Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Uzdrowienia elementem Wielkiego Ucisku.

 

Dziś rozmawiałem przez telefon z naszym Second Adminem forum-chrzescijan.pl Krzysztofem, o pewnej nie subordynowanej członkini tego forum. Cóż, gdzie diabeł nie może, tam ….

Swoja drogą bracia na forum rozpoznali ją po owocach ducha. Owa kobieta zwróciła się do Guzzika pisząc np – „,, Bo to, ze głośno szczekac umiesz, to już pokazałeś””.

Ta wypowiedź pokazująca brak owoców Ducha Świętego uświadomiła mi w jakim kierunku idą słynni uzdrawiacze.

Otóż wg relacji Krzysia, forsuje/owała (ban) owa forumowiczka  lekcje i nauczanie Torbena. Akurat ostatnimi tygodniami owe uzdrowienia nie dawały mi spokoju. Wobec tego urodziła się mi taka oto myśl:  liderzy ruchów charyzmatycznych będą pełnić podczas Wielkiego Ucisku ważne funkcje. Teraz już zwodzą wielu.

Postanowiłem zbadać temat.

 

 

Kwestie darów ducha, mowy językami, proroctw, typowe są głównie dla tzw Ruchu Wiary, tudzież ruchów charyzmatycznych, a w kościele Rzymskim jest to Ruch Odnowy w Duchu Świętym (wszyscy oni są za ekumenią). W tym przypadku nazwa „charyzmatyczny” jest nieco ukradziona, ponieważ tyczy się ona nie ponad naturalnych zjawisk, ale specyficznych umiejętności jakie otrzymaliśmy od Boga. Charisma  to z greckiego gr. chárisma czyli „dar”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Charyzma

Tak więc łatwo wpaść w pułapkę: charyzmatyczny znaczy z ruchów charyzmatycznych.

Prawidłowe rozumienie charisma wiąże się z naszymi talentami. Kilku czytelników, z którymi mam kontakt, mówiło mi o moich darach. Ja niedawno pisałem, że Jacek ma dar języka angielskiego i jest anglistą. Krzysiu z forum ma dar modlitwy, jest wojownikiem modlitwy. Itd.

Bóg dał nam dary, czyli inaczej talenty.

Kościół katolicki i luteranie zrobili z tego fundament wiary wyszczególniając dary ducha jako:

 

 1. Dar Mądrości – by uznać, że Bóg jest miłością
 2. Dar Rozumu – by rozumieć prawdy wiary
 3. Dar Rady – by podejmować właściwe decyzje
 4. Dar Męstwa – by bronić wartości
 5. Dar Umiejętności – by dostrzegać Boga w świecie
 6. Dar Pobożności – by doskonalić relacje z Bogiem i ludźmi
 7. Dar Bojaźni Bożej – by być ufnym.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_dar%C3%B3w_Ducha_%C5%9Awi%C4%99tego

 

 

Teraz spójrzcie na swych sąsiadów, znajomych z pracy, z których każdy świętuje Wigilię, Wielkanoc, czy ma owe dary.

 

Czym jest Ruch Wiary?

„Ruch Wiary lub ruch Słowa Wiary – ruch wewnątrz chrześcijaństwa ewangeliczno-charyzmatycznego (zielonoświątkowego, neozielonoświątkowego) podkreślający ważność osobistej wiary (zaufania wyrażanego słowami i czynami) względem Boga i Jego obietnic zawartych w Biblii. Podkreśla fakt osobistej odpowiedzialności wierzącego za działanie Boga w jego życiu lub jego brak (powołując się m.in. na przykład Piotra chodzącego po wodzie na słowo Jezusa i tonącego w momencie dopuszczenia lęku – wątpliwości).”
Główni jego propagatorzy to: Kenneth E. Hagin (nazywany „Ojcem Ruchu Wiary”), John Osteen

 

O Osteenie pisałem kiedyś. Stworzył on mega kościół.

Kim jest Hagin?

Popatrzcie sami. Gość chodzi po sali sapiąc jak lokomotywa i klepie innych w czółka. Jest to taka „chrześcijańska” wersja Benny Hilla. Wydając z siebie jakieś tam pśśś. Między pśśś, a padaniem do tyłu, jest jego idiotyczny  śmiech hehehehehehe.

Proponuje obejrzenie od 1:20:00 do 1:35:00, czyli mniej więcej od godzina dwadzieścia. Podesłał mi Guzzik.

https://www.youtube.com/watch?v=EzjB8v30EYU

 

 

Szukając dzisiaj informacji o Ruchu Wiary natknąłem się także „przypadkiem” na tzw Niemiecki Ruch Wiary.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemiecki_Ruch_Wiary

Czym się on charakteryzował?

„Niemiecki Ruch Wiary narodził się na początku lat 30. XX wieku w grupie skupionej wokół Jakoba Wilhelma Hauera. Postulował on likwidację chrześcijaństwa w III Rzeszy i zastąpienie go nową, „aryjską” religią. W postulatach i formach działania zwolennicy ruchu byli o wiele bardziej radykalni niż zwolennicy oficjalnie promowanego pozytywnego chrześcijaństwa.

„Po ucieczce Hessa do Wielkiej Brytanii ruch zyskał poparcie Heinricha Himmlera. Liczni członkowie SS jak również inni zwolennicy narodowego socjalizmu występowali z dotychczasowych związków wyznaniowych i określali swój światopogląd jako „wierzący w Boga””.

 

Jak widzimy, ten niemiecki ruch wiary był o wiele bardziej radykalny od chrześcijaństwa. Zapewne w pewnych jego formach, tak jak obecny Ruch Wiary jest bardziej radykalny od reszty chrześcijaństwa w kwestii darów Ducha.

 

Czego więc możemy się spodziewać?

Coś mi mówi, że możemy się spodziewać niby uzdrowień. Nie twierdzę, że obecnie nie ma uzdrowień. Twierdzę, że będą fałszywe,

Będą podróbki uzdrowień niczym za czasów Jezusa. Jak wiadomo w filmiku o objawieniach maryjnych, za tym wszystkim stoją demony. Tak i prawdopodobnie będzie podczas Wielkiego Ucisku. Będzie wiele uzdrowień. My myślimy, że ucisk przyjdzie jedynie od rządu. Ucisk przyjdzie od naszych rodzin i znajomych. Wyobraźcie sobie, Waszego znajomego lub matkę, ojca uzdrowionego z ręki uzdrowiciela posłusznego antychrystowi. Komu Ci ludzie uwierzą? Wam oddanym Jezusowi, czy owym „uzdrowicielom”? Jeśli mam rację, to będzie to niesłychanie bolesne dla chrześcijan. Chyba bardziej  niż oficjalne sankcje za poglądy religijne.

To wszystko ma coraz większy sens gdyż

 

(9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,(10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.”

 

Więcej o charakterystyce antychrysta tutaj:

Charakterystyka Antychrysta i ostatnie zwiedzenie

 

 

 

 

Zaktualizowane: 9 stycznia 2016 - 21:15

40 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Puści ludzie chcą spektakularnych znaków, to je dostają, tyle iż od diabła, a nie od Boga, bo to nie tandetna złota rybka.

 2. To prawda.Ludzie będą wielbić Antychrysta za rzekome „cuda, uzdrowienia i rozwiązanie problemów”

 3. Ciekawym jest fakt,że komunizujacy prezydent Meksyku Calles- zagorzały ateistą,mason,sam siebie antychrystem nazywal WSPIERAŁ PROTESTANTYZM

  Czy daje to coś do myślenia?
  Dla mniento potwierdzenie że protestantyzm jest jeszcze gorszy niż katolicyzm

  Cały ten ruch protestancki jest tak tandetnie żałosny, że we wszystko się wpasuje.

  Kiedy porzucilem krk w 2013 myślałem nad zostaniem protestantem kiedy będę pełnoletni,ale na szczęście nie zrobiłem tego.

  Na pierwszy rzut oka to powrót do biblijnego chrześcijaństwa, ale to w istocie satanizm layveanski z Jezusem i Duchem Świętym jako przynętę, jak mięso na haczyku na rybki.

  To totalna samowolka-geje,lesbijki,gender,laicyzacja,a czasem nawet i aborcja (episkopalni)

  Gdyby rozdawano znaki bestii to oni by pierwsi się po nie rzucili,aby je przyjac.

  1. nie każdemu psu Burek.
   Ci co zwodzą nie są protestantami

   1. Nie miałem na myśli ludzi,zwykłych wiernych tylko ogólnie protestantyzmu i ich liderów.
    Np.taki typek,nie pamiętam imienia co bije ludzi bo twierdzi że Jezus tak każe i sporo ludzi mu wierzy.

    Okropne..

    1. to jest właścnie: ruch wiary, sukcesu, poznego deszczu, charyzmania, ultracharyzmatycy

  2. Wielu, jak nie kazdy odlam protestatow poszlo lud idzie na kompromis, a z Bogiem nie idzie sie na kompromis.

   Jest jedno Slowo Boze i tylko ono jest na pierwszym miejscu. Nie mozna sobie wlasnych ustalen wprowadzac dla wlasnej wygody.

  3. Protestantyzm, to bardzo szeroki ruch.Dla kogoś z „zewnątrz”, to jednolita grupa, jednak każdy trochę zorientowany wie, że protestantyzm podobnie jak całe chrześcijaństwo dzieli się na różne odłamy – luteranizm, kalwinizm, baptyzm, adwentyzm, zielonoświątkowcy itd, a te grupy jeszcze mogą się podzielić na jeszcze inne.
   Jeżeli chodzi o homoseksualizm itd. to akceptują je głównie kościoły państwowe typu luteranie w Norwegii, Szwecji i które są w ekumenii z KK (ciekawe, co?), ortodoksyjny protestanci się od nich odżegnują, w przeciwieństwie do KK.

   1. Ja jako nowa chrzesnijanka, ktora nie tak dawno wyszla z KRK, nie potrafie nigdzie sobie miejsca znalesc.

    Jak narazie zaden kosciol mnie nie przekonuje, sama juz nie wiem dlaczego, boje sie ze z wpadne z deszczu pod rynne.

    1. Ewelina, mnie też nie, bardziej odpowiadałaby mi koncepcja spotkań niezależnego, niezinstytucjonalizowanego zboru w czyimś domu, ale o takowym w Łodzi nic nie wiem.

     1. Ja tez bardzo chetnie bym chciala znalesc taka grupe, ale u mnie w okoliy raczej nie ma na to szans, wiec dziekuje za ineternet, chociaz tutaj mozna z ludzmi porozmawiac.

 4. „My myślimy, że ucisk przyjdzie jedynie od rządu. Ucisk przyjdzie od naszych rodzin i znajomych”

  Niestety tego najbardziej sie obawiam.

  1. co prawda to z Mateusza tyczyło się raczej czasów apostołów, ale chyba będzie come back

   Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią.

   22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

   23 Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy

   1. Powiedzmy ze trosze juz na wlasnej skorze doswiadczylam, a dopiero to sa poczatki mojego prawdziwego chrzesnijanstwa i mowienie o tym.

   2. Patrząc na moją rodzinę,to się nie zdziwię.Bardzo mi ich szkoda że tak ze mnie szyderują.Módlcie się o bliskich,proszę was.

    1. Hobart, chyba każdy z nas, kto ujawnił swoje nowonarodzenie i otwarcie zaatakował fałsz KRK, „świętego” JPII spotkał się z szyderstwami, wyśmiewaniem, agresją słowną. Zwłaszcza ze strony bliskich, rodziców, znających nasze słabości i głupoty, jakie kiedyś wyrabialiśmy. I niby my mielibyśmy kogoś karcić będąc ludźmi nieidealnymi?… Jestem przekonany, że wkrótce będziemy najbardziej znienawidzoną grupą ludzi w społeczeństwie. Będą nami gardzili bardziej, niż pedofilami i terrorystami. Musimy umacniać się teraz w wierze, by być gotowym i nie dać się opanować demonowi strachu.

 5. Adminie, dostałem e-maila z potwierdzeniem, ale jak chce się zalogować na forum, to pojawia się taki komunikat:
  „Nie masz praw dostępu do zastrzeżonej części tej witryny.”

  1. przeslij mi haslo a jak rozwiazemy problem to sobie zmienisz

   1. No, wysłałem przez kontakt, e-mail podałem ten, na którym jest założone konto, więc na niego pisz.

 6. Lepiej nie mogłeś tego ująć ☺ dodam tylko że ktoś kto nie widzi waszych owoców ducha np uprzejmość,dobroć,cierpliwość,wstrzemięźliwość,bardziej uwierzy temu kto uzdrowi sparaliżowanego z wózka,niż nam,i tu pies pogrzebany ☺

 7. był taki film „taśmy Watykanu” gdzie na końcu opętana bohaterka podczas egzorcyzmów niby umiera, potem zmartwychstaje staje się antychrystem, wszyscy, którzy brali udział w jej egzorcyzmie giną. Następnie ona zaczyna uzdrawiać i robić cuda. Jest to tylko na końcówce w filmu.
  http://www.filmweb.pl/film/Ta%C5%9Bmy+Watykanu-2015-544699
  Bóg dał nam dary, ale wszystko, co stworzył Bóg diabeł nadużył, on nie stwarza nic nowego, on pochwyca, przeinacza i nadużywa, tak też jest podszywaniu się pod cuda, to co przychodzi szybko i jest spektakularne, należy zastanowić się czy wtedy podchodzi od Boga? Bo mogą okazać się „spektakularnymi” ale sztuczkami złego.

  1. Zgadzam się ale małe ale – „on nie stwarza nic nowego” – w pewnym sensie można mówić że kreuje, bo np jak wygląda ta prawdziwa, niepodrobiona tabliczka ouija…

   1. kreuje wiele sposobów, technik otwierania ludzi na wymiar demoniczny, jakby celem było jeszcze lepiej włamać się do grzesznika

 8. Mania uzdrawiania niestety mnoży się w ruchu wiary i sukcesu np Copeland (na jego ksiązkach sa symbole cyrkla i węgielnicy masońskie) i spotykałsię teżz papieżem http://kennethcopelandministries.org/wp-content/uploads/2014/06/Kenneth-with-His-Holiness-600.jpg
  Benek też http://www.jesus-is-savior.com/Wolves/hinn_with_pope.gif

  jak to ktoś już napisał „jeden duch, jedna religia”

 9. faktycznie, antychryst, fałszywy prorok etc musi wykarmić czymś świat – czymś co uczyni życie doczesne bardziej pożądanym niż życie wieczne z Bogiem

  1. Antychryst bedzie „wcieleniem” dobra, przeciez nie bedzie mogl pokazac „rogow” bo go nikt nie bedzie wielbil.

   1. Tak Ewelina, ale chodzi o to, że juz przygotowuje sie pod niego kadry…

    1. usłyszałem od Bryana (huskukjv kanał ma) ciekawe spojrzenie – że figurą fałszywego proroka mógłby być właśnie ktoś typu Beny Hin (oni nawet używają określeń ogień z nieba na Ducha Św…) z ruchu bardzo charyzmatycznego, a papież antychrystem lub dodatkowym religijnym asystentem

     1. ja kiedyś nawet zastanawiałem się nad Joelem Osteenem jako falszywym prorokiem. Ma gość wielkie poparcie w usa

      1. Ja raczej antychrysta widzę jako kogoś pokroju Korwina,le Pen itp.

    2. Tak tak, przygotowywuja od dnia w ktorym Pan Jezus zmartchwystał i pokonal smierc.

 10. A sytgmatycy? Czy ten ojciec Pio to też było zwiedzenie?

  1. Oczywiście.Wszystkie katolickie „cudy”, to działanie demonów i upadłych aniołów.

   1. Nie ma wątpliwości, że to zwiedzenie. Ten Pio nawet, o ile mnie pamięć nie myli albo otwarcie mówił o istnienie kosmitów, albo to bardzo mocno sugerował…

    1. to działa tak, że jak „cud” to od razu Bóg (droga na skróty), w islamie też są „cuda” którymi się chwalą że to potwierdza koran – np imię allaha na rybie..
     np też
     „Nie żyje też najbardziej znany uzdrowiciel w Polsce, Clive Harris. Mówiono, że potrafi leczyć raka. Sam wielokrotnie przyjeżdżał do Polski. Wizyty z nim były organizowane przy parafiach, ale do czasu, gdy Harris ogłosił, że moc uzdrowicielską dają mu demony”

 11. Nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka, obecnie w Brazylii ruch kościołów protestanckich (zwłaszcza zielonoświątkowych) rozwija się w dużym tempie, mówi się nawet że ten największy katolicki kraj świata w niedługiej perspektywie stanie się na wpół protestanckim. Co jest tego przyczyną? Brazylia cechuje się bardzo wysoką przestępczością, a tam gdzie pojawiają się wspólnoty protestanckie tam przestępczość spada, jest to dobry owoc. Nie przeczę faktowi, że protestantyzm jest zepsuty, nie jest ani ciepły ani zimny tylko letni mówię tu o najstarszych odłamach jak Luteranizm, jest byle jaki, czasami mam takie uczucie że bardziej dąży do ekumenii niż sam KK. Co do ruchów charyzmatycznych jak zielonoświątkowcy to mam mieszane uczucia. Na pewno w USA duży wpływ na ich „ewolucję” mieli jak ja ich nazywam zwodziciele tzn. tele-ewangeliści, którzy w latach 70 i 80 bili rekordy popularności, głoszona przez nich ewangelia sukcesu stoi w sprzeczności ze Słowem Bożym, ale dzięki niej chcą ukryć swoje prawdziwą miłość czyli pieniądze, tak mam tu miedzy innymi na myśli Bennego Hinna ale można jeszcze długo wymyślać. Znów te mega-kościoły i ich zespoły Hillsong, Bethel, Jesus Culture, piosenki z podkładem muzycznym jak hinduskie mantry, mające zastąpić – dać namiastkę prawdziwej Ewangelii, może ktoś lubi ich słuchać nie zabraniam ale jestem negatywnie do nich nastawiony. Dużo by jeszcze pisać, skończę tylko tym, że owce Pana Jezusa głos jego znają. Dobranoc 🙂

  1. zieloni nie są monolitem jak KRK, tak samo jak adwentyści (są uznajacy Ellen Whote za proroka poważnie i dystansujący się od tego..)

 12. *Jakie „piękne” szpony… oraz https://youtu.be/DiDq6BNnBvY Świetne pazurki prezenterki CNN, pewnie prosto z salonu…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish