Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Okultystyczne logo Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.

Oryginalne logo wygląda tak:

 

logo_pl

 

Pobrałem ze strony tej imprezy:

http://www.krakow2016.com

 

Czy krzyż uległ od 2000 lat deformacji? Wygląda na to, że tak. Tak, ale tylko w kościele rzymskim.

Chciałem przy tej okazji zwrócić uwagę na moje określanie kościoła. Od kilku lat celowo nie pisuje kościół „katolicki”, ale kościół rzymski. Dlaczego? ponieważ „katolicki” oznacza „powszechny”. Tymczasem jest to kościół rzymski powstały na bazie pogańskiego imperium rzymskiego.

Dlatego tez przemycają pogańskie symbole, ale wyznawcy Rzymu, omamieni magią KRK, nie interesują się pochodzeniem takiego krzyża.

Co tak naprawdę oznacza logo Światowych Dni Młodzieży 2016?

 

logo-ankh

 

ankh

 

ankh2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anch, ankh („crux ansata”, „krzyż egipski”) w mitologii egipskiej hieroglif oznaczający życie. Ankh w starożytnym Egipcie był symbolem płodności, jego kształt miał symbolizować kobiece łono. Był symbolem życia. Współcześnie nadaje mu się mistyczne oraz magiczne znaczenie. Wikipedia.

To, czym się charakteryzuje krzyż ankh, a co nie jest typowe dla krzyża Chrystusa, to poszerzenie zakończenia belki na dole, oraz pętla na górze.

Tak samo dokładnie wygląda logo Światowych Dni Młodzieży 2016.

W logo zawarte są także trzy szóstki.

 

W środku owego krzyża zawarto tzw „jajo feniksa”.

Feniks (gr. φοίνιξ (foinix), łac. phoenix) – mityczny ptak, uznawany za symbol Słońca oraz wiecznego odradzania się życia. Wikipedia.

O co chodzi z tym jajem?

 

„Grecy odmiennie niż Egipcjanie widzieli feniksa w kolorach szkarłatu i złota a jego wygląd przyrównywali do orła. Feniks zamieszkiwać miał tereny Etiopii. Herodot, który spisał zasłyszaną w Egipcie opowieść, zapoczątkował również stopniowo wzbogacany przez kolejnych autorów, takich jak Pliniusz czy Tacyt, motyw odradzenia się feniksa z własnych popiołów. Feniks miał odradzać się początkowo co pięćset lat, ale później liczba ta ulegała zmiana, dochodząc nawet do tysiąc czterystu sześćdziesięciu lat. Przed przyjęciem nowej formy feniks sam wił sobie gniazdo, używając do tego konkretnych ziół – mirry i cynamonu. Następnie dokonywał samospalenia, po to by z własnych popiołów odrodzić się na nowo.

Jedna z wersji tej opowieści mówi także o tym, że z mirry młody feniks sporządzał jajo, gdzie umieszczał popioły ze swojego poprzedniego wcielenia. Jajo to pełniło funkcję ofiary złożonej następnie w Heliopolis w świątyni egipskiego boga słońca, Ra.”

Jakże wymowne jest ostatnie zdanie:

Jajo to pełniło funkcję ofiary”.

Nie twierdzę, że musi dojść do jakiegoś zamachu, ale ludzie tam będący mogą stać się ofiarą magii KRK, namaszczenia na przyjęcie Antychrysta.

 

 

Zaktualizowane: 22 lutego 2016 - 08:41

167 komentarze

Dodaj komentarz
  1. czyli ludzie wiedzą że coś wisi w powietrzu.

  2. Może i ukryją się przed wojną, ale nie przed Bogiem.

   1. Tak, bo Pismo mówi: „A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik, i wolnyukryli się do jaskiń i górskich skał. I mówią do gór i do skał: „Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka, bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż zdoła się ostać?” (Obj 6:15-17)

 1. niebieski i czerwony wkomponowane obok siebie to symbol mieszania żelaza z gliną, podobny motyw jest na mastercard

  1. I w logo Pepsi chociażby.

 2. Znowu kult papieża :\ szefa instytucji która „uwala” Słowo Boże, sypnie kasę na coś i będzie euforia ( PS wieku masonów to także znani publice „filantropi”, masoneri również prowadzi dizałalność dobroczynną)

 3. no i ciekawa rzecz- jasna góra „z góry” wygląda tak że jest pon piramidą, piramida oznacza „brzemię egiptu” i idolatrię

 4. Rafał z Wrocławia

  katolicki = powszechny
  definicja ze słownika słowa powszechny:
  1. «dotyczący wszystkich rzeczy, osób, spraw itp.»
  2. «częsty, ogólnie znany i stosowany»

  To jest bardzo dobre słowo na opisanie tego kościoła. On chce być dla wszystkich i wszędzie. Za to Oblubienica (Kościół Jezusa) to w świecie mała garstka, resztka 🙂

  1. słusznie prawisz Rafale
   z tym, że jest w tym pułapka.
   Otóż pokazuje on nieświadomym ludziom, iż jest on dobry dla wszystkich. Taki społeczny dowód słuszności.
   Iluz to katolików chciałoby miec autograf np. Gesslerowej.
   W tym kraju liczy sie popularność.

   Natomiast, ile osób zna pastora Guńke?

   Tak więc z naszej perspektywy oczywiście jest to kościół negatywnie powszechny. Mozna rzec zgodny z trendem świata, jaki przedstawia sie nam w ewangelii Jana.
   W retoryce z katolikami, którzy moga czytac i na pewno czytają ten blog, lepiej stosować określenie „rzymski”,, aby pokazać skąd wypływa źródło, bo wcale nie, z Jerozolimy.

   1. KRK ma własną definicję kościoła, KRK to kościół mistyczny i nawet jak się wypiszesz to należysz do niego, dla nich kościół to instytucja WIDZIALNA z widzialną głową instytucjonalną biskupa rzymu jako papieżą.
    Faktycznie KRK nie jest powszechny, jest po prostu rzymskokatolicki.

 5. Może w czasie światowych dni młodzieży dojdzie do zniszczenia Nierządnicy.Skoro Franciszek jest fałszywym prorokiem, to nie może być w czasie ataku na Watykan, bo musi przeżyć, żeby odegrać role fałszywego Proroka.Myślę, że może być tak, że jak papież wyjedzie z Watykanu i przyjedzie do Polski, to już nigdy do niego nie wróci.

  1. byle by wtedy nie został na stałe w Polsce

  1. Bardzo polecam.

   Studiuję w tej szkole biblijnej( elerning ).
   Wyjątkowe miejsce. Wyjątkowi chrześcijanie. Ogrom wartościowej wiedzy.

     1. ano tak, to samo, ściągałem stamtąd artykuły, niezłą praca, np porównanie struktury KRK i św Jehowy

      1. Jestem w szkole od maja, i jest to wielki dar od Boga.
       2 moje prace które Piotr tu zamieszczał o krk i historii biblii to są moje prace zaliczeniowe. 2 formy kultu krk pisałam właśnie na podst wykładów ( kilkanaście godzin ) brata Sobczaka.

 6. U chomika BAWZ była analiza ŚDM w tym roku w Polsce pod kątem przekazywanych wcześniej znaków. Było oko reptiliana wpisane w górę a cały obraz był pokazany podczas mszy na telebimie. Nie podam linku bo obecnie nie można wejść na chomika.
  tu filmik dotyczący analizy loga , nie wiem czy trafny :
  https://www.youtube.com/watch?v=ifC9pm2kQIM

 7. Marne graficznie i znaczeniowo. Za dużo „grzybów w barszczu”. Całości brakuje syntezy pod każdym względem. Ma w sobie coś ze stylizacji, jaka w grafice dewocyjnej zapanowała w latach 60 ubiegłego stulecia i ciągnie się, jako tzw. nowa i nowoczesna forma po dzień dzisiejszy. Mnie ta „baletowa” forma mdli i nie tylko w tym logo jest jej odciśnięcie w katechizmowych ilustracjach także.
  Natomiast sens ezoteryczny jest przypadkowy, autor za słabe miał przygotowanie, aby celowo tym sterować, czy nawiązać do wskazanych zagadnień.
  Diabeł pokierował jego dłonią i oceną.

  1. „Diabeł pokierował jego dłonią i oceną.’

   tez tak myślę, ale z tego powodu nie bagatelizowałbym tego.
   Mam czytelniczkę, która jest zafascynowana okiem. Notorycznie widzi wszędzie oko.
   jest chrześcijanką, chrzciłem ją. Tak więc istotnie to diabeł jej podsuwa.
   Natmoiast musi byc jakas furtka do tego.
   W przypadku krk jest to bardzo proste. tkwisz w kościele demonicznym, masz wyobrażenia demoniczne

 8. Nie wiem czy : „Diabeł pokierował jego dłonią i oceną ” czy też może logo tworzone było pod szczególnym ” natchnieniem ” , po modlitwie do ” zmarłego ” niżej wymienionego ; a więc odpowiedź ( natchnienie ) mógł dać sam demon i stąd ta gładko wkomponowana symbolika. Tego też nie wiem tylko snuje takie przypuszczenia.
  Cytat:
  „…Logotyp stworzyły młode graficzki, ponieważ projekty wyłonione w rozpisanym wcześniej przez Archidiecezję Krakowską konkursie nie uzyskały akceptacji Papieskiej Rady ds. Świeckich.

  Pomysłodawczynią i autorką logo jest pochodząca z Ostrzeszowa 28-letnia graficzka i montażystka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego Monika Rybczyńska, a współautorką – pochodząca z Garwolina 26-letnia absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, specjalizująca się w projektowaniu książek i grafice wydawniczej Emilia Pyza.

  Monika Rybczyńska: – Logo stworzyłam w Watykanie, bezpośrednio po kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Zostałam tam dwa dni dłużej. Modliłam się przed grobem Jana Pawła II prosząc o inspirację. Kilka godzin później wysłałam do Warszawy swój pomysł.

  W dopracowaniu graficznej formy logo pomogła Emilia Pyza…”

  źródło : http://wpolityce.pl/kosciol/203489-oto-logo-swiatowych-dni-mlodziezy-krakow-2016

 9. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro 2013 z gadzim okiem wkomponowanym w krajobraz :
  http://exopolitics.blogs.com/.a/6a00d8341c73dd53ef01a3fccfcbf8970b-pi

 10. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Jestem nawróconym katolikiem.
  Na tej stronie dokonano manipulacji logem. Po prostu odwrócono logo do góry nogami. Nie ośmieszajcie się przede mną 🙂 Logo jest dobre.

  1. mariuszjosef,
   jako jedyny nie zrozumiałeś analizy.
   Logo zostało nie zmanipulowane ale celowo odwrócone Bracie, aby pokazac zbieżność z pogańskim.
   Nie robmy profanacji z krzyża.

   1. Bracie, w domu wisi u mnie krzyż, jak go obrócę to wtedy będzie symbolizował pogaństwo. Czyli w tej chwili mój krzyż jest pogański ?

    1. czy Twoj krzyz jest zakonczony petla na dole?

     1. A czy logo światowych dni młodzieży jest odwrócone czy prawidłowo ukazane ?

      1. odpowiadasz mi Bracie pytaniem na pytanie.

       1. Jako grzesznik czasem odpowiadam pytaniem na pytanie. Mój krzyż nie ma pętli. Pogańskim krzyżem jest krzyż odwrócony z pętlą, a ten z logo nie jest odwrócony.

        1. na tym polega przekręt diabła, ale jak chcesz zobaczyc cos oryginalnego Bracie nie przekręconego, to popatrz tutaj:

         https://www.youtube.com/watch?v=_kExRA32lvY

         Nie zamierzam Cię przekonywać. Może ktos inny zechce Ci pomóc, ja mam zbyt dużą ilość dowodów abym sam w to nie wierzył, nie byl pewien..

         1. Rozbawił mnie ten filmik 🙂 Widziałeś satanistę by został świętym ?

         2. świętym? kto go zrobił świętym? czy Bóg?
          jaki jest na to dowod, że Bóg?

          świetymi to my jesteśmy jako chrzescijanie narodzeni na nowo

         3. Papież nie pokazuje rogów, tam są 3 palce pokazane. Manipulujecie papieżem.

         4. Ile procent jest w Polsce księży pedofilów ?

         5. idż Mariiuszu do parafi wszystkich w Polsce albo rozeslij maila z ankietą. Wtedy poznamy rzeczywiste dane.

          Bez wzgledu ile ich jest czy 20% czy 5% rzekomych sług bozych taki fakt dyskredytuje.
          Pomijam otyłość, pazernośc na pieniądz.

          Nie będę dyskutował z Tobą ponieważ to nie ma sensu.
          Nie ustsosunklowal;es się do ukradzionych dzieci Hiszpani, zwlok w Irlandii.

          Szczerze, niechaj Pan Jezus Cie prowadzi ku prawdzie.

         6. Panie Mariuszu, do kogo modli się Pan tzw różaniec? W Biblii modlono się tylko do Boga. Pierwsze przykazanie. Najważniejsze. O miłowaniu Boga. Skoro w „świętym kościele rzymskim” modli się do Marii to czemu by nie do Horusa? jaka to różnica jaki bożek?

         7. Przez różaniec modlę się do Matki Jezusa by się wstawiała za nami u Niego.

        2. Ona nie jest potrzebna do zbawienia, bo Biblia nam wszystko podaje na tacy, a nie ma tam mowy o modlitwie do kogokolwiek poza Bogiem. To w Nim mamy zbawienie.

         1. Ona swoją pokorą miażdży szatana.

         2. Oryginalna ziemska matka Jezusa z pewnością była pokorną kobietą, bo tak można wynieść z Biblii. Katolicka „Maryja” niestety otacza się złotem i płacze krwią, każe sobie budować sanktuaria i stawiać figurki. Wszyscy wiemy, że istniała biblijna Maria, ale nie rozumiemy po co się do niej modlić o wstawiennictwo skoro to wszechmocny i wszechobecny Bóg słyszy Cię nawet jeśli zamknąłbyś się w szafie z odciętym językiem.

  2. Czy nawrócony katolik oznacza nawrócony na katolicyzm?
   Bo to byłoby niecodzienne zjawisko… 🙂

   1. Angelika, nawrócony katolik, to ktoś kto szuka Boga, ktoś kogo Pan dotyka i prowadzi, tak jak chce, suwerennie.
    Nie mam oceniać drogi Pana.
    I nie wolno nam nasmiewac się z osób, które idą nie naszą ścieżką.

    1. Nie naśmiewam się, po prostu stwierdzam, że częściej słyszy się o uciekaniu owieczek z Krk niż o powrotach do macierzy…

     1. Angelika, nie chodziłem do kościoła od około 17go roku życia do 26go roku.
      W mediach słyszy się tylko o odchodzeniu z kościoła, specjalnie by zniechęcać ludzi-dla mnie media są manipulacją kościołem.

   2. Tak Angeliko, nawróciłem się na katolicyzm z letniego katolika. Jestem niecodziennym zjawiskiem 🙂

 11. Się zapytam odwrotnie, ilu jest pastorow i starszych zborów ewangelikalnych, o których wiemy, że są uwiklani w pedofilie?

  1. Mariuszu Józefie, jedynym pośrednikiem, który wstawia się za nami nieustannie do Ojca jest Jezus Chrystus.

   Czytaj Ewangelię, non stop, oa alfa do omega, a Słowo prawdy poprowadzi Cię ku prawdzie.
   Błogosławię Cię.

   1. Ewa, przeczytałem całą Biblię i zgadzam się, że jedynym pośrednikiem jest Jezus Chrystus.
    Niech was Jezus błogosławi.

     1. I nie ustawaj w czytaniu Słowa co dnia, do ostatniego dnia życia.
      Przecztałem to za malo, chociaż b. Dużo.
      Trwaj w Panu i karm się Biblią.
      Błogosławię.

      1. Codziennie słyszę Słowo Boże w kościele 🙂
       Jezus jest z tobą i cię błogosławi 🙂

       1. „Codziennie słyszę”
        to nie to samo co
        „codziennie czytam i rozważam”
        Pzdr

        1. Angelika, jak codziennie czytasz Słowo Boże ? Czytania na dany dzień wyznaczone przez Kościół Franciszka ?

 12. Przed 120 jest 119, nigdy nie usłyszysz go w kościele.

  1. Pisałam komentarz który znikł, choć wysłałam.
   Mam wrażenie, że zły próbuje w ten sposób też zamieszać.
   Mariusz w roku liturgicznym, nawet w pełnym systemie ABC nie jest czytane całe Słowo. Np psalmy są czytane fragmentami. Weź 119 i przeczytaj, jest b. Piękny i w pigułce przedstawia historię ludu wybranego, nigdy nie usłyszysz go w kościele. Nie daj by zły Ci wmówił żebyś nie czytał Biblii bo już ja znasz.

   1. Mam to samo! Wysłałem komentarz, a nie widzę, żeby oczekiwał na moderację. Bardzo to zastanawiające…

    A pisałem (w odpowiedzi na komentarz, że Jezus pozdrawia nas z kościoła rzymskiego), że chrystus euchrystyczny jest chrystusem fałszywym. Na bałwochwalczych obrazach salutuje 2 palcami, a pochodzić od antychrysta, papieża może jedynie przekleństwo. Kościół rzymski buduje królestwo antychrysta.

    1. robiłem porządki i mogłem przez pomyłke wykasować 🙂

     60% spamu Detmolda i 20% Selera (pip)

     1. Dobrze wiedzieć, że admin miesza, a nie zły?

     2. Przepraszam, za śmiecenie. Postaram się być bardziej wstrzemięźliwy. Z Bogiem.

     3. Wow 60% spamu O_o mnie nie było w tym spamie? 😀

   2. Mam dostęp do Słowa Bożego dzięki codziennym czytaniom w Liturgii Godzin z radiem Maryja i Jasna Góra.

 13. A iloma palcami ja salutuję ? 🙂

   1. Przekazuję znak Pokoju i Miłości

    1. Acha.
     Ale po co? I komu ?
     Nieść Pokój i Miłość, to nasza Droga.
     Nieść, czyli czynić, znakiem więc kochanie , czyli troska itd itd…

  1. Proś Boga z całej siły,aby opadły ci łuski z oczu i żebyś ujrzał prawdę.
   Bo jak narazie powtarzasz bzdury,którymi karmi cię Krk.
   Proś z całych sił naszego Zbawiciela,aby wyrwał cię z rąk tych bluźnierców,abyś nie miał krwi niewinnych na swoich rękach.
   Z całego serca życzę ci,aby Bóg cię pociągnął do siebie.Z Bogiem

   1. Jezus dał mi łaskę nawrócenia w 2008 roku, Jezus przyszedł do mnie 8 lat temu, 19go marca w dzień mojego patrona.
    Dziękuję za Twe dobro, z Bogiem 🙂

    1. Zbliża się 19 marzec i znowu Cię Pan dotyka. Tym razem społecznością ewangelikalną.
     Pytaj Ducha Świętego, czego pragnie dla Ciebie. Pytaj Go z otwartym sercem.

     1. Pan dotyka mnie głoszeniem Ewangelii w internecie 🙂

 14. Masz rację Ewa, tylko, że od tego roku, od niedawna kupiłem 3 tomy Brewiarza i modlę się Jutrznią, Modlitwą Popołudniową i Nieszporami.
  Z Bogiem.

  1. Traktuję to jako żart.

   Ok. Rozumiem 3 tomy browara. Teraz tak to się mówi.
   I do tego jeszcze nie z porami sie modlisz. To jak nie z porami to z kim? z Selerem?
   Seler jest z Częstochowy, a Ty?

   1. aj nie z porami, czyli nie to że warzywo, tylko, że pory jako spodnie. Teraz się kapnąłem.
    Modlisz się nie z porami. Czyli bez. O cie kaczka.
    No ale, żeby się tym chwalić….
    Mnie się zdarza w pidżamie, ale..eh
    No tak to jak w tym kawale:
    Przychodzi pacjent do lekarza i pyta
    – w jakich porach pan przyjmuje
    – w dzinsach.

    teraz już kapuje

    1. No Piotrze ,masz poczucie humoru ……:D

      1. takim Cię lubię ,……z Bogiem

   2. Admin
    To nie żart, tylko modlitwa kościoła. I modlitwa brewiarzem jest świadectwem, że Mariusz chce podążać za Panem z całych sił.
    I nie ma innego poznania.

    Mariuszu. Tak bardzo Cię proszę, rozkochaj się w Słowie Pana. studiuj Biblię samodzielnie. Możesz korzystać z czytań na dany dzień, ale rób to w kontekście. Jak jest fragment czegoś, to przeczytaj cały rozdział. Patrz na Słowo w całości Objawienia. Zobaczysz, jak wielkie da Ci Pan poznanie Siebie.?

    1. ja myślę, że Mariusz sobie z nas żartuje

     1. Myślę, że się mylisz.
      A może mylę się ja …

      1. już sam nie wiem.
       Wyłączam sie z tej dyskusji
       i zaczekam na skutek

    2. Rozumiem, że chcesz dobrze dla mnie, ale w Biblii jest napisane, że nie jest do prywatnego interpretowania.

     1. ?

      Wymiekam, chyba admin ma rację.

     2. Jest też napisane o Bogu: Ojciec Święty. A katolicy mówią tak o kimś zgoła innym. Jest też napisane, że Pan Bóg jest Bogiem zazdrosnym, nie bez powodu jako pierwsze podał takie, a nie inne przykazanie. Więc nie sądzę by tolerował katolicki kult świętych, Marii i papieża jako nieomylnego ojca świętego, bo ani on nieomylny ani święty?

      1. My się modlimy do świętych by się wstawiali za nami do Boga za naszą świętością 🙂

       1. Josef?

        ten sam co tutaj:

        https://www.youtube.com/watch?v=v9MTGNaEXGM

        z bagien?

        Jozin, to już koniec prowokacji i spamu.

        Teraz jestem pewien patrząc na Ciebie, że nadgorliwy katolicyzm jest bardzo groźny

   3. Z jakimi porami, jestem z okolic Opola.

  2. Mariusz.
   B. Dobrze. Ale w czym czytanie Brewiarza przeszkadza by spotkać się na modlitwie indywidualnej z Panem?
   Bez osobistej społeczności z Jezusem nie da się być chrześcijaninem, ba w ogóle żyć się nie da.

   1. Mariusz Josef. Wymieklam. Kończę dyskusję z mojej strony. Albos zartownik, albos mocno rzymski.
    Na takie żarty szkoda czasu.
    A jeżeli to drugie, to dyskusja nic nie da
    Z Bogiem.

    1. Jeżeli to trolling, to przyznam, że dość nietypowy. Ale takie są owoce katolicyzmu – w pewnym momencie granica między żartami, prowokacją, a katolickiej wierze w nieomylność kościoła rozmywa się.

     1. To jest zakorzenione tak głęboko w katolikach, że boją się „Maryi” niczym Boga. Kiedyś próbowałam coś powiedzieć, że te figury są okropne, a klepanie zdrowasiek brzmi jak mantra to usłyszałam, że pójdę do piekła i rozmówca zakrył rękoma uszy i zamknął oczy. To właśnie jest zdanie świetnie opisujące rozmowy z katolikami. Zakryją nawet oczy i uszy w obronie przed uświadomieniem sobie, że coś nie gra.

    2. 😀 Ewa, nie wymiękaj, bądź twarda jak my katole 🙂

   2. Gdzie dwóch lub więcej, tam jestem Ja.

    1. Ojciec Świet jan Paweł II

     „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.”

    2. Dwukrotnie narodzony

     https://www.youtube.com/watch?v=HBH0D-vywaE&feature=youtu.be

     Mariuszu,proszę poświęć odrobinę czasu,obejrzyj ten filmik,zaufaj Panu Bogu i Jego Synowi Jezusowi Chrystusowi

     Wiesz,zły duch królowej nieba,matki i dziewicy był znany już w czasach starożytnych i występował pod wieloma postaciami jak np:
     -aszera
     -asztarte
     -semiramis
     -izyda
     -amaterasu
     -artemida
     -diana

     Przed obejrzeniem tego filmu najlepiej jakbyś pomodlił się do Pana Boga i poprosił w imieniu Jego Syna a naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa o mądrość i poznanie,byś odróżnił dobro od zła, by nasz Bóg przez Ducha Świętego wskazał Ci właściwą ścieżkę ku zbawieniu

     1. Jak Matka Jezusa może być złym duchem ?

      1. Matka Jezusa jest matką Jezusa. Bogobojna kobietą.
       Demonem jest ktoś kto stoi za matką Bożą. Bóg nie ma matki. Tu jest ukryty zły demon.

    3. Dwukrotnie narodzony

     https://www.youtube.com/watch?v=bSo2praER4Q

     Mój drogi Mariuszu, masz tu jeszcze inny film.
     Skoro przeczytałeś pismo na pewno pamiętasz wspaniała księgę proroka Daniela.
     Księga ta doskonale objaśnia historie potęg światowych i czasów ostatecznych.
     Mówi nawet o Watykanie.

     Jeśli chcesz to znajdź te 10 min czasu na ten film a nie pożałujesz.
     Pamiętaj jednak o modlitwie o której wspominałem bo bez Pana Boga i Jego Syna nie ma żadnego rozumowania i my grzeszni nic nie osiągniemy 🙂

     Tylko módl się własnymi słowami płynącymi z twego serca i ducha,gdyż Pan Bóg jest Duchem więc należy oddawać mu cześć w duchu i prawdzie a nie recytując formułki z modlitewników 🙂

     Jana 4
     (23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.
     (24) Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

     Mateusza 6
     (7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.

     1. Kto stoi za dokonaniem intepretacji Księgi Daniela w tym filmiku ?

      1. Skąd wiesz, że katolicka teologia/interpretacja jest dobra? Biblijni chrześcijanie wierzyą w Słowo Boże, niektóre interpretacje mamy inne między sobą lub dopuszczamy kilka możliwości w sytuacjach niejasnych, ale podstawy wiary mamy te same. Katolicy mają chęć poprawiania doskonałej ofiary Jezusa, bo jest w ich mniemaniu niewystarczająca do zbawienia. Skoro się nawróciłeś to pewnie się tematem interesujesz, nie doszedłeś do takich wniosków? W Słowie Bożym nie jest nigdzie napisane „módl się do Marii/Józefa/aniołów/Mojżesza o wstawiennictwo” a masz jak wół napisany dekalog, Bóg ogłosił Mojżeszowi, że nie będzie miał innych bogów, bo On jest Jedynym Bogiem i nie będzie czynił sobie żadnych podobizn, bo to się Bogu nie podoba. Potem Jezus powtarza to „Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie.” Tu nie ma miejsca na miłowanie innych bóstw. Nikt nie ma takiej mocy jak Bóg i tylko Jemu się należy cześć i chwała. Katolicyzm promuje bałwochwalstwo.

       1. Kluczem do poznania prawdy jest odpowiedź na moje pytanie, a której się nie doczekałem jeszcze.
        Jeśli autor filmiku prywatanie sobie zinterpretował Księgę Daniela to znaczy, że naruszył świętość Pisma Świętego.

        1. Kluczem do poznania prawdy jest Jezus Chrystus. Tylko On jest prawdą, drogą i życiem.

         DzA a tam berejczycy.
         Oni sprawdzali w Pismach jak się rzeczy mają. W Pismach. W Duchu.
         Hermeneutyka.
         Ty idziesz za tradycją ludzką, tak jak Jezus powiedział w Marek 7,6_13

         1. Idę za Słowem Bożym, gdzie jest jasno napisane, że Pismo nie jest do prywatnego wyjaśniania, a więc ten filmik na kogo się powołuje ?
          Miejcie się na baczności przed podstępem szatana. Autorze filmiku, uważaj na siebie. Z Bogiem.

        2. Wobec tego zapytam inaczej, jak sobie tłumaczysz to, że uprawiasz bałwochwalstwo (modlisz się do bożka-„Maryi”)? Zdajesz się na papieża/księdza? On też zinterpretował Pismo, też jest człowiekiem. Jaką masz gwarancję, że on jest natchniony Duchem Świętym? W Piśmie wyraźnie zakazano modlitw do kogoś poza Bogiem, powtarzam się, więc podejrzenie manipulacji przez krk ma podstawę.

         1. Dlaczego wmawiasz mi coś, nie rozumiejąc o co w tym chodzi ?
          Nawet masz nick o nazwie nicnierozumiem. Nie rozumiesz o co chodzi w modlitwie wstawienniczej przez Maryję.
          Z Bogiem.

         2. Co nick ma do rzeczy? Kiedy pytanie jest niewygodne można nawet do nicka się przyczepić. Wielu rzeczy nie rozumiem, ale akurat ten przekaz jest dla mnie jasny. Maryja nie żyje, więc raczej nie słyszy Twoich modlitw o wstawiennictwo, ale myślę, że złym duchom sytuacja sprzyja, mogą się podszyć pod katolickie wyobrażenie Maryji i odwodzić od Boga cudami maryjnymi. Jej niepokalane serce itd. staje się przedmiotem kultu, a Bóg odsunięty na bok.

         3. Mówisz, że Maryja nie żyje czyli nie wierzysz w życie po życiu ?

         4. Przeczytaj artykuł zalinkowany prez admina. Maryja nie zyje juz ziemskim zyciem i nie słyszy nas. Jedynie Bóg jest wszechmocny, wszechobecny i wszechwiedzący. Jedynie On ma moc zbawić. „I nie ma W NIKIM INNYM ZBAWIENIA; albowiem nie ma żadnego INNEGO IMIENIA pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni”.

  3. Admin napisał:
   „…To jak nie z porami to z kim? z Selerem? …”
   cha, cha, cha !!! 🙂 🙂 🙂
   ___________________________ dobre 🙂

   MariuszJosef, piszesz:
   „…kupiłem 3 tomy Brewiarza i modlę się Jutrznią, Modlitwą Popołudniową i Nieszporami.”

   a dlaczego Ty szie nie modlisz własnymi słowami ?
   …tylko z „Nie sz porami” ?
   nie z selerem, nie z porami, nie z pszczółkami, które to wszystko zapylają ?
   Dobrze… dobrze…. sam szie módl, ale nie pod dyktando jutrzni, nieszporów.
   Twój nich odsyła do strony:
   http://www.iskrazjednoczenia.rel.pl/Blog/

   To różaniec też Ci jest potrzebny oraz święty Gips ?
   Albo obrazki „przenajświętsze” z jasnej góry ?
   Jest takie powiedzenie staropolskie:
   „Mówił chłop do obrazu, …a Obraz ani razu”
   parafraza dla prawosławia:
   „Mówił pop do Ikony, …a Ona jak te gumowe dzwony”
   Ciiiszszaaaa…
   Blogerze od różańca – nie rób z siebie błazna, bo nie wSpierasz katoliCynizmu,
   ale go jeszcze bardziej pogrążasz…

   to był mój pierwszy i ostatni tutaj wpis do Ciebie,
   seler

   1. Jak się modlimy do Maryi to Ona nam odpowiada przez łaski zsyłane za pośrednictwem Pośrednika Jezusa. Wiele jest cudów na Jasnej Górze, tylko, że wolicie o tym nie słyszeć, bo to wchodzi wam na sumienie.

    1. Znaki i cuda pochodzą nie tylko od Pana.
     Sam Jezus to powiedział na kartach ewangelii.

     Ty powolujesz się na objawienia indywidualne, ja powołuje się na Objawienie Boże. A to znajdujemy tylko w Biblii.

 15. dla Mariusza to nie ta pora ,na pora ,bo jest z Opola.

 16. Mariusz,

  zastanawiające jest, w jak wielu rzeczach nie idziesz za Słowem, mimo braku prywatnej, jak to nazywasz interpretacji. Być może szatan zwodzi Twoich nieprywatnych, publicznych interpretatorow.
  Owi interpretatorzy całkiem niedawno jeszcze skazywali na śmierć za osobiste studiowanie Biblii.
  I Ty miej się na baczności, bo zły jak widać nie odpuszcza.
  Błogosławię Cię.

  1. Ewa, skąd wiesz, że nie idę za Słowem ?
   Bądź błogosławiona.

   1. Od Ciebie. Z tych postów, które tu napiales.

    1. Mariusz dobrze znam dogmatyke doktryny krk. Ty trzymasz się nauczania krk, nawet wbrew Biblii. Twoim bogiem jest tradycja krk. Dlatego powiedziałam wcześniej, ż jeżeli jesteś rzymski, a już wiemy, że tak, dyskusja nie jest możliwa.
     Nowonarodzeni chrześcijanie w Polsce b. często przeszli drogę krk, nie musisz więc nam mówić oczywistości. Wiemy w co wierzysz. Gdybyś rozmawiał tu w imię poszukiwania Prawdy, rozmowa miałaby sens. Ale ty szukasz racji, nie prawdy.
     Błogosławię Cię w Imieniu Jezusa Chrystusa, naszego Pana.

     1. Dlaczego dyskusja z rzymskim katolikiem nie jest możliwa ? Czyżbyś się obawiała przegranej ?

      1. Mój Bóg już wygrał. W Nim nie muszę niczego się obawiać.

    2. Z tych Twoich postów wynika, że nie wypełniasz w pełni Pisma Świętego.

     1. Wiara bierze się ze słuchania. Ze Słuchania Słowa Bożego. Z wiarą związana jest Droga, a droga to chrześcijaństwo. A to z kolei nie realizuje się w wiernym i szczegółowym wypełnianiu Zakonu, co Jezus bronił przez te 3,5 lata ziemskiego nauczania. Chrześcijaństwo to jest krzyżm codzienny konfrontowany że Słowem Boga. A wszystko po to by Ojciec został uwielbiony w Synu, a Syn w nas. Na tym polega jedność, błędnie określana jako ekumenia.

      Wszstko po to ,by oddać Chwałę Bogu. Do tego zostaliśmy powołani. Do tego został powołany przez Jezusa kościół.
      By Bóg został uwielbiony.

      Panie Jezu Chryste bądź uwielbiony w tym spotkaniu i tych rozmowach. Amen.

      1. Ekumenizm to właśnie jedność.Dyskusja z katolikiem prowadzi do jedności, której pragnie Jezus.

       1. Mariusz

        Jesteś w błędzie, nie o tak pojętą jedność chodzi.
        Pan zapowiedział ze w ostatnie dni będzie mało prawdziwie wierzących.
        Ta pseudojednosc to zwiedzenie.
        Ale już wiemy, że ty masz poznanie, a my pseudochrzescijanie, jak powiedziałeś, bladzimy….

 17. Dwukrotnie narodzony

  Mariuszu, film ten nie mówił ,że Maria jest demonem, tylko ,że kościół katolicki wprowadził do siebie kult królowej nieba czczonej w większości starożytnych kultur pod przykrywką wielbienia Marii, co jest zresztą sprzeczne z pierwszym przykazaniem.

  Zresztą kościół rzymski to zbiór wszelkiego pogaństwa a tamten film to wierzchołek góry lodowej, wystarczy poszperać o różnicach między biblią a kościołem rzymskim.

  Czy nie wyciągnąłeś wniosku z pierwszego filmu, obnażającego hipokryzje kościoła katolickiego oraz jego zakłamanie?

  Co się zaś tyczy filmu z interpretacją księgi Daniela to nie wiem kto jest autorem, nie jestem wszystkowidzący,ale czy jesteś w stanie znaleźć drugą taką interpretacje pasującą jak ulał ?

  Podobnie zresztą postać wielkiej nierządnicy z księgi Objawienia doskonale wpasowuje się w Watykan

  Objawienie 17:6 I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją bardzo się zdumiałem. – inikwizycja i mordy za propagowanie Pisma Świętego???

  Objawienie 17:9. Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta. – Rzym???

  Polecam byś poszukał więcej o powiązaniach i podobieństwach Watykanu z wielką nierządnicą/babilonem z Objawienia, a także o pogaństwie i okultystycznych symbolach kościoła katolickiego.

  Zresztą nie widzę w filmie o proroctwach z księgi Daniela żadnego zwiedzenia a jedynie proroczą zapowiedź historii świata, którą jak widziałes spełniła się doskonale a to proroctwo pasuje idealnie do historii
  Chyba ,że ty coś złego zauważyłeś w tym filmie?

  1. Dwukrotnie narodzony

   Tu masz jeszcze cykl filmów o Watykanie jeśli się zainteresowałeś:

   https://www.youtube.com/watch?v=LvvpFdwknss

   Ja także byłem całkowicie omamiony kościołem katolickim, byłem wręcz jego fanatycznym wyznawcą, dopóki nie ujrzałem jego hipokryzji i powiązań z okultyzmem,czarami,masonerią oraz oczywiście tym ,że nigdy nie kościół rzymski nigdy nie czcił Prawdziwego i Jedynego Boga, a jedynie pogańskich bożków.

   1. No to u mnie jest odwrotnie. Byłem omammiony telewizją: Polsatem i tymi podobnymi zdrajcami Boga, aż wreszcie odkryłem Prawdę-tylko w Kościele Franciszka.

     1. Mariusz!!!

      To co napisałeś powyżej potwierdza, że dobrze odczytuje Twoją osobę.

      Bo widzisz, ja jestem w Kościele Jezusa Chrystusa.

      1. Chodzę codziennie do kościoła Jezusa Chrystusa

       1. A myślałam że do kościoła Franciszka. Tak powiedziałeś.
        Ja jestem cały czas w Kościele Jezusa Chrystusa, czy chodzę ddo kosciola ( społeczność w budynku), czy pozostaję w innym miejscu.

        1. Ja, ja, ja…
         Przepraszam Cię Panie Jezu. Za to ja.

         Bądź uwielbiony i wywyzszony Ty. Tylko Ty.Amen

        2. Wieczerza Pańska nie odbywała się w sercu, ale w budynku.

     2. Jak to Franciszek chce wprowadzać uchodźców do Europy ?
      To Europa, która z powodu leserstwa nie pomagała prześladowanym chrześcijanom przez lata-wprowadza ich sama do Europy.

      1. Papież nakazał parafiom przyjecie Islamistów. Podałem Ci celowo link z portalu katolickiego.
       Czy Ty Josef rozumiesz czytaną treść?

       1. Franciszek teraz musi pić rozlane mleko.
        Wy Europejczycy,pseudochrześcijanie-dlaczego nie pomagaliście swoim braciom prześladowanym w potrzebie ?

         1. Nazwales nas pseudochrzescijanami.
          Dziękuję Ci za to błogosławieństwo.Mt 5,12

  2. Skąd wiesz, że Kościół czci jakąś królowę nieba, a nie szanuje Maryi ?

   1. Gdyby szanował Maryję nie wykorzystałby jej do swoich potrzeb, czytaj wprowadzenia jej kultu. Maryja była oddaną Bogu kobietą i nigdy nie pozwoliłaby na budowanie świątyń jej imienia jak np. Rydzyk ostatnio zbudował na jej cześć (Świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II). Jak widzisz ma nawet swoją świątynię zbudowaną przez katolickiego księdza. Obrzydliwość.

    1. Jezus na Krzyżu dał nam Maryję za Matkę i uczeń wziął Ją do siebie. Czy do was to dociera, a może nie znacie Pisma Świętego ?

     1. No widzisz, mimo że znamy Biblię, to do nas nie dociera.
      Pan nakazał Janowi zaopiekować się Maria. Tak jest napisane.
      Syn twój, matka twoja. Pod krzyżem byli i inni. Pan nie powiedział, to matka wasza.

 18. Odezwał się Seler i wszystko jasne.

  Mariuszu, dyskusja z Tobą nie jest możliwa raczej.

  Nie do głoszenia ewangelii w necie, jak to napisałeś, zostałes powołany, bo strona Twoja wyraźnie pokazuje, ze nie rozumiesz, czym jest ewangelia i czym jest jej głoszenie.

  Ty glosisz biblijnego innego Jezusa.

  Nawolujesz do przejęcia władzy przez grupe wyznaniowa która promujesz.
  A to nie ma nic wspólnego z głoszeniem ewangelii.
  Mam głęboką nadzieję, że Pan nie pozwoli Ci namieszać w sercach wierzących biblijnie.
  Oddaję Cię Panu. Niech dotyka Twojego serca i umysłu.
  Błogosławię Cię.

  1. Ewa, a skąd Ty wiesz, że nie głoszę Ewangelii ? Wchodzisz w rolę Boga, decydując czy robię dobrze czy źle ?
   Dziękuję za każde Twoje dobro. Niech Jezus zmienia twoje serce w poznaniu Prawdy.

   1. Tylko jaką Ty głosisz ewangelię?Wymysły ludzi,którzy bluźnią Bogu.Którzy mieszają prawdę,którą jest Jezus Chrystus z pogańskim obrzędami.Chcesz należeć do religijnej organizacji,która zwodzi dzieci Boże-to proszę Cię bardzo,ale nie staraj się nam wmawiać,że Krk ma cokolwiek wspólnego z Bogiem.
    Bo wystarczy tylko otworzyć oczy,aby ujrzeć ohydę i obłudę.
    Nikt Cię tutaj nie atakuje,staramy się Ci pokazać gdzie i w kim jest oparcie.
    Tylko to nie jest dla Ciebie czas na przebudzenie.Jak narazie oderwałeś się od tv,aby wylądować w Krk.Z deszczu pod rynnę.
    Niech Cię Bóg pociągnie do siebie i wyrwie ze szpon złego.
    Tylko kwestia tego,czy Ty chcesz poznać prawdę,aby stać się wolnym,czy wolisz oszukiwać się,że podążasz za Panem tkwiąc w instytucji,która popełnia wszystkie możliwe grzechy zasłaniając się Bogiem.
    Bo z tego co do tej pory napisałeś,to dobrze Ci tak jak jest.
    Niech Cię Bóg błogosławi

    1. Krk=Bóg. Dla was to straszna i bolesna prawda.
     TV jest w większości pod władzą szatana, a Krk pod władzą Boga.

     1. Krk-to bożek,który podszywa się pod Boga,ale Ty jesteś niewidomy więc tego nie dostrzegasz.
      Dyskusja z Tobą sprowadza się do tego,że powtarzasz brednie ludzi z tej instytucji.Naginasz słowo Boga jak Ci się podoba i uważasz,że przekonasz nas do ohydy jakim jest instytucja Krk.
      Żal mi Cię,bo dalej żyjesz w kłamstwie i szkoda naszych słów,bo Ciebie nie interesuje prawda tylko Twoje urojenia.
      Może przyjdzie taki czas,że Bóg ściągnie łuski z Twoich oczu.Narazie dyskusja z Tobą,to szkoda czasu.
      A poza tym Jezus dał pod opiekę Jana, matkę swoją,aby się nią opiekował.Maria matka Jezusa Chrystusa śpi i czeka na sąd.
      Tylko Ty też tego nie zrozumiesz i jak to mają w zwyczaju katolicy znowu wymyślą kolejne kłamstwo,aby podeprzeć swoje wymyślone dyrdymały.
      Ratuj się póki czas,abyś nie miał krwi niewinnych na swoich rękach.

      1. Jezus zwrócił się do Maryi. Niewiasto-oto syn Twój. Jestem synem Maryi 🙂

       1. Bądź kim chcesz, miej kogo chcesz.
        Jedyną rzeczą na jaką nie mogę pozwolić, to bluznierstwo przeciwko Bogu.
        I na to nie daję Ci zgody.

        Błogosławię Cię o oddaję pod strumień, rzekę, morze Przenajswietszej Krwi Chrystusa.
        Wybacz Panie, przepraszam Cię Boże za wypowiedziane tu bluznierstwo. Tak bardzo Cię przepraszam.

       2. …………….. Dziękuję Boże, że wyrwałeś mnie z kościoła rzymskokatolickiego. Obdarz proszę łaską zwiedzionych aby znaleźli Ciebie i dostąpili zbawienia.

     2. Żaden ludzki twór, czy Boży twór nie jest Bogiem!!!!

      Bogiem jest tylko Najświętszy Bóg .

      Jak łatwo jest wejść pod przekleństwo.:(
      Czytaj Księgę Kapłańską, dla upamiętnienia, że Bóg jest święty.

 19. Upominanie jest biblijne. Nie oceniam w kategoriach : dobre , złe.
  Upominam. W moim kościele. Bo ta
  strona jest wspólnota osób wierzących ewangelijnie.

  Nie wchodzę do Ciebie. Nie dyskutuje na Twojej stronie.

  Ty weszles do nas.
  W jakim celu? Tylko Ty wiesz.
  Na tej stronie wszystko co jest sprzeczne z Biblią jest odrzucane.

  Wszystko o czym piszemy jest dla zbudowania.
  Jesteśmy w czasach ostatecznych, dlatego analizujemy rzeczy, które mają choćby pozór odstępstwa. Pab nakazał nam te czujność, byśmy na tej trudnej końcówce nie odpadli od wiary.
  A wiara nasza jest w to, że Słowo stało się ciałem, Przyszło, Umarło i Zmartwychwstalo, za każdego nedznego czlowieka, by każdy kto Weń uwierzy miał życie w Bogu. Zawsze.
  Amen

 20. Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Jezus Chrystus
  1 Tym 2,5

 21. Piotrze, ten ktoś cię prowokuje…Szkoda twoich nerwów.

  1. O nie …. MariuszJosef został zesłany tutaj przez samego Boga !!! Same komentarze i linki chyba do niego nie trafią , ale są okazją do kilku artykułów na ten temat . Niektóre z nich poruszane były na tym blogu. Ja nie znam Biblii ale jest tu zapewne wiele osób, które wiedzą o czym mówią. Zróbcie wspólnie coś na temat kultu maryjnego ( co mówi Biblia i spis wszystkich matek boskich chociażby z Polski ) kultu świętych ( ile to ich już jest , czy każdy ma relikwię itp ) modlitw które wymyślił nie wiadomo kto kontra te które są w Biblii , przykład skąd został zmałpowany różaniec , czym są tak naprawdę gesty wykonywane w kościele , czym jest kadzidło , co zawierają obrazy świętych, czy sakramenty są potrzebne jak to się ma do Biblii itp. Zrobić kilka artykułów i może filmik .
   co do wypowiedzi MariuszJosef na na temat papieża (napiszę papieża bo nie śmiem inaczej) to przytoczę słowa Jezusa : „ Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. ” Jan 17,11 (BT)
   MariuszJosef powiedział : „ Rozbawił mnie ten filmik 🙂 Widziałeś satanistę by został świętym ? ” Przecież w Watykanie rządzi sam szatan a żaden człowiek nie jest na tyle święty aby tak go określano nie mówiąc już o modleniu się do niego czy czczeniu go , bo to przysługuje tylko Bogu.

   Skoro jest tyle objawień maryjnych to znaczy iż szatan nie próżnuje a chce zwieść jak największą liczbę ludzi . W którym wieku zaczął się kult Marii , od kiedy datowane są najwcześniejsze objawienia ? Czy uzdrowienia przez świętych są działaniem demonicznym ? Swoją drogą niezły dochód przynosi ta produkcja świętych , którą zajmuje się Watykan a nie zajmuje się np. ewangelizacją . Jeżeli już na mszy są jakieś cytaty z Biblii to narzucana jest ich interpretacja przez księdza, Jeżeli kościół podążałby za Pismem Świętym to byłby całkowitym zaprzeczeniem tego czym jest obecnie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish