Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy wypełniasz Boże powołanie? Zac Poonen

W wykładzie między innymi o tym:

„Paweł symbolizuje prawdę, a Barnaba łaskę. Obaj się uzupełniali.

Prawdę możemy porównać do kości, ale same kości nie mogą chodzić, potrzebujemy ciała, które jest łaską.

Faryzeusze mieli tyle samo prawdy co Jezus, ale nie mieli łaski.”

 

Dlatego często polecam Wam abyście sprawdzali witryny prawdy, czy jest tam także Jezus. Teraz dodałbym, czy jest tam łaska.

https://www.youtube.com/watch?v=Pg7CIw63Fxg&list=PLg67-QooqBFb2UmcjXC1REIHRexN6yYSs

Zaktualizowane: 9 stycznia 2016 - 22:16

35 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dziekuje wszystkim za te wszystkei cieple slowa , nie jestem w stanie wszystkim odpowiedziec , z osobna tylu Was bylo ze szok 🙂 ale mam Was w swoim sercu i modlitwach , ale jest jedna bardzo wazna sprawa , nie ejstem ochrzczony na nowo , a chcialbym to zrobic .

  1. Wszystko przed tobą Priest 🙂 Ja również czekam na tę chwilę!

   1. Jak się cieszę, że Bóg otwiera twe oczy i uszy Priest. Niech cię pobłogosławi Bóg i Ojciec naszego Pana i zbawiciela Jezusa Chrystusa oraz niech Duch Święty pouczy cię i wprowadzi we wszelką prawdę! 🙂

 2. Chodzi mi czy moglby ktos mnie ochrzcic , bo pisal mi ben ze to jest obowiazek okazac posluszenstwo do Boga , ze musi mnie ktos ochrzcic chzrescijanin drugi , kto by mogl to zrobic ? admin 🙂 dziekuje rufi .

  1. nie ma sprawy. Skąd jesteś Priest?
   świetna decyzja.
   😉

  2. ben po? to wyznawca „branhama proroka”, też mnie atakował

   1. Rafał z Wrocławia

    Adi znasz temat Branhama? Spotkałem jakiś czas temu tzw 'branhamowców’ i dali mi parę kazań Branhama. Kazania moim zdaniem dobre ale nie umiem ocenić czy mają oni racje wierząc w to, że Branham przyszedł w duchu Eliasza (jak np Jan Chrzciciel) czy też nie… na razie zgłębiam temat.

 3. Witajcie, jestem tu od niedawna i mam pewien problem i proszę was o pomoc. Jestem młodą osobą z bardzo dużym bagażem doświadczeń. Nie chcę narazie o nich opowiadać ale były one naprawdę ciężkie. Mój problem polega na tym że czytam wasze artykuły i Biblie i szczerze w nią wierze, ale nie potrafie się przełamac żeby zacząć się modlić, nie wiem czemu tak się dzieje ale wiem że przez to cofam się w swoim dążeniu do zbawienia. Proszę was o pomoc. Co mogę zrobić by sobie pomuc i naprawdę zacząć iść właściwą drogą ?

  1. po prostu poproś Jezusa o łaskę modlenia się. On da Ci siłę.

  2. Witaj.Też jestem młody.I muszę zaprawdę powiedzieć ci,że tak jak brat admin napisał,pomodlić sie do Pana o łaskę i siłę.Tak jak Pan Jezus,zamknij sie gdzies w swoim pokoju i popros Go o to,aby cię prowadził,wyznaj mu swoje grzechy i oddaj się Mu.Pomoże ci tak,jak mi pomógł.

 4. Dobrze, spróbuje. Dziękuje, mam nadzieję że pomoże mi ta prośba.

  1. Tylko „Poszukiwaczu” nie poprzestań na jednej prośbie. Proś gorliwie i cierpliwie z wiarą i nie ustawaj w tym, nie rezygnuj gdy nie od razu uzyskasz odpowiedź czy pomoc od Boga. To jest ważne.
   I tak jak brat Hobart napisał wyznaj swoje grzechy, proś o łaskę, o wybaczenie i wskazówki. Oddaj życie Panu. Ale pamiętaj, że nie musi od razu być pięknie. Tu trzeba naprawdę dużej wytrwałości.

   Niech Ojciec wysłucha Twoich próśb w Imieniu Syna – Pana Jezusa.

   1. I jeszcze jedna sprawa.
    Proś o wolę Ojca – nie swoją. Pamiętaj , że to On wie najlepiej co dla nas jest dobre. Tutaj ważne jest zaufanie i wiara w Jego Mądrość i Wszechwiedze. Pozwól też aby On badał Twoje serce, poproś by Cię przemieniał za sprawą Swojego Ducha – Ducha Chrystusowego.

    Pozdrawiam Cię w Miłości Chrystusa 🙂

    1. „Taka zaś jest ufność, którą mamy do niego, że jeśli o coś prosimy zgodnie z jego wolą, wysłuchuje nas. A jeśli wiemy, że nas wysłuchuje, o cokolwiek prosimy, [wtedy] wiemy, że otrzymujemy to, o co go prosiliśmy” (1J 5:14-15).

     Proś pokornie i gorliwie
     🙂

     „Lecz Ja patrzę na tego, który jest pokorny i przygnębiony na duchu i który z drżeniem odnosi się do mojego słowa” (Iz 66:1-2)

     „Wielką bowiem moc posiada gorliwa modlitwa człowieka sprawiedliwego” (Jk 5:16).

     Ale najpierw musisz przyjść pokornie do Pana z grzechami prosząc o przebaczenie powołując się na Ofiarę Baranka Bożego tak byś mógł otrzymać łaskę. Wówczas krew Baranka Cię oczyści.

     „Jeśli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jest wierny i sprawiedliwy, aby nam przebaczyć grzechy i oczyścić nas z wszelkiej nieprawości” (1J 1:9).

     Jeszcze raz pozdrawiam 🙂

 5. Mam też coś do „detektywistycznej” kolekcji 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=JddiBzkH_Pc

  Priest – bracie – po prostu trwaj w wierze.. trwaj w Chrystusie, zaufaj Mu w pełni.
  Ja też się cieszę z Twojej decyzji 🙂
  Niech Pan Jezus Cię poprowadzi.

  1. Dawid Pawson. Sprawiedliwość Boża.
   (to tytuł filmiku z wykładem który zapodałam powyżej)
   🙂

  1. Priest, modliłam się za Ciebie. Też jestem z Mazur i szukam jakijś wspólnoty w realu, bo samemu jest bardzo trudno. Na razie moją wspólnotą są ludzie z tej strony. Mi bardzo pomogła spowiedź. Czy już wyspowiadałeś się przed Bogiem z całego swego życia? Codzienna spowiedź jest dla mnie bardzo ważna. Nie jesteś doskonały i palisz? Trudno z dnia na dzień rzucić palenie tak samo z dnia na dzień nie zmienisz swoich innych złych przyzwyczajeń. Bez modlitwy i zaufania Panu Jezusowi tego nie dokonasz. Nie zamartwiaj się tak tym paleniem, bo mogą ci umknąć inne większe grzechy, nad którymi nie pracujesz. dla mnie najtrudniejsze jeest chodzenie do pracy i wysłuchiwanie najprzeróżniejszych teorii różnych mędrców przekonanych o swej nieomylności. Spotkanie z tym zepsutym i przewrotnym światem jest największym wyzwaniem, a jeszcze większym jest umiejętność cieszenia się życiem. Masz obowiązek a nie tylko prawo do tego by cieszyć się z tego, że Bóg dał ci życie i możliwość życia tu i teraz właśnie. To nie jest przypadek. Zaufaj Panu!

  1. Zdjęcie juz nie jest dostępne na stronie Dzień Dobry TVN po moim pobraniu…przypadek ?

   1. Czemu ja jestem taki głupi? Dlaczego ja mu dzisiaj wpłaciłem?

    1. Dobry temat na osobny tekst o tym, jakie oburzenie potrafi wywołać krytyka akcji Owsiaka…

 6. UWAGA !!!NAJNOWSZY NEWS OD JEZUITÓW

  ,,…na podstawie jednego z apokryficznych papirusów można wnioskować, że magów było trzech. Ilu by ich jednak nie było, jest wśród nich także miejsce dla ciebie. Po jakiej stronie opowiesz się? Jakie dary ofiarujesz? Wiedz, że jesteś cenniejszy niż złoto, kadzidło i mirra. I na koniec najlepsza wiadomość: walka między dobrem a złem już się zakończyła. Magowie przewidywali zwycięstwo, my już o nim wiemy…”

  O. Wojciech Żmudziński SJ
  ?

 7. Witam wszystkich jestem tu nowy czytam tego bloga już od dawna staram się śledzić wszystkie posty ale niestety brakuję mi czasu mam dwójkę wspaniały dzieci oraz Żonę niestety Katoliczkę do której nic nie dociera to jest jak mówić do ściany modlę się oto aby w końcu do niej dotrzeć mam do wszystkich pytanie chcę kupić teraz Biblie i jaka będzie najlepsza najmniej zmieniona po polsku bo w domu mam tylko niestety internetową ze strony zbawienie.com i czy ktoś może wie coś o tej stronie ?? bo mam do niej wątpliwości

  1. Witaj!
   Otóż musisz modlić się.Co możesz zrobić w tej chwili,jak nie pytać Pana i prosić Go? Możesz dawać swiadectwo rodzinie o tym,jak cię Jezus zmienił.My też mamy wielu katolików w rodzinie i ciebie dobrze rozumiemy.Co do dzieci,to staraj się im mówić o Jezusie i wychowuj ich,jak na dzieci Boże przystało.Módl się,bracie.
   Co do Biblii
   Powiem tak,każdy przekład jest dobry ale też każdy ma w sobie cos usuniętego.Ja sam mam Tysiąclatkę,czyli katolicki przekład i jest dla mnie bardzo dobra.Osobiscie odradzam przekład nowego swiata(swiadków Jehowy).
   O zbawieniu.com nic ci nie powiem,bo praktycznie nie znam tej strony,ale założyciel tej strony piszę że Jezus nie jest Bogiem oraz neguję listy Pawła.

  2. Matze nie jesteś w stanie dotrzeć do żony, tylko Bóg może to uczynić. Ty, jako nawróconych chrześcijanin, naśladuj Jezusa- szanuj swoją żonę, kochaj swoją rodzinę, i módl się do Ojca- poznawaj Jego Słowo 🙂 Pokazuj wszystkim jak zmieniło i zmienia się twoje życie poprzez ewangelię. Osobiście próbowałam wszystkich nawrócić do Boga, ale to nie miało sensu bo to nie było Boże działanie tylko moje..

  3. też posługuję się Tysiąclatką w wyd.II poprawionym 1971r. bo pierwsza miała wiele ponoć błędów. Ponoć dobra jest Króla Jakuba (King James Bible) ale chyba nie jest dostępna po polsku. Na przykładzie tych dwóch widać, że w tysiąclatce kilka wersetów zniknęło lub wypadło na margines względem Jakubowej, ale zaznaczyłem je sobie w odnośnikach lub dopisałem samodzielnie- dość np. istotny werset o Filipie i dworzaninie etiopskim gdy po całej nauce etiopczyk pyta:
   36 W czasie podróży przybyli nad jakąś wodę: «Oto woda – powiedział dworzanin – cóż przeszkadza, abym został ochrzczony?» – i tutaj brak w nowszych 37 wersu:
   odpowiedział Filip: „Można, jeśli wierzysz z całego serca.” Odparł mu:”wierzę, że Jezus Chrystus jest synem Bożym” i potem go ochrzcił.
   Jet film na You tube
   https://www.youtube.com/watch?v=kpW_H9xhfus
   ciekawy filmik

  4. Witaj Matze.
   Twoja żona to najważniejsza osoba dla Ciebie. Ty i twoja małżonka to jedno ciało. Proś w modlitwie Boga Ojca aby otworzył jej serce, uszy i umysł. Pokaż, że kochasz żonę i dzieci bezgranicznie, odejdź od grzechu, unikaj wszystkiego co może Cie kaleczyć jako człowieka żyjącego w Jezusie Chrystusie i najważniejsze głoś ewangelie w waszym domu. Na stronie zbawienia jest przeklad Bibli mesjańskiej. Jeśli posiadasz Biblie w postaci pdf to świetnie, w zupełności Ci to wystarczy, nie aż tak ważny jest przekład, jak to, co z tego przeczytasz i przeniesiesz do codziennego życia. Sam osobiscie posiadam wersję drukowaną Biblie Warszawską wydanie z 75 r. Witrynę zbawienia.com znam od 6 lat co budzi twoje najwieksze wątpliwosci ?

   1. Ja zagaję co budzi wątpliwości moje, Wojciech. Jak więc się odnosisz do negowania Pawła na zbawienie.com, ostatnich zarzutów wobec prowadzącego związanych z kasowaniem dawnych artykułów i zmienianiem własnych poglądów w niektórych kwestiach? Bo ja np. zaglądam na zbawienie sporadycznie od stosunkowo krótkiego czasu i też mam z tym problem. Włącza mi się też czerwona lampka kiedy ktoś mówi, że posiadł największą prawdę i jako jedyny wie co i jak ( wpis pt. dlaczego jestem zaciekle atakowany z 23 listopada 2015)np cytuję:
    „Jestem jedynym człowiekiem w sferze języka angielskiego oraz polskiego – około miliard ludzi, który, nie bez pomocy Boga odkrył największą tajemnicę biblijną, o której wspomina także księga Objawienia.”
    lub
    „Oznacza to również, że ten niezwykły przywilej poznania owej tajemnicy nie jest wynikiem mojej mądrości, ale… wynikiem Bożego błogosławieństwa i szczególnego wyróżnienia.

    Nikomu innemu Bóg nie powierzył owego przywileju, pomimo wielu tytułów, bogato zdobionych szat ze złotymi frędzlami… 'ojców’ wielu kościołów chrześcijańskich.

    Uzyskałem w ten sposób niezwykłą wiarygodność, którą pozostali… utracili.”
    Co o tym sądzicie wszyscy bo ja przykładowo się trochę gubię. Są tam rzeczy, którymi się zgadzam lub „chcę” się zgadzać ale jednak coś sprawia, że czuję dystans. Nie wiem też jak odnieść się do teorii płaskiej ziemi i takie tam. Myślę, że trzeba coś jakby wyjaśnić bo: pół prawdy to całe kłamstwo… w najlepszym kłamstwie jest ziarno prawdy itp. powiedzonka…dlatego nigdy nie przesądzajmy, że pojęliśmy całą prawdę bo szatanowi o to właśnie kaman.

    1. Sam już sobie odpowiedziałeś- to nie jest dobra strona. Pan Henryk K. mocno okroił Biblię. Też trafiłam tu ze strony zbawienie.com ale już tam nie wracam.

 8. Nie po prostu ben pisal ze bez nowonarodzenia nic sie nei zmieni i takie tam , w sensie ze bez ochrzczenia sie drugi raz . Wiec potrzebuje tego admin:)

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish