Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Prawdziwa i fałszywa Trójca

Kilka miesięcy temu podesłał mi pewien czytelnik:

 

ojciecprawdziwyBog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

synprawdziwyBog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

duchswietyprawdziwyBog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaktualizowane: 28 stycznia 2016 - 16:40

33 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Świetna tabelka dobrze pokazująca różnice między Jahwe, Jego Synem i Jego Duchem a Lucyferem, Antychrystem i fałszywym prorokiem, naprawdę.Może powinieneś zrobić dla niej jakąś oddzielna zakładkę, żeby każdy kto wejdzie na tego bloga mógł ją od razu przejrzeć?

 2. W dzisiejszych czasach wszystko co przez świat przekazywane jest pomieszane i poplątane, dlatego tak trudno ludziom się w tym wszystkim odnaleźć i znaleźć drogę do Chrystusa…

 3. z dobrego ewangelicznego słownika:
  Trójca – jest ich więcej, chociaż wyrazu tego w Piśmie Świętym nie ma. Najważniejszą jest ta, która potocznie nazywa się Trójcą Świętą. Pierwszą Osobą Jej jest Sam Bóg, Ojciec. Drugą Osobą jest Syn Boży, Jezus Chrystus. Trzecią Osobą jest Duch Święty. O wszystkich trzech Osobach możemy czytać w Ewangeliach. Jest i trójca człowieka: duch, dusza i ciało; które mogą być rozdzielone; jest ciało cielesne i duchowe, duch człowieka jest częścią, którą zna. Dusza jest częścią uczuciową (jest smętna, wesoła). Ciało to materia ożywiona, siedziba zmysłów, którymi się dusza i duch posługują. Tylko duchowa część w człowieku (zwana także czasami duszą) posiada zdolności poznania duchowego.

  Trójca Szatańska – pierwszą osobą trójcy szatańskiej jest szatan, zwany także smokiem, przeciwnikiem, diabłem. On pobudził Dawida do policzenia Izraela, co było przeciw woli Boga. Kusił Pana i traktował Go jako szatana. Jest siewcą złego (kąkolu) w serce człowieka. Chodzi jak ryczący lew. Miał być pomazanym cherubem; był w Edenie, w sadzie Boga i na świętej Górze Boga; był istotą wolną i z własnej chęci miał miłować Boga; ten wielki przywilej wolności i wywyższenia wykorzystał do wbicia się w dumę i zbuntował się przeciw samemu Bogu, którego miejsce chciał zająć. Opis jego podany jest w opisie króla Tyru, nazwany jest ”upadłą z nieba jutrzenką” (w innych przekładach ”lucyferem”); on jest osobą piękna i powagi, podobnie jak Saul po utraceniu Ducha Świętego; jest bogiem świata (tego cielesnego, z którego nie powinniśmy brać przykładu). Księciem władzy w powietrzu; jemu jest dana moc i sława tego świata, które on może dać, komu chce; z Księgi Joba widzimy, że ma dostęp do nieba, miejsca, które ongiś otrzymał od Boga, skąd został wyrzucony wraz z jego aniołami, będzie związany w czasie tysiąclecia (Millenium), pod koniec którego będzie uwolniony na krótki czas. Po czym wrzucony będzie do jeziora ognistego. Drugą osobą tej trójcy jest głowa nowego Rzymu, który odrestaurowany będzie po pewnym okresie nieistnienia. Jego opis podany Jest w Objawieniu Jana 13;1-8. On będzie człowiekiem; będzie posiadać wielką siłę i władzę nad wieloma państwami; on będzie wiedział, kim Chrystus jest i jawnie będzie przeciwko Niemu działał, dlatego nazwany jest antychrystem. On jest człowiekiem grzechu, bezbożnikiem, bestią. Trzecią osobą trójcy szatańskiej jest fałszywy prorok, druga bestia, o której czytamy w Objawieniu Jana 13:11-18. On będzie nakazywał wielbienie bestii pierwszej, władcy nowego Rzymu; będzie dyktatorem Żydów w Jerozolimie, a wpływ jego sięgać będzie znacznie dalej poza granice politycznego Izraela; będzie czynił cuda; wprowadzi znakowanie swoich ludzi. Cała trójca szatańska podana jest w Objawieniu Jana 16;13: smok, bestia, fałszywy prorok.

  oraz


  „jest Trójca (Trójjedyny Święty) Święta i nieświęta trójca, kiedy szatan jest wyrzucony z nieba, będzie on zamieszkiwać i przejmie pełną kontrolę nad antychrystem. Jak Bóg i Chrystus są jedno (J 10:30), więc będzie szatan i antychryst. Antychryst będzie pragnąć jedynie wolę szatana ojca wszystkich kłamstw. fałszywy prorok zakończy bezbożną trójcę jako element Podobnie jak w Ducha Świętego, który prowadzi ludzi do Chrystusa, będzie prowadził tych z ziemi do naśladowania i czczenia bestiii „

 4. ojej, niech no tylko zrobie nowe wideo ,mam naprawde swietny material dotykajacy tez tego…

 5. Jak sie na to patrzy to widac ze jest w smoku chec upodobnienia sie do Boga, takze chce on jak Duch Św zajac miejsce święte w człowieku – znamie bestii moze byc narzedziem

 6. Kosciol Chrystusa – Oblubienica
  Kosciol Smoka – Niezadnica

 7. Najpełniej szatańskie nauki objawiają się w tym stwierdzeniu, iż śmiertelne ciało człowieka może wszystko uczynić i jest niczym Bóg…

  1. morfeusz w matrixie dawal czerwona pigulke (jak glęboko idzie króliczek) neo =one – fałszywy mesjasz

 8. antywirus zablokował mi forum :
  Strona zablokowana!

  Program G DATA INTERNET SECURITY zablokował dostęp do strony.
  Strona zawiera niebezpieczny kod: Script.Trojan.Agent.IT (Skaner B).

  coś się zmieniło ze stroną ??

  1. Mi Kaspersky niczego nie blokuje, może spróbujcie dodać stronę jak wyjątek.

 9. Nie ma żadnej trójcy.
  BÓG jest JEDEN.
  BÓG jest DUCHEM ŚWIĘTYM KTÓRY PRZYOBLEKŁ SIĘ W CIAŁO I KREW, przeszedł przez łono Miriam by dokonać dzieła zbawienia, zbawienia tych których stworzył a którzy okazali mu się nieposłuszni a których jednak nie przestał kochać.

 10. Ludzie oczekują twardych, konkretnych dowodów na WU, istnienie Boga itd., sami będąc ślepi na wydarzenia i znaki, które w obecnej chwili dzieją się na świecie…Oczekują oni na ekscytujące sensacje rodem z brukowców…Pytanie tylko czy na tym ma polegać wiara?

  1. jak ktos nie chce, to nawet gdyby zobaczyl, to potem powie ze mial halucynacje

  1. przez rihanne celebruja ducha antychrysta, korona na oczach symbolizuje te oculusy i wielbienie obrazu bestyi, czerwone tło nad postacia z korona to cos jak na muralu z tym http://vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2010/11/mural11.jpg
   jedno z okreslen demonicznych to wlasnie czerwone dymiace lustro, czerwony dym – tak nazywano demona xipe totec

 11. Policja zrobiła przeszukanie domu młodego internauty za zrobienie filmiku z „pijanym” prezydentem Dudą „kradnącym” kwiaty spod pomnika Dmowskiego. A miała być nowa jakość…Szkoda słów…WU zbliża się wielkimi krokami… http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/511740,andrzej-duda-prezydent-internauta-przeszukanie-zniewazenie-policja-prokuratura.html

  1. to jest film puszczony od drugiej strony 😀

  2. Z tego samego kanału:

   https://www.youtube.com/watch?v=Doe90afYR5U

   Zabawa pod okiem jakiegoś ukrzyżowanego człowieka, i pod okiem JP2. Ciekawe czy ruch ekumeniczny będzie miał jakieś wytyczne w sprawie tańca, przykładowo: ,,Kto nie tańczy ten przyczynia się do rozłamów, i popełnia grzech nieposłuszeństwa dokonując gwałtu na jedności”

 12. No proste to sciema jest przerobka dales sie nabrac detmold hahahaah. duda nie dal jak narazie zradnej plamy w przeciweinstwie do wszystkich popzrednich prezydentow Polski .

   1. Ja się na polityce nie znam w ogóle, ale o ile pamięć nie płata mi figli, to widziałem tego całego Dude na zdjęciach z audiencji u biskupa Rzymu, jak się przed nim uniżał i w łapsko całował… Obrzydliwość…

 13. Jest coś takiego jak protokół dyplomatyczny.
  Całowanie pierścienia, nie ręki. Pierścień biskupa jest symbolem zaślubin z kościołem, podobnie jak obrączka malzenska…

  Dawid tańczył przed Panem, a Batszeba go wyszydzala.

  1. ,,Dawid tańczył przed Panem, a Batszeba go wyszydzala.”

   Czy dobrze zrozumiałem, że powyższa wypowiedź miała być obronną analogią do całowania biskupa w pierścień, i szydzenia z tego, sugerującą, że osoba całująca pierścień biskupa robi to dla Pana, i że nie powinno się tego krytykować?

   1. Źle zrozumiałeś.
    To pierwsze odnosiło się do tego, dlaczego Duda się tak zachował.

    To drugie do tańców. Katolik modli się w kościele. Kościół katolicki jest ubrany w krzyze itd.

    W samym tańcu dla Boga nie upatrywalabym zła, dlatego wspomniałam o królu Dawidzie, który grał Bogu, śpiewał Bogu i przed Bogiem tańczył, myślę że bardziej zywiolowo niz osoby na filmiku.

    1. Aha. Rozumiem.

     Myślę, że ludzie już na tyle przywykli do widzenia zwłok na krzyżu, że stało się to obojętne, i nie mają nawet problemu w tańczeniu przed wizerunkiem zwłok na krzyżu.

 14. Guzzik, myślę że trzeba nam uczyć się zrozumienia dla inności. Ci ludzie nie widzą tam zwłok. Dla tych ludzi jest to święty symbol. Dla nich krzyż jest święty przez to, że Jezus oddał na nim życie.
  Od tych co otrzymali więcej ( poznania, zrozumienia ) będzie wymagane wiecej.
  Pan będzie rozliczl nas z miłości. Czasami przeraża mnie, jak mało kocham.
  Miłość. Aż po krzyż.

  1. Ja to rozumiem Ewo, rozumiem indoktrynacje, ale fakty są faktami. Zwłoki na krzyżu, to zwłoki na krzyżu, i to nie jest normalne żeby tańczyć, bawić się przy takich widokach.

   ,,Czasami przeraża mnie, jak mało kocham.
   Miłość. Aż po krzyż.”

   Tak, to jest problem z miłością, ale ogólnie z poznaniem wśród ludzi wcale nie jest lepiej.

   1. 2000 lat temu. Saduceusze, faryzeusze, uczeni w piśmie. I lud. Prosty, bez poznania. Tora ustna i Tora pisana.
    Jezus. Jego wypełnienie Tory pisanej, nie ustnej. Jego gloszenie. I najważniejsze przykazanie: miłość.
    Wiara i miłość.
    Modlę się o łaskę wiary co dnia większej i o dar miłości, do Boga i ludzi i zwierząt większej, głębszej co dnia.
    Jesteśmy różni. Szanuję to.
    Błogosławię Cię, Guzzik.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish