Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Wiedza bez posłuszeństwa przynosi duchową śmierć”

Tekst ten dedykuje z Jackiem wszystkim Znawcom Biblii, kłótnikom o wersety, ludziom o poczuciu wyższości wynikającym ze znajomości Biblii.

 

Zac Poonen

 

Jezus powiedział: „Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.” (Mt 23:2:3)

 

W 23. rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza Jezus demaskuje więcej cech charakterystycznych faryzeuszów, niż w jakimkolwiek innym rozdziale Biblii. Mt 23 to rozdział będący dokładnym przeciwieństwem 13. rozdziału 1. Listu św. Pawła do Koryntian. Bycie prowadzonym przez Prawo jest przeciwieństwem bycia prowadzonym przez Bożą miłość w Duchu Świętym. Jeżeli chcemy zatem być wyprowadzeni z naszego faryzeizmu i legalizmu do życia w miłości Bożej, to musimy dokładnie przeanalizować 23. rozdział Ewangelii wg św. Mateusza.

 

Faryzeusze zasiedli na katedrze Mojżesza, co oznaczało, że uczęszczali do szkół biblijnych, uzyskali stopnie doktorskie oraz posiadali dużo dokładnej wiedzy. Jezus powiedział nawet swoim uczniom, by czynili wszystko to, o czym faryzeusze nauczali. Musiało być więc to właściwe. Oni nie byli jednak posłuszni temu, o czym wiedzieli, że jest słuszne.

 

Wiedza jest bardzo użyteczną rzeczą, ale może być też wielce niebezpieczna. Wiedza w połączeniu jedynie z posłuszeństwem przyniesie życie duchowe. Wiedza bez posłuszeństwa przynosi jednakże duchową śmierć. Lepiej jest nie mieć w ogóle żadnej wiedzy, niż mieć wiedzę, a nie być posłusznym. Wiedzę można porównać do pokarmu, jaki spożywamy, a proces trawienia do posłuszeństwa. Jedzenie, gdy jest trawione, staje się częścią naszego ciała. Ryż i curry zamieniają się w krew i kości, co jest cudem nie mniejszym, niż woda przemieniona w wino. A nasze ciała dokonują tego cudu każdego dnia!

 

Jeżeli natomiast jedzenie, jakie spożywamy nie jest przetrawione, to wtedy pokarm ten może nas zabić, bo niestrawione jedzenie zacznie gnić w naszym żołądku i sprawi, że zachorujemy. Czy zauważyłeś/aś, że kiedy wymiotujesz, to jedzenie, które wydobywa się z twojego żołądka cuchnie i ma zgniły smak? Mógł być to smakowity kurczak curry kiedy go jadłeś/aś, ale miał zupełnie inny smak, gdy go zwróciłeś/aś. To również ma miejsce, kiedy gromadzimy wiedzę, a nie jesteśmy posłuszni. I dlatego też wielu chrześcijan cuchnie duchowo. Najbardziej śmierdzą ci, którzy mają najwięcej wiedzy, a najmniej posłuszeństwa. Faryzeusze tacy są, ale smutne jest to, że oni sami nie zdają sobie sprawy z tego, iż cuchną. Osoba uduchowiona może jednak wyczuć ów odór bardzo szybko.

 

Boży człowiek jest w stanie rozpoznać faryzeusza po pięciu minutach rozmowy. Ich oczy są albo wyniosłe, albo pełne cudzołóstwa (Prz 6:17, 2 P 2:14). Wiele kobiet wiodących życie pełne flirtów w czasie, gdy nie były nawrócone nie oczyszczają całkowicie swego ducha po nawróceniu. Skutek jest taki, że nawet dwadzieścia lat po nawróceniu ich oczy są nadal zalotne. Wszystkim młodym mężczyznom mówię: od takich sióstr trzymajcie się z dala.

 

Tłumaczył Jacko. Dziękuję 🙂

Zaktualizowane: 7 stycznia 2016 - 14:27

28 komentarze

Dodaj komentarz
 1. „Wielu chrześcijan cuchnie duchowo”- mocne słowa, nieprawdaż? Ale wziąwszy pod uwagę, jak bardzo postawa pełna pychy i poczucia wyższości z powodu wielkiej wiedzy potrafi tak bardzo odstręczać od naśladownictwa Pana Jezusa Chrystusa, które taki osobnik rzekomo reprezentuje, iż uważam, że pastor Poonen i tak dość delikatnie to ujął. Kiedy 2 lata temu sam ohydnie cuchnąłem, bo ledwo przejrzałem na oczy i liznąłem prawdy, to już czułem się kimś lepszym od okłamanych mas. To zapewne taki etap przejściowy, bo potem człowiek zaczyna rozumieć powolutku znaczenie krzyża Chrystusa i jego Miłości, a wtedy całkiem zmienia się optyka myślenia i takich ludzi jest wtedy szczerze żal i chce się im subtelnie, kulturalnie, ale jednak w sposób stanowczy głosić prawdę, a nie mieć ich w pogardzie i nazywać „stadem baranów”, „moherowych beretów”, „katotalibów” itd. Chwała Bogu, że ja wyszedłem z tamtego etapu (tak po prawdzie teraz dużo lepiej widzę, jak ograniczona była i nadal jest moja wiedza biblijna i o świecie…), a w przypadku społeczeństwa róbmy tak, jak sugerował tu nie raz i nie dwa Detektyw Prawdy- módlmy się, by Polakom, szczególnie najstarszym i najmłodszym, otworzyły się oczy na Prawdę, która ich wyzwoli.

  1. Tylko, iż starsi są zaczadzeni papiesko-maryjnym kultem, a młodzi mają wiarę w Boga w głębokim poważaniu…Zaklęte koło..,

   1. Pozostaje więc tylko, a może raczej aż, wierzyć, że choć promil z tych osób Pan jednak pociągnie do Siebie, objawi im się w jakichś okolicznościach, bo rzeczywiście będąc w takim zaklętym kręgu sami nie są w stanie nic zrobić i nie mają pojęcia, że zmierzają wprost do jeziora ognia i siarki.

 2. Nowy Porządek Świata, Jezuici, Ekumenizm, Katolicyzm-Totalne Zwiedzenie. https://youtu.be/FuUcnOy1T58.

 3. Prawdziwe Cele ONZ Duchowe Zjednoczenie Świata Lucifer Trust New Age https://youtu.be/7YnJrH_uTjc.

 4. dobry artykuł 🙂 Dziękuję za kolejne tłumaczenie Jackowi.:) o ile poznanie jest nam potrzebne, aby lepiej rozeznawać, najważniejsze jest posłuszeństwo Bogu w naszym życiu. I tego się zatem trzymajmy, bo jeśli mamy tylko Słowo Boże na ustach a nie wypełniamy Go w naszym życiu, własnym przykładem, jaką mamy wiarygodność w oczach Boga, jak i współbraci? Znikomą.

 5. Bo chodzi o to by pychę zniszczyć w sobie. Z innej beczki. Kobiety i mężczyźni coraz gorzej się ze sobą dogadują…To wszystko przez zdegenerowany system społeczno-gospodarczy, który nie pozwala mężczyźnie utrzymać rodziny, poprzez rozległe obciążenia rozmaitymi daninami oraz chore ideologie (gender, feminizm-marksizm kulturowy), które mają za zadanie rozbić rodzinę, poprzez zaburzenie tożsamości…Marana Tha.

  1. Ludzie są tak zanurzeni w codzienności, iż nie dostrzegają perspektywy wieczności…Jak ich przebudzić? Oto jest pytanie…

   1. Zacząć od siebie to jest pierwszy i najważniejszy warunek.My mamy być odbiciem Jezusa Chrystusa i tak możemy przyprowadzić do Boga naszych bliźnich.Nie zawsze trzeba mówić bo wielu jest takich co nie chcą słuchać.Ale naszym życiem dajemy świadectwo miłości Chrystusowej.

 6. „Lecz poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego.” (1 Kor 9:27)

  Tak poza tym, wiadomo co z selerem?

 7. Uwielbiam Zaca?
  Kto nie słuchał, link do jego wykładów z tłumaczem ( z pobytu w Pl)

  http://chlebznieba.pl/index.php?id=260

  1. Dziękuję ci Renia za linki, z pewnością skorzystam, Zac ma bardzo mądre kazania 🙂
   Pozdrawiam w Jezusie Chrystusie.

   1. No to będę dalej wyszukiwał jego kazania, bo też bardzo podobają mi się jego obrazowe metafory i prostota języka, jakiego używa. Genialne jest to porównanie gromadzenia wiedzy do trawienia, nie? 🙂

 8. Co do kurczaka zwarcanego to jest on niedobry dlatego że zmieszał się z kwasami żołądkowymi, jeśli chodzi o procesy gnilne w jelitcha to polecam z rana cytryne z letnią wodą nadczo i siemiie lniane 😉
  pozdrawiam. (to tak w ramach zdrowia zemiskiego )

 9. Też chciałabym podziękować Jackowi i Tobie Piotrze za waszą pracę w celu poszerzania Królestwa Bożego.
  Artykuł potrzebny nam wszystkim,żebyśmy uświadomili sobie,że wiedza Biblijna jest ważna.Ale posłuszeństwo Bogu, służba na rzecz bliźniego i miłość jest ważniejsze.

  1. a ja Bogu dziękuję, że jestem otoczony takimi ludźmi jak Ty Madzia i Jacek i inni. Każdy wie o kogo chodzi.
   Nie chodzi o klakieryzm, ale o poczucie jedności w Jezusie.
   Jesteś Magda w IR, a czuje jakbys była moja siostrą rodzoną.
   Jacka widziałem jeden raz, a czuje jakby był moim młodszym bratem.
   W kościele rzymskim nigdy z nikim nie czułem jedności. Tutaj tak.

   1. Mam te same odczucia, powiem nawet więcej- pozwoliliście mi zrozumieć, kim jest prawdziwy brat i siostra w Chrystusie i dlaczego bycie samotnym wilkiem nie jest wcale takie dobre. Uczę się w ten sposób jak nie żyć dla siebie, bo w końcu razem tworzymy coś, co buduje nas wszystkich, kiedyś nie było możliwe (a wręcz krytyka KRK mogłaby kosztować nas nawet i życie) i co najistotniejsze jest miłe Panu. Tak bardzo się Piotrze cieszę, że jednak nie zamknąłeś bloga jesienią, a jeszcze bardziej raduje mnie, że Pan Jezus mnie tu zaprowadził!

    1. Podobne odczuwam jak Wy i wiem,że to zasługa naszego Pana Jezusa Chrystusa,który przemienia nas.Pomimo tego,że jesteśmy rozrzuceni po całym świecie stanowimy jedno w Jezusie Chrystusie.Bardzo się cieszę ? Piotrze,że nie zamknąłeś bloga.Dzięki Bogu stworzyłeś przyjazne i bezpieczne miejsce w necie gdzie można czuć miłość i poznać ludzi oddanych Bogu.Dobrze nam tu u Ciebie,chodź Ty musisz zmagać się z atakami złego.
     Niech Cię Bóg błogosławi i dodaje sił w walce ze złem

     1. Dziękuję i Tobie Niechaj Jezus Chrystus Błogosławi Każdego Dnia Magda.
      Dla mnie to też błogosławieństwo, że są na tym blogu takie osoby jak Ty.

 10. Nie stawiajmy też znaku równości między rozeznawaniem nauk ze światłem Słowa Bożego z bezpodstawnym ,złośliwym krytykanctwem,

 11. Wydaje mi się że najważniejsze cechy faryzeuszy etc biblijnych to :wywyższanie własnej-sprawiedliwości (nie uznawali Chrystusa) i własnych tradycji nad Słowem, dzieła swojego umysłu, wyobrazni etc (pomieszali i jeszcze byli z tego niereformowalnie dumni)

 12. Nurtuje mnie problem możliwości szatana, przecież nie może być wszechobecny, czy może czytać nasze myśli? Ile mocy mają demony? Czy ktoś ma jakieś cytaty może? Czy każdy grzech to działanie szatana?

  1. na gotquestion.pl najdziesz krótkie ,biblijne omówienie takich tematów w dziale o aniołach czy jakos tak, ks Joba jest tu ważna w temacie, studium szczegółowe jest na stronie ku.zbawieniu Joba, moze to pomoze

 13. Jacuś przechodzisz samego siebie, dziękuję za kolejne tłumaczenie niezwykle wartościowego tekstu 🙂 Jestem mocno poruszona ostatnimi tekstami…

  Zac ma przemawiające do wyobraźni porównania 🙂

  Posłuszeństwo, dziecięca miłość i wiara, pokora…myślę że to jest postawa najmilsza Bogu 🙂

  1. „Posłuszeństwo, dziecięca miłość i wiara, pokora…myślę że to jest postawa najmilsza Bogu 🙂 ”

   Kasiu czy ty przypadkiem nie czytasz w moich myślach.. ?
   🙂

   1. Bardzo chciałabym posiadać te wszystkie cechy…

    1. Ja też bardzo bym tego chciała Magdulka 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish