Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Istota czystości w naszym życiu

Tłumaczyła Weronika. Dziękuję

 

Zac Poonen; 22 Listopada 2015-11-20

 

 

W 1 Tes. 4:1-8, Paweł mówi o czystości w obszarze cielesnym. 1 Tes. 4:4 może być przetłumaczone na dwa możliwe sposoby. Słowo „ciało” (skeuos po Grecku) może się odnosić zarówno do naszego ciała, jak i do naszej żony.

 

Tak więc może to znaczyć: „Aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu”. Musimy nauczyć się zachowywać nasze ciało w świętości i czystości, ponieważ: „Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa” (1 Tes. 4:3).  Jest wiele takich obszarów, w których nie potrafimy określić co jest wolą Pana. Lecz to jest ten jeden obszar, gdzie jesteśmy akurat jej pewni. Być uświęconym to znaczy być odłączonym od wszystkiego co jest grzeszne, ziemskie lub nie-Chrześcijańskie. Musimy nauczyć się trzymać z dala od tego zła.

 

„Być uświęconym to znaczy być odłączonym od wszystkiego co jest grzeszne, ziemskie lub nie-Chrześcijańskie.” 1 Tes. 4:4 może również znaczyć: „Aby każdy z was umiał utrzymać swoją żonę w czystości i w poszanowaniu”. To znaczy, sposób w jaki traktujesz swoją żonę musi być święty i nieskazitelny. Jest wiele bezbożnych sposobów, w jakie mężczyźni traktują swoje żony. Czy szukasz żony dla siebie w Boży sposób, czy pod względem ziemskich kryteriów? Szukanie żony będąc kierowanym jedynie pożądliwościami, jest jak szukanie żony w sposób, w jaki to robią poganie. Ale jeżeli chcesz służyć Panu, musisz odnaleźć żonę, która ma takie same Boże potrzeby, jakie ty masz.

 

W 1 Tes. 4:6, Paweł mówi: „Aby nikt nie dopuszczał się wykroczenia i nie oszukiwał w jakiejkolwiek sprawie swego brata (…)”. To znaczy, „Nie zaprzyjaźniajcie się zbyt blisko z cudzą żoną”, „gdyż Pan jest mścicielem tego wszystkiego, jak to wam zapowiadaliśmy i zaświadczaliśmy.”. Musimy być bardzo ostrożni w relacjach z płcią przeciwną, ponieważ żyjemy w bardzo podobnym społeczeństwie, w jakim Tesaloniczanom przyszło żyć, gdzie niemoralność seksualna nie była uważana za grzeszną. Niestety jest duża niemoralność wśród młodych ludzi należących do kościołów, nawet wśród Chrześcijan. Istotne jest to, że jako Chrześcijanie jesteśmy inni od tego świata i że mamy jasne świadectwo w tym obszarze. Musisz wiedzieć jak w tym obszarze zachować swoje ciało w czystości. W innym razie Pan się na tobie zawiedzie. Samson i Dawid są tragicznymi przykładami ludzi, którzy pomimo, że znali Pana, to to zaniedbali. Wielu jest również takich i w naszych czasach.

 

Zaktualizowane: 29 listopada 2015 - 21:35

37 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dokładnie, ludzie dziwią mi się że nie bawię się w związki (teraz żeby być w modzie trza mieć dziewczynę a jak nie to jesteś wykluczony społecznie nieudacznik – tak niektórzy myślą) a tymczasem ja nie chcę wchodzić w coś takiego tylko dla zaspokajania seksualności i dobrej opinii.

  1. Mnie też się dziwią, najbardziej z tego powodu dokucza mi własna rodzina. Ale ludziom nie przetłumaczysz…

  2. Adi, to dobrze że nie ulegasz światu. W każdych środowiskach obecnie jest presją na seks, pornografię, onanizm, szukanie partnera/ki. Ludzie traktują cię za dziwaka za to choćby że nie zachowujesz się duchem świata. Tj. iluzja szatańska, szatańskie zmysły. Jesteśmy pustelnikami dażącymi do Królestwa Bożego. Jak wspaniale byłoby żyć w odrodzonym Bożym Świecie!

  3. też żyję w wstrzemięźliwości, nie spotkałam kogoś kto by miał takie same Boże potrzeby, kiedyś byłam na katolickiej stronie randkowej, ale większość tam to były tylko słowa, a po poznaniu prawdy na temat krk chyba bym nie porozumiała się z kimś, kto byłby jego gorliwym obrońcą, a w społeczeństwie robię wrażenie samotnika, ewentualnie rzuci ktoś „od starej panny”, lub jakieś „dziwnej” osoby, ponieważ w ich spostrzeganiu „wstrzemięźliwość” jest to jakaś abstrakcja, coś „nienormalnego” do końca.

   1. z jakiego miasta Aldona stukasz?
    Może znajdziesz kogoś z naszych czytelników..

    1. Dobry pomysł, zresztą w tym wieku wielu przegląda na oczy, więc ktoś zawsze wartościowy może się znaleźć. Młodzież 'szaleje’, 'wyszumia się’…

    2. stukam z małej miejscowości pod Poznaniem, ( ostatnio napiętrzyły mi się problemy nawet nie mam czasu o czymś innym pomyśleć)

   2. No.. mnie wczoraj skwitowano słowami, że mi się niedługo ważność przeterminuje. Co ludzie mają w tych głowach..

    1. takie mlode kobity i przejmują się wiekiem 🙂

     1. Ja się absolutnie nie przejmuję, to inni robią to za mnie. Kiedy jakiś facet, kiedy dzieci.. oszaleć można.

 2. Uwaga nastepny atak moze byc skoordynowanym atakiem w kliku miastach czyli usa i europa , ostrzega autor kto na ochotnika przetlumaczyc? , cos wydaje mi sie no pewnosci nie mam bo juz sie mylilem ale to moze byc wlasnie ten 23.12.2015r https://www.youtube.com/watch?v=M5iG3jkn8ck.

 3. Patrzcie ttps://www.youtube.com/watch?v=U9GC3ZIMOno kto moglby pzretlumaczyc adi ? : d nasz mistrzu facet 21 mowil o tym ze ebdzie false flag zeby ograniczyc amerykanow dostep do broni i byla stzrelanina wczoraj i cos ejszcze gada o kolejnych jakis ale nie zrozumialem o co chodzi .

 4. Ten ostatni film jest najwazniejszy przetlumacz go adi facet jest pewny ze wlasnie na boze narodzenie zdetonuja ladunki atomowe to co mowilem wczoraj poczatek wojny swiatowej 3 obama o tym mowil w tym filmie ale ludzie byli tak glupi ze nei zrozumeili tlyko sie smieli .

  1. Priest: To powymieniaj mi sprawdzone przepowiednie skoro jesteś taki pewny, że mamy mocno zwracać na to uwagę. (nie mówię tu o proroctwach biblijnych).
   Mam się przy każdych takich dniach zamykać w piwnicy albo ostrzegać ludzi, no daj spokój.
   Będzie co ma być, a lepiej analizować sytuację jak już się coś wydarzy.
   Zagrożenie terrorystyczne mamy bez przerwy na wysokim poziomie.

 5. https://www.youtube.com/watch?v=sKwaL4mTuiw I ten film tez przetlumacz adi jakby co , bo tez bardzo wazny jest , niestety moi drodzy parafianie , ale to jest pewnik WW3 wybuchnie 23.12-25.12.2015r, wiec przygotujmy sie bo to nadchodzi wszystko sie zacznie od usa ameryko przygotuj sie , bo jestescie pijani zabawa ! 14239 wg mnie oznaczalo wlasnie ze 14 lat pozniej od 911 rozpocznie sie tragedia , ktora zapoczatkuje WW3 a potem ostatnie 7 lat i 5 ere wszystko jest jasne za 10 lat juz nieczego tu nie ebdzie i nikogo …….

 6. Zawsze mowilem oni pokazuja nam co chca zrobic wrecz mowia o tym teraz juz wiem dlaczego jak obama cos mowi to sie smieje bo widzi ze mowi takie okropne rzeczy ale ludzie sa tak glupi ze wogole do nich to nie dociera tylko sie ciesza , jednak dalej jestem nostradamusem ; D bo 28 bylo bardzo wazne wydarzenie wlasnie flase flag sztrelanina w colorado ten gosc o tym pisal ze to sie wydarzy i to sie wydarzylo , zeby zabrac dostep do broni , ten facet to istny wariat widzieliscie go on byl podstawiony ,zeby zrobic rozrobe tak jak 911 juz pzred udezreniem w wtc na meijscu byla policja cia i straz pozarna to wszystko wlacznie z wybuchem 3 WS za miesiac niecaly zostalo dawno zaplanowanee lata temu teraz to jzu tylko jest zabawa ktora skonczy sie niedlugo , bawia sie nami , ale oni wiedza ze czeka ich armagedon i ze przegraja ale tak boja sie psrzeciwic Lucyferowi ze ida w zaparte i wykonuja ta czarna prace . POzdrawiam alleluja priest dla detektywa prawdy mowi jak jest .

  1. Priest, najpierw zarzekałeś się, że atak będzie 25.11, potem 26, 27 itd. Teraz masz nową datę 23.12. Szanuję twoje zdanie i to, że chcesz się dzielić swoimi spostrzeżeniami, ale zaczynasz siać strach. Bóg Ojciec mówił aby nie trwożyć się wojną, bo ona i tak nadejdzie. Cokolwiek byś zrobił i tak nic nie zrobisz, ale badaj cały czas 🙂

  2. Priest – Niestety twoje posty niosą odwrotny skutek od zamierzonego. Moim zdaniem co raz więcej czytelników przestaje zwracać uwagę na te sensacyjne newsy. Dodatkowo nie uszanowałeś prośby Detektywa, który upominał o zaprzestaniu spamu i specjalnie założył podstronę do dyskutowania TAM na tematy związane z 3 WS itp…

 7. To wszystko wynika nie tyle z kryzysu męskości czy kobiecości, ale w ogóle z kryzysu człowieczeństwa…Ta wszechobecna pogoń za niczym…

  1. No właśnie. Jak wielu dziś goni za czystością, wstrzemięźliwością, jeżeli wielu braci i sióstr w Chrystusie tak desperacko zmaga się z ich zachowaniem, podczas gdy zobojętniałe, otumanione masy zasuwają do sklepów, by bić się i tratować w pogoni za przeceną, którą potem mogą postawić pod przyozdobionym pentagramem saturnaliowym drzewkiem w ramach „prezentu” od Satan Clausa i raz do roku w towarzystwie mniej lub bardziej lubianej rodziny napchać brzuszyska?

   1. To wszystko czynią te masy dla forsy, wódki, seksu i kiełbasy…

    1. Dodajmy do tego fasadowy katolicyzm Polaków wraz z nadal żywym etosem Solidarności i równie dobrze mającym się kultem papieża-Polaka (o maryjnym naturalnie nie wspominając), a otrzymamy chwytający za serce obraz nędzy i rozpaczy. Uderza mnie, jak stosunkowo niewiele potrzeba systemowi syjonistyczno-watykańskiemu, by trzymać w swoich szponach miliony zwiedzionych.

     1. I ogólna znieczulica i otumanica…

 8. Hahahaah nie nie nikogo nie strasze ja tylko podaje info , to wy sie boicie i probujecie zagluszyc sumienia ze nic nie bedzie , , bedziecie mocno zdziwienie na Boze Narodzenie wybuchnie Wojna i to taka ktorej nigdy nie widzieliscie i i II wojna to byl pryszcz przy tym co sie wydarzy teraz , Dyrektor CIA:” ww3 pochlonie ponad miliard ludzi , to bedzie krwawa ofiara ale ejstesmy to winni papiezowi, czekalismy na ten moment poand 100 lat a teraz uderzymy mocniej , jak ludzie sa juz slabi i ocezali umyslowo i nic juz ich nieobchodzi , dizwie sie ze idzie to az tak gladko , 100 lat temu bylo by to niemozliwe a teraz ludzie sa juz cali z gliny a raczej z gowna” .

  1. Nie wiem skąd wziąłeś tę datę 25.11.2015, ale data 23.12.2015 już ma poważne uzasadnienie (teledyski, filmy, wypowiedzi).Nie pozostaje nam nic innego jak obserwować sytuację, czekać i modlić się.Niech Bóg ma nas w opiece.

 9. I nie mowie o zamykaniu sie w piwnicy , ja tylko podaje informcje i ostrzegam , i nie bazuje na rzadnych przypowedniach , moim konikiem jest politologia i historia i badanie zakazanej historii od tyle , nikogo nie strasze , Bog mowil ze poznajcie prawde a prawda was wyzwoli ja wam ta prawde przyblizam 🙂

 10. Te krotsze chociaz jakby mogl bo tamten to 33 minuty to za dlugi ciut .

 11. Kilka słów o ludziach w naszych społeczeństwach https://youtu.be/F336ZA1z-_Q.

 12. Zac Poonnen twierdzi:
  „Ale jeżeli chcesz służyć Panu, musisz odnaleźć żonę, która ma takie same Boże potrzeby, jakie ty masz.”

  Apostoł Paweł w 1Kor7 mówi:

  (12)…Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala. (13) Podobnie jeśli jakaś żona ma niewierzącego męża i ten chce razem z nią mieszkać, niech się z nim nie rozstaje. (14) Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie, podobnie jak świętość osiągnie niewierząca żona przez brata. W przeciwnym wypadku dzieci wasze byłyby nieczyste, teraz zaś są czyste.

  Według powyższych słów Pawła nie jest to taki oblig, by wiązać się z partnerem/ką, o tych samych Bożych potrzebach. Paweł dostrzega nawet zaletę z takiego „mieszanego” związku. Dzięki postawie wierzącego współmałżonka, jest szansa na to by uświęcała się osoba niewierząca.

 13. Priest może mieć wiele racji. Aczkolwiek koniec świata może być też w czerwcu czy tam się zacząć. Lub w 2017, setka rocznica Fatimy i 300-lecie Masonerii. Upadek religii katolickiej jest możliwy w najbliższym czasie, ludzie dłużej nie będą wierzyć w te ściemy kleru. Obecnie jest wielu katolików, nawet tych konserwatystów, którzy coraz bardziej wątpią w KRK. Większość przechodzi do zborów protestanckich. Na zachodzie praktycznie kościoły katolickie są burzone lub/i przemieniane na inne obiekty. Ludzie są rozproszeni, zagubieni całkowicie, zniszczeni doszczętnie, dlatego samobój czeka jak nic świat. Świat jest psychicznie i moralnie w rozsypce, pogubiony w kreowanej iluzji elit.
  Jedyne pozorne tu szczęście to wspieranie iluzji świata poprzez udawanie, że wszystko gra i jest normalne, a wcale takie nie jest! To wszystko stało się takie wirtualne… Nieprawdziwe, sztuczne, kłamliwe..

 14. Panie Maćku, podany przez Pana fragment odnosi się do już wcześniej zawartych związków małżeńskich, w których po jakimś czasie jeden z parterów nawraca się i nie jest mu zalecane, aby się rozwodził ze swoim małżonkiem/małżonką, tylko się o jej/jego uświęcenie również modlił. O ile ta osoba, mimo różnic w poglądach i celach życiowych, które pojawiają się po nawróceniu, nadal chce żyć ze swoim parterem. Lecz jeżeli najpierw Pan nas obdarzył łaską i pozwolił nam się nawrócić, to Bóg przestrzega przed łączeniem się w jakiekolwiek związki i relacje z poganami/niewierzącymi, aby się nie zgorszyć i nie pójść złą drogą pod wpływem niewierzącego. Kiedy stoisz na stole i próbujesz wciągnąć osobę stojącą na ziemi na stół, podczas gdy ona próbuje cię ściągnąć na ziemie, będzie to o wiele łatwiejsze dla niego, aby to ciebie ściągnąć na dół.

  2 Kor. 6

  „6:14 Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
  6:15 Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
  6:16 Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
  6:17 Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was
  6:18 I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący;”

  Chwała Panu za Jego słowa!

  1. Dziękuję pani Weroniko za opinię do mojego komentarza. Chyba był zbyt ogólny do tej sytuacji. W prawdzie miałem zamiar polemizować i stawiać na swoim, ale co tam…rozmyśliłem się. Muszę ćwiczyć pokorę i stępiać swoje ego :).
   Sam nie jestem w takiej sytuacji, ani nikogo takiego osobiście nie znam. Zatem zgadzam się, lepiej świadomie nie tykać nieczystego.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish