc wyznawać słowo świadectwa naszego Szatanowi mówiąc „Wierzę, że Bóg poprowadzi mnie do życia w zwycięstwie nad grzechem”. W ten sposób zwyciężamy Szatana.

„A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć” (Apokalipsa 12:11).

Wyznawaj to nieustannie, za każdym razem gdy upadniesz aż do momentu gdy zwycięstwo stanie się rzeczywistością w twoim życiu. Nie zniechęcaj się gdy to nie nastąpi w przeciągu jednego dnia. Bóg z pewnością uhonoruje wyznanie twojej wiary.

 

Tekst dzięki Dominikowi. Dziękuje w imię Jezusa.

Zaktualizowane: 26 kwietnia 2016 - 19:01

9 komentarze

Dodaj komentarz
 1. 1 LIST ŚW. JANA – 5:16
  „Jeśli ktoś spostrzeże,
  że brat popełnia grzech,
  który nie sprowadza śmierci,
  niech się modli, a przywróci mu życie;
  mam na myśli tych,
  których grzech nie sprowadza śmierci.
  Istnieje taki grzech,
  który sprowadza śmierć.
  W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.”

  Proszę o interpretację i zdefiniowanie grzechu sprowadzającego i niesprowadzającego śmierć. Czy ma to coś wspólnego z grzechem przeciwko Duchowi Świętemu? Czym jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

  1. Moim zdaniem jest to wtedy gdy dana osoba np. gnębi ciebie tak, iż doprowadza cię do obłędu. Oni są w ŚWIADOMEJ zmowie ze złym.

  2. Nie jestem pewna czy to o to chodzi, ale grzech Ananiasza I Safiry sprowadzil na nich smierc, za oklamanie Ducha Swietego.

  3. Chodzi tu o grzech przeciw Duchowi Swietemu ten jest nie wybaczalny i nie zostanie wybaczony nikomu. Inne grzechy moga byc wybielone we krwi baranka.

 2. Żeby być prawdziwym wybrańcem Chrystusa, trzeba być gotowym na każde cierpienie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish