Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Cała prawda o ekumenizmie.

Gdyby ktoś miał złudzenia co do ekumenii.

Bardzo ważne słowa wielkiej tuby kościoła rzymskiego Terlikowskiego, od 16 do 17minuty:

 

Zaktualizowane: 27 stycznia 2016 - 10:28

40 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Mam pytanie w kwestii antychrysta.
  Skoro władza, każda władza nawet stalin, hitler,lenim(celowo z małej) są powołani przez Boga do rządzenia więc Bóg chciał, wiedział że oni zamordują tylu ludzie to antychrysta też mamy się słuchać ? bo przecież będzie miał władze od Boga, każda władza jest od niego- tak jest napisane, jeżeli nie to mnie poprawcie. Wiec powinnyśmy się go słuchać skoro będzie prawowitym władną zgodnie z Biblią ? (władza od Boga i tylko od niego) tak samo jak Bóg chciał żeby tylu ludzi cierpiało dając władzę stalinowi

  1. zastanawiałem sie nad tym.
   Tak, władza pochodzi od Boga. Nawet Hitler i Stalin. To oznacza, że za przyzwoleniem Boga.
   Natomiast musimy pewne rzeczy rozgraniczyć. Co jest nadrzędne, ustawy państwa czy Prawo Boga.
   Jeśli wladze świeckie nie ingerują ustawami w naszą wiarę, to powinnismy się im poddać.
   Przykład: czesi się poddali podczas II w .sw. Polacy nie.
   Jaki byl skutek? Pomijając materialne rzeczy jak ochronione zabytki, wiele osób przeżyło, kiedy Polacy walczyli na wielu frontach, by później trafic w niewole sowiecką.

   Przykład jak zwykle jest w Biblii. Prorok Daniel w niewoli babilońskiej był posłuszny władzom, ale kiedy doszło do ingerencji w jego wiarę przecistawił się.
   Jak można to zastsować obecnie w życiu?
   Jest obowiązek szczepień. My mamy jednak przykazanie: nie zabijaj. Niektóre szczepionki zabijają. Co jest więc nadrzędne? ustawa świecka czy Boże przykazanie?

   1. Ten blog jest o Bogu który zgodził się na wymordowanie setek milionów ludzi w tym wielu niewinnych a wy mówicie że jest łaskawy i litościwy, przy wyżej podanych przykładach gdzie jest litość, miłosierdzie, łaska ? dla mnie Biblia sama sobie zaprzecza w bardzo wielu przykładach, po prostu brak logiki

    1. Nie jestem znawcą i być może sam błądzę w swym rozumowaniu. Ale według mnie Bóg dopuszcza rządy złą ręką przez ludzi pokroju wyżej wymienionych by cały świat zobaczył, czym jest Zycie bez prawa Bożego i do jakich nieszczęść dochodzi bez jego przestrzegania. Izraelici, mimo iż mieli wiele łask często odwracali się od ścieżki prawa i zaczynali znowu błądzić mimo dobrobytu i łask, jakie na nich spływały, gdy się Bożej drogi trzymali. Oczywistym jest, że nie mamy się słuchać ludzi, którzy swa postawą odzwierciedlają zło. Nasze postępowanie powinno iść za biblią a wszelkie zło powinniśmy odrzucać. Mamy wolna wolę a jeśli chcemy wybawienia powinniśmy wybierać dobro, należy pamiętać ze póki, co świat jest w mocy złego i jest przeciwny postawie chrześcijańskiej. Gdy zapanuje dobro pod rządami Boga każdy powinien docenić wartość prawa a łaski spływające z okoliczności jego wypełniania myślę ze zostaną bardziej docenione.

     1. Łatwiej byłoby po prostu zabić ludzi o złych zamiarach, ludzi którzy chcą źle, po co ta cała szopka … Coraz częściej myślę że Bóg może być zły bo jest przecież po stronie złych ( daje im władze i powodzenie ) a dobrych ludzi „gnoi”. Mam oczy więc patrze a tak to wygląda z moich obserwacji. I proszę mnie bezmyślnie nie krytykować za ten komentarz tylko przemyślcie

      1. No właśnie widzisz. Jak zapanuje Królestwo Boże to według mej opinii tak właśnie będzie się kończyła wszelka nieprawość. Natychmiastowa śmierć dala ludzi, którzy będą się buntowali. A ta szopka właśnie według mnie jest pokazem dla każdej istoty, czym kończy się nie słuchanie słów Bożych i jakie konsekwencje w postaci zła ono przynosi. Dla mnie jest to lekcja, choć bardzo bolesna. Ale to jak z dziećmi dopóki się nie przekona i nie spróbuje to dalej będzie próbowało aż poniesie konsekwencje, taki jest każdy człowiek.

   2. Mama jeszcze jedno pytanie. Czy Bóg może być dobry skoro jest po stronie złych ludzi ? jw .

    1. Bóg po stronie złych ludzi? Hahaha.
     Każdy człowiek jest zły i serce ludzkie bez Ducha Bożego nie jest zdolne do NICZEGO DOBREGO.
     Któż ginął w tych wojnach nad którymi tak biadasz? Bez wnikania w ilości – poganie i chrześcijanie. Końcem pogan i tak śmierć i zniszczenie, i słusznie. Skoro wcześniej umarli, mniej cierpieli, bo życie jest cierpieniem (Ks. Koheleta). Ginęli też chrześcijanie – oni powinni być szczęśliwi, bo śmierć oznaczała dla nich koniec mordęgi z nie ich światem.

     Gdzie tu coś złego??

     Bóg karze złych. Daje im powodzenie? Chyba pomyliłeś szatana (boga tego świata) z Najwyższym. Poczytaj Biblię, bo niestety widać podstawowe braki.

     Ponownie, „dobrych” (raczej chrześcijan) „gnoi” świat, który jest na służbie Złego. A ci tzw „dobrzy” poganie… Daj spokój, jak to w ogóle brzmi.. Obrzydliwość.

     W Biblii nie ma ani jednej sprzeczności. Podaj rzekomy przykład. Obalę każdy. To, że czegoś nie rozumiesz, nie znaczy, że to Biblia się myli. To raczej ty się mylisz.

     Ciekawa prowokacja. Nick zalatuje takim coś a’la islamem lub tamtejszą kulturą. Jeżeli jesteś prowokatorem, no to przykro mi, nie tym razem. Jeżeli jednak dałeś się zwieść – przejrzyj, bo patrzysz a nie widzisz!

     1. ale Bóg daje władzę, bez Jego pozwolenia nikt nie może rządzić

      1. Bóg dał władzę człowiekowi. Człowiek, Adam, zrzekł się jej na rzecz szatana w raju.

       Ludzie ponoszą konsekwencje swoich czynów. Oskarżanie Boga o to, że pozwala,by ludzie ponosili konsekwencje swoich czynów podjętych na podstawie wolnej woli, to jak oskarżanie Boga, że nie uratował człowieka, który postanowił skoczyć z mostu i się zabić. Jak tak wybrał, ma co chciał. Bóg ostrzegał co robić, co nie.

    2. Zły ale wg czego? Jak mierzysz złosć ludzką? Tylko Słowo Boże jest miernikiem wiarygodnym zła. Humanistyczne ogólne rozprawy o tym co złe czy dobre mijają się najczesciej z Pismem Św.

     Stawiasz zle pytanie, bo skad wiesz że jest po stronie złych- ale kogo? Ogólnie jest – bo zbawienie dotyczy grzechu – zła, gdyby nie ten problem, Chrystus na darmo by umarł i… misja się nie powiodła. Zli wybieraja sobie sami ,człowiek ma niesamowita zdolnosc utwardzenia swojego umyslu i serca na Bożą Prawdę, a sat,set,tech, tekh, szatan ma dużo zastępników, filozofii, bożków itd dla każdego coś miłego…

 2. Z tego co wiem, to tak zwane Kościoły Uliczne(uczestniczące również w tak zwanych ,,marszach dla Jezusa”, itp.), mimo pomagania ludziom, głoszenia Ewangelii na ulicy, również zmierzają ku ekumenizmowi. O ekumenizmie związanym z Kościołami Ulicznymi wspominał Szymon Matusiak w wykładzie ,,Zagrożenia charyzmatyczne i doktrynalne”

  https://www.youtube.com/watch?v=Vy4Npw3zqCo
  __

  Świadectwo z 71 spotkania Kościoła Ulicznego w Gdańsku:

  ,,Sytuacja 2
  Słyszę zacięta rozmowę, dotyczącą tego, kto z jakiego jest kościoła i w co wierzy. Padają terminy: katolik, protestant, ewangelik. Włączam się w rozmowę i mówię, że ja jestem prawosławnym. Dyskutanci patrzą na mnie zdziwieni i zaskoczeni. Wyjaśniam im, że jestem prawosławnym, bo sławię prawo Boga, katolikiem, bo kościół, do którego należę jest powszechny, świadkiem Jehowy, bo Jahwe to imię mojego Boga, zielonoświątkowcem, bo wierzę w chrzest w Duchu Świętym, baptystą, bo wierzę w chrzest wodny, ewangelikiem, bo wierzę w Ewangelię Chrystusową, protestantem, bo protestuję przeciwko działaniu diabła. Najbardziej jednak jestem DZIECKIEM BOGA. Atmosfera zostaje rozładowana. Kontynuujemy rozmowę, ale tym razem rozmawiamy o doświadczaniu Boga w praktyczny sposób. Dzielimy się świadectwami uzdrowień. Mówimy o tym, który nas wszystkich łączy – o Chrystusie.”

  https://www.facebook.com/kosciolulicznywgdansku/photos/a.285030678362988.1073741828.285016831697706/430313830501338/?type=3&theater

  1. qrcze czyli sprawa jest przykra.
   Ludzie będa postrzegac nas jako złoczyńców w sytuacji kiedy uliczni ewangeliści pomagający ludziom wskażą antychrysta jako zbawiciela. My nieznani, nasza pomoc nie jest widoczna, a ulicznych widoczna i znani.
   Po prostu chrześcijanie biblijni nie tylko będą piętnowani przez władze, ale i społeczeństwo. Masakra. Będzie ciężko bardzo i trzeba miec tego świadomość

   1. W takim wypadku samo wspieranie się na Blogu raczej nie wystarczy, potrzebne będą Koła(ratunkowe)

    1. „Koła ratunkowe” – bardzo mi się podoba to określenie :-).

   2. Muszę się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami.
    Z reguły w chrześcijaństwie Lucyfer jest przedstawiany jako jakiś demon, diabeł z rogami, człowiek – kozioł, władca piekieł, no wiecie o co chodzi.Moim zdaniem służy to dezorientacji ludzi, bo przecież Iluminaci przedstawiają i będą przedstawiać Lucyfera jak boga słońca, solarne bóstw, anioła światłości.Z Biblii też wyłania się taki obraz – najpiękniejszy i najpotężniejszy anioł niosący światło.Antychryst też będzie przecież charyzmatycznym przywódcą.Bo ludzie przecież nie będą chcieli czcić czegoś obrzydliwego, strasznego a do takiego obrazu Lucyfera byli przyzwyczajeni, więc nie będą mogli rozpoznać zagrożenia, rozumiecie? Cała ta otoczka w okół Lucyfera – władca piekieł, straszny, obrzydliwy demon, rogi, szpony, kozły itd. to zasłona dymna, wielkie zwiedzenie.Iluminaci mogą to wykorzystać jako argument, że chrześcijanie okłamywali ludzi co do Lucyfera i to Bóg chrześcijan jest tym złym.Mogą też odwoływać się do Biblii, do historii Izraelitów w Egipcie, mogą mówić, że zły bóg Jabulon (Jahwe) zatruł wody Nilu, zniszczył życie Egipcjanom, którzy otrzymali od naszego Boga technologię, potem zawładną faraonem każąc mu robić rzeczy za które go potem utopił, więc dla chrześcijan nie ma miejsca w społeczeństwie, są zagrożeniem itd.No coś takiego, nie wiem czy to ma sens czy nie, sami oceńcie, chciałem się własnie podzielić tymi myślami.

    1. ostatnio wyszedł znamienny serial „lucyfer” – diabeł to tam taki fajny gość który mówi że zszedłz nieba bo mu sie nudziło, oczywiscie to fałsz, bo objaw 12 – Michałgo wyrzuci,
     o duchowych istotach lubimy myslec w sposob cielesny – szukac jakiegos wyglądu, ale to błąd, nawet wygląd Chrystusa nie jest eksponowany w NT, bo to kwestia absolutnie drugoplanowa

    2. sataniści właśnie tak tłumaczą się, że lucyfer to symbol światła, ich skupienia sie na teraz, bo w zadne zaświaty nie wierzą, to ci naiwni którzy zrobili sobie taki „humanistyczny satanizm”, tak jak gnostycy

     1. Nadchodzi krótkie tłumaczenie o tym serialowym śmieciu z piekła rodem. Dość powiedzieć, że robi furorę już po pilotowym odcinku.

  2. zależy od kościoła ulicznego, wczoraj byłem na jednym, to mówili tylko o Jezusie i czasach końca.
   Ale itak nikt nie chciał podejść oprócz bezdomnych i ludzi w bardzo trudnej sytuacji socjalnej.

   Odkąd wyszedłem sprzed komputera do ludzi trochę inaczej wszystko widzę. Bardzo łatwo strzelać do ludzi z klawiatury. Ekumenizm to takie samo hasło jak faszysta czy antysemita, bardzo łatwo komuś tym przywalić. Ale każdy człowiek ma swoją historię, jest na jakimś etapie poznania i będzie się rozliczać przed Bogiem a nie przed nami.

   poza tym ekumenizm prezentowany w telewizorze gdzie stawia się Jezusa obok buddy czy innego sziwy to jest kompletnie co innego niż spotkanie w imię Jezusa, gdzie się go wywyższa. Np. wczoraj dowiedziałem się o katoliku który ma dar uzdrowień zna Jezusa ale nie chce wyjść z krk bo chce tam nawracać ludzi. I jak ocenisz takiego człowieka? Zaczniesz nim gadać powie ci swoje świadectwa, potem że jest katolikiem, a ty mu: jak jesteś katolik to dowidzenia? Nie powiesz mu tak, bo między wami nie ma monitora.

   Dlatego ta relacja ze spotkania wygląda jak wygląda,ludzie tam przyszli w imię Jezusa wymieniać się doświadczeniami a nie na forum teologiczne.

   Nie mówię też żeby chodzić na takie zebrania i chłonąć wszystko jak gąbka. Ale polecam się przejść i doświadczyć jak to wygląda.

   1. jeszcze chciałem dodać, że koleś z tego kościoła powiedział mi że to jest nowa inicjatywa, bo ogromna liczba ludzi się nawraca ostatnio, dlatego oni sami wychodzą na ulicę ewangelizować. W zborze niedługo otwierają trzecie nabożeństwo, rok temu było tylko jedno w tygodniu. Ewidentnie coś się dzieje, trochę się boję co to będzie, ale mam Boga przy sobie, polecam wszystkim.

   2. tak trafne spostrzeżenia. czasem trzeba cos zobaczyc osobiscie, praktykowac. Ja sam się do tego przymierzam.

    po pierwsze zbadam osobiscie temat języków w empirii
    Po drugie pojadę do krotoszyna na sesje uwalniania.

   3. Jawa:

    ,,Np. wczoraj dowiedziałem się o katoliku który ma dar uzdrowień zna Jezusa ale nie chce wyjść z krk bo chce tam nawracać ludzi. I jak ocenisz takiego człowieka? Zaczniesz nim gadać powie ci swoje świadectwa, potem że jest katolikiem, a ty mu: jak jesteś katolik to dowidzenia? Nie powiesz mu tak, bo między wami nie ma monitora.”

    Nie piszę w internecie niczego, czego nie byłbym w stanie powiedzieć w realnej rozmowie.

    Co do Katolika o którym wspomniałeś – przecież można wyjść z kRk (nie uczestniczyć w mszach, spowiedzi, sakramentach, i tak dalej), i jednocześnie rozmawiać z katolikami w celach ewangelizacyjnych, z którymi wcześniej miało się kontakt. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś specjalnie jako zamaskowany Agent brał udział w obrzędach kRk, przyjmował sakramenty, i chodził na msze w celu nawracania katolików, wiedząc że nie powinien tak robić. Przecież na mszy nie ma warunków do rozmów, a na spotkaniach kościoła Rzymsko katolickiego przeciwnik nauczania kRk raczej za dużo nie zwojuje. Nie wiem co dokładnie rozumieć przez ,,nie chce wyjść z krk bo chce tam nawracać ludzi”.

    A co do uzdrawiania, to uzdrawianie nie jest równoznaczne z byciem zbawionym(Ewangelia Mateusza 7:21-23) Z tego co wiem, to nie jest też powiedziane, że wszystkie cuda muszą pochodzić od Boga. Z tego co wiem, to Szatan też posiada pełno darów duchowych, przecież duchowość to jego płaszczyzna.

    Jawa:

    ,,Nie mówię też żeby chodzić na takie zebrania i chłonąć wszystko jak gąbka. Ale polecam się przejść i doświadczyć jak to wygląda.”

    Byłem, widziałem i rozmawiałem.

    Jawa, czy mógłbyś się również odnieść do mojej wcześniejszej odpowiedzi na Twój komentarz spod wcześniejszego wpisu?

    http://detektywprawdy.pl/2016/01/16/prosba-o-modlitwe-za-mirka/#comment-39500

    1. czyli powiedziałbyś dokładnie te same słowa w takim samym tonie temu katolikowi w oczy?

     1. Które słowa? Twoje, które zacytowałem? Nie podpisałem się pod Twoimi słowami, nie poparłem ,,jak jesteś katolik to dowidzenia”.

      1. „Co do Katolika o którym wspomniałeś – przecież można wyjść z kRk (nie uczestniczyć w mszach, spowiedzi, sakramentach, i tak dalej), i jednocześnie rozmawiać z katolikami w celach ewangelizacyjnych, z którymi wcześniej miało się kontakt. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś specjalnie jako zamaskowany Agent brał udział w obrzędach kRk, przyjmował sakramenty, i chodził na msze w celu nawracania katolików, wiedząc że nie powinien tak robić. Przecież na mszy nie ma warunków do rozmów, a na spotkaniach kościoła Rzymsko katolickiego przeciwnik nauczania kRk raczej za dużo nie zwojuje. Nie wiem co dokładnie rozumieć przez ,,nie chce wyjść z krk bo chce tam nawracać ludzi”

       powiedziałbyś mu to w taki sposób jak tu napisałeś? Szczególnie po tym jak ci przedstawił swoje świadectwo w którym mówi że nawraca katolików i uzdrawia z czego ewidentnie wynika że znajduje na to czas i coś tam dzięki Bogu zdziałał.

       1. Za dużo informacji o tym Katoliku nie podałeś, i to co napisałem w zacytowanej przez Ciebie części, to były moje przypuszczenia, wyobrażenia, które jednocześnie miały zachęcić Cię do szerszego opisu sytuacji Człowieka o którym mowa, i odniesienia się do mojej wypowiedzi w celu potwierdzenia lub sprostowania tego co napisałem. Nie wiem jak w rzeczywistości wygląda sytuacja tego Katolika, mogę się jedynie opierać na tym co napiszesz, a do tej pory nie napisałeś za wiele. Jeżeli ktoś uczęszcza na msze kRk, klęczy przed obrazami, przyjmuje sakramenty, przyjmuje opłatek nazywany ,,ciałem Chrystusa”, i tak dalej, mając świadomość że nie powinien, to nie widziałbym problemu w wyrażeniu swojego zdziwienia, i zadaniu pytań, ale nie brzmiałoby to tak jak to napisałeś ,,jak jesteś katolik to dowidzenia”.

        1. nie wiesz a go oceniasz i rzucasz kolejne oskarżenia, bo masz przed oczami stereotyp katolika.

         nie chce już ciągnąc tego tematu, napisałem tylko dlatego żeby się podzielić informacją że na świecie jest przynajmniej jeden nie zwiedzony kościół uliczny. Może inne są zwiedzone ale mnie to nie interesuje bo skończyłem z szukaniem zwiedzeń i zacząłem szukać ludzi Boga, polecam takie podejście. Niech zwiedzeni szukają zwiedzonych ludzie Boga ludzi Bożych

       2. Jawa:

        ,,nie wiesz a go oceniasz i rzucasz kolejne oskarżenia, bo masz przed oczami stereotyp katolika.”

        A to już sobie dodałeś, i zdaje się, że nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nie rzuciłem żadnego oskarżenia, tylko rzuciłem moje przypuszczenia. Nie wyjaśniłeś sytuacji tego Człowieka, nie napisałeś o nim za wiele, więc napisałem w oparciu o to co napisałeś moje przypuszczenia, i prosiłem Cię o sprostowanie jeśli wyciągnąłem złe wyobrażenia z Twojej wiadomości.

        ,,Niech zwiedzeni szukają zwiedzonych ludzie Boga ludzi Bożych”

        Jeżeli widzisz gdzieś coś czego nie ma, jak przykładowo w mojej wypowiedzi, to raczej nie powinieneś być pewny że nie grozi Ci zwiedzenie. Każdemu grozi, i nie trzeba go szukać.

        1. dobrze w takim razie przepraszam że ci zwróciłem uwagę. Z Bogiem

  3. Guzzik, popatrz, dla Ciebie to chyba będzie rarytas:

   http://kech.pl/ge/gezima2015.pdf

   Najbardziej ewangeliczny kościół jakby skręca do ekumenii

   1. ,,Guzzik, popatrz, dla Ciebie to chyba będzie rarytas”

    Ha – ,,rarytas”. Rozbawiło mnie to.

    ,,Najbardziej ewangeliczny kościół jakby skręca do ekumenii”

    Ale to już nic śmiesznego.

    1. no proszę, a myslałem że nie masz poczucia humoru w swym sceptycyzmie 🙂
     czyli sa jeszcze zabawne guziki 😀

     1. Najwidoczniej się nie ujawniałem.

   2. Z tego co widzę, to Leszek Korzeniecki również przygotowuję grunt pod ekumenizm. Według mnie, wygląda mi na to, że Leszek Korzeniecki stosuję manipulacje. Z jego wykładu wynika, że krytyka jest zła, że „negatywne wyznawanie” jest grzechem, że nie powinno się napominać, natomiast jest zachęta do jedności, do szukania tego co łączy. Sugeruję on, że jedność jest posłuszeństwem wobec Boga, natomiast podział jest nieposłuszeństwem. Pod koniec zastosowana jest według mnie manipulacja, wzbudzenie silnych emocji u słuchaczy, poprzez przytoczenie historii(nie wiem na ile prawdziwej), mającej potwierdzać, że jedność jest kluczowa. Według mnie, wygląda to na wykorzystywanie swojego autorytetu do manipulacji. Co ciekawe, pojawia się nawiązanie do kościoła ulicznego w Gdańsku, o którym pisałem wcześniej(1:12:34)

    Moc jedności kościoła – pastor Leszek Korzeniecki, 31.05.2015

    https://www.youtube.com/watch?v=LqbLHvp7GZc

 3. Jawa.
  Jest mi bliskie co mówisz.
  Szukajcie wpierw Królestwa Bożego….
  Dokładnie tak.
  Co dnia szukać Boga, kochać Go bardziej i bardziej. A w Nim człowieka kochać. A reszta będzie nam przydana.

  Polecam książkę pt. Philip Yancey pt. Zaskoczeni łaska.
  Błogosławię wszystkich.

 4. Pan T.T. sprawia, iż wielu ludzi w Polsce kojarzy wiarę w Chrystusa z oszołomstwem…

 5. Rozmawiałam kiedys z Terlikowskim przeszło godzinę i powtarzał jak mantrę,że jedynozbawczy jest tylko krk,jest jak zaprogramowany i nic nie chce słyszec.Szkoda.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish