Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Drzwi dla zła zostały otwarte

Niesamowita rzecz się wydarzyła utwierdzająca mnie w słuszności modlitwy o Polskę. Otóż Krzysiek admin naszego forum-chrzescijan.pl  napisał tydzień temu tekst na forum, w którym ostrzega czym mogą się skończyć obchody 1050lecia chrztu Polski i odnowienia aktu oddania Polski królowej Niebios.

Tekst ten dopiero dziś przeczytałem, a więc mieliśmy podobne konkluzje.

Krzysiek pokazał, co się stało w Niemczech po podobnej prawdopodobnie demonicznej imprezie.

Oto jego tekst

 

Bracia i siostry,nurtuję mnie coś i wolał bym być w błędzie,patrząc na sytuację która dzieje się w Niemczech,od tamtego roku,moje myśli cały czas pływają koło pewnej rzeczy
www.cvents.de/Awakening-Europe-en
nie wiem czy pamiętacie kupiłem bilet i miałem tam jechać by modlić się za tych ludzi,którzy tam będą, a byłem bardzo zdecydowany, by ratować tych ludzi,lecz plany moje potoczyły się inaczej i widocznie tak miało być,ale opiszę skutki tego co się tam stało,wszystko co miało tam miejsce było w jednym miejscu:

stadion w norynbergii, ale zanim o tym napiszę proszę zerknąć na to:ciekawostkihistoryczne.pl/2012/07/10/swi…e-krolestwo-hitlera/

już przemilczę temat o tym że w tym właśnie miejscu były podejmowane ustawy rasowe,i parady nazistów,na stadionie tym w okresie wakacyjnym doszło moim zdaniem do otwarcia Niemców na zło właśnie w tym miejscu ten region,nie wiem czy wy to także widzicie ale nie przypadkowo odbyła się właśnie w tym miejscu ta impreza gdzie zło ma największą siłę,i rości sobie duże prawa do tego terenu,kto występował na tej imprezie sami sprawdzcie,ja uważam wszystkich tych ludzi jak Todd White,Heidi Baker,i im podobnych ludzi jak Hagin,Benny Hinn i wielu innych za zwodzicieli a najlepiej ujęte jest to na stronie www.ulicaprosta.lap.pl/new/artykuly/apol…wionych-synow-bozych
teraz zobaczcie przez wzgląd na poprawność polityczną ujmę to w ten sposób,zobaczcie w które miejsce najwięcej przybyło ludzi i przekroczyło granicę Niemiec,mówię o obcokrajowcach z azji,afryki,gdzie dochodzi do największej liczby przestępstw i przemocy,a cały napływ ludzi rozpoczął się ile po tej imprezie miesiąć czy dwa?
Pod przykrywką tej imprezy na tym stadionie doszło moim zdaniem do jakiegoś obrzędu,poświęcenia,otwarcia się na zło,drzwi niemiec zostały szeroko uchylone tym bardziej że jest to kraj który swoimi decyzjami w Brukseli krzywdzi państwa ograniczając jego wolność,suwerenność,i próbując zniszczyć kulturę i tradycję narodów,dodatkowo uczynił ogromne krzywdy podczas 2 wojny światowej,a teraz poprzez różne ideologie jak aborcja,homoseksualizm,eutanazja,gender i inne próbuje zniszczyć młodych ludzi w poszczególnych krajach które nie chcą się podpożądkować.

TERAZ CZAS DLA NAS NA LEKCJę
z okazji 1050 lecia chrztu Polski,przygotowuje się różne ceremonie,np: na Jasnej Górze ma dojść do ponownego oddania Polski Matce Bożej,najlepiej ujął to Piotr na swoim blogu:
detektywprawdy.pl/2016/02/01/potezne-zag…a-w-kwietniu-i-maju/
Otóż to co zamierzają zrobić z Polską to otworzyć ją na siły potężniejsze niż ludzie,tak jak to się stało z pewnymi krajami które dozwalają na eutanazję,aborcję,homoseksualizm,zoofilię,odejście od Słowa Bożego,brak modlitwy za kraj,zobaczcie co się z nimi dzieje a to dopiero przedsmak,bracia i siostry światowe dni młodzieży,oddanie Polski Matce Bożej w opiekę,TO JEST PODOBNA ZASADZKA,JAK TA KTóRA ZOSTAłA ZASTAWIONA NA NIEMCY,TYLKO NASZA MA INNą SZATę,Subtelniejsza,LECZ CEL TEN SAM,zanim zwycięży się cieleśnie człowieka,kraj,naród,trzeba zniszczyć go duchowo,przez coś na co sam wyraża zgodę czyli właśnie takie imprezy,sami oceńcie czy mam czy nie mam racji wiem jedno do kwietnia czy do maja odpowiednie siły i środki zostaną rozłożone na mapie świata jeżeli nie będziemy się modlić za nasz kraj i naród to będzie ciężko,módly się przynajmniej raz w tygodniu każdy we własnym zakresie za kraj,naród i jego rządzących,i deklarujcie że bez względu na imprezy,bez względu na deklarację biskupów rządzących,kraj ten należy do naszego Króla Królów Jezusa Chrystusa Syna Bożego,nie zapomnijcie o tym,nawet gdybym sam miał zostać z tym problemem nie poddam się,kocham was wszystkich i tylko tyle mogę obiecać ze swojej strony.
Nie wierzcie w te dyrdymały że chcą uczynić Jezusa Królem Polski,dla mnie ON JUż NIM JEST I NIE TYLKO POLSKI ALE I CAłEGO śWIATA,proszę nie zapomnijcie i pomóżcie,wspólnie możemy naprawdę w Chrystusie wiele osiągnąć bracia i siostry mówię o wszystkich was,piszących,udzielających się,ale i tych którzy nie piszą lecz tylko czytają,albo od czasu do czasu wchodzą na to forum,pomóżcie w tej walce deklarujcie w swoich sercach że Pan Jezus Chrystus już jest Królem Polski i nikt nie jest w stanie go zdetronizować.

 

 

 

Zaktualizowane: 15 lutego 2016 - 15:06

101 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Módlmy się gorąco i szczerze o to by dawne błędy przodków się nie powtórzyły oraz by to nieszczęście, mogące zniszczyć nasz kraj poprzez gniew Stwórcy nas ominęło.

 2. Przekazałem pastorowi kościoła do którego ostatnio chodzę info o tej akcji antymaryjnej, to dość duży kościół więc kto wie może się rozniesie jak Bóg da.

  Co do komentarza Krzyśka to napisał: „Pod przykrywką tej imprezy na tym stadionie doszło moim zdaniem do jakiegoś obrzędu,poświęcenia,otwarcia się na zło,drzwi niemiec zostały szeroko uchylone”

  Jak sam mówi nie był tam, oskarżeniem łatwo rzucić. Chętnie bym posłuchał relacji kogoś kto tam był, sam jestem bardzo ciekaw.

   1. Według mnie, wiele osób występujących na tym ,,Awakening Europe” wygląda i zachowuje się jak homoseksualiści. Występy muzyczne przesiąknięte nietaktownym romantyzmem, emocjonalizmem. Najwidoczniej chodzi o zrobienie z Ewangelii produktu marketingowego, żeby okrojona, zniekształcona, dopasowana do świata dobrze się sprzedawała wśród dzisiejszej młodzieży. Jak ktoś oprócz czczego gadania znajdzie pełną Ewangelie w podanym powyżej filmiku z ,,Awakening Europe”, to niech da znać(nie oglądałem całości) Zebrani tam ludzie(z tego co widzę w większości młodzież), zamiast usłyszeć całą Prawdę, przez co jak przypuszczam niektórzy mogliby wyjść, i atmosfera mogłaby się pogorszyć, to usłyszeli tylko o miłości, i śpiewają sobie piosenki w ckliwej atmosferze.

    1. Wśród tych „chrześcijańskich” celebrytów występowała również Heidi Baker:

     https://www.youtube.com/watch?v=HiTDgtJ4CKE

     Heidi Baker w akcji(zobaczcie co się działo z tym chłopakiem na którego kładła rękę/ręce w 0:15):

     https://www.youtube.com/watch?v=kQHsgY5EzVc#t=14

     Według mnie, Heidi Baker to czarownica, a na Awakening Europe, i w tego typu kręgach głosi się innego Jezusa, brzmi to jak New Age.

     1. ,,He has been blessed to receive impartation from Randy Clark, Bill Johnson, Roland and Heidi Baker and Benny Hinn.”

      Został on(Todd White) błogosławiony otrzymując namaszczenie od Randy’ego Clarka, Billa Johnsona, Rolanda i Heidi Baker, oraz Benny Hinna.

      http://www.cbn.com/700club/guests/bios/todd_white031209.aspx [czwarty akapit]

     2. Posłuchałem Guzzik trochę tej Heidi. Dla mnie jej śpiewy w Norymberdze jak również ton jej głosu w wypowiedziach, dziwny uśmiech i przymrużone oczy nie budzą zaufania. Dla mnie wygląda to na rytuał i to dość straszne wrażenie robiący. Kojarzy mi się to z mantrą i szamanizmem.

      Podejrzewam, że osoby nie przebudzone lub nie wierzące będą patrzyć na to z rozbawieniem -na oszołomów- i pewnie organizatorom (tym prawdziwym) właSnie o to chodziło. W większości wypowiedzi słyszałem raczej o miłości i wolności w wydźwięku kościoła szatana lub środowisk lgbt i to przykryło nawet czytania z Biblii.

      Co do Todda White nie wyrobiłem jeszcze jednoznacznego zdania. Jego powiązania nie napawają optymizmem, a posłuchałem jego spotkania w wawie i nic nie znalazłem podejrzanego(oglądałem powierzchownie).
      Myślę,że trzeba być ostrożnym i badać w pismach wszystko co się słyszy. A propos muzyki Jawa, to ciekawym tematem jest strój zmieniony o ile dobrze pamiętam z 432 hz na 440 przez fundację Rockefellera w latach chyba 50 tych. Muzyka zawssze wpływała na
      otoczenie, nie bez znaczenia są chóry niebieskie, trąby jerychońskie itp.
      I jeszcze o pomarańczach i jabłkach i wyciskanym, świeżym soku.
      Szatan będzie chciał zwieść o ile to możliwe także wybranych i zasiać w nich zwątpienie i jeśli mu się to uda to z człowieka wyciśnie człowieka ( to co ludzkie)

     3. szamanizm, czarownictwo, new age w chrzescijanskim przebraniu

    2. oglądnąłem całe to nagranie i mnie się podoba, mógłbym iść na takie coś.

   2. przeglądnąłem ten film i nie ma tam nic do czego jakoś można by się przyczepić. Mówią o Jezusie cały czas, jest uwielbienie podczas muzyki. Ten cały tod white mówi, że najważniejsza jest osobista relacja z Jezusem, o nowym narodzeniu, zmienia swojego życia i całkowitemu poddaniu się Bogu. Nie wydaje mi się żeby po całym dniu zachęcania do Jezusa odprawiali jakiś rytuał demoniczny. Poza tym jestem pewny że mnóstwo ludzi którzy tam pojechali ma jakąś osobistą relację z Bogiem, jedni większą inni mniejszą i to by było głupie jakby wszyscy zostali wpuszczeni w maliny i uczestniczyli w jakiś demonicznych obrzędach.

    Swoją droga bardzo ciekawe kazanie, szczególnie podoba mi się to porównanie które można mniej więcej oddać tak: „Jeśli ściśnie się jabłko do wyjdzie sok jabłkowy, jeśli ściśnie się pomarańcze to wyjście sok pomarańczowy, jakby było inaczej wszyscy by zobaczyli coś nienaturalnego, więc jeśli szatan będzie uciskać chrześcijanina to nie powinno z niego wychodzić to co ludzkie (obelgi, depresje itd.) tylko jeszcze więcej Jezusa” Na końcu prowadzi modlitwę o oddanie życia Jezusowi („Now is time to make full commitment to Jesus Christ” od 1h:40) a potem wszyscy śpiewają językami i wychwalają Jezusa (1,56). Bardzo fajne nabożeństwo, Krzysiek powinien tam iść wtedy.

    Trzeba uważać na słowa bo strzelać jest łatwo, szczególnie do czegoś czego się nie zna. Ostrożność to ja rozumiem, nie trzeba się zgadzać z taką emocjonalną formą wiary jaką tam prezentują ale rzucać oskarżenia bez dowodów to już nieładnie.

    1. ,,Jak ktoś oprócz czczego gadania znajdzie pełną Ewangelie w podanym powyżej filmiku z ,,Awakening Europe”, to niech da znać”

     Jawa, usłyszałeś pełną Ewangelie od Todda White’a? Jak tak, to podaj w którym momencie filmiku.

     1. Ja gadasz z kimś na ulicy o Jezusie przez 15 min to też całej ewangelii w 4 wersjach mu nie przedstawiasz, tylko kluczowe rzeczy o Jezusie i świadectwo swojego nawrócenia, czyli tak jak on zrobił.

      1. Jawa: ,,Ja gadasz z kimś na ulicy o Jezusie przez 15 min to też całej ewangelii w 4 wersjach mu nie przedstawiasz”

       Omawiany występ w ,,Awakening Europe” trwał znacznie dłużej niż 15 minut.

       Jawa: ,,tylko kluczowe rzeczy o Jezusie i świadectwo swojego nawrócenia, czyli tak jak on zrobił.”

       A czym są dla Ciebie kluczowe rzeczy? Według mnie jest to piekło, grzech, nawrócenie, krzyż, nowonarodzenie,zbawienie, ale w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie jako rozmydlone hasła. Jeżeli o tych rzeczach głosił Todd w podanym przez Ciebie filmiku, czy w jakimkolwiek innym, to daj znać. Ciekawe czy Ci ludzie którym głosi Todd w ogóle wiedzą/wiedzieli w jakim są położeniu, że są grzesznikami, przeciwnikami Boga, dziećmi Szatana jeśli się nie narodzili na nowo, i że zasługują na piekło. Na filmikach Todda widziałem, że przykładowo podczas uzdrawiania na ulicy głosił tylko miłość, przytulał, mówił o spełnianiu swoich marzeń, po czym żegnał się z prawdopodobnie nienawróconym człowiekiem, który nawet nie wie co mu grozi, i że musi się nawrócić. Na ,,Awakening Europe” z tego co widziałem podobnie. Mówi nienawróconym ludziom o miłości, relacji z Jezusem, i żeby oddali Mu swoje życie poprzez wystąpienie z szeregu, podczas gdy Ci ludzie pewnie nawet nie wiedzą co to znaczy, mimo długich przemów, a raczej czczego gadania, rozmydlonych haseł Todda White’a.

       1. no to w takim razie wielka szkoda że oni tam wszyscy poszli, wielbili Jezusa i słuchali o tym jak Jezus ich kocha i że powinni mu oddać życie. Przecież mogli zostać w domach i bać się zwiedzenia.

        Ten tod mówi o grzechu i to całkiem sporo ale żeby się tego dowiedzieć musiałbyś w końcu oglądnąć ten materiał.

        W uzdrawianiu ulicznym chodzi o to żeby po takim czymś człowiek poszedł i zaczął szukać Boga. Nie podchodzisz do człowieka, który ma jakiś problem albo jest bezdomnym i nie mówisz mu prosto z mostu „że są grzesznikami, przeciwnikami Boga, dziećmi Szatana jeśli się nie narodzili na nowo, i że zasługują na piekło.” tylko najpierw im coś dajesz, np, uleczenie i mówisz o tym że Pan Jezus chce aby się do niego zwrócił. Dajesz instrukcje o tym, że jeśli będą wołać i szukać to Pan ich nie odtrąci. I taki człowiek robi już tą wiedzą co chce.

        Nikt ci nie broni stosować w ewangelizacji metodą „na piekło” ale dlaczego nie można stosować metody „na miłość Jezusa”? Dlaczego tak te metodę potępiasz?

        1. Jawa: ,,no to w takim razie wielka szkoda że oni tam wszyscy poszli, wielbili Jezusa i słuchali o tym jak Jezus ich kocha i że powinni mu oddać życie. Przecież mogli zostać w domach i bać się zwiedzenia.”

         Nienawróceni ludzie usłyszeli, że Bóg ich kocha, i poza tym nie usłyszeli o nawróceniu, i o tym co wcześniej wymieniłem. Rozmydlone hasła w stylu ,,oddaj życie Jezusowi” podczas gdy wcześniej mówiło się tylko o miłości. Napisałem już wcześniej, że pewnie Ci ludzie nie wiedzieli co to znaczy. A Twoje ostatnie zdanie pokazuje lekceważące podejście do zwiedzenia.

         Wcześniej podałem link do Heidi Baker(która również występowała na ,,awakening europe”), która również mówi o miłości, i przy okazji wkłada na ludzi ręce i zsyła ,,ogień”, po czym osoba wpada w konwulsje. Sądzę, że dla tej pokrzywdzonej osoby która dała na siebie nałożyć ręce, lepiej by było gdyby została w domu i ,,bała się zwiedzenia”. Jeżeli przykładowo według Ciebie takie manifestacje są ,,chrześcijańskie”, i warto słuchać takich ludzi, to uważam że jesteś naiwny. Połączenia Todda z takimi osobami(co wcześniej napisałem) też nie budzą u Ciebie wątpliwości?

         Jawa: ,,Ten tod mówi o grzechu i to całkiem sporo ale żeby się tego dowiedzieć musiałbyś w końcu oglądnąć ten materiał.”

         To proszę Cię ponownie, o podanie w których momentach o tym mówił. Szkoda mi czasu na szukanie czegoś czego pewnie nie znajdę. Jestem w pewnym stopniu zaznajomiony z nauczaniem Todda, widziałem więcej niż jeden film z jego udziałem.

         Jawa: ,,W uzdrawianiu ulicznym chodzi o to żeby po takim czymś człowiek poszedł i zaczął szukać Boga.”

         Żeby gdzie poszedł? Żeby poszedł szukać pełnej Ewangelii, bo osoby które modliły się o jego uzdrowienie mu jej nie przekazały, i mimo uzdrowienia nadal znajduje się w stanie potępienia?

         Jawa: ,,Nie podchodzisz do człowieka, który ma jakiś problem albo jest bezdomnym i nie mówisz mu prosto z mostu „że są grzesznikami, przeciwnikami Boga, dziećmi Szatana jeśli się nie narodzili na nowo, i że zasługują na piekło.”

         A jak Jezus głosił? Jeśli dobrze rozumiem, to Jezus do nieznanej mu wcześniej Samarytanki po krótkiej rozmowie powiedział, dał do zrozumienia, że trwa ona we wszeteczeństwie/cudzołóstwie.

         ,,Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego teraz masz, nie jest twoim mężem; prawdę powiedziałaś.” (Jana 4:18)

         Jezus do Żydów którym głosił:

         ,,Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga. (42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. (43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego. (44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi. (46) Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi? (47) Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.” (Jana 8:41-47)

         ,,Później spotkał go Jezus w świątyni i rzekł do niego: Oto wyzdrowiałeś; już nigdy nie grzesz, aby ci się coś gorszego nie stało.” (Jana 5:14)

         Myślę, że chodziło o potępienie, piekło, które jest gorsze od wszelkiej choroby, i innych nieszczęść za życia.

         Jezus w 5 rozdziale Ewangelii Mateusza ostrzega przed piekłem zebranych ludzi(w skład który wchodzą również uczniowie Jezusa).

         Jawa: ,,tylko najpierw im coś dajesz, np, uleczenie i mówisz o tym że Pan Jezus chce aby się do niego zwrócił. Dajesz instrukcje o tym, że jeśli będą wołać i szukać to Pan ich nie odtrąci. I taki człowiek robi już tą wiedzą co chce.”

         Czyli według Ciebie Ewangelie trzeba sprzedać jak dobrze reklamowany produkt marketingowy? Uzdrowić człowieka, powiedzieć że Bóg go kocha, żeby spełniał swoje marzenia i zostawić? To jest według Ciebie Ewangelia?

         Jawa: ,,Nikt ci nie broni stosować w ewangelizacji metodą „na piekło” ale dlaczego nie można stosować metody „na miłość Jezusa”? Dlaczego tak te metodę potępiasz?”

         Jak chcesz komuś przekazać wieść o zbawieniu, Dobrej Nowinie, skoro nie powiesz człowiekowi w jakim stanie się znajduję, i przed czym może być zbawiony? Jak uratować człowieka, który nawet nie wie przed czym może być uratowany, bo nie widzi problemu? Czym się różni głoszenie samej miłości(miłości okrojonej, nie do końca Biblijnej) od filozofii New Age(w której również pojawia się postać Jezusa)?

   3. z dobrego zrodla: „Todd White jest neo montanistą opiera się na ekstazach, Słowo Boże pełni w jego teologii miejsce drugorzędne, podporządkowane jest emocjom i przeżyciom. Todd White wykorzystuje Słowo Boże tylko aby potwierdzać swoje doświadczenia czyli stosuje eisegezę (wczytywanie doktryn do Słowa).”
    sam dopatrzylem sie że Tod zle używa określen z NT, np ewangelia określana jest różnymi nazwami np jak oewangelai królestwa, a Tod to rozdzielał, wprowadzał rozróżnienia których w Pismie oryginalnie nie było i nie ma.

  1. Tak oskarżenia łatwo rzucać. Nie mogłem tam być ale było tam jedno małżeństwo ze zboru do którego chodzę po nawróceniu. Z tego co opowiadali to gdy się wchodziło na stadion czuło się nie samowitą atmosferę chciało się odrazu płakać. Wiem ,że chodzili po ulicach Norymbergi i modlili się za ludzi widzieli uzdrowienia wszędzie na ulicach wierzący w kawiarniach nie samowite.Byli pod ogromnym wrażeniem tego co tam się działo.
   A Niemcy płacą teraz cenę za holokaust bo jeszcze kara na nich nie spadła. A muzułmanie mogli wejść tylko dlatego,że wpuściły ich duchy odpowiedzialne za faszyzm.Duch islamu to gorsza odmiana faszyzmu one tam pozostały po wojnie.

   1. lukasz: ,,Z tego co opowiadali to gdy się wchodziło na stadion czuło się nie samowitą atmosferę chciało się odrazu płakać.”

    Czy emocje są dla Ciebie wyznacznikiem w rozsądzaniu, rozeznawaniu? Pytanie, jaki to był płacz, czym spowodowany. Ludzie są zdolni w ciągu tego samego dnia nad czymś płakać pod wpływem emocji, uniesienia, a chwilę później o tym zapomnieć. Na wystąpieniach Benny Hinna też ludzie płaczą. Widziałem też jak ludzie płakali ze „szczęścia”, rozczulenia, po przejściu na islam.

    1. Wyjątkowo z Guzzikiem sie zgodzę 🙂

     Emocje to nasza cielesność. Jeśli cielesność to także często wpływ demoniczny.

     Nawet jeśli się z tym ktoś nie zgodzi, to przyzna rację, iż mozna płakać ze złych powodów.
     Na przykład bandyta płaczący nad zmarłym, najlepszym kolegą z gangu, który gwałcił, wymuszał haracze.

     Znam osobiście kilka kobiet, które potrafią płakać na filmach chrześcijańskich, ale w sercu są wiedźmami.

     1. matka boska na drzewie:

      https://www.youtube.com/watch?v=KIUb5TtbFZg

      Astarte płacze w Izraelu:

      https://www.youtube.com/watch?v=8jhhkNrxT30

      JPII

      https://www.youtube.com/watch?v=OwGBVbera00

      Jaka tutaj musiała byc atmosefera…

      Kiedy umarł JPII ja plakalem

      1. co z tego że emocje to cielesność, mogą być też wywołane relacją z Bogiem, szczególnie np. podczas uwielbienia, podczas świadectw innych ludzi albo podczas oglądania jak ktoś komuś bezinteresownie pomaga w imię Jezusa.

       Tam gdzie jest dużo emocji niekoniecznie muszą być demony, może być też Bóg. Wszystko zależy od tego co te emocje wywołuje.

       1. tak oczywiście masz jawa rację. Dlatego umieściłem filmik o założeniach Tozera. Wpis wyżej.

    2. a co z ” chodzili po ulicach Norymbergi i modlili się za ludzi widzieli uzdrowienia wszędzie na ulicach wierzący w kawiarniach nie samowite.Byli pod ogromnym wrażeniem tego co tam się działo.”?

     chyba tego w islamie nie ma? Tak samo rozmawiania o Jezusie, wielbienia Go i oddawania mu życia.

     1. Przykład z islamem podałem odnośnie emocji, nie uzdrawiania. Natomiast co do uzdrawiania, i innych nadnaturalnych rzeczy, to nie wszystkie cuda muszą pochodzić od Boga, a nawet jeśli ktoś uzdrawia i wygania demony w imieniu Jezusa, to nie znaczy że jest zbawiony. Można czynić to wszystko, a skończyć w piekle.

      „Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie” (Mat. 7: 21-23).

      1. to czy ktoś skończy w piekle po tym jak uzdrawia ludzi i ich nawraca do Jezusa to jest kwestia Boga, my nie znamy serc ludzi. Ale oskarżanie kogoś o demonizm i zwiedzenie tylko dlatego,że mówi on o miłości Jezusa i uzdrawia to jest nadużycie. Ja bym się bał tak oskarżać wszystkich o zwiedzenie na prawo i lewo, bo człowiek każdym wypowiedzianym słowem się sam oskarża i będzie sądzony wg. miary jaką on ludzi sądzi.

       Z Bogiem

       1. Jeżeli masz na myśli moje wypowiedzi, to nie używaj ogólników, tylko odnieś się konkretnie do moich wypowiedzi, zacytuj i się odnieś. Jeżeli napisałem coś niezgodnego z prawdą w powyższej wypowiedzi(czy gdziekolwiek indziej) odnośnie uzdrawiania i cytatu z (Mat. 7:21-23) to napisz co konkretnie.

        Jawa: ,,to czy ktoś skończy w piekle po tym jak uzdrawia ludzi i ich nawraca do Jezusa to jest kwestia Boga, my nie znamy serc ludzi.”

        Napisałeś tak jakbym z góry wrzucił kogoś do piekła, i jakbym nie miał świadomości tego co napisałeś, i to co napisałeś brzmi jak wymówka do zaprzestania osądzania „bo przecież nie znamy serca człowieka”. Zatem powinniśmy przestać krytykować przykładowo papieża bo przecież ,,nie znamy jego serca”. Wiem, że człowiek może być zwiedziony mimo dobrych intencji.

        ,,po tym jak uzdrawia ludzi i ich nawraca na Jezusa”. Pytanie tylko do jakiego Jezusa.

        ,,Ale oskarżanie kogoś o demonizm i zwiedzenie tylko dlatego,że mówi on o miłości Jezusa i uzdrawia to jest nadużycie. ”

        Za nadużycie uważam przypisywanie mi czegoś, czego nie powiedziałem. Nie oskarżam kogoś o demonizm i zwiedzenie tylko dlatego, że ten ktoś mówi o miłości Jezusa. Przeczytaj dokładniej co napisałem wcześniej. Chodzi mi o pomijanie wszelkich innych kluczowych rzeczy, podczas gdy mówi się tylko o miłości, i rzuca jakieś rozmydlone hasła. Do tego między innymi dochodzi powiązanie z takimi ludźmi jak Benny Hinn, Heidi Baker, Bill Johnson, itd. Poza tym, można przecież głosić innego Jezusa, niż tego Biblijnego. W New Age(które oparte jest na ,,miłości”), również pojawia się postać jakiegoś(niebiblijnego) Jezusa.

        ,,Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością” (2 List Pawła do Koryntian 4:11)

        1. ja cię wzywam do zaprzestania osądzania tego człowieka na podstawie bzdurnych zarzutów

         rozumiem jakby wzywał demony i oddawał się maryji albo prezentował ludziom amulety. Ale ty mu zarzucasz, że za dużo mówi o miłości Jezusa.. i pomija kluczowe wg. ciebie rzeczy tak jakbyś ty był jakimś arbitrem do decydowania o tym jaki temat kazania wybrać.

         Co jest złego w temacie kazania „miłość Jezusa”?

         czy mógłbyś mi przedstawić jakieś twarde argumenty że tam działają demony a nie Duch Święty? Pokaż mi dokładnie minutę w której ten człowiek zaprzecza Pismu.

        2. Jawa, przeczytaj proszę ze zrozumieniem wszystkie moje odpowiedzi do Ciebie w tym wątku, i sprawdź czy nie przeoczyłeś jakichś pytań z mojej strony. Taka dyskusja, gdzie pomija się pytania, i odnosi się tylko do wybranych fragmentów wypowiedzi jest według mnie bez sensu, jak rozmowa ze ścianą.

         Jawa: ,,ja cię wzywam do zaprzestania osądzania tego człowieka na podstawie bzdurnych zarzutów”

         Jeżeli są dla Ciebie bzdurne, to mógłbyś konkretniej się odnieść, i wyjaśnić dlaczego tak sądzisz. Zacytuj moje zarzuty, i wyjaśnij dlaczego są dla Ciebie bzdurne. Ja nie tylko twierdzę, że Todd White nie przekazał całej, prawdziwej Ewangelii na ,,Awakening Europe”, ale na całym ,,awakening europe” z tego co widziałem nie była głoszona Ewangelia. Jeżeli się mylę, to proszę o namiar.

         Jawa: ,,Ale ty mu zarzucasz, że za dużo mówi o miłości Jezusa.. i pomija kluczowe wg. ciebie rzeczy tak jakbyś ty był jakimś arbitrem do decydowania o tym jaki temat kazania wybrać.”

         Jeżeli nie widzisz nic złego w pomijaniu kluczowych rzeczy(ja sobie nie wymyśliłem tych kluczowych rzeczy, one są w Biblii, z niej wynikają, nie z mojego widzimisię), to ja tutaj nic nie poradzę.

         ,,Co jest złego w temacie kazania „miłość Jezusa”?”

         Ty na moje pytania nie odpowiadasz, ale Ci odpowiem. W temacie kazania ,,miłość Jezusa”, a raczej nie w samym temacie, tylko dokładniej w omawianym kazaniu złe jest pomijanie całości aspektów zawartych w tej miłości. Bóg jest miłością, ale jednocześnie ten sam Bóg zniszczył przykładowo Sodomę i Gomorę. Mówienie o samej miłości, zbawieniu, bez głoszenia krzyża, nawrócenia się, zapierania się siebie, niemiłowania świata i tak dalej, jest głoszeniem półprawdy.

         Jawa: ,,czy mógłbyś mi przedstawić jakieś twarde argumenty że tam działają demony a nie Duch Święty?”

         Najpierw przedstaw gdzie napisałem o działaniu demonów. Z tego co wiem, to głoszenie nieprawdy czy półprawdy nie musi być równoznaczne z nadnaturalnym działaniem demonicznym, natomiast nie wykluczam takiego działania. Równie dobrze mógłbym Ciebie prosić o twarde argumenty na działanie Ducha Świętego. Koncert, odpowiednia atmosfera, idol na scenie i łatwo o emocjonalne poruszenie.

         Jawa: ,,Pokaż mi dokładnie minutę w której ten człowiek zaprzecza Pismu.”

         Jeżeli nie wystarczy Ci sam fakt niegłoszenia całej Ewangelii, głoszenie miłości i przebaczenia bez krzyża i nawrócenia, to głosi on również ewangelie sukcesu/zdrowia, według której między innymi chrześcijanin nie może/nie powinien chorować. Co do podanego przez Ciebie filmiku z relacji z ,,Awakening Europe”, to nie zamierzam teraz badać każdego słowa z paplaniny Todda. Wychwyciłem przykładowo w 54:51 – ,,Jego imię to Diabeł, i nie jest on waszym tatusiem.”

         Jeżeli na widowni znajdowały się osoby nienawrócone, nienarodzone na nowo, to je okłamał.

         ,,Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie. (9) Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził. (10) Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.” (1 List Jana 3:8-10)

        3. „Najpierw przedstaw gdzie napisałem o działaniu demonów.”

         jeśli coś nie pochodzi od Boga pochodzi od złego, więc jeśli kogoś oskarżasz o zwiedzenie to go równocześnie oskarżasz o to że jest pod wpływem jakiejś formy działalności złego/szatana/demona itd.

         ostatnio chodzę na nabożeństwa co tydzień i co tydzień jest tam modlitwa o oddanie życia Jezusowi, na każdym nabożeństwie jest przynajmniej jedna osoba która jest całkowicie nowa i oddaje życie Jezusowi.
         Na każdym nabożeństwie jest też kazanie, ostatnio było o świątyni Salomona, o Ewangelii było bardzo mało, a mimo to ta osoba oddała życie Jezusowi.

         Wg. twoich standardów ten kościół jest zwodzicielem i głosi innego Jezusa bo nie przedstawił CAŁEJ ewangelii i pominą te kluczowe jej rzeczy w tym akurat kazaniu.

         zdajesz sobie wogóle sprawę z tego że świat się nie kończy na todzie whitcie i że ci ludzie nie musieli usłyszeć wszystkich niuansów ewangelii od niego? Mają też swoje Biblie, domy, zbory, internet, to się nazywa szukanie Boga, i często jest tak że zaczyna się ono od usłyszenia o miłości Bożej.

         „Ciebie prosić o twarde argumenty na działanie Ducha Świętego.”

         Ludzie oddawali tam życie Jezusowi, a nikt nie przychodzi do Ojca jeśli go Ojciec nie pociągnie. Musisz zrozumieć, że demony nie nawracają ludzi do Jezusa. A ci wszyscy ludzie nie mogli poddać się fałszywemu Jezusowi bo to niemożliwe, bo jak prosisz Ojca o chleb to ci nie da kamienia.

         Jak ktoś się nawraca i oddaje życie Jezusowi to jest to działanie Ducha Świętego.

         „54:51 – ,,Jego imię to Diabeł, i nie jest on waszym tatusiem.””

         przecież od tam mówi chwię wcześniej o tym że najważniejsze w życiu jest oddanie życia Jezusowi i nieważne jaką miałeś przeszłość i czujesz się odrzucony, ale Bóg mówi że jedynym bezpowrotnie odrzuconym jest szatan, a on nie jest przecież waszym ojcem (w znaczeniu „przecież nie chcecie takiego ojca” tu ludzie klaszczą że się zgadzają) i to Bóg jest tym który nas akceptuje a nie odrzuca. Tak to zrozumiałem

         bez kontekstu to się można do wszystkiego przyczepić

        4. Jawa: ,,jeśli coś nie pochodzi od Boga pochodzi od złego, więc jeśli kogoś oskarżasz o zwiedzenie to go równocześnie oskarżasz o to że jest pod wpływem jakiejś formy działalności złego/szatana/demona itd.”

         Czyli według Ciebie każdy człowiek wierzący jest zdemonizowany, bo nie ma 100% zgodności wśród Chrześcijan, i ludzie często są w błędzie, źle interpretują Pismo, co raczej nie jest wolą Boga, i według Twojego toku myślenia jest to wynikiem działań demonicznych?

         Jawa: ,,ostatnio chodzę na nabożeństwa co tydzień i co tydzień jest tam modlitwa o oddanie życia Jezusowi, na każdym nabożeństwie jest przynajmniej jedna osoba która jest całkowicie nowa i oddaje życie Jezusowi.
         Na każdym nabożeństwie jest też kazanie, ostatnio było o świątyni Salomona, o Ewangelii było bardzo mało, a mimo to ta osoba oddała życie Jezusowi.”

         Tylko co oznacza to ,,oddanie życie Jezusowi”? Chodzenie co tydzień na nabożeństwo? Artur Ceroński, i inni zwodziciele, głosiciele Ewangelii Sukcesu też stosują wychodzenie z szeregu żeby ,,oddać życie Jezusowi”. Z tym, że wcześniej głosili same łechtające uszy rzeczy, przedstawiając ewangelie jak sprzedawcy, jakby była produktem marketingowym, pomijając kluczowe kwestie.

         Jawa: ,,Wg. twoich standardów ten kościół jest zwodzicielem i głosi innego Jezusa bo nie przedstawił CAŁEJ ewangelii i pominą te kluczowe jej rzeczy w tym akurat kazaniu.”

         Najwidoczniej w dalszym ciągu nie przeczytałeś ze zrozumieniem co wcześniej napisałem. Oprócz pomijania ważnych rzeczy, dodają/źle interpretują Pismo tworząc ewangelie sukcesu łechtającą uszy, która brzmi bardzo przyciągająco.

         Jawa: ,,Ludzie oddawali tam życie Jezusowi, a nikt nie przychodzi do Ojca jeśli go Ojciec nie pociągnie. Musisz zrozumieć, że demony nie nawracają ludzi do Jezusa. A ci wszyscy ludzie nie mogli poddać się fałszywemu Jezusowi bo to niemożliwe, bo jak prosisz Ojca o chleb to ci nie da kamienia.”

         Czyli według Ciebie zwiedzenia wśród osób wierzących w ogóle nie ma, bo według Ciebie demony nie nawracają ludzi do innego Jezusa? To po co przestrzegał przed tym Apostoł Paweł?

         ,,Zabiegam bowiem o was z gorliwością Bożą; albowiem zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą, (3) obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwróciły się od szczerego oddania się Chrystusowi. (4) Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością.” (2 List do Koryntian 11:2-4)

         Imię ,,Jezus”, to jest tylko imię, i można tym imieniem manipulować, tworząc różny obraz Boga, niekoniecznie Biblijnego, przypisując temu imieniu rzeczy niezgodne z prawdziwym Zbawicielem. Jeżeli ktoś się zwraca do Jezusa, lub do Boga, ale jest to inny Jezus, inny ,,bóg”(nie ten biblijny), to dlaczego nie miałby dostać kamienia, prosząc o chleb?

        5. Jawa: ,,Pokaż mi dokładnie minutę w której ten człowiek zaprzecza Pismu.”

         Obejrzałem podany przez Ciebie filmik z relacji z ,,Awakening Europe”.

         53:30 -,,Moja Biblia i Twoja Biblia mówi tak: Mówi, że wszędzie gdzie chodził Jezus, oni musieli być dookoła niego, a więc moje pytanie brzmi: Czy ludzie chcą przebywać przy Tobie? Czy dajesz ludziom pokój swojego umysłu, czy Jego?

         Z tego co wiem, to jest odwrotnie. Odwrócenie się od świata, wyróżnianie się jako osoba wierząca w Boga nie przysporzy człowiekowi towarzystwa.

         Z przekazu Todda wynika: Będziesz zdrowy, będziesz miał pieniądze, będziesz miał wielu ludzi którzy będą przy Tobie chcieli być, wielu przyjaciół.

         49:59 -,,Nie chodzi o to, żeby uczyć się jak kochać. Chodzi o bycie/stanie się miłością.”

         Z tego co wiem, to w liście Pawła nie ma mowy o byciu miłością, tylko o posiadaniu miłości. Miłością jest Bóg, my Bogiem nie jesteśmy.

         58:42: – ,,Bóg tak umiłował świat, że dał, bo widział jak zagubieni byliśmy. I wiedział jak zagubieni byśmy byli, więc wysłał swojego Syna.”

         Nazywanie grzechu, zdeprawowania zmiękczonym określeniem: ,,zagubieniem”.

         59:00 – ,,Niewinny człowiek, który nigdy nie zgrzeszył, i umarł, i stał się grzechem. Stał się grzechem i umarł. On, który nie znał grzechu stał się grzechem, więc ja moge się stać kimś/czymś.”

         59:55 – ,,Jezus stał się grzechem, żebym mógł stać się sprawiedliwością, która jest w Chrystusie Jezusie.”

         Z tego co wiem, to głoszenie, że Jezus dosłownie stał się grzechem to herezja głoszona w Ruchu Wiary, między innymi przez takich ludzi jak Benny Hinn, Kenneth Copeland, Frederick Price, Kenneth Hagin.

         1:00:45 – ,,Wszyscy jesteśmy ,,big deal”(kimś, kimś wielkim). Chodzi o zakochanie się w Jezusie. Chodzi o bycie w miłości z Jezusem.”

         Wcześniej głosił widowni(przypuszczam, że nie wszyscy z niej są nawróceni, nowonarodzeni), że ich Ojcem nie jest Szatan(i nie wydaje mi się, żeby to było całkiem wyrwane z kontekstu), a teraz łechta ich uszy mówiąc, że są ,,big deal”.

         1:05:35 – ,,jestem odpowiedzialny za zbawienie wszystkich ludzi dookoła mnie”.

         A wcześniej mówił, że to Bóg wybiera, nie człowiek. Według tego toku myślenia, Bóg i tak doprowadzi do poznania prawdy, zbawienia człowieka którego wybrał, niezależnie od Todda. Jeśli dobrze zrozumiałem, to jest tu sprzeczność w wypowiedziach Todda.

         1:09:02 – ,,Ewangelia uwalnia Cię od Ciebie samego”

         W kontekście tego co mówił wcześniej, według Todda, Ewangelia uwalnia człowieka od wszelkiego potępienia, wyrzutów sumienia, poczucia winy, od poczucia bycia urażonym i tak dalej, mimo pominęcia takiej kwestii jak nawrócenie, krzyż. Jeśli dobrze rozumiem, to jeżeli popełni się grzech według Todda, to nie powinno się czuć poczucia winy, tak samo jak nie powinno się być obrażonym, gdy ktoś nas obraża. Jest to totalne uwolnienie się od swojego ,,JA”(w tym uwolnienie nawet od słusznego poczucia winy, żalu), które również głoszone jest w New Age(w którym również nie ma mowy o grzechu, nawróceniu się, o krzyżu, i tak dalej). Czytałem kiedyś książkę pewnego filozofa skłaniającego się ku New Age, negującego Jezusa(Biblijnego Jezusa), o takim czymś jak ,,bycie umarłym”, to znaczy, człowiek jest w takim stanie, że nic nie robi na nim negatywnego wrażenia, osiągnął stan „oświecenia”. Brzmi znajomo, prawda?

         1:11:12 – Łaska jest to Boże, boskie tchnienie do serca, z Jego zewnętrznym odbiciem ku życiu. Jest On inspiracją dla serca.

         Czy jest to zrozumiałe dla wszystkich? Myślę, że może to „filozoficzne” podejście zrobiło na kimś wrażenie, ale raczej nie o to chodzi w głoszeniu.

         1:13:27 – ,,Wszystkie dobre rzeczy pochodzą od Ojca Światłości. Bóg nie ma dla nas złych rzeczy, On ma dla nas tylko dobre rzeczy. Wszystkie dobre dary pochodzą od Ojca Światłości.”

         A co jest tymi złymi rzeczami? Z tego co wiem, to niektórzy będą wrzuceni do Jeziora Ognia – czy jest to złe? Z tego co wiem, to złymi rzeczami jest wszystko, co nie jest zgodne z wolą Boga. Przykładowo, Bóg pozwolił Szatanowi na dotknięcie Hioba nieszczęściami, Bóg oślepił Pawła(przyjemne to raczej nie było). Są też fragmenty mówiące, że Bóg sam zabija, zsyła choroby.

         „Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się” (Objawienie 3:19)

         1:13:50 – ,,On nie ma śmierci, utraty, zniszczenia dla nas. To jest zły/fałszywy bóg.”

         A kto zabił Ananiasza i Safirę? Z tego co wiem, to Bóg. Przypominam też o Księdze Hioba.

         1:14:12 – ,,Ale Jezus przybył, byśmy mieli życie w super obfitości, i to nie wtedy kiedy dostane się do Nieba. Jezus zapłacił cenę, żeby Niebo przybyło do mnie. A więc Bóg może zawładnąć tym co było stracone.”

         Jest to ewangelia sukcesu. Głoszenie obfitości w kontekście posiadanie zdrowia, pieniędzy, wielu ludzi którzy będą przy Tobie, i tak dalej. Pomija się tutaj Pismo, w którym jasno napisane jest, że Paweł chorował(Gal. 4:13-15).
         Tymoteusz chorował (1 Tym. 5:23)
         Trofim chorował, Paweł go nie uzdrowił (2 Tym. 4:20)
         Apostołowie nie żyli w obfitości finansowej:

         ,,I rzekł Piotr: Srebra i złota nie mam, lecz co mam, to ci daję: W imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, chodź!” (Dzieje Apostolskie 3:6)

         Pomija się również Księgę Hioba, i inne części Pisma, niewygodne w głoszeniu Ewangelii Sukcesu/dobrobytu, lub przekręca się te fragmenty.

         1:33:49 – ,,I głos przemówił do mnie, i powiedział ,,zabrałem/przyjąłem tę kule dla Ciebie, czy jesteś gotowy by dla mnie żyć?”

         Skąd pewność, że to co mówi Todd to musi być prawda, a nie kreatywne, wymyślone historie? A nawet jeśli to co mówi jest prawdą, to skąd pewność, że to Bóg do niego przemówił? Brzmi to jak objawienia Benny Hinna, i tego typu osób, z którymi połączony jest Todd White. Ci ludzie potrafią świetnie opowiadać.

         W występie Todda nie było mowy o piekle, grzechu, krzyżu, pokucie, nawróceniu, nowonarodzeniu,zapieraniu się siebie, niemiłowaniu świata, i tak dalej. Było tylko głoszenie Ewangelii Sukcesu, i miłości. Wszystko okraszone w nastrojową muzykę, zwykłe koncerty, rozemocjonowani ludzie w ekstazie, transie(1:56:15, 2:02:13, 2:02:56). Na scenie ,,chrześcijańscy” celebryci zbierający brawa za łechtanie uszu zdegenerowanego pokolenia.

         https://www.youtube.com/watch?v=YjY7b8vaKqg

   2. jawa i lukasz …..macie szanse ,w całej polsce organizowane są takie imprezy ,……tylko proszę uważać na kanały…….z Bogiem.

  2. Ja znam ludzi którzy byli w Warszawie jak był Todd White i było w porządku. Trzeba uważać na zwiedzenie, ale obecnie ludzie rzucają na prawo i na lewo słowami „zwiedzenie”, „fałszywy prorok”, „to moc demonów” itd. bez zbadania dogłębnego. Jest to coś przed czym od dawna ostrzegam, bo z każdego słowa Bóg nas rozliczy, szczególnie jeżeli ktoś jest od Boga, czy działa mocą Ducha Św., a się go oczernia.

   I to co piszę to nie jest stwierdzenie, że nie ma zwiedzeń ani New Age w kościołach, bo są. Po prostu sporo oskarżeń jest od ludzi, których ocena bazuje na opinii kogoś innego. Często jest mentalność „skoro ktoś ujawnia zwiedzenia to on sam nie może być zwiedziony”. Proszę was zastanówcie się nad tym.

 3. Krzysiu ma rację ,można również przeanalizować co się stało w krajach w których odbywały się Światowe Dni Młodzieży ,i dlaczego wszystkie drogi prowadzą do Krakowa ….

  1. Już pisałam o (moim zdaniem) wyjątkowym znaczeniu Światowych Dni Młodzieży. Może jakiś zjazd i modlitwa ?

   Polska i Kraków (np. taka ciekawostka – Wawel to po rosyjsku Babilon…) ma do spełnienia jakąś szczególną rolę. Te wszystkie „zbiegi okoliczności”,których jest bardzo dużo np. „rok miłosierdzia”, Faustyna – „apostołka miłosierdzia”, sanktuarium miłosierdzia w Krakowie, hasło ŚDM i wiele więcej. Data też (wbrew pozorom) nie tak zupełnie przypadkowa. JPII też Kraków…
   Wygląda to tak, jakby Polska od dawna była przygotowywana do wykonania jakiegoś szczególnego zadania.

   „Miłosierdzie” pięknie brzmi….co chcą ukryć pod tak pięknym hasłem… niestety nie wiem. Obawiam się, że to nic dobrego. 🙁

   1. U mnie na parafii pod pomnikiem Maryi wisi spory baner „BRAMA MIŁOSIERDZIA”.

   2. Magdalena-a może ..tam gdzie był start ,to i tam znajduje się meta…..dobra analiza Magdaleno ,z Bogiem.

    1. Babilon znaczy „brama boga” lub „brama bogów”
     https://pl.wikipedia.org/wiki/Babilon
     (to w nawiązaniu do Wawelu) i do tego jeszcze „smok wawelski”.
     Czy to ma jakieś znaczenie – nie wiem, ale symbolika i zbieżność z symboliką biblijną bardzo ciekawa.

     1. Magdaleno-zbiorowa energia ,……ezoteryka….przeczytaj znaczenie.

     2. popatrzyłem nad wawelem w google earth i widze tam głowę smoka – triceratopsa

 4. A ludzie się z tego śmieją/kpią/szydzą/ignorują itd…Otwórzcie oczy ludzie, inaczej jezioro siarki i nieugaszonego ognia was pochłonie!

 5. To że ponowne oddanie Polski „matce bozej czestochowskiej” nastąpi, to raczej pewne.
  Myślę, że pomimo tego, czy wbrew temu, powinniśmy się modlić i nieustawac w tym, o ochronę Polski przez jej Króla i Pana Wszechświata, Jezusa Chrystusa. On na drzewie krzyża zmiazdzyl diabła i króluje nad nim.
  Skądinąd, zastanawia mnie dlaczego o złym zazwyczaj pisze się z dużej litery.

 6. Nasi zwiedzeni bracia i siostry w katolickim kulcie nałogowej nadkonsumpcji wszelakiej pilnie potrzebują naszych modlitw. Módlmy się o ich nawrócenie i porzucenie przez nich babilońskich wierzeń i praktyk. Przez twego Syna Jezusa Chrystusa pokornie Cię o to Boże Ojcze prosimy. Niech tak się stanie.

  1. Rozbrat z katolicyzmem to rozbrat z dziejową nędzą duchowo-moralno-materialną Polski!

 7. Wam wiara jakakolwiek nie wydaje się absurdalna ? wierzyć w coś czego się nie widzi,nie czuje po prostu wierzyć bez mózgu ? Mi to bardziej przypomina program ogłupiania, żeby ludzie wierzyli, bez podstaw, taki głupi naród. Może się myślę a może nie ale coraz bardziej odchodzę od wiary właśnie przez absurd i wiarę w coś czego nie widzę a może jestem oszukiwany.

  1. Ja nie widzę, ale czuję, miałam kilka znaków w swoim krótkim zyciu, które tylko umocniły moją wiarę. Na tym polega właśnie wiara, że nie musisz widzieć. Wierzysz. Mam nadzieję, że Tobie też się to przytrafi. Dodam, że jeszcze kilka lat temu byłam niewierząca, a teraz się zastanawiam jak mogłam… Módl się.

  2. Poza tym… Czy absurdalnym nie byłoby życie bez Boga? Rodzisz się, cierpisz x lat, umierasz, i tyle?

  3. Całe życie opiera się na wierze. Najpierw nie wiesz nic i wierzysz bezkrytycznie rodzicom, potem uczysz się w przedszkolu, szkole, na studiach. O rzeczach których nie widziałeś. Słońce to kula gazów – skąd to wiemy? Wierzymy tzw. nauce. Skąd wiemy o dinozaurach, mamutach? Kto z nas jest pewny na 100% o istnieniu grawitacji? Albo miłość, nienawiść, ból – nie widać go. Możesz to czuć w ciele, sercu, ale nie widzisz tego namacalnie, nie możesz udowodnić komuś, że go kochasz, on Ci musi uwierzyć. Tak, jak Bóg dał nam na dowód Biblię, ale jeśli nie będziemy chcieli wierzyć to żaden dowód do nas nie przemówi.

  4. Assim proponuję Ci szczere wylanie serca przed Jezusem i wiesz co.Poproś go,aby Ci się objawił.Oj zdziwisz się.:)

  5. assim-aby uwierzyć ,nie potrzeba mózgu ,mózg to jedno a dusza to drugie.Mózg potrzebny jest do wykonywania poszczególnych czynności ,i tyle.Z Bogiem .

 8. te wszystkie babiny pójdą i wymodlą demona- tego się boje. a propaganda rydza… ? młodzi prędzej zrozumieją ale starsi już nie. Tu potrzeba Ducha Bożego aby natchnął serca starszych ludzi

 9. Modle się z wami kochani bracia i siostry, Pan Jezus Chrystus Królem Polski, Królem świata

 10. przyłączam się do apelu Krzysztofa i do modlitwy, od paru dni nawiązuję w tej intencji swej modlitwie, zachęcam by czynić to codziennie.

 11. Wiecie co jak dla mnie to śmierdząca sprawa.Krzysiek, o którym wspomniano jako autorze tego wpisu powiedział ,że kupił bilet.Czy wy kiedykolwiek w Ewangelii słyszeliście ,aby ludzie kupowali bilety na spotkania, nauczania Jezusa? Ja,nigdy.Mało tego Jezus powiedział darmo dostaliscie więc i darmo dawajcie. A ta scena ze światłami to czuje się jak na dyskotece o tym też nigdy w Biblii nie czytałam.To wszystko jest pięknie ubrane i nazwane,że dla Pana Boga.Sorry,ale ja tego nie kupuję.I dodam,ze wg mnie takie koncerty to tylko z nazwy są chrześcijańskie. Ludzie na nie chodzą bo tęsknią za światem,ale pójdą na taki koncert i sie w duchu usprawiedliwiaja no bo przeciez chrzescijanski. Bóg zna serca tych,którzy go szukają.Lepiej poszukajmy takich miejsc gdzie Bóg naprawdę działa cuda i porusza sie miedzy swoimi.Tak powinnismy za nim chodzic i jezdzic jak robili to w czasach Jezusa na ziemi.

  1. „Czy wy kiedykolwiek w Ewangelii słyszeliście”

   To mozna interpretować kosztem organizacji imprezy, wynajmu obiektu

 12. W UK BBC wyemitowalo wlasnie dokument o Karole Wojtyle. Autor skupil sie na zwiazku kardynala z Anna Tymieniecka. Przedstawiono listy i fotografie na podstawie, których wnioskowano,że kardynal a później papiez KK utrzymywal intymna relacje z kobieta. Autor pokazal że papiez jako glowa kosciola, w którym promowany jest celibat, sam go niepraktykowal. Na koniec wspomnial o procesie beatyfikacyjnym, który zazwyczaj trwa latami, a który w przypadku JPII zajal jedynie 8lat. Moim zdaniem jest to atak na Babilon i przygotowywanie gruntu pod jakas forme 'jednej religii swiatowej’.

  1. Do tego jeszcze film Spotlight.

  2. KK ma swoje „specjalne świętości” np wieczne dziewictwo Maryi, dziewictwo papieży, dziewictwo księży etc Poganie też maja swoje sakralne dziewice, zastanawiam sie czy to czasem nei jakies zboczenie jest 😀

   1. KK w tej kwestii powoływało się na słowa św. Pawła by lepiej pozostać w takim stanie jak on ( bezżennym) kto chce służyć Panu. Jednakże owej instytucji to założenie, jak wszyscy wiemy nie za bardzo wyszło, bowiem jest to uczynione tylko symbolicznie, nie można bowiem pozostać czystym i świętym tylko na ciele, jeśli grzechami pozostaje wypełniona dusza, a o grzechach owej instytucji wszyscy wiemy.

 13. agi-historie tworzą cały czas na nowo ,względem ich potrzeb ,nie daj się zwieść ,chcą zniszczyć wszystkie odłamy wiary i utworzyć kult oświeconych…a do tego potrzebni są wierni tak zwane anteny ,moc ,siła ,energia ,jednomyślność .Z Bogiem kochani.

 14. Jawa to twój tekst:Poza tym jestem pewny że mnóstwo ludzi którzy tam pojechali ma jakąś osobistą relację z Bogiem, jedni większą inni mniejszą i to by było głupie jakby wszyscy zostali wpuszczeni w maliny i uczestniczyli w jakiś demonicznych obrzędach.

  Czy nie uważasz, że katolicy też są wpuszczeni w maliny poprzez wielbienie maryji,i poprzez jeden obrzęd którym było ustanowienie jej królową Polski spotkało nas tyle cierpienia,skąd wiemy jak się powodzi teraz tym ludziom którzy byli na tym stadionie na tej uroczystości,teren też nie przypadkiem dobrany,ale powiedzmy że jawa masz rację ja się mylę,czy nie powinniśmy na wszelki wypadek wysłuchać zdań wszystkich i wziąść to pod uwagę by nie zostać žaskoczonym,spodziewaj się niespodziewanego ☺
  Co do Toda White jawa zobacz od kogo ma namaszczenie,Heidi Baker znaleźć ci film jak się taża po podłodze i głupi śmieje,chciała byś namaszczenie od kogoś takiego,bo ja nie,co do słodkiego mówienia o Jezusie wychodzenia na ulicę mówienia o grzechu,czy wszyscy na tym świecie myślę że demony które manipulują ludzmi nie bendą mówić o Jezusie,do zniszczenia nas posłużą się nawet Pismem Świętym,zdaję sobie sprawę ze swoich słabości,jestem omylnym człowiekiem jak każdy,ale coś każe mi o tym napisać i napisałem i wiesz co ci powiem jawa dziękuję ci,i wiedz tak jak napisałem też/chcę być w błędzie,chcę nie mieć racji uwierz mi ☺
  Ale to nie ja skojarzyłem stadion nazistów z tą imprezą,i nie ja stwierdziłem że to pułapka to co zamierzają zrobić podczas uroczystosci w tym roku,ja tylko to napisałem,a skąd te myśli sami osądzcie.

  1. nie porównuj spotkań w imię Jezusa, na którym wielbi się Jezusa i oddaje mu się życie do wielbienia maryji bo to są całkowicie inne rzeczy. Jak sobie zobaczysz zajawkę z poddasza to tam mówią o tym że to stadion hitlera i że go odzyskają w imię Jezusa.

   Co innego jakby ten tod white wielbił marie albo wzywał demony, ale on tego nie robi. To jest normalne spotkanie w imię Jezusa, niczym nie odbiega od normy poza skalą.

   Czy ktoś by mógł wskazać w którym miejscu tej konferencji

   1. Jawa: ,,nie porównuj spotkań w imię Jezusa, na którym wielbi się Jezusa i oddaje mu się życie do wielbienia maryji bo to są całkowicie inne rzeczy.”

    Jezus dla którego jest nieistotne nawrócenie, pokuta, zapieranie się przez człowieka samego siebie, piekło, niemiłowanie świata, krzyżowanie swych namiętności i tak dalej, jest to inny Jezus, nie ten Biblijny.

    Myślę, że wielbienie innego Jezusa jest równoznacznym bałwochwalstwem co czczenie Marii. Do tego, według mnie, dochodzi do idolatrii, kreowania ,,chrześcijańskich” celebrytów/gwiazd, na których młodzież reaguje tak jak na przykładowo ,,gwiazdy rocka”. Łatwo wpaść w przyjmowanie chwały ludzkiej, i z drugiej strony – w idolatrie, zapatrzenie w człowieka. Katolicy są zapatrzeni w Papieża, a charyzmatycy(nie wszyscy) przykładowo w Todda White’a.

    Jawa: ,,Jak sobie zobaczysz zajawkę z poddasza to tam mówią o tym że to stadion hitlera i że go odzyskają w imię Jezusa.”

    Jeżeli chodzi Ci o ,,na poddaszu” to nie polecam. Jest to ekumeniczny miks wszystkiego, z ewangelią sukcesu. I co im po „odzyskaniu stadionu”, jak Biblijnej Ewangelii ludziom nie głoszą?

    1. „Jezus dla którego jest nieistotne nawrócenie, pokuta, zapieranie się przez człowieka samego siebie, piekło, niemiłowanie świata, krzyżowanie swych namiętności i tak dalej, jest to inny Jezus, nie ten Biblijny.”

     w którym miejscu tego filmu głoszone są te rzeczy? w kazaniu tod mówi o tym jak się nawrócił i całkowicie zmienił swoje życie, więc mówi o nawróceniu, pokucie i zapieraniu się samego siebie. Wygląda na to że dalej oskarżasz nie zapoznając się z materiałem

     1. Jawa: ,,w którym miejscu tego filmu głoszone są te rzeczy?”

      Ja wyżej wymienionych przeze mnie kwestii właśnie nie usłyszałem, nie były głoszone. Jeżeli znajdziesz te rzeczy, to proszę o namiar w których momentach filmu.

      Jawa: ,,w kazaniu tod mówi o tym jak się nawrócił i całkowicie zmienił swoje życie, więc mówi o nawróceniu, pokucie i zapieraniu się samego siebie. Wygląda na to że dalej oskarżasz nie zapoznając się z materiałem”

      Z tego co słyszałem, to z przekazu Todda wynika, że wystarczy pokochać Jezusa, oddać mu wszystko(cokolwiek to według niego znaczy, nie wyjaśnił), i wszystko samo się robi, i człowiek staje się Dzieckiem Bożym, i staje się ,,miłością”, itd. Mówi on każdemu, nieważne czy nawróconemu czy nie, o tożsamości bycia dzieckiem Bożym, że muszą pokochać Jezusa, i że są kochani, i że Szatan nie jest ich Ojcem.

  2. „co do słodkiego mówienia o Jezusie wychodzenia na ulicę mówienia o grzechu,czy wszyscy na tym świecie myślę że demony które manipulują ludźmi nie będą mówić o Jezusie,do zniszczenia nas posłużą się nawet Pismem Świętym”

   a ja myślę że człowiek który namawia do oddania swojego życia Jezusowi nie może być posłany przez demona. Demony robią dokładnie odwrotne rzeczy.

   „Każde królestwo wewnętrznie podzielone pustoszeje i żadne miasto czy dom wewnętrznie podzielone się nie ostoją. (26) Tak samo jeśli Szatan wypędza szatana, podzielił się wewnętrznie; jakże więc ostoi się jego królestwo?”

 15. „Todd White,Heidi Baker,i im podobnych ludzi jak Hagin,Benny Hinn i wielu innych” też temu nie ufam, to zazwyczaj ludzie z grona ewangelistów „sukcesu”, cudów na pokaz, powiązania z masonerią itd

  1. no i „chętny” dialog ekumeniczny z rzymem

   1. Tak „adi” 🙂
    Do tego niestety ale demony są cwane. One nawet mogą najpierw posłużyć się prawdą wykorzystując do tego celu wybrane osoby by zwieść i osiągnąć swój cel.
    Nawet w KRK posługują się przecież prawdą czyli Imieniem Zbawiciela jako przykrywki a przecież wiemy dobrze w jakim celu.

    Przypomniała mi się właśnie historia z Dziejów Apostolskich o opętanej kobiecie:

    „16 Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył8. Przynosiła ona duży dochód swym panom. 17 Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: «Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia». 18 Czyniła to przez wiele dni, aż Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: «Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł». I w tejże chwili wyszedł. 19 Gdy panowie jej spostrzegli, że przepadła nadzieja ich zysku, pochwycili Pawła i Sylasa, zawlekli na rynek przed władzę, 20 stawili przed pretorami9 i powiedzieli: «Ci ludzie sieją niepokój w naszym mieście. 21 Są Żydami i głoszą obyczaje, których my, Rzymianie, nie możemy przyjmować ani stosować się do nich»10. 22 Zbiegł się tłum przeciwko nim, a pretorzy kazali zedrzeć z nich szaty i siec ich rózgami. 23 Po wymierzeniu wielu razów wtrącili ich do więzienia, przykazując strażnikowi, aby ich dobrze pilnował. 24 Otrzymawszy taki rozkaz, wtrącił ich do wewnętrznego lochu i dla bezpieczeństwa zakuł im nogi w dyby. „

    1. tak Magdula-tylko że Paweł był obywatelem Rzymu ,a w tych latach żydzi nie byli przesladowani .

     1. Anne, przywołałam ten fragment tak tylko dla ogólnego przykładu 🙂

 16. Krzysiu i adi ,…….ja również tak uważam.Z Bogiem kochani.

 17. ,,3 dzień Awakening Europe, poranek.”

  https://www.youtube.com/watch?v=GTZPIzHCkEM

  Od 2:18:50 Henryk i Alina Wieja – Polscy przedstawiciele Ewangelii Sukcesu. Później od 2:32:40 przedstawiciele Ewangelii Sukcesu kładą ręce między innymi na Todda White’a, błogosławią go.

  Nie widziałem głoszenia prawdziwej, pełnej Ewangelii w relacji z Awakening Europe. Jak ktoś znajdzie, to niech da namiar.

  Awakening Europe – Henryk i Alina Wieja:

  http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=1785

 18. Guzzik ale ja ciebie szanuje za to dokopywanie się do różnych ważnych deteali,ciekawe to co dodałeś,wiecie co jest najgorsze,że jest dużo szkół uzdrawiania,czynienia cudów jak oni wypuszczą tych ludzi na ulicę to przy pomocy cudów ich herezje bendą się szczerzyć bardziej niż zaraza.

  1. (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. (17) Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; (18) węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.

   Rozumiem że opinię o ulicznych uzdrowieniach wyrobiłeś sobie podczas osobistego uczestnictwa w takich eventach?

 19. Krzysiek
  ,czy byłes w Afryce, by sciągac biedne,bezdomne dzieci z ulic ,organizować im domy i razem z nimi mieszkac,karmic je ,ubierac głosząc im Jezusa i one się nawracały..czy zabrałeś ze soba tam swoje małe dzieci,żonę ,zostawiłes wszystko i oddałeś sie tej misji?
  Bo opluwana przez Ciebie Heidi Baker oddała swoje życie tym dzieciom , bodajże w Mozambiku przechodzac z nimi wspólnie przez wiele dramatów.
  Zainteresuj sie życiem praktycznym tej kobiety,bo robisz okropna rzecz potepiając ją a sam siedzisz wygodnie w domku.
  A w Norymberdze Ci ludzie wielbią Jezusa,a Ty nie oceniaj jak uwielbiaja,bo żona Dawida skrytykowała sposób wielbienia Boga przez Dawida i stała się bezpłodną,Bóg nie lubi takiej krytyki.
  To straszne,Dawid się rozebrał i tańczył chwaląc Boga,łolaboga,to straszne,fee,zgorszenie.
  A popatrz,że Bogu się podobało,a Ty bys od razu na jakimś blogu potepił,boż nie po Twojemu.
  Bracie,czy już jestes po chrzcie,był już Twój pogrzeb,bo tego wymaga od Ciebie Twój Pan ,a Heidi Baker …
  Proponuję też nazwy krajów pisać wielka litera ,a matkę boską mała literą.

  Czemu ci ,co tak krytykują,sami nie zapłacą ceny ,by te PRAWDZIWE !!! cuda działy się przez ich rece,A JEDYNIE TE SWOJE RĘCE TRZYMAJA NA KLAWIATURZE,BY KRYTYKOWAĆ.
  Chciałoby sie powiedzieć:a tym ,którzy uwierza, takie znaki towarzyszyc będą:na klawiaturze rece mieć bedą…
  Są rzeczy przed którymi trzeba ostrzegac ale mozna też niestety wyręczac diabła- oskarżyciela braci naszych.

  Sorry ale zawsze rusza mnie potepianie ludz, bez faktów ,na czuja.

  Do czego złego tam namawiali w tej Norymberdze,do smierci dla siebie samego a życia dla Jezusa,to takie złe?Do oczyszczenia z grzechów przez krew Pana Jezusa?Do kochania praktycznie, czynem,do intymnosci z Jezusem,do krzyzowania egoizmu.
  Krzyczeli allah akbar?

  Też nie przepadam za tym czy owym ale żeby publicznie linczować ,bo tak mi się wydaje.

  Każdy kto przeżył swoją 50-tnicę postrzega wielbienie Boga inaczej niz do tej pory. ..

  1. Kesja, jeżeli Heidi Baker też zsyłała na te dzieci w Mozambiku „ogień” jak na tego chłopaka, to im współczuję.

   https://youtube.com/watch?v=kQHsgY5EzVc

   Przede wszystkim, kobiety nie powinny nauczać, a poza tym, to co robi Heidi Baker to według mnie szarlataństwo.

   https://youtube.com/watch?v=9DM5FmZxBQI

   Według mnie Kesja, jesteś naiwna. Nawet jeśli przyjąć, że dzięki tej kobiecie te dzieci w Mozambiku mogły zostać zbawione(co do czego mam niestety obawy), to ona sama po tym co prezentuje według mnie nie jest. I fakty są faktami, niezależnie kto je piszę, więc zabieg wybielania czyjejś opinii poprzez pogorszenie obrazu osoby krytykującej nie zakrzywi rzeczywistości.

  2. Ogólnie, to myślę Kesjo że Cię poniosło.

   Kesja: ,,Bo opluwana przez Ciebie Heidi Baker oddała swoje życie tym dzieciom , bodajże w Mozambiku przechodzac z nimi wspólnie przez wiele dramatów.”

   Obnoszenie się z pomaganiem jest częstym zabiegiem stosowanym przez wielu ludzi spoza otoczki Chrześcijaństwa, wpływa to pozytywnie na „image”, postrzeganie przez ludzi.

   Skąd wiesz Kesjo, co tam się działo, na ile Heidi pomogła tym dzieciom, a na ile zaszkodziła?

   Kesja: ,,A w Norymberdze Ci ludzie wielbią Jezusa,a Ty nie oceniaj jak uwielbiaja,bo żona Dawida skrytykowała sposób wielbienia Boga przez Dawida i stała się bezpłodną,Bóg nie lubi takiej krytyki. To straszne,Dawid się rozebrał i tańczył chwaląc Boga,łolaboga,to straszne,fee,zgorszenie. A popatrz,że Bogu się podobało,a Ty bys od razu na jakimś blogu potepił,boż nie po Twojemu.”

   Dawid nie wpadał w trans, nie tracił zmysłów, nie tańczył przy wszystkich, nie tańczył w rytm transowej muzyki, nie śpiewał piosenek o zabarwieniu erotycznym, romantycznym w celu wielbienia Boga, i tak dalej.

   Kesja: ,,Sorry ale zawsze rusza mnie potepianie ludz, bez faktów ,na czuja.”

   Bez faktów? Krzysiek podał link z faktami, i ja również podałem fakty. Czy nie widziałaś tego? Jeżeli chcesz, to mogę znaleźć ich jeszcze więcej.

   Kesja: ,,Krzyczeli allah akbar?”

   Tak jak powiedział Dave Hunt na początku wykładu ,,Powrót do Biblijnego Chrześcijaństwa”, największe zagrożenie stanowią ludzie ze środka, mieniący się chrześcijanami, a nie ludzie którzy na pierwszy rzut oka wydają się oczywistym zagrożeniem, jak przykładowo Sataniści obnoszący się ze swoimi wierzeniami, czy Muzułmanie krzyczący ,,Allah akbar” namawiający do przejścia na islam. Już za życia Apostołów było pełno zwodzicieli, których Chrześcijanie przyjmowali z łatwością. Z tego co wiem, to jesteśmy w czasach ostatecznych, i „trochę” czasu minęło od dziejów Apostolskich – czego się więc dziś spodziewać?

   ,,Zabiegam bowiem o was z gorliwością Bożą; albowiem zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą, obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwróciły się od szczerego oddania się Chrystusowi. Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością.” (2 List do Koryntian 11:2-4)

 20. kesja -słoneczko ,dobrze że tak to postrzegasz ,….niech tak bedzie….lecz wielu wyszło na ten świat ludzi ,zwodzicieli ,są autorytety które zwodza ,na chwilę obecna niech Ci którzy chcą się przekonać mogą wziąć udział w takich spektaklach i samemu ocenić .Jest wiele osób które tworzą pozory dobra ,ale wszystko przed Tobą ……..z Bogiem kesja.

  1. Anne,denerwuje mnie ,że krytykanci siedza za klawiaturami,niech sami tworzą wzorcowe wspólnoty,wzorcowe kazania,wzorcowe znaki ,wzorcowa miłosc,wzorcowe rodziny, wtedy na pewno beda popełniać błędy i okaże się ,że rzeczywistośc jest trochę inna.
   Piotra admina krytykują głównie ci,którzy jedynie siedzą za klawiaturka.
   Ale sie podlizałam.
   Doceniam Piotrze Twój wysiłek.

   1. Doceniam kesja Twoje podlizywanie 🙂
    Nie no żartowałem. Doceniam szacunek.

    Jednak, to nie oznacza, że się zawsze z Tobą zgadzam 🙂

    Tak jak kiedyś gadaliśmy przez telefon. Słucham mądrych kobiet, ale na podstawie takich konsultacji sam podejmuje decyzje. 🙂
    Z Bogiem

    1. i widzisz, przez przyp;adek ja Ci posłodziłem, ale szczupła jesteś, i troche cukru Ci nie zaszkodzi

   2. Kesja: ,,wtedy na pewno beda popełniać błędy”

    Czy służba i nauczanie przez Heidi(co jest sprzeczne z Pismem, proste do zrozumienia przez dziecko potrafiące czytać), zsyłanie „ognia” na chłopaka przez Heidi Baker który wpada w konwulsje, powiązania z Benny Hinnem, i tak dalej, uważasz za zwykłe błędy, które zdarzają się jak się coś robi, „działa”?

   3. kesja-…i to jest warunek ,aby się wzajemnie szanować ,miłować i napominać ,a przede wszystkim przestrzegać swegom brata i siostre przed niebezpieczeństwem które mogą zagrażać .Każdy z Nas się wypowiada i uszanujmy to , ponieważ jest to trudny temat ,i bardzo istotny dla nas .Mówimy tu o zagrożeniach duchowych ……a przypuszczam iż wielu z nas miało pewne doświadczenia .Kesja ,nie dzielmy sie lecz pomagajmy sobie w zrozumieniu .Z Bogiem .

   4. – coś pominęłam ,Twój wpis kesja……pokaż mi gdzie i kiedy Piotr był krytykowany ,…..wiesz jak to się nazywa…..sianie fermentu…….czy przynosi owoce???

    1. Anne,daj spokój z tym fermentem,Piotr nie raz oburzał sie na krytykę,nawet zawieszał blog zmeczony tym wszystkim,jak cos robisz to zawsze są ludzie za i przeciw,nie masz krytyki ,gdy jestes bierna.
     To zadziwiające ,że posiadanie swego zdania jest dla Ciebie fermentem.
     Nie zagłaskajmy sie na smierc.

 21. Wydaje mi się, że może chodzi o to, że jesteśmy różni i do każdego trafią inną formą przekazu. Śą osoby, które analizują, studiują, badają Pismo i tak znajdują właściwy dla siebie przekaz, ale są i tacy, którzy bardziej czują i polegają na duchu i emocjach. Są też osoby dla których dysputy o interpretacji poszczególnych wersetoe po prostu przekraczają ich możliwości intelektualne. Czy osoby o niskim IQ nie mogą być zbawiony? Czy Jezus nie powiedział: bądźcie jak dzieci? W czasie jednego spotkania trudno odmówić całą Ewangelię, więc skupiono się na Kazaniu na górze. Na dobry początek – od tego chyba warto zaczynać mówienie o Chrystusie. Ale nie wiem, nie byłam tam.

  1. Nowaja: ,,Wydaje mi się, że może chodzi o to, że jesteśmy różni i do każdego trafią inną formą przekazu. Śą osoby, które analizują, studiują, badają Pismo i tak znajdują właściwy dla siebie przekaz, ale są i tacy, którzy bardziej czują i polegają na duchu i emocjach.”

   Według mnie źle Ci się wydaje. Poleganie na emocjach, odczuciach to grząski grunt. Łatwo manipulować grając na emocjach. Przez odczucia, emocje łatwo jest zostać wpędzonym w maliny.

   1. Wszystkim tu komentującym, a w szczególności tym, którzy są pod zachwytem tego na pozór chrzescijanskiego wydarzenia w norymbergii polecam posłuchać choćby pierwszej z ośmiu części wykładów Dave Hunta „Powrót do biblijnego Chrześcijaństwa” cz1 „New Age w Chrześcijaństwie”.

 22. Widzę że jest pomiędzy nami troszkę rozbieżności w niektórych sprawach,więc niech Pan Nasz Jezus Chrystus da nam poznanie tej sprawy,niech nam Bóg Ojciec pomoże nam w tej sprawie,nie zamierzam też nikogo przekonywać gdyż jak wielu nie zauważyło w wielu miejscach piszę że jestem człowiekiem omylnym i mogę się mylić,być w błędzie,dlatego pozostawiam tą sprawę Bogu Ojcu Naszemu,proszę tylko bądzccie ostrożni
  „Baczcie, żeby was kto nie zwiódł (…) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych” (Mt 24:4.24)
  Kesja twoje słowa troszkę mnie zasmuciły,nie bendę ci pisał co robiłem,co robię,myślisz że jestem człowiekiem siedzącym tylko przed klawiaturą i piszący artykuły,jest pewien dom na mazurach którego matka powiedziała że jego drzwi są dla mnie zawsze otwarte,powiedziała to obca osoba pomogłem matce z niemowlęciem dziewczynka ma na imię Faustynka dziewczynka mogła nawet umrzeć,to jedyna rzecz o ktôrej piszę już nigdy się niczym nie pochwalę bo nie szukam chwały od ludzi i doceniania,ale wyważajcie słowa bo obrażicie tych którym pomogłem,a od których własna rodzina się odwróciła,moim zadaniem jest wzbudzić w ludziach roztropność jeżeli wyszło inaczej przepraszam za swój post,i za moje komentaże,niech Bóg Ojciecda nam prawdziwe rozeznanie,mam nadzieję że modlicie się podobnie żebh duch prawdy doprowadził was do wszelkiej prawdy i oznajmił wam rzeczy przyszłe.Pozdrawiam wszystkich nawet tych o odmiennym zdaniu ☺

  1. Tak. Modlę się o Ducha Prawdy.
   Dziś dostałam Jana do czytania.
   J 6,1-7.
   Dalej jest o rozmnozeniu chleba. Ale dziś w kontekście tej dyskusji bardzo dotknęły mnie te pierwsze wersety. Kto chodził za Jezusem? Dlaczego? Ilu ich było? I o co najpierw zatroszczyl się Jezus?

 23. Krzysiu-posiadasz dobrego Ducha ,jak i wszyscy tu na tym forum .Niech nikt sie nie obraża ,ani nie smuci ,wszyscy jesteście kochani i potrzebni Panu naszemu.Ducha mozna karmić tylko miłościa i prawda ,bo inaczej nie pozostanie w nas .Z Bogiem kochani .

 24. Pan Jezus Chrystus został Królem Polski i Świata intronizowany dnia 3 października 2015 roku w Niepołomicach na Sejmie Walnym Polski. Brakuje tylko uroczystości kościelnych ogólnopolskich, na które czekamy z utęsknieniem. I tu apel do polskich kapłanów krk póki co- do ROBOTY – bo naród tak chce. Bo naród polski pragnie tej INTRONIZACJI- jak najszybciej, a nie w listopadzie, tu nie ma na co czekać , to trzeba przyśpieszyć.

 25. A propos muzyki wykorzystywanej w eventach typu awakening europe lub spotkania np Heidi – w tle zawsze są gitary,muzyka… przypomniał mi się tytuł kazania Zaca Poonen’a
  https://www.youtube.com/watch?v=9h8w-fcaL0E

 26. Justin Peters między innymi na temat Todda White’a(Od 1:51)

  https://www.youtube.com/watch?v=wktAXYlEA64

 27. Todd White oglasza tu jednosc pomiedzy katolikami a „chrzescijanami” i spuszcza ogien na ksiezy katolickich – czy juz teraz widac wyraznie, jakiego on jest ducha???

  https://www.youtube.com/watch?v=qbNdh9ELX1Q&app=desktop

 28. Zostałam zaproszona przez znajomą na konferencję z Heidi Baker. To co zobaczyłam przeraziło mnie. Ludzi kiwali się do przodu do tyłu, wyli, krzyczeli, mieli takie drgawki, że prawie wyrwali krzesła, ludzie tarzali się po ziemi. Mało tego to, co powiedziała ta cała Baker nakazuje uciekać jak najdalej, a mianowicie powiedziała ” kto z was jest gotów zostawić swoje rodziny, domy, kto z was czuje działanie Ducha św. i jest gotów jechać na misje i głosic ewangelię”- to działanie jest typowe dla niebezpiecznych grup- izolacja od rodziny.Do tego śpiewy i wymawiane frazy w niezrozumialym języku, które brzmią mnie więcej jak „abrakadabra,ach szambrabra”. Po kilku minutach chciałam uciec. Ta konferencja nauczyła mnie tylko tego, że mam trzymać się Kościoła Katolickiego, Pisma św., znanych mi modlitw i nigdy nie uczestniczyć w szamańskich rytuałach. Nawet zapytałam w duchu „Panie Jezu, jeśli to co ona mówi pochodzi od Ciebie daj mi jakiś znak, a jeśli nie też daj mi właściwy znak”. Kiedy wróciłam do domu, nie byłam w stanie modlić się, odrzucało mnie od Boga, wyłam, dostałam ataku histerii, której nigdy nie miałam- wtedy zrozumialam, że to, co robi Heidi Baker pochodzi od szatana a nie od Jezusa, Ducha św. Szatan jest nazywany małpą Pana Boga i też może sprawić cuda, żeby omamić ludzi. Przykre jest to, że ludzie nie zadają sobie pytań, ale idą ślepo w to, co pokazuje Heidi Baker.

  1. Karol Szulawiak

   „Ta konferencja nauczyła mnie tylko tego, że mam trzymać się Kościoła Katolickiego”

   Ale Biblia już tego nie uczy. Przecież w KRK też funkcjonuje ruch charyzmatyczny, tylko że na mniejszą skalę.
   Oczywiście od ludzi pokroju Heidi Baker, także należy uciekać jak najdalej.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish