Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Opinia współwyznawców”

Zac Poonen

 

W Objawieniu Jezusa Chrystusa spisanym przez Jana 3:1 czytamy: „Aniołowi Kościoła w Sardes napisz: „To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd: Znam twoje czyny: masz imię, [które mówi], że żyjesz, a jesteś umarły.”

 

Wysłannik w Sardes był tym, który zbudował sobie wspaniałą reputację w oczach innych jako człowiek uduchowiony. Opinia Pana o jego osobie była jednakże całkowitym przeciwieństwem tej, jaką podzielali współwyznawcy w Sardes. Pokazuje to, jak cieleśni i naiwni w większości byli.

 

Ponad 90% wierzących nie jest w stanie rozróżnić pomiędzy kaznodzieją cielesnym, a uduchowionym i więcej niż 99% wierzących nie potrafi rozgraniczyć ludzką moc duszy i moc Ducha Świętego.

 

Większości wierzących imponuje pokazywanie i wykorzystywanie darów duchowych i na tej podstawie oceniają pastora, czy starszego. W taki to sposób zostają zwiedzeni. Bóg jednakże patrzy na serce. Możliwe, iż wysłannik w Sardes posiadał dary Ducha. Był on jednak duchowo martwy.

 

Jest to ostrzeżenie, które powinniśmy wziąć pod rozwagę: opinia, jaką 99% współwyznawców ma na nasz temat może być w 100% mylna! Opinia Boga o nas może być całkowitym przeciwieństwem ich zdania.

 

To samo tyczy się zborów. Inni mogą uważać jakiś zbór za „duchowo żywy”, lecz Bóg może wiedzieć, iż jest on duchowo martwy. I na odwrót. Zbory, które Bóg ma za duchowo żywe mogą być uważane za martwe przez ludzi nieprzenikliwych.

 

Większość wierzących ocenia zbór na podstawie ciepła, z jakim spotykają się podczas przyjęcia ich do zgromadzenia, liczby wiernych, natężenia głośności oraz emocji na spotkaniach, muzycznej jakości śpiewu, intelektualnej zawartości kazania i wysokości ofiar! Na Bogu jednak żadna z tych rzeczy nie robi wrażenia.

 

Bóg ocenia zbór w oparciu o Chrystusową pokorę, czystość, miłość i wolność od egocentryzmu, które znajduje w sercach jego członków. Boże i ludzkie zdanie na temat danego zboru może zatem stać w całkowitej ze sobą sprzeczności. W istocie zazwyczaj tak jest.

Tłumaczył Jacek. Dziękuję.
Zaktualizowane: 28 stycznia 2016 - 14:30

9 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Problemem dzisiejszego człowieka jest, iż nie wie kim chce bardziej być: istotą ludzką ( duchową ), czy zwierzęcą ( cielesną )…

  1. Wszechobecny kult materializmu zabija duchowość…

   1. Oprócz tego znaczna część ludzi ma zaburzone postrzeganie rzeczywistości przez przeróżne zasyfiacze umysłu przez co nie dostrzegają jej prawdziwego kształtu i dlatego nie są w stanie wkroczyć na ścieżkę prawdy Chrystusowej,a wolą tkwić w kłamstwach szatańskich…

 2. Musimy modlić się do Boga o umiejętność rozpoznania fałszywych nauczycieli i fałszywych zborów.

 3. Bardzo dobry artykuł, porusza ważną sprawę.

  1. No właśnie, trudno byłoby biegać po wszystkich okolicznych zborach i je „wypróbowywać”. To wymaga zaangażowania i deklaracji. Niepoważnym byłoby mówienie – nie jednak z wami nie zostaję, bo nie jesteście tacy jak myślałam, idę szukać dalej. Idealny zbór pewnie nie istnieje.

   1. A znacie jakiś zbór, który nie popiera ekumenii? W Pl?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish