Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Pogańskie korzenie Wielkiego Postu i Środy Popielcowej”

znaknaczole

 

Elisha Israel

 

Powinno być wiadomym, iż przestrzeganie Wielkiego Postu nie istniało, o ile prosty kościół zachowywał swą doskonałość nienaruszoną.” Kasjan, 5 w. n. e.

 

Wielki Post to „czterdziesty” dzień przed Wielkanocą. Obchodzony jest we wielu chrześcijańskich denominacjach. Jest to trwający sześć i pół tygodnia okres – od Środy Popielcowej do Niedzieli Wielkanocnej. W czasie Wielkiego Postu chrześcijanie poszczą i odmawiają sobie różnych przyjemności. Mówi się, że ma to na celu przygotowanie do upamiętniania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

Choć Pismo Święte rzeczywiście ustanawia okres postu dla upamiętnienia Chrystusa, to nie był to okres czterdziestu dni znany jako Wielki Post. W Księdze Kapłańskiej 23:26,27 czytamy: „Dalej Pan powiedział do Mojżesza: 'Dziesiątego dnia siódmego miesiąca jest Dzień Przebłagania. Będzie to dla was zwołanie święte. Będziecie pościć i będziecie składać Panu ofiary spalane (…)”. Co więcej, Paweł prorokował o doktrynie dotyczącej nieświętego poszczenia w swoim pierwszym Liście do Tymoteusza. W 1 Tym 4:1-3 czytamy, co następuje: „Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.”

 

Paweł w szczególności prorokuje o powstaniu wiary katolickiej. W katolicyzmie, który jest matką wszystkich pozostałych denominacji chrześcijańskich, księżom nie wolno się żenić. Ponadto ustanowili oni post wiosenny przypisywany cierpieniu Chrystusa. Taki post wraz z jego rytuałami ma jednak swoje korzenie nie w Chrystusie, lecz w starożytnym, poprzedzającym chrześcijaństwo kulcie pogańskim.

 

Słowo „Lent” w języku angielskim oznaczające Wielki Post znaczy „wiosna” i wywodzi się ze staroangielskiego „Lencten”. Duchowo rzecz biorąc wszystkie drogi prowadzą do Babilonu i tak też jest w przypadku czterdziestodniowych postów wiosennych. W jednej z wersji babilońskiego mitu Tammuz, wielki łowca, został zabity podczas polowania na dzika. Wierni opłakiwali go podczas ceremonii żałobnych przez czterdzieści dni. W czasach Ezechiela rytuał ten odprawiany był nawet wśród Izraelitów. Ezechiel pisze: „I rzekł do mnie: 'Zobaczysz jeszcze gorsze obrzydliwości popełniane przez nich’. Następnie zaprowadził mnie do przedsionka bramy świątyni Pańskiej, mieszczącej się po stronie północnej, a oto siedziały tam kobiety i opłakiwały Tammuza.” (Ez 8:13-14).

tammuz

 

Tammuz – relief alabastrowy z Aszur, ok. 1500 r. p. n. e.

 

Czciciele Tammuza szlochali wraz z jego małżonką Isztar wierząc, że jego odrodzenie oznaczać będzie regenerację życia w przyrodzie. Podobne święta znaleźć można wśród starożytnych ludów pogańskich. Przykładowo Egipcjanie przestrzegali czterdziestodniowego postu na cześć Ozyrysa.

 

Znak krzyża wykonywany przy użyciu popiołu nie jest typowy jedynie dla konstantyńskiego chrześcijaństwa, gdyż znaleźć go można w całym świecie starożytnym. Był używany jako istotny symbol pogańskich bogów, np. „krzyż Tau malowany był na czołach nowo wtajemniczonych do mitraizmu”. Warto również zauważyć, że akt po prostu posypania głowy popiołem, również odbywający się w Środę Popielcową, dokonywany był także ku czci pogańskiego nordyckiego boga Odyna. Naznaczenie czoła popiołem zawsze miało miejsce w środę – dzień nazwany na cześć Odyna.

kaplankatolicki

Ksiądz rzymskokatolicki posypujący popiołem praktykująca katoliczkę.

 

Jeżeli prawdą jest, jak zaświadcza Kasjan, że „przestrzeganie Wielkiego Postu nie istniało, o ile prosty kościół zachowywał swą doskonałość nienaruszoną.” (Jan Kasjan „Konferencje z Ojcami”). Dlaczego jest on przestrzegany dziś? W Piśmie Świętym nie znajdujemy przykazania, by obchodzić takie święto. Niewątpliwie jeśli usunąć chrześcijańską fasadę wielkopostną, dostrzeżemy, co odzwierciedla starożytny post pogański.

 

Powyższy fragment pochodzi z książki Elisha Israela „Pogańskie korzenie świąt chrześcijańskich”.

 

Tłumaczył Jacko. dziękuję w imię Jezusa Chrystusa.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 20 lutego 2016 - 08:11

45 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dzięki, Piotrze za ten wartościowy tekst.Nie wiedziałem jeszcze, że Wielki Post i Popielec ma pogańskie pochodzenie.

  1. Faktycznie przed tłumaczeniem sprawdziłem i niczego na ten temat na Detektywie Prawdy nie znalazłem. Trudno jednak być wielce zaskoczonym, że kolejna tradycja katolicka to przefarbowane pogaństwo.

   1. Wielkanoc też na korzenie pogańskie.

 2. Dziekuje za ten artykul, kiedys sie nad tym zastanawialam, teraz mam odpowiedz 🙂

  1. Chwała Panu, że żyjemy w czasie, w którym wzrasta poznanie i coraz większa liczba ludzi dowiaduje się, że Watykan to Wszetecznica Babilońska, której nauki stoją w sprzeczności z treścią Biblii.

 3. dziękuję również, kolejnych pogańskich korzeni w praktykach krk.

  1. ” za wyjaśnienie kolejnych pogańskich korzeni w praktykach krk” 🙂

 4. Księża nie mogą się żenić to fakt bo celibat jest rozumiany jako „bezżeństwo” i to dlatego tylko by majątek „sługi kościoła” po jego śmierci przypadł właśnie kościołowi oczywiście. Więc mogą sobie używać do woli na boku byleby tylko żon nie mieli. Tak czytam te wszystkie artykuły na blogu i przeraża mnie ogrom fałszu i kłamstwa w jakim żyjemy a raczej żyliśmy skoro trafiliśmy właśnie na tą stronę. Jestem grzesznikiem żyjącym w podłym, plugawym i grzesznym świecie. Odebrałem zapłatę za swe grzeszne życie!! Czy nie jest za późno dla mnie? Czy wstąpiłem na właściwą ścieżkę??! Jezu proszę Cię bądź mym przewodnikiem, bratem i pasterzem bo jako zagubiona owca potrzebuję Twej pomocy.

  1. Nigdy nie jest za późno. Bóg obdarza swą Łaską poznania w swoim czasie, wg swej woli. Niech Jezus Chrystus cię prowadzi! Witaj na stronie bloga. 🙂

   1. Na tej stronie jestem już od jakiegoś czasu ale „oświecenie” przyszło lub nadejdzie później i nie wstydzę się tego powiedzieć – jestem grzesznikiem i odebrałem zapłatę za swoje grzeszne życie!

  2. Ewangelia Jana 3.16. Ew. Mateusza 11
   .25 – 30 Apokalipsa Jana 3.20. To recepta dla Ciebie

 5. Modlą się daremnie do fałszywych bogów ściągając przekleństwo na swój naród i swój kraj. Boże Ojcze, jeśli taka Twoja wola, złam to przekleństwo ciążące nad nami. Przez Twego Syna Jezusa Chrystusa pokornie prosimy Cię o to.

 6. Daremne żale i próżny trud, waszych katolickich ( pogańskich ) gusłów, nie chce nasz Bóg.

 7. System wierzeń Babilonu wielkiego promuje wszystko co najgorsze, wszelakie wynaturzenia, spaczenia i dewiacje…

  1. To prawda, ale ona nikogo nie uwolni. Jezus wyzwala ze wszystkiego . kto pojdzie w. Jego imie uwalniac wiezniow religii? W mocy i milosci bozej? Bez ducha krytyki?

 8. Większość ludzi chce żyć w spokoju i dostatku, a nie narażać się w imię jakiś nie pojętej dla nich idei-Ewangelii Chrystusowej…W końcu przychodzą tacy, dla których żadnym problemem jest zastraszyć taką bezideową masę-gotowi na wszystko lucyferianie…

  1. I w tym zaścianku duchowym omija ich walka o prawdę, najważniejsza walka w historii, o której nawet nie chcą słyszeć. A jako ignoranci któregoś dnia będą chcieli zapaść się pod ziemię, kiedy wreszcie uświadomią sobie, że odrzucili samego Boga, który ich stworzył i który powrócił po swoich czcicieli oraz by osądzić resztę. Groza.

 9. Czy czwarte królestwo z Księgi Daniela (7.23)
  to Watykan a dziesięć rogów oznacza 10 królów czyli 10 papieży od powstania Watykanu . Bergoglio jest 10 papieżem. Dalsza część wizji jest bardzo ciekawa. Powstanie po nich inny różny od poprzednich i obali trzech królów.

 10. Życiem duchowo-materialnym Babilonu Wielkiego jest kult śmierci i zniszczenia, pośredniego i bezpośredniego, umysłowego i cielesnego itp.

  1. Niektórzy to naprawdę mają przerąbane, przygniatani kłopotami dnia codziennego powodowanymi przez zdarzenia losowe lub podłych ludzi…

 11. Na obronę mają to:
  https://www.youtube.com/watch?v=g3g-W0xqE58

  I każdy kat(olik) bije brawo. Co o tym sądzicie?

  1. Ile razy już słyszałam podobne argumenty.. tyle razy, że już się na nie uodporniłam 🙂

   Cóż to za argument – Akcje charytatywne, wolontariaty prowadzi się na tym świecie, którego wiemy kto jest panem nie od dziś. Wiemy przecież w Kim rodzą się prawdziwa miłość a co za tym idzie dobre owoce. Albo cóż to za argument, że inkwizycje owszem miały miejsce ale wcale nie były aż takie brutalne itp.?

   Apostoł Paweł napisał coś takiego:
   ” I choćbym rozdał na żywność dla ubogich cały swój majątek, i choćbym wydał swoje ciało na spalenie, a miłości bym nie miał, nic nie zyskam ” – 1 Koryntian 13:3

   A Pan Jezus powiedział:
   „2 Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. ” Mateusza 6:2-4

   1. Piękny fragment Koryntian, czytałam dziś i byłam bardzo poruszona, dziękuję 🙂

 12. Jak dobrze czytać wasze komentarze 🙂 Jak dobrze wiedzieć, że jesteście!

  1. I jak dobrze że Ty jesteś Madziu 🙂

 13. Ez 9.4-6, 4 Pan rzekł do niego: „Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten ZNAK TAW na CZOŁACH mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi”. 5 Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: „Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! 6 Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni!” I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią

  w BIBLII TEŻ MAMY ZNAK NA CZOLE jak widac,w Ks.Obj.też

  1. jest znak czole w apokalipsie jako pieczec Boża i jako znak bestii

  2. czoło to ważne miejsce w człeku, tam jest nasza „korona”

 14. Andrzej Luber Stan duchowy współczesnego człowieka https://youtu.be/mgkVcSAZRwk.

 15. Dla większości niby wierzących ludzi w Polsce katolicyzm to bardzo wygodna religia, gdyż nie stawia na prawdziwą, opartą na Biblii wiarę w Boga, a wypełnianiu nie mających w niej potwierdzenia obrzędów i sakramentów oraz nie kwestionowania stanowiska kleru, a tym bardziej podważania…

  1. Z resztą przeważającą w Polsce religią jest niszczący nasz kraj kult maryjny zmieszany z pogonią za pieniądzem/władzą/uciechami cielesnymi, nawet po trupach oraz perwersyjne lubowanie się w dogryzaniu innym ( emigracja nie lepsza ), a nie żadne chrześcijaństwo…

   1. Ile w Polsce i na emigracji jest chrześcijan ewangelicznych/biblijnych? Kilka tysięcy? Reszta to mniej lub bardziej spoganizowani ludzie…Zadajmy sobie pytanie: Czy jestem uczniem/uczennicą Chrystusa?

    1. Tam gdzie atmosfera duchowa jest jałowa, tam nic dobrego nie będzie…

 16. Z tym że list do Tymoteusza(jak podają naukowcy) jest dopiskiem jakiegoś skryby kopisty wiele lat po śmierci Pawła. Paweł jadał mięso niekoszerne za co dostawał ochrzan od „brata Pańskiego” czyli Jakuba.

  1. Zasady zywieniowe ( i inne rowniez ) zawarte w Pismie wprowadzil Bog nie dlatego, zeby zrobic na zlosc ludziom, ale dlatego aby ludzie mniej chorowali ( plodzili w miare zdrowe potomstwo ) poprzez stronienie od niewwlasciwych pokarmow ( ryzykownych zachowan ).

   1. Zasady zywieniowe dal Bog Izraelowi tak jak cale prawo a nie poganom, ale mozemy z niego korzystac , nie potepiajac nikogo, bo. prawo nas nie zbawi tylko Chrystus. Hebr.7.12 kos
    2.16-17

  2. xio 🙂

   Skąd informacja, że Paweł jadał niekoszerne mięso ?
   Szczerze mówiąc wydaje się to mało prawdopodobne. Paweł – faryzeusz (przed powołaniem przez Jezusa Chrystusa), świetnie znający Pismo, przestrzegający Tory… Doprawdy nie wydaje mi się, aby odstępstwo od tego co polecił Bóg (w przypadku Pawła) mogło mieć miejsce.
   Na Twoim miejscu nie opierałabym się tak bardzo na zdaniu „naukowców”, bo wiele nieprawdziwych informacji (najczęściej wymyślonych przez ich chore umysły) wmawiają ludziom, przekazując swoje wizje i wymysły jako prawdę objawioną.
   Pozdrawiam 🙂

 17. Poganskie korzenie ma tez antysemityzm, negatywny poglad na narod wybrany, uznanie sie za wybranych w miejsce Zydow.. To tez pochodzi z katolicyzmu i protestanci ten falsz przejeli.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish