Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

JAKI JEST CEL ZMARTWYCHWSTANIA

Prawie każdy chrześcijan może ci powiedzieć „Jezus umarł za moje grzechy.” Ale niestety niewielu może powiedzieć, co Jego zmartwychwstanie znaczy w ich codziennym życiu. Oni znają część tej historii – że Jezus umarł i powstał z martwych – ale nie stosują tej potężnej prawdy Bożej do swojego sposobu życia i wiary, a to stanowi najistotniejsza różnicę.

Zmartwychwstanie Chrystusa ma radykalne konsekwencje nie tylko dla życia wiecznego, ale dla życia każdego dnia. Jaki jest cel zmartwychwstania? Większość z nas wiąże to z życiem wiecznym, ale nie z życiem na ziemi na co dzień. Jakie znaczenie ma zmartwychwstanie w naszych małżeństwach, naszej pracy, naszej rodzinie? Jak to wpływa na życie zasypywane 200 informacjami dziennie, życie w pośpiechu i obowiązkach, zobowiązaniach i oczekiwaniach?

Paweł przypomina nam, że śmierć Chrystusa, Jego pogrzeb i zmartwychwstanie są najwyższej ważności. „Ze względu na nas, którym ma to być poczytane i którzy wierzymy w tego, który wzbudził Jezusa, Pana naszego, z martwych, który został wydany za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego” (Rz 4:24-25).

Usprawiedliwienie ma związek z nowym życiem. Bez tego bylibyśmy złapani w ciągły cykl grzechu i przebaczania. Pomyślcie o praktycznej wadze grzechu w naszym życiu. Ile razy leżałeś w bezsenną noc, smucąc się z powodu czegoś strasznego, co zrobiłeś lub powiedziałeś? Wstyd, poczucie winy i potępienie przychodzą z codziennym życiem; od nich nie możemy uciec. Jednak Paweł mówi nam, że Jezus został „wydany”, by nas właśnie od tego oczyścić.

Czy więc wystarczy to do przebaczenia naszych grzechów? To właśnie mówi ostatnia część tego wiersza: Jezus został „wzbudzony dla naszego usprawiedliwienia”. Nie tylko zostały usunięte nasze przewinienia, ale jesteśmy usprawiedliwieni – to znaczy tak, jak byśmy nigdy nie popełnili grzechu. Teraz jesteśmy rozkoszą w oczach Bożych. Krótko mówiąc, jesteśmy wzbudzeni z martwych do nowego życia – każdego dnia!

Co za wielka i mocna prawda. Jednak chrześcijanie często nie doświadczają tego nowego życia w codziennym życiu. Ja przyznaję, że są dni, kiedy mówię do mojej żony Kelly, „Czy to jest to nowe życie? Jestem sfrustrowany, kapryśny i zniechęcony.” Choćbyśmy próbowali nie wiem jak, sami nie posiadamy mocy do odnowienia naszego życia. Po prostu nie potrafimy sami siebie uczynić nowymi. To pochodzi tylko od Jezusa – i to przez to, co ja nazywam mocą zmartwychwstania.

Gary W.

Podesłała Ewa. Dziękuję.

Zaktualizowane: 23 lutego 2016 - 12:06

10 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dwukrotnie narodzony

  Doskonale ujęta idea zmartwychwstania.

  Oby Pan nasz Bóg pobłogosławił autora,tłumacza i tego co wstawił tekst.

 2. Akurat rozmawiając wczoraj ze zwiedzionym znajomym wyznającym obrzydliwy amalgamat poglądów newage’owskich i koncepcji wziętych ze wschodniego mistycyzmu zwróciłem mu uwagę, że naśladownictwo Jezusa Chrystusa jest absolutnie wyjątkowe, bo o ile Budda, Mahomet i inni fałszywi prorocy zgnili w swoich grobach i obrócili się w pył, tak Bóg-człowiek zmartwychwstał po 3 dniach i to robi kolosalną różnicę – bo modlimy się i czcimy Boga żywego i prawdziwego.

  Jezus Chrystus powiedział przecież: „(…) Nie bój się! JA JESTEM pierwszy i ostatni; I jestem żywy, a byłem umarły. A oto żyję na wieki wieków i mam klucze piekła i śmierci.”

 3. Myślę, że to b. ważne słowo.
  Otrzymałam wczoraj dwa maile od różnych osób, w których otrzymałam ten tekst.
  Dwukrotnie zostałam dotknięta nim przez Pana i dziś miałam takie przynaglenie w sercu, żeby się nim podzielić z Wami.

 4. dziękuję w imieniu Jezusa za wstawienienie i tobie Ewo za podzielenie się tym ważnym tekstem 🙂

 5. Ewo i Piotrze niech wam Bóg błogosławi za ten tekst.Amen.

 6. Jeżeli wierzysz w zmartwychwstanie Jezusa, to wierzysz również, gdyż to jest napisane, że wówczas otworzyły się groby znamienitych Żydów, którzy również wstali z grobu i wspólnie razem pomaszerowali do Świątyni ! Tymczasem Indie przekazały Watykanowi w formie 70 oficjalnych, państwowych dowodów, że Jezus, który przeżył ukrzyżowanie po 40 dniach rekonwalescencji i udowadniania wszystkim, że żyje uciekł do Kaszmiru, gdzie dożył szczęśliwie nauczając 105 lat. Jego opuszczony grob nawet nie ma jednej swieczki, czy złamanego kwiatka, za to epokowe odkrycie naukowe, że każdy z nas ma w sobie BOGA POD WARUNKIEM, ŻE ZNA PRAWDĘ.

  Mowi o tym slowami Sw. Tomasza, z ktorym spotykal sie w Indiach (Sw.
  Tomasz ma grob w Madras), ale oczywiscie, poniewaz tego nie ma w biblii, nie interesuje to chrzescijan spod znaku łacińskiego krzyża. Inni Chrzescijanie, owszem pamietają. Sa tacy, mnostwo odlamow w calym Lewancie i Azji Srodkowej, ale o tym nad Wisłą się nie mowi. A grob Jezusa pilnowany jest dzis przez Muzułmanow, ktorzy dobrze wiedzą, że On nie zmarł wtedy na krzyżu w Joros nad Bosforem, ale chociaż tyle dobrego robią, że pilnują tego miejsca przed zbeszczeszczeniem w Swiętym Miescie (Sri Nagar), w Kaszmirze,

  1. Ktoś tu kłamie. Dobre pytanie: kto?

 7. 23:33 Wężowie! rodzaju jaszczurczy! i jakoż będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
  23:34 Przetoż oto ja posyłam do was proroki, i mędrce, i nauczone w Piśmie, a z nich niektóre zabijecie i ukrzyżujecie, a niektóre z nich ubiczujecie w bóżnicach waszych, i będziecie je prześladować od miasta do miasta;
  23:35 Aby przyszła na was wszystka krew sprawiedliwa, wylana na ziemi, ode krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zacharyjasza, syna Barachyjaszowego, któregoście zabili między kościołem i ołtarzem.
  23:36 Zaprawdę powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na ten naród.
  23:37 Jeruzalem! Jeruzalem! które zabijasz proroki, i które kamionujesz te, którzy do ciebie byli posyłani: ilekroć chciałem zgromadzić dzieci twoje, tak jako zgromadza kokosz kurczęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście?
  20:46 Strzeżcie się nauczonych w Piśmie, którzy chcą chodzić w szatach długich, i miłują pozdrawiania na rynkach i pierwsze stołki w bóżnicach, i pierwsze miejsca na wieczerzach;
  27:52 I groby się otwierały, a wiele ciał świętych, którzy byli zasnęli, powstało:
  27:53 A wyszedłszy z grobów po zmartwychwstaniu jego, weszli do miasta świętego, i pokazali się wielom.

 8. Współcześni ludzie mają taki zestaw poglądów, który pozwala im żyć wygodnie i bez moralnego niepokoju.

  1. Niepokój bierze się niezmiennie z nieczystego sumienia, ale jest też dobra informacja SUMIENIE jest oznaką Bożej iskry, stworzenia bożego.
   Natomiast PRAWDA dana jest wyłącznie tym, którzy jej szukają, gdyż przeważnie jest starannie ukryta przed naszymi oczyma.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish