Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

W piekle nie ma litości

Niezwykle wartościowy tekst i uświadamiający. Wg mnie super nadaje się do celów ewangelizacyjnych.

 

 

Zac Poonen

 

Wiara jest zasadniczo wierzeniem, że Bóg wciąż nas kocha.

Nie kocha On naszego grzechu. Nie chce, żebyśmy trwali w grzechu. Jest niczym ojciec, który widzi schorzenia dziecka i nienawidzi tychże dolegliwości, ale dziecko kocha. Pomyśl o matce widzącej swoje dziecko chore na trąd, czy gruźlicę. Ona bardzo je kocha, ale schorzeń tych nienawidzi z całego serca.

 

Bóg miłuje grzeszników, lecz nienawidzi ich grzechów. Widzimy miłość Boga do grzeszników i Jego nienawiść do grzechu na krzyżu Kalwarii. Jego miłość do grzeszników widoczna jest w tym, że pozwolił On umrzeć Jezusowi na krzyżu za nasze grzechy. Jego nienawiść do grzechu przejawia się w tym, jak odwrócił On swe oblicze od Jezusa, gdy Jezus na krzyżu wziął na siebie grzech świata.

 

Ludzie czasem pytają jak Bóg miłości może odesłać ludzi do piekła. Jakie jest piekło? Jest to miejsce, które Bóg całkowicie porzucił – miejsce, w którym nie można odnaleźć Boga. Ziemia nie została przez Boga opuszczona i to dlatego wciąż jest na niej tyle dobroci i piękna.

 

Popatrzcie na przykład na piękno stworzenia. Spójrzcie na przyzwoitość oraz dobro we wielu istotach ludzkich. Demony pragnęłyby posiąść WSZYSTKICH ludzi, nie są jednak w stanie tego dokonać, albowiem Bóg postawił wokół ludzi ograniczający mur tak, by demony nie mogły czynić, jak im się podoba. Miłosierdzie Boga jest również tym, co daje człowiekowi zdrowie, dobrobyt oraz wiele innych udogodnień. Wszystkich tych błogosławieństw Bóg udziela zarówno dobrym, jak i złym ludziom. Dowodzi to, że Bóg nie porzucił tego świata. Piekło jednak takie nie jest. W piekle nie ma w ogóle zmiłowania- bo piekło naprawdę jest zapomnianym przez Boga miejscem.

 

We wielu nienawróconych ludziach na tym świecie jest dobro, ponieważ są oni nadal pod wpływem Boga. Kiedy jednak pójdą do piekła, to dokładnie ci sami ludzie staną się tak źli, jak sam diabeł- bo miłosierdzie Boże już dłużej nie będzie obecne w ich życiu.

 

W piekle ludzie po raz pierwszy doświadczą, jak to jest być totalnie porzuconym przez Boga. Doświadczył tego Jezus na krzyżu. Jezus doświadczył piekła na krzyżu przez te trzy godziny ciemności, gdy Bóg rzeczywiście Go opuścił. Widzimy tu, jak bardzo Bóg nienawidzi grzechu.

 

Jaka jest zatem odpowiedź? Czy Bóg miłości może zsyłać ludzi do piekła? Odpowiedź leży w odpowiedzi na to pytanie: czy Bóg miłości mógł dopuścić, by Jego własny Syn stawił czoła piekłu na krzyżu, kiedy miał na sobie grzech świata? Skoro mógł On to uczynić, to może On także wysyłać ludzi do piekła. Bóg miłości odwróci swe oblicze od tych, którzy trwają w grzechu, tych, którzy mówią Mu: „Nie zamierzam cię słuchać. Wybrałem/am swoją własną drogę i będę nią na zawsze podążać.”

 

W Księdze Przysłów 29:1 czytamy, że (sparafrazowano) „Człowiek, który jest wielokrotnie poprawiany i nie akceptuje skarcenia pewnego dnia zostanie znienacka zniszczony i nie będzie miał kolejnej szansy”. Jeżeli człowiek ciągle odrzuca pełne miłości zaproszenia od Boga, to znajduje się on w prawdziwym niebezpieczeństwie. Nie chcę, by ktoś z nadwrażliwych braci i sióstr poczuł się potępiony/a czytając teraz te słowa, gdyż werset ten nie został napisany dla tych, którzy popadają w grzech, lecz by przestrzec tych, którzy kochają grzech i którzy chcą w nim trwać. Nie napisano go dla tych, którzy próbują żyć w czystości, ale ciągle zawodzą. Napisany został dla buntowników, którzy przeciwstawiają się Bogu i ciągle grzeszą. Jak możesz wiedzieć, czy jesteś buntownikiem/buntowniczką? Bardzo łatwo to sprawdzić. Po prostu zadaj sobie pytanie, czy masz w sobie pragnienie pokuty i powrotu do Boga? Jeżeli jest w tobie choćby cień pragnienia, by zwrócić się do Boga i kochać Go, to stanowi to dowód na to, iż Duch Święty wciąż działa w twoim życiu, a Bóg dąży do tego, by cię do siebie przyciągnąć. Może i jesteś nieudacznikiem, ale nie jesteś rebeliantem. Istnieje olbrzymia różnica pomiędzy tym, który zawodzi, a tym, który się buntuje.

 

 

Dziękuję Jackowi za rtłumaczenie.

 

Podziękujmy i my Bogu raz jeszcze za zbawienie i to, że nas wybrał, że dał nam łaske poznania i że Jego Syn umarł za nasze podłe grzechy na krzyzu przebity, pogardzony, odrzucony.

 

Zaktualizowane: 24 grudnia 2015 - 23:55

19 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Bardzo dobry tekst☺ Dziękuję Jackowi za tłumaczenie i adminowi za umieszczenie. Czasem zawodzimy, ale zawsze pamiętajmy by zwracać się do Pana, odwracając się od grzechu. Bo Bóg kocha nas miłością wielką.:-)

 2. Pastor w moim kościele opowiadał historię o pewnym człowieku, o którego kiedyś on zabiegał. Po dłuższych namowach przyszedł on w końcu do kościoła, usiadł koło jednego z braci, a ten zwyczajnie zapytał: chcesz iść do nieba? Padła opowiedz: nie. Więc tamten rzekł: więc pójdziesz do piekła. Wtedy on wstał i wyszedł. Widział to pastor, lecz nie słyszał rozmowy tych ludzi.
  Po jakims czasie ten człowiek przyszedł znowu do kościoła, pastor zapytał co go w końcu przekonało, że wrócił. Wtedy on opowiedział mu o bracie, który uświadomił mu dokąd dąży i nie mógł z tego powodu spać i funkcjonować.

 3. A co z psychopatami/socjopatami, ludźmi z borderline i innymi zaburzeniami osobowości (nie mylić z chorobami psychicznymi), którzy świadomie bądź nie szkodzą normalnym ludziom. Czy to są dzieci Boga?

   1. Wyrażę kontrowersyjną opinię Piotrze. Ludzie kiedyś umierali wcześniej nim to wszystko się im znudziło i nie zaczęli z nudów szkodzić innym. Bez zajęcia człowiekowi odbija. Taka prawda.

    1. Kończąc ten wywód: Dziad człowiekowi żaden brat.

  1. To tylko demony. Medycyna nazywa je chorobami, ale psychika jest sprzezona z duchem i ktos kto szczerze przeprosi i pokocha Boga zostaje uwolniony. Wiem na swoim przykladzie

 4. Super, dziękuję za ten tekst

 5. Pamiętajcie! Grzech trwa sekundy, minuty, godziny, być może lata a piekło i kara trwa wieczność. Do końca czasów. Nie grzeszyć! A, jeśli brak sił, to się zahibernować i tak doczekać śmierci, niż żyć i trafić do piekła.

  Bilet kosztował 1,50 zł. Gość przejechał bez biletu i kanar go złapał. Nałożył karę 100 zł. Minęło wiele lat, gość nie płacił, bo nie miał ani kasy, ani ochoty, narosły odsetki. Komornik zwindykował mu teraz całe auto.
  Jest na świecie sprawiedliwość i jak widać, warto być po stronie wymiaru sprawiedliwość, bo nikt jej nic nie uczyni.

  Bójcie się grzechu.
  Tak ku przestrodze.

  1. Drogi przyjacielu. Tak nas uczyli od dziecka . Straszyli piekłem. W domu, w kościele. Ale niestety nie ma takiego miejsca, bo DOSKONAŁY BÓG NIGDY NIE STWORZYŁ PIEKŁA. TŁUMACZE PISMA ŚW PRZYPISALI BIBLII NAUKĘ O PIEKLE. ADWENTYŚCI, ZBORY BOZE DNIA SIÓDMEGO, KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN DNIA SOBOTNIEGO MAJĄ W TYM TEMACIE ZDROWA NAUKĘ BIBLIJNA. WARTO PRZECZYTAĆ ICH WYKŁADY NA TEN TEMAT. POLECAM.NIE MA TAKIEGO MIEJSCA WE WSZECHŚWIECIE GDZIE NIE DOCIERAŁABY BOŻA OBECNOŚĆ, BO ON JEST WSZECHOBECNY. DUSZA KTÓRA GRZESZY UMRZE JAK MÓWI PISMO.

 6. Masony ale nie wszystkie, znają wielką tajemnicę, której wielu wiary nie daje. Otóż, trafiając na ten Świat, czyli rodząc się, macie wszyscy z zasady przerąbane – a priori. Ale jest nadzieja.
  Tylko niewielki procent i to, bardzo się starając, załapie się na zbawienie, reszta do piekła lub gorzej.
  Dlatego, próbują się jakoś urządzić tutaj i oswoić to, co ich czeka.
  Nie ma litości.

  1. Jak Bóg kogoś nie wybrał do swojej drużyny, to nie może być zbawiony. Zero nadziei.

 7. A co z osobami którzy są chorzy psychicznie i mają naprawdę przeokropnie silną depresję i czują całkowitą nienawiść do świata..czy takie osoby po samobójstwie zawsze również pójdą do piekła? Bo mam wiele takich znajomych i się martwię o nich ?

 8. Piekło nie istnieje, sprawdż słowa greckie i hebrajskie tłumaczone na piekło. Nasze przekłady Pisma wprowadzają w błąd w tym temacie. POGANSKIE WIERZENIA O PIEKLE POD ZIEMIĄ LUB GDZIE INDZIEJ ZOSTAŁY WPROWADZONE DO CHRZEŚCIJAŃSTWA. MAM OPRACOWANY TEN TEMAT DOŚĆ SZEROKO I MOGĘ PODAĆ BIBLIJNE ARGUMENTY .JEZUS NAUCZAŁ O SPALENIU W „DOLINIE BEN HINNOM” – ŚMIETNIK POZA MURAMI STAROŻYTNEJ JEROZOLIMY GDZIE SPALANO WSZYSTKIE SMIECI Z MIASTA I ZWŁOKI PRZESTEPCÓW NIEGODNYCH POCHÓWKU. JEZUS UZYŁ TEJ DOLINY JAKO SYNONIMU WIECZNEJ ZAGŁADY 2 ŚMIERCI W JEZIORZE OGNIA PO SĄDZIE OSTATECZNYM. A KROTKO MÓWIĄC 2 PT 3 dokłanie opisuje czym jest jezioro ognia , które pochłonie ziemie i niebo aby powstało nowe niebo i ziemia Ap. 21. nauka o wiecznych mękach to diabelska nauka która weszła do kościołów . Ona zniesławia Boga miłości. KK PRZYZNAJE ŻE NAUKA O MĘKACH PIEKIELNYCH POCHODZI Z APOKRYFÓW APOKALIPSY PIOTRA.

 9. szeol to grób ale schelenizowani żydzi przed Chrystusem przejęli wierzenia o zyciu pozagrobowym dusz i w apokryfach dodanych przez KK w 16 wieku do ksiag Starego Testamentu znajdujemy wzmianki o nieśmiertelnej duszy np w Księdze mądrości. Bóg ukształtował człowieka z prochu ziemi i tchnął w niego dech życia i człowiek stał się istotą żywą. Do Adama powiedział , ze jesli spożyje ten owoc z poznania dobra i zła, umrze a nie pójdzie do piekła. Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz. Dlaczego wygnał ich z raju? Bo jeśli spożyliby owoc z drzewa zycia po popadnięciu w grzech , to staliby się nieśmiertelni w swoim grzechu. To byłoby wieczne pieklo na ziemi i Bóg nie dopuścił do tego. Smierć jest odwrotnością procesu stworzenia człowieka.Jezus powiedział że odpłatę otrzymamy po zmartwychwstaniu.Paweł w RZYM 6,23 PISZE ŻE ZAPŁATĄ ZA GRZECH JEST ŚMIERĆ ALE DAREM ŁASKI BOZEJ JEST ŻYCIE WIECZNE W CHRYSTUSIE JEZUSIE. ALE BIBLIA NAUCZA O PIERWSZEJ I DRUGIEJ ŚMIERCI. Nie ma dwóch rodzajów życia wiecznego, tylko to co nieskażone i święte może być wieczne. Szatan powiedział do Ewy, że nie umrą po spozyciu owocu. To było jego pierwsze kazanie o nieśmiertelności duszy, a potem chciał zrobić ze Stwórcy okrutnego tyrana tworzącego piekło dla nieposłusznych i niewierzących i użył do tego najpierw żydów przejmujących wierzenia pogan , a potem chrześcijan tak zwanych ojców kościoła , którzy starali sie łączyć Biblię z grecką filozofią i mitologią. Doktryna o wiecznych mekach została przyjęta w 250 r 50 lat po ustanowieniu podziału chrześcijan na laików i duchownych. Służyło to podporządkowaniu wiernych duchowieństwu które robiło z siebie pośrednika do Boga. Dlatego ta diabelska doktryna została przyjęta przez wiekszość kościołów chrześcijańskich. Kilkaset lat póżniej oficjalnie potępiano na soborach tych ,którzy ją podważali. Biblia ma w sobie dosłowne treści , które trzeba dosłownie rozumieć ale też posługuje się językiem symboli, przypowieści, podobieństw, synonimów i tych nie możemy przyjmować dosłownie. Miałem przez wiele lat problem z tym piekłem ale Słowo BOŻE upewniło mnie że BÓG SPRAWI ŻE NIE BĘDZIE NIC PRZEKLĘTEGO JUZ GDY NASTANIE NOWA ZIEMIA I NOWE NIEBO. NASZ STWÓRCA NIE JEST SADYSTĄ SYCĄCYM SIĘ NIEKOŃCZĄCYMI MĘKAMI NIEPOKUTUJĄCYCH GRZESZNIKÓW I NIGDY NIE STWORZYŁBY PIEKŁA DLA NIKOGO. UNICESTWIENIE NIEGODNYCH ŻYCIA WIECZNEGO, KTÓRYCH IMIONA NIE ZNALAZŁY SIĘ W KSIĘDZE ŻYCIA JEST JEDYNYM SPRAWIEDLIWYM WYROKIEM SĄDU OSTATECZNEGO. WIĘKSZEGO JEZIORA OGNIA POCHŁANIAJĄCEGO SKAŻONĄ ZIEMIE I NIEBO .JEZUS ZAPOWIEDZIAŁ ZE NIEBO I ZIEMIA PRZEMINĄ ALE JEGO SŁOWA NIE PRZEMINĄ. SKORO TO WSZYSTKO MA ULEC ZAGŁADZIE JAK PISZE PIOTR W SWOIM 2 LIŚCIE TO JAKŻE POWINNIŚMY ŻYĆ W ŚWIĘTOŚCI OCZEKUJĄC NA NOWĄ ZIEMIE I NOWE NIEBO. WTEDY CAŁE STWORZENIE BĘDZIE WYZWOLONE Z NIEWOLI SKAŻENIA JAK PISZE PAWEŁ W RZYM 8 NA NOWEJ ZIEMI NIE BĘDZIE MORZA, PONIEWAŻ OGIEŃ POCHŁONIE OCEANY. Na koniec chcę powiedzieć że gdy JEZUS UMIERAŁ NA KRZYŻU POWIEDZIAŁ DO OJCA „w ręce Twoje oddaję ducha mego” więcnie poszedł po śmierci do piekieł jak nauczają koscioły

 10. Ks. Prof Wacław Hryniewicz KUL pisze sprzeciwia się nauce o wiecznym piekle: 'Bardzo chcę podkreślić że Bóg nie tworzy piekła dla nikogo. Mylimy się przypisując Bogu przygotowanie piekła… w zaświatach. Jest to z gruntu błedne a nawet bluzniercze wyobrażenie…., Holenderski dominikanin Edward Schillebeeckx pisze’że w momencie śmierci żli przestaną istnieć, unicestwią samych siebie” . Ale nie okreslił tylko po której śmierci, a Biblia mówi o 2 śmierci po zmartwychwstaniu na sąd ostateczny’ A rosyjski filozof religijny Mikołaj Bierdiajew napisał: wszelkie próby konstruowania ontologii piekła dokonywane w ramach tradycyjnej nauki to nic innego jak dogmatyzowanie sadystycznych instynktów czlowieka. NIE MA WIECZNOŚCI NEGATYWNEJ I ZŁEJ. WIECZNOSĆ MOŻE BYĆ TYLKO BOSKA. Element sadyzmu zajmuje dużo miejsca w dziejach religii. Chrześcijaństwo nie jest w tym względzie wyjątkiem… Eschatologiczny element okrucieństwa pochodzi nie od samego JEZUSA CHRYSTUSA. ZOSTAŁ ON PRZYPISANY JEZUSOWI CHRYSTUSOWI PRZEZ TYCH, KTÓRYCH NATURZE TO ODPOWIADAŁO.

 11. Chciałbym spytać , przyjalem do serca Pana Jezusa , czytam pismo oddaje część i uwielbienie Bogu nie jestem jeszcze ochrzczony czekam na chrzest wodny.Mam 32 lata sprzeciwilem się szatanowi , za co słyszałem jego głos powiedział :na kolana niewierny psie , szukałem Boga zawsze był gdzieś obok ale niepotrafilem tego docenić . Mam tatuaże i tunele słucham chrześcijańskiego i zwykłego coru . Chce byś rycerzem w armii Chrystusa czy to już jest grzech?

  1. chrzest jest właśnie prośba o dobre sumienie i daje nowe życie. Umrzesz w Chrystusie. To jest właśnie ten piękny dar od Pana Jezusa: nowe życie, ale tym razem już w posłuszeństwie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish