Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak się Wam mieszka w Boga domach i jak się Wam jeździ samochodami Boga?

Wiele osób rośnie z powodu swego STANU POSIADANIA. Czasem jak spoglądam na niektóre osoby, to tak jakbym widział drona uniesionego nieco nad ziemią. Moje auto, mój dom, moje wykształcenie.

W księdze Koheleta mamy napisane:

 

2 Marność nad marnościami, powiada Kohelet,
marność nad marnościami – wszystko marność.
3 Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu,
jaki zadaje sobie pod słońcem?
4 Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi,
a ziemia trwa po wszystkie czasy.
5 Słońce wschodzi i zachodzi,
i na miejsce swoje spieszy z powrotem,
i znowu tam wschodzi.
6 Ku południowi ciągnąc
i ku północy wracając,
kolistą drogą wieje wiatr
i znowu wraca na drogę swojego krążenia.
7 Wszystkie rzeki płyną do morza,
a morze wcale nie wzbiera;
do miejsca, do którego rzeki płyną,
zdążają one bezustannie.
8 Mówienie jest wysiłkiem3:
nie zdoła człowiek wyrazić [wszystkiego] słowami.
Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem.
9 To, co było, jest tym, co będzie,
a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie:
więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem.
10 Jeśli jest coś, o czym by się rzekło:
«Patrz, to coś nowego» –
to już to było w czasach,
które były przed nami.
11 Nie ma pamięci o tych, co dawniej żyli,
ani też o tych, co będą kiedyś żyli,
nie będzie wspomnienia u tych, co będą potem”

 

Tyle się zabiega o napompowanie własnego ja, kiedy to wszytko marność.

 

Dopiero księga Kronik pokazuje nam kto jest faktycznym właścicielem ziemskich dóbr. Kiedy Dawid ogłosił wybór jego następcy na króla Izraela, postanowił oddać na budowę świątyni Boga złoto i srebro, prosząc lud o wsparcie i złożenie podobnych darów:

 

(2) Według wszelkich moich możliwości przygotowałem dla świątyni Boga mojego złoto na to, co ma być ze złota, srebro na to, co ze srebra, spiż na to, co ze spiżu, żelazo na to, co z żelaza, drzewo na to, co z drzewa, kamienie karneolowe do oprawy i na zaprawę murarską, i do mozaiki, i wszelkiego rodzaju drogie kamienie, i marmur w obfitości. (3) Ponadto, ponieważ upodobanie mam w domu Boga mojego, oddaję na rzecz świątyni Boga mojego to złoto i srebro, które jest moją osobistą własnością, oprócz tego wszystko, co przygotowałem dla przybytku świętego, (4) mianowicie trzy tysiące talentów złota, złota z Ofiru, siedem tysięcy talentów srebra szczególnie oczyszczonego, aby wyłożyć nim ściany gmachów; (5) aby złote było, co ma być złote, srebrne, co ma być srebrne, to wszystko, co ręcznie wyrabiają mistrze. A kto gotów dzisiaj okazać szczodrą dłoń dla Pana? (6) I złożyli ochotnie swój dar książęta rodów i książęta plemion izraelskich, i dowódcy nad tysiącami, i setnicy, i zarządcy mienia królewskiego, (7) złożyli na potrzeby świątyni Bożej pięć tysięcy talentów złota, dziesięć tysięcy złotych darejków, dziesięć tysięcy talentów srebra, osiemnaście tysięcy talentów spiżu, sto tysięcy talentów żelaza. (8) A kto miał drogie kamienie, składał je w skarbcu świątyni Pana do rąk Jechiela, Gerszonity. (9) A lud radował się z tego, że tak ochotnie składali oni swe dary, gdyż z całego serca składali te dary Panu; również i Dawid, król, wielce się radował.”

 

Dawid uradowany, później wypowiedział wielce wymowne słowa, które każdy powinien zapamaiętać:

 

Potem błogosławił Dawid Pana przed całym zgromadzeniem, mówiąc: Błogosławionyś Ty, Panie, Boże Izraela, ojca naszego, od wieków aż na wieki. (11) Twoją, Panie, jest wielkość i moc, i majestat, i sława, i chwała, gdyż wszystko, co jest na niebie i na ziemi, do ciebie należy, twoim Panie, jest królestwo i Ty jesteś wyniesiony jako głowa nad wszystko. (12) Od ciebie pochodzi bogactwo i chwała, Ty władasz nad wszystkim, w twojej ręce jest siła i moc, w twojej ręce jest to, aby uczynić kogoś wielkim i mocnym. (13) Więc teraz, Boże nasz, składamy ci dzięki i wielbimy chwalebne imię twoje. (14)Lecz czymże ja jestem i czymże jest mój lud, że możemy ochotnie składać tobie dary? Wszak od ciebie pochodzi to wszystko i daliśmy tylko to, co z twojej ręki mamy. (15) Gdyż pielgrzymami jesteśmy przed tobą i przychodniami, jak wszyscy ojcowie nasi; jak cień są dni nasze na ziemi, beznadziejne. (16) Panie, Boże nasz, całe to bogactwo, które przygotowaliśmy, aby zbudować przybytek dla świętego imienia twego, z twojej ręki pochodzi i twoim jest to wszystko.

 

Trzeba nam wiedzieć, że każda rzecz jest nam dana od Boga.

Nawet jeśli szatan daje osobom o złym sercu, to i tak jest to za przyzwoleniem Boga, aby ostatecznie wykonał się jego plan.

Pamiętam jak oglądałem pewien wykład z miesiąc temu. Pewien pastor opowiedział krótką historię o ich członku kościoła. Było to gdzieś w Ameryce Południowej. Otóż osoba ta była biznesmenem mającym 7 sklepów. wszystkie mu splajtowały w wyniku fali kryzysu. Przyszedł on do pastora skarżąc się. Na co pastor odparł: „świetnie, bardzo dobrze się stało. Witam w kościele. Teraz będziesz mógł budować królestwo niebieskie”.

Czym jest bogactwo jesli nie prowadzi do Boga? lepiej biednym wejść do królestwa Niebios, aniżeli bogatym do piekła.

Nie twierdzę, że wszyscy ludzie zamożni są źli. Akurat jako jeden z nielicznych na tym blogu uważam, że każdy powinien pomnażać talenty i pieniądze na chwałę Boga.

Natomiast wiem, że czasem jedynym sposobem sprowadzenia kogoś do Boga i uwolnienia go od świata jest wielkie BUM. Upadek finansów, choroba i etc.

 

Musimy mieć świadomość, że jeśli jesteśmy chrześcijanami, to wszystko co mamy jest od Boga.

Psalm 24 powiada nam:

„Do Pana należy ziemia i to, co ją napełnia,
świat i jego mieszkańcy”.

 

Reasumując Szanowny czytelniku, Bracie, Siostro, patrząc na „swoje” auto, powinieneś powiedzieć: Boże Ojcze, dziękuję Ci za to, że wydzierżawiłeś mi swoje auto.

Idąc dalej tym tropem, pisząc pół żartem pół serio, kiedy zepsuje się nam samochód lub mamy kryzys finansowy, mamy prawo prosić Właściciela „naszych” dóbr o pomoc w tej kwestii. „Boże, to przecież jest Twoje auto”. 🙂

Tak samo powinno być przy zakupie: Boże Ojcze, proszę Cię kup mi dobre, bezawaryjne auto.

Powinniśmy tak prosić, jak syn prosi ojca.

 

Chwała Bogu.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 12 kwietnia 2016 - 11:24

20 komentarze

Dodaj komentarz
   1. Dziękuję i ja w imieniu Jezusa.

 1. Ciekawe ze akurat mam kryzys i taki tekst ciekawe od kogo ?
  Dziękuję Piotrze w imieniu Jezusa Chrystusa

  1. ja nie wiem jak hodowca gąsienic może mieć kryzys?
   😀

   1. Jak żyć panie premierze jak żyć ?

     1. Radzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych ?

 2. Panie nasz,ulituj się nad chełpliwymi i dławiącymi się „swoim bogactwem”.

 3. http://m.onet.pl/wiadomosci/poznan,bc2q53 – wielka buta księdza-pedofila. Z dumą będzie prowadził uroczystości z okazji 1050-lecia okupacji watykańskiej. Skoro publiczne wypowiedzi takich zwodzicieli są aż tak aroganckie, to daje to do myślenia, jaki mrok oni mają w swoich sercach.

  1. Albo co się zbliża i oni o tym wiedzą. Strach pomyśleć.

 4. Drony, itp. to raczej ingerencja UFO na przestrzeniach epok, także teraz. Nie można temu zaprzeczyć. Ale Bóg na to zezwolił jakkolwiek to brzmi.
  W ogóle nie wiem po co jest postęp technologiczny, skoro to i tak nie wychodzi bezpośrednio od nas, ale z pomocą UFO. Co więcej, po co oni to robią? Chcą nas zniewolić czy nam pomóc? W sumie akcja sama się jeszcze rozstrzygnie. Ale dziwne jest to wszystko z perspektywy prawdy. Bo jednocześnie można uznać, że ta cała technologia daje nam różne możliwości, a z drugiej strony może daje i zabiera, a przede wszystkim omamia iluzją. A jeszcze z innej perspektywy Eden to był wersja beta. Ciekawe jest tylko czy w Nowym Świecie będziemy mieć te wszystkie przeżycia, doświadczenia? Czy zostanie to usunięte całkiem… Raczej sądzę, że Bóg oczyści nasze serca, itp. da Nowego Ducha i pozbawi wszelkich wad testowych 'poedenowskich’. Ci co przejdą test wrócą właśnie do prawdziwego świata.

  1. Każda inicjatywa jest dobra by zachęcić ludzi do Biblii, czy to czytania czy słuchania.

   Osobiście nie podoba mi się fakt, że organizatorzy wybrali przekład tysiąca kłamstw.

 5. Powiem tak,że naj sam przód ? to dzieki za tekst.
  I odpowiem na pytanie,że wszystko co posiadam od Boga jest rewelacyjne.
  Jesteśmy szafarzami Jego własności i fajnie jak potrafimy dzielić się z bliźnim,tym co mamy.Wszystko tak płynie z rąk do rąk
  Nawet jak coś się popsuje to i tak wiem,że Bóg to naprawi,szybko,tanio i oczywiście na chwałę Swoją.?

 6. Nie ma to jak zdrowy pokarm dla owieczki.

 7. jest jakas cienka granica ze lduzka grzesznosc z pieniedzy robi swoje królestwo ziemskie, złudne ale jednak władza grzesznika deprawuje

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish