Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dzisiaj święto Sol Invictus

Około tygodnia temu pisałem o tym, ale przypominam o święcie 25 grudnia , które przejął kościół rzymski nie od chrześcijan, ale od pogan wyznających satanizm.

 

Kult Sol Invictus był nowym synkretycznym kultem łączącym w sobie elementy mitraizmu, kultu El Gabala, Baala, Astarte i rzymskiego bóstwa solarnego Sol. Czcił słońce jako uosobienie wszystkich innych bóstw. Kult Sol Invictus sprawowany był u schyłku cesarstwa, wprowadzony został przez cesarza Aureliana.

źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sol_Invictus

 

Co Biblia mówi na ten temat?

 

Ks. Sędziów

(13) Opuścili Pana i służyli Baalowi i Asztartom.

Ks. Sędziów 2:13

 

Opuścili Boga i służyli komu? Baalowi i Astarte.

 

Jak to się stało, że świat czci święto Lucyfera co roku?

 

„Obchodzenie święta Sol Invictus, przypadającego 25 grudnia, pierwszy raz jest źródłowo poświadczone w 354[1]. Kościół pod koniec IV wieku przepisał obchodzenie w tym dniu świąt Bożego Narodzenia.”

źródło to samo: wikipedia

„Jako (łac.) Sol Invictus („Słońce Niezwyciężone”) Mitra czczony był przede wszystkim od czasów Aureliana przez cesarzy rzymskich, wśród których znalazł się także młody Konstantyn I (306‒337)”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mitraizm

Tak więc Aurelian rozpropagował kult Słońca, a Konstantyn go przejął. Takie są fakty.

Mało tego:

Jako bóstwo solarne Mitra odbierał cześć w niedzielę, dzień słońca (łac. Dies solis), stąd w językach europejskich: niem. Sonntag, ang. Sunday). Raz w roku wyznawcy składali mu w ofierze byka. Dwa największe święta obchodzone były:

w dniu narodzin Sol Invictus (25 grudnia, dzień przesilenia zimowego),
w dniu zmartwychwstania Mitry (dzień wiosennego zrównania dnia z nocą).

 

Od Mitry, nazywa się okrycie głowy biskupów i papieży:

Mitra Benedykta

 

ratzinger-mitry

 

 

Po prawej widzimy dodatkowo heksagram, ten sam, który przypisywany jest niby Dawidowi.

____________

Mój apel:

 

Jeśli ktoś z Was pija czasem alkohol, proponuję dzisiaj go nie pić, jako wyraz dezaprobaty wobec święta Niezwyciężonego Słońca.

Fajnie się czyta ciekawostki, odkrycia, ale czy będziesz miał siłę dzisiaj w rodzinie odmówić alkoholu jako wyraz protestu wobec święta Sol Invictus?

__________________

 

 

nostra_sol_invictus_by_jonathanchanutomo-d50atu5

 

 

Kościół rzymski nadal czci słońce. Hostia jest tego dowodem:

 

 

hostia

 

 

Słońce, trójkąt/piramida, oko, symbolizują Szatana, a  elementy te  przedstawiają nam wielkie korporacje:

 

http://detektywprawdy.pl/2015/01/15/znak-bestii-z-apokalipsy-to-piramida/

 

Takie jest logo Adidasa, Citroena, Renault, BMW.

Taki znak promują najbardziej zepsute a zarazem promowane przez muzyczny biznes wokalistki jak Kate Perry, Rihana, Lady Gaga..

 

Jak to jest napisane w liście Piotra: cały świat pogrążony jest w Złym. Nie bądź i Ty.

 

 

Zaktualizowane: 27 grudnia 2015 - 17:04

12 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Nie uwazam mimo to by w BN było coś szczególnie szatanskiego o ile spędza się je z Jezusem.

  1. a dlaczego masz nie spędzać czasu z Jezusem w listopadzie, czerwcu, maju…

   Bardzo dobrze, że spędzasz czas z Jezusem, ale tu chodzi aby nie świętować święta, które nie jest świętem Jezusa.

   1. Pewnie,ale taki nieświadomy katolik który obchodzi te święta z Jezusem robi Bogu przysługę.

    Nowo narodzony w sumie tez

 2. Bóg nas wybrał, bo nam uświadomił zło tego świata. Niech imię Jego będzie błogosławione, a Jego chwała nieprzemijająca.

 3. KK i różne kościoły protestancie okłamują swoich wyznawców twierdząc, że 25 grudnia urodził się Chrystus, a tak na prawdę podsuwają im kult Lucyfera.
  https://www.youtube.com/watch?v=dA15XhBX0mU
  Wieczór amerykański w Kościele Nowego Przymierza – niby fundamentaliści chrześcijańscy, niby biblijny, ale ubierają pogańską choinkę i używają pogańskich świecidełek, eh…

  1. Palnar, a jest zakaz jakiś biblijny posiadania tradycji ,dekorowania etc? W Chrystusie jest wolność, więc jeśli zgromadzasz się z braćmi ku chwale Chrystusa, w niedziele czy jakis dzien odpowiadajacy niby poganskim czy satanistycznym kultiom- to dla diabła? NT mówi by pozwolić braciom mieć odrębne przekonania w sprawach drugorzędnych.

 4. Czy będę miał siłę by odmówić alkoholu dziś? Nie nie będę miał woli by to uczynić. I zapewne nie będę go pił ku czci słońca niezwyciężonego. Jak co roku dostałem jakieś tam życzenia by dziecina i panienka ble ble ble itp i jak co roku dostałem rozwolnienia i to nie z powodu jedzenia. Mniejsza z tym siedzę sam w pokoju w salonie moja jeszcze obecna żona wraz z dzieckiem słuchają jakichś kłujących w ucho kolęd przesiąkniętych tymi piekielnymi dzwoneczkami które doprowadzają mnie do odruchu wymiotnego. Tak sobie siedzę i myślę, że Jezus wybrał zaiste ciekawy moment w moim życiu by mnie odwiedzić. Cały ten rok był najgorszy chyba z 35 jakie już dzięki dobroci Boga mogłem przeżyć. W chwili gdy zaczynam powoli dostrzegać prawdę, gdy widzę jaki ten świat jest obłudny, pogrążony w fałszu, kłamstwie i szambie grzechu wszelakiego życie mi się wali na ryj. Żona stwierdziła, że już mnie nie kocha itp a zatem wniosła sobie sprawę o rozwód ot tak po prawie 10latach małżeństwa i 12 latach wspólnej znajomości jakby to było zwykłe pstryknięcie palcami. Postanowiła zatem, że jestem już balastem i że zabiera dziecko do Polski. Zawsze starałem się być uczciwy, żyję skromnie i przeważnie zawsze dostaję po zadku z każdej strony. Nie jestem bez grzechy czy winy bo jak każdy upadam ale od czasu gdy czytuję ten blog patrzę na świat zupełnie inaczej i ogromna w tym WASZA zasługa bo dzięki Wam czuję że wkraczam na właściwą ścieżkę swojego życia. Nie jestem jeszcze pewien do końca czy to wszystko co mnie teraz spotyka to jakaś szatańska intryga w stylu porzuć ścieżkę na którą wstąpiłeś i wróć do tego co było. Czy też to próba na którą wystawia mnie Bóg, swoistego rodzaju egzamin nie wiem nie mam pojęcia ale wiem jedno, że tylko Jezus może mi w tej chwili pomóc bo psychicznie jestem wrakiem. Reasumując nie odmówię sobie dziś alkoholu ale zrobię to tylko dlatego, że jestem słabym człowiekiem szukającym chwilowej pociechy w tanich używkach….

  1. Trzymaj się i nie pękaj.Z Bogiem.

  2. dla mnie też ten świat jawi się jako jakiś matrixowy mordor czy nawet zoo, jedna wielka hodowla (bez urazy dla nikogo..) nas wszystkich

  3. Zamiast sięgać po alkohol lepiej sięgnij po Pismo Święte bracie. Nie załamuj sie, jeśli Pan jest z Tobą to któż przeciw Tobie?
   Zaufaj Bogu z całego serca i nie podawaj sie, On naprostuje Twoje ścieżki. Napewno jest Ci bardzo cieżko, świat wali Ci sie na głowę, ale uwierz, nic w życiu nie dzieje sie bez powodu.
   Κάθε εμπόδιο για καλό czyli każda przeszkoda dla (naszego) dobra:-)

 5. U mnie w domu na szczęście w te „dni” nie pije się alkoholu, ale już inni krewni tak.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish