Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Odkryto bramę do starożytnego miasta Goliata

News nie jest nowy, bo z ub roku. Pomimo to umieszczam informacje jakby nie było interesującą.

brama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie z translatora:

Wyprawa z Uniwersytetu Bar Ilan odkryła fortyfikacje i gigantycznej  wielkości bramę wjazdową biblijnego miasta Gat Filistynów, domu Goliata.

Gat był największym miastem w Izraelu w  wieku pne 10-9th,za  czasów „Wielkej Brytani” Izraela. Miasto położone jest w Judei u podnóża połowy drogi między Jerozolimą i Aszkelon w centralnym Izraelu.

Prof. Meir Ettinger Wydziału Studiów Ziemi Izraela i Archeologii mówi, że bramy miasta są jednym z największych w histori, które znalazły się w Izraelu i są dowodem statusu i wpływów miasta Gat w tym okresie.

Wśród różnych budynków odkryto w mieście zakład produkcji żelaza na tyle duży, aby zrobić rodzaj broni używanej przez Goliata, jaki jest  wymieniony w Biblii.

Miasto w końcu zostało zdobyte i zniszczone przez Hazaelowego, króla Damaszku, około 830 roku pne.

Brama Filistynów miasta Gat była tak imponująca, że otrzymała wyróżnienie w I Samuela 21 w opowieści o ucieczce Dawida od króla Saula do Akisza, króla Gat.

 

Wśród innych istotnych zmian w miejscu dowody trzęsienie ziemi w 8 wieku pne podłączonego do trzęsienia ziemi, o którym mowa w Księdze Amosa 1: 1. Nie było znaleźć najwcześniejszą Filistynów napis kiedykolwiek być odkryte, który zawiera dwie nazwy podobne do nazwie Goliath również. Ponadto, duży asortyment broni używany przez Filistynów zostały odkryty wraz z rozległym dowodów zdobyciu i zniszczeniu miasta przez Hazaelowego, jak wspomniano w 2 Królów 12:18. Istnieją również dowody pierwszego osadnictwa w Filistynów około 1200 rpne Kanaan.

A to jeszcze do tego gigantycznego historii …

Pismo Święte mówi nam, że David wybrał pięć gładkich kamieni, gdy wyszedł na spotkanie Goliath (I Samuela 17:40). Myślał, że może przegapić z pierwszym? Albo myślał, że Goliat będzie czekać na niego, jeśli to zrobił?

Wiemy, że Goliat miał cztery gigantyczne braci zwanych „Lords of Filistynów” w Jozuego 13: 3.Kiedy Dawid wychodzi na spotkanie z humongous wojownika Gat wie, że będzie on także musiał radzić sobie z jego ponadgabarytowych braci. Rzeczywiście, pozostałe cztery filistyńscy gigantów końcu pokazują się w II Samuela 21:22 tylko być pokonany przez Dawida i jego ludzi.

Dawid zrozumiał, że w celu osiągnięcia pełnego zwycięstwa, Izrael musi oddać wszystkie gigantów z ziemi. Nie można zajmować się tylko jedną twierdzą (lub grzechem), ale musisz być przygotowany do tego, by przejść całą drogę. Lepiej nie rzucać, że pierwszy kamień tylko odkryć, że jesteśmy w walce, na którą nie jesteśmy przygotowani.

 

źródło: http://www.israeltoday.co.il/NewsItem/tabid/178/nid/27138/Default.aspx

https://www.youtube.com/watch?v=aHa_8Ae6hpo

A podobno Bóg jest wymyślony przez ludzi…

Zaktualizowane: 18 stycznia 2016 - 16:41

1 Komentarz

Dodaj komentarz
  1. te motywy nefilim jako pozostałości są wszędzie w starożytnych kulturach np cyklopy olbrzymy

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish