Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Spotkanie koła czytelników w Poznaniu i Wrocławiu.

 

Niech się dzieje wola Nieba.

Koła zakładać trzeba.

🙂

 

Spotkanie we Wrocławiu w niedzielę o godz. 11.00

Spotkanie w Poznaniu  17.00

17.01.2015

Jak będą funkcjonowały koła?

Na pewno nie będzie to pod szyldem „róbta co chceta”.

Zasady muszą być. Skoro koła czytelników, to oznacza, że członkowie tych kół muszą się utożsamiać z głównym nurtem bloga.

 

Krytykom pragnę przypomnieć, że na każdym blogu, forum chrześcijańskim są jakieś założenia. Są poglądy dopuszczalne i niedopuszczalne, są bany i jest moderacja.

Jeśli zrobimy koła dla wszystkich to wyjdzie nam nowa wersja kościoła katolickiego, tudzież ekumenia, którą tu negujemy.

Nie mam teraz czasu na opisywanie poszczególnych założeń, ale jest to nic szczególnego, czego nie ma w tym blogu.

Pragnąłbym, aby rozmowy na takich spotkaniach koncentrowały się w 90% na Biblii, a nie na spiskach.

Jeśli ktoś ma inne poglądy niż skupiamy się na tym blogu, to zawsze może przyłączyć się do innej grupy. Bóg Ojciec tak skonstruował świat, że dla każdego jest coś niekoniecznie dobrego.

W celach bezpieczeństwa spotkania będą odbywały się pod patronatem bloga. Jeśli chcecie przystępować do innych zborów, grup, czy blogów, to na własną odpowiedzialność.

Nie dawno Jawa z Krakowa przekazał mi informację o rozsyłaniu maili przez jakąś grupę uzdrawiaczy.

Ja tutaj jestem tylko organizatorem.

Nie będzie żadnych składek. Koła będą funkcjonowały jak pierwotni chrześcijanie. W domach, restauracjach. Zależy od inwencji.

Będziecie spotykać się gdzie będziecie chcieli, choć na początku radzę uważać, aby nie były to spotkania w domach.

Po prostu pragnę integracji osób, które czują się samotne.

 

„Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich”.” Mt.

 

Osoby chętne na te spotkania  proszę o mail do mnie: admin @ detektywprawdy.pl

Bez spacji

 

Z Bogiem Ojcem

 

Zaktualizowane: 15 stycznia 2016 - 09:50

38 komentarze

Dodaj komentarz
 1. To tylko w tych miejscowościach będą spotkania, inicjowane przez admina? Jak dla mnie ogólnie pomysł z kołami nie ma większego znaczenia, ludzie i tak się spotykają, Ci w większych miastach na pewno częściej. Ale cel na pewno w tym jakiś jest. Jeśli będzie to bardziej zorganizowane to być może 'zwerbujecie’ więcej członków. Każdy prawdziwy chrześcijanin chciałby się znaleźć w takich szeregach. A na pewno dużo się znajdzie takich osób.

  1. Jak na razie uczęszczam do zboru zielonoświątkowego. Zamierzam jeszcze zwiedzić Baptystów, KNP p. Chojeckiego i jeszcze tam jakieś. W każdym razie rozglądam się na razie. Ale na ten moment nie spotykam się z nikim z Lublina, ale może da radę coś zrobić w tym kierunku, tylko właśnie trzeba się zebrać.

   1. W Lublinie jest chyba też zbór wolnych. Ja studiuję w szkole biblijnej berea prowadzonej przez wolnych chrześcijan w Świętochłowicach. Przyjrzyj się im, warto.

 2. W niedzielę o 17 będzie również spotkanie w Łodzi.
  Nie zabraknie na nim naszego wspaniałego tłumacza Jacka.
  Także zapraszamy. 🙂

 3. Zakładajmy koła i niech się to dalej pomyślnie potoczy 🙂

 4. To jest bardzo dobre założenie by koncentrować się w 90% na Biblii. Biblia i wydarzenia czasów obecnych, w tym kierunku powinno się toczyć.
  …będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, karmionym słowami wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś. (7) Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności!
  1 Tym 4

 5. A ja mam dosyć. Właśnie, poprzez kliknięcie u Detektywa pod jakimś artykułem linku, który ktoś podrzucił, zawędrowałam na stronę jakiegoś blogera, który nie dość, że odrzuca NT to nazywa Jezusa synem Lucyfera!!! Do czego to wszystko prowadzi? Czyli do tego dochodzi część ludzi badających Pismo? Jak to możliwe?

 6. Mam pytanie, ponieważ „zasady” dla kół ściśle mi nie wyjaśniają pewnej kwestii.
  Niektórzy mają zbliżone poglądy być może, więc i komuś się przyda:
  Wierzę w Boga Ojca, w Jego Syna – Jezusa Chrystusa, który jest Bogiem, i który, jak mówi Pismo, jest poddany Ojcu. Wierzę też w Ducha Bożego, Ducha Świętego, jednak nie uznaję go za Osobę.
  Czyli nie uznaję doktryny trójcy.
  Tak więc osoby nie uznające trójcy (mnie naturalnie najbardziej interesuje przypadek moich poglądów) spełniają wyznaczone „zasady wiary”, czy są wykluczone?

  Pomysł jest ciekawy i oceniam go pozytywnie, ciekawe, co z tego wyniknie. Mam nadzieję, że nie zostanie stworzona jakakolwiek hierarchia – historia dobitnie udowodniła, że takie wspólnoty bardzo łatwo zinfiltrować np. jezuitom.

   1. Tak więc zapowiada się po bożemu 🙂

    Jednak pozostaje moje pytanie ws. nie-trynitarian… ?

    1. szczerze pisząc wierzyłem w Boga i Jezusa i DS zanim dowiedzialem sie co tj trynityrianizm 🙂

     1. Ja też wierzę, ale nie w postaci dogmatu trójcy 🙂

      Tak więc, bo nie mogę uzyskać odpowiedzi ;), nietrynitarianie (najogólniej mówiąc) będą mogli być członkami kół, czy nie? (tak/nie)
      🙂

      1. wystarczy że wierzysz że Jezus jest Bogiem

       1. I takie podejście jest ok – tak myślę 🙂

 7. ,,jesli chcecie uczedzcac do innych zborow…” nigdy tego nie robilem pieknie napisales bracie ale wyraze nas i tutaj ukochani bardzo uwazajcie aby was nigdy nie zwiod od naszego Ojca. Powinnismy zaczac powoli siebie jako dzieci Boga spotrzegac i wyrazac swoje mysli. Robimy to tylko dla waszego dobra poniewarz nie chcmy zadnej zaplaty poniewaz tak nas stworzyl Bog aby kochac. Dobranoc puzno konvze prace.

 8. Co jakis czas widze ze spieracie sie odnosnie kwestji broni i Boga w trojcy. Dajcie mi ok 2 tyg przewertuje to wszystko co ja wyciagnolem z biblii kartka po kartce i wam przedstawie za i przeciw.

 9. Fajnie.. szkoda tylko,. że ja od rana do wieczora w najbliższą niedzielę będę w pracy 🙁
  No ale niech się dziej wola Nieba 🙂

 10. Błąd w adresie email? detektywprawd.pl czy detektywprawdy.pl?

  1. Racja. Dziekuję bardzo Detektywie detektywa 😉

   1. Oczywiście, że prawdY. Jednej i absolutnej 🙂

 11. Gdyż ponieważ albowiem spotkanie w Łodzi będzie nieautoryzowane, czy P.T. Detektyw życzy sobie otrzymać pisemne sprawozdanie?

  1. tak oczywiście bardzo prosze w trzech językach i pisane kolorem niebieskim oraz zaświadczenie rodziców o nie karalności na lekcjach religii i poświadczenia wychowawczyni z klas podstawówki 1-8 o nie przesiadywaniu w tzw kozie.
   😀

   Tak a propos, jesli kogoś znam i jestem tej osoby pewien, a w przypadku Łodzi tak właśnie jest, to moja wizyta w takiej Łodzi gdzie jest Diana, Jacek jest zbędna.

   1. Ale wiesz, że zawsze jesteś mile widziany? I dzięki za zaufanie :-).

     1. Uf uf, jeden wyjazd mniej 😉
      Chociaż w obecnych warunkach pogodowych jesteś usprawiedliwiony :-).

      1. A będzie jakiś zjazd w Łodzi kiedyś, taki powiedzmy”ogólnoblogowy”? Zamierzasz kiedyś Piotrze i tu zawitać?

       1. Nie ma warunków na ogólnoblogowe spotkanie. Pogody.
        Podejrzewam, że jeśli śrenio było 11-15 osób na poprzednich to tym razem byłoby ok 30-40
        Pytanie gdzie tyle osob pomiescic.

        1. Pod mostem. Zazwyczaj dużo miejsca. Albo znaleźć coś opuszczonego. To jeśli chodzi o zimę. Detektywie no weź zrób spotkanie ogólne. Myślę, że będzie nawet więcej osób, masz 800 subskrypcji, a wcześniej chyba 300? Ogólnie szybko.

         1. Ej, no bo wyjdzie nielegalne zgromadzenie i będą kłopoty… ;-).

        2. A cóż jest legalne dziś w Polsce? Wszystko na lewo.. Zresztą kto komu zabroni huh
         Miejsce jak każde inne.. Można też kupić hale namiotową i gdzieś w polu się rozbijać.

 12. Ale Wam zazdroszcze, ze mozecie spotykac sie. Ja jestem tak daleko i nie moge byc w zadnym z wymienionych miast,

 13. Witaj Piotrze,
  witajcie miłośnicy bloga!
  Kilka dni temu podczas wymiany maili czytelników z Krakowa miała miejsce sytuacja, która została opacznie zinterpretowana. Wydaje mi się, że należy się kilka słów wyjaśnienia z mojej strony, jako że uczestniczyłam w tej rozmowie. Nie chciałabym też, aby ktokolwiek z nas został o coś niesłusznie posądzony. Otóż kolega, brat w wierze, rozesłał w mailach zaproszenie na konferencję organizowaną przez grupę Chrześcijan Uzdrowienie.com.pl i niestety przy wpisywaniu adresu do tej chrześcijańskiej strony przypadkowo został ucięty ostatni człon „.pl”. I faktyczni, klikając na hyberlink otwiera się strona z reklamą podejrzanego uzdrowiciela, z resztą od razu widać nie-Chrześcijanina. Oczywiście reakcje czytelników na błąd były natychmiastowe, i to jest dobre, bo wykazali się czujnością, jednak w następstwie tego niefortunnego zajścia, do publicznej informacji na blogu podano, że jeden z nas w Krakowie celowo rozsyła podejrzane linki i dochodzi do inwaginacji samej grupy. To nieprawda. Chciałabym wszystkich zapewnić, że nie było intencją wysyłającego zapoznawanie kogokolwiek ze szkodliwymi treściami. Zwyczajnie, po ludzku, doszło do pomyłki. Czy nikt z was nie przepisał nigdy źle adresu strony internatowej? Mnie to się zdarza przy pisaniu maila w telefonie.

  Poza tym, w rozesłanej wiadomości był podany też drugi link (patrz poniżej) reklamujący konferencje przygotowaną przez Chrześcijańską społeczność Uzrdowienie.com.pl
  Zresztą zobaczcie sami:
  https://www.youtube.com/watch?v=tcgfbKlAzjg

  A to do Uzrdowienie.com.pl
  http://www.uzdrowienie.com.pl/home/

  Chciałabym jeszcze dodać, że nie ma nic złego w zapraszaniu się na różne wyjazdy czy konferencje, które nie są organizowane pod patronatem bloga. Przecież oprócz nas działają w Polsce też inne chrześcijaniskie społeczności. Nie musimy się na nikogo zamykać, o ile ten ktoś wyznaje te same prawy. Decyzje zostawmy może do sumień samych czytelników.

  Podsumowując, wśród krakowskich czytelników na razie nie grasuje żaden wilk w owczej skórze. I nikt z nas nie inwigiluje bloga i poczynań samych czytelników.

  Jezus Chrystus moim

  Pozdrawiam serdecznie,
  Ula
  (ta od chrztu w Kielcach 🙂

  PS. Po przyjeździe z konferencji Uzdrowienie.com.pl bardzo chętnie podzielę się z moimi wrażeniami.

  1. rozumiem.
   Oczywiście każdy może sobie jeździć gdzie chce, ale Ula spojrz na toz 2 strony. Ledwo ktoś zapisuje się do koła i od razu dostaje mail o uzdrowieniach. Nie neguje uzdrowień, ale takue propozycje powinny wyjść po jakims czasie.
   Przy okazji od razu zaznaczam dla innych, że te koła nie mają być bazą rekrutacji dla zborów, ale wspolnotą dla ludzi samotnych.

   1. Zwłaszcza, że czasem nic nie zastąpi rozmowy w 4 oczy i solidnego przytulasa :-).

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish