Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Biblijna Kobiecość (role w małżeństwie , przyozdobienie Chrześcijanki) – Paul Washer

Uwaga, wykład jest o kobietach, a nie o mężczyznach i kobietach, chodź trudno w tej sytuacji nie wspomnieć o drugiej płci. Paul koncertuje się na zaniedbaniach kobiet.

 

Paul Washer o feminizmie, o wypaczonym rozumieniu przez kobiety uległości wobec mężczyzny. Wykład ten rozbija w drobny mak, pogląd głoszący jakoby Biblia nakazywała kobietom być kimś gorszym w związku.

Jesteśmy jednak różni od siebie, by każde z nas pełniło inną role w związku będącym jednością.

„Jeśli nie udało Ci sie być dobrą żoną, to nie uda Ci się byc dobra matką.”

 

„Mężczyzna ma doprowadzić dzieci do królestwa niebieskiego”

Ja na przykład swojemu synowi kilka razy w tygodniu czytam Biblię i rozważmy pod kątem sytuacji życiowych. W tym roku kiedy był ze mną w górach, nad morzem i na Mazurach pokazywałem mu dzieło stworzenia Boga, jak bardzo je nie doceniamy, jak chcemy poznać znanego piosenkarza, twórce filmików o grach komputerowych, ale nikt nie chce poznac autora tak pożądanego w wakacje morza, gór, rzek, lasów..

 

„”Czemu dzieci miałyby szanować ojca, skoro ich matka nie szanuje go”. „

Tak jest również z teściowymi żon, które nie szanują swych synów dając wzór ich żonom.

 

 

„Nawet jeśli żona jest bardzo pobożna, to nie została do tego stworzona.

Została stworzona aby wzrastać z nami pod naszym przewodnictwem, biorąc z nas przykład. Jeśli to odrzucimy, to odrzucimy coa bardzo waznego”

 

 

Tutaj od razu nasuwa sie tekst o roli mężów:

http://detektywprawdy.pl/2015/10/03/uciekanie-mezczyzn-od-odpowiedzialnosci-za-zwiazek/

Mężczyzna, musi prowadzić rodzinę, żyć życiem bogobojnym z dala od świata, Jeśli to możliwe celebrować szabat, czytać wspólnie biblię. Nie może tylko nauczać na zewnątrz, zaniedbując rodzinę. Mężczyzna ma również żonę nauczać.

Paul podaje przykład podejmowania decyzji w rodzinie. Mówi, że nie podejmuje decyzji sam, ale jego najbardziej zaufanym doradcą w kwestiach decyzji jest żona. Muszę przyznać, że nie znając jeszcze Biblii konsultowałem się z żoną w ważnych sprawach.

 

Wiem, że większość żon ma mężczyzn nie interesujących się biblijnym nauczaniem, ale w takiej sytuacji należy się modlić o mądrość dla mężów, o ich nawrócenie.

 

„Chcesz aby mąż był silny? szanuj go.

 

Kobiety powinny się zdobić ale w: dobre uczynki, pobożność, uległego ducha.

 

 

Nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż kobieta, której wygląd cechują mądrość, dyskrecja, szlachetność i prostota, skromności, jej czysta piękność.

 

Był czas kiedy ludzie ubierali się dla piękna, teraz ubierają się aby wzbudzać pożądanie. Kiedyś była dystynkcja, teraz mamy śmietnik.

Zaktualizowane: 24 listopada 2015 - 22:25

17 komentarze

Dodaj komentarz
 1. http://polska.newsweek.pl/prezydent-duda-pisze-list-gratulacyjny-do-ojca-rydzyka,artykuly,374602,1.html

  Nie mogłam się powstrzymać – co za tytuły, jaka uniżoność „głowy państwa” dumnego kraju. 🙁 🙁 🙁

  1. Moim zdaniem to celowe działanie żeby powodować konflikty u ludzi w domach, nie wydaje mi się żeby prezydent ze swoją piarową świtą byli takimi idiotami żeby puścić taki tekst przez przypadek.

   Dzisiaj w pracy przez 15 min słuchałem jak się sączy jadowita nienawiść. Wypiszą taką pierdołę, a ludzie są tak podkręceni na zwalczające się obozy że niedługo będą gotowi podrzynać sobie gardła. Raz punkt dla jednego obozu raz dla drugiego. Stąd takie akcje żeby podgrzewać atmosferę. Dziel i rządź

   1. „Dziel i rządź” stara zasada funkcjonująca od dawna także w naszym kraju,w sposób widoczny od 2005 roku – PiS i PO.
    Myślę, że teraz gra toczy się o coś znacznie większego i poważniejszego. To już nie jest chyba na pokaz.
    Wygląda mi to jak złożenie hołdu lennego. 🙁

 2. ChristianStateOfPoland

  Jestem świeżo po obejrzeniu „Umawianie się na randki” – Paul Washer. W związku z tym mam pytanie/a do Ludzi w związkach: Czy macie „światowe” żony/ mężów? Czy obeszło się bez randkowania (z innymi osobami) i wcześniejszych związków? Jak i gdzie szukać, żeby się potem nie męczyć? Czy poznaliście się po nawróceniu? Czy Wszyscy macie śluby kościelne w obrządku KK? Pytanie do tych, którzy startowali z pozycji „Nawróconego”: Jak „zdobyliście” swoje wybranki będąc pozbawionymi ambicji do zdobywania tego świata… Tzn. wydaje mi się, że ciężko o Kobietę, która nie pragnie bezpieczeństwa (szczególnie tego materialnego)… Coraz lepszy samochód, większe mieszkanie itd.. Ciężko startować z pozycji „być” zamiast „mieć”. Albo np. Czy można się doskonalić fizycznie, ćwiczyć etc. czyli poprawiać swój wygląd? Nie mówię nawet o epatowaniu fizycznością, ale zwykłym doskonaleniu… Takim nie przysłaniającym duchowości. Wiem, że wielu mogło mieć szczęście np. na etapie szkolnym… Ale co zrobić kiedy minie ten czas, na studiach się nie imprezowało i ogólnie 30 lat minęło pod znakiem „edukacji zróżnicowanej”? Zresztą patrząc z dzisiejszej perspektywy uważam, że osoby uduchowione na etapie szkolnym (do matury), to kropla w morzu… Znałem może 2 takie, a sam zacząłem się zmieniać po studiach.

  1. Uczęszczam jeszcze do szkoły i zostało mi jakieś 1,5 roku,ponieważ jestem w technikum.Ciężko jest głosić Ewangelię i można bardzo łatwo się zgorszyć.Najgorzej jest jak się jest osobą towarzyską,samemu nie można wytrzymać i można się wplątać w nieodpowiednie towarzystwo,chociaż jak taki człowiek będzie mocno stał w Chrystusie to zniechęci tych znajomych albo ich nawróci.

   1. Każde cierpienie tu dla Jezusa to punkt dla nas w przyszłym życiu. Ja np żałuję że nie poznałem Pana wcześniej, może by mnie ustrzegł przed młodzieńczymi zainteresowaniami, teraz po latach wiem że lepiej iść drogą biblijną.

   2. Hah! Szczęściarze!
    Ja jestem dopiero w drugiej klasie gimnazjum więc sobie poczekam.

  2. Sporo tych pytań 🙂 Może warto byłoby się zagłębić w to co mówi sam Stwórca- w Pismo Święte, na początek NT. Poznanie prawdy i zmiana całego stylu życia to dłuższy proces. Myślę, że warto wysłuchać jeszcze innych wykładów Paula Washera. Oboje z mężem byliśmy katolikami, proces naszego nawracania stale trwa i jest na różnych etapach. Wszystkiego można dokonać i wszystko zmienić, ale tylko przez Chrystusa!

 3. Piękny wykład polecam gorąco 🙂

 4. https://www.youtube.com/watch?v=pqs6qBB7_Uo
  Wczorajsza grafika Google. Myślę, że propagowanie ewolucji można porównać do oswajania z gwiezdnymi przybyszami.

 5. Bardzo mądry wykład .Nie tylko ten ,ale także wszystkie inne wykłady Paula Washera .Wspaniałe .Polecam .Często do nich wracam .
  Cóż … teraz kobiety lubią malować paznokcie na czarno . Tragedia .

 6. „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)

  „Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.” (Jan Chryzostom, 349-407, gr.)

  „Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.” (św. Augustyn 354-430 — jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)

  „Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)

  „Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.” (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)

  „Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (Papież Pius II, 1405-1464)

  „Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech.” (Kapokrates, założyciel klasztoru)

  „Kobiety są błędem natury… z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu… są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny… Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)

  „Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” (Wild, SJ, XX w.)

  „Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.” (Tertulian, pisarz chrześcijański)

  „U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.” (Clemens Alexandrinus, 215)

  „Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów” (Synod w Ewirze, IV w. n.e.)

  „Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.” (św. Jan Chryzostom, 349-407)

  1. Od razu człowiekowi (co ja piszę! kobiecie!) morale spadają..
   Obrzydliwe pod każdym względem!

  2. ChristianStateOfPoland

   @Jakub Berlin
   Wszystko to wynika z nadinterpretacji „uczonych w piśmie”. Na podstawie faktu, że to Ewa zerwała owoc, skosztowała i podsunęła go Adamowi wprowadzają stopniowanie winy/ grzechu. Natomiast nie zauważają, że niemal wszędzie jest mowa o zgładzeniu grzechu Adama np. „A przecież śmierć rozpanoszyła się od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli przestępstwem na wzór Adama”__List do Rzymian. Nie bez znaczenia jest również to, że kobiety jako słaba płeć (fizycznie) zostały zdominowane przez „mężczyzn”… Co ciekawe, w koranie sprawa wygląda nieco inaczej. – Nie ma mowy o tym, jakoby to Ewa nakłoniła swego męża do popełnienia grzechu. Ewa nie namawiała, ani nie doprowadziła Adama do popełnienia grzechu. Można wnioskować, że to Adam jest pierwszym odpowiedzialnym… Jednak na początku VII wieku pozycje obu płci były na tyle ugruntowane, że nie było już odwrotu… Mimo to jest to bardzo interesująca różnica pomiędzy Biblią i Koranem. Podział ról jest jak najbardziej wskazany, natomiast wykorzystywanie z pozycji siły i dominacji jest żałosne i nie przystoi słudze Pana. Co do podanych cytatów: „Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” – na pewno one i ich rodzice, nie są na dobrej drodze… Reszta „mądrości” do kosza 🙂
   Pozdrawiam

 7. nie rozumiem tego artykulu??

  jakie tematy tu sa poruszane??
  chyba ktos po prostu liznal temat powierzchownie.
  jesli wierzymy w Chrystusa – jestesmy bezpieczni gdziekolwiek. niestety podejmujemy wybory ze strachu – o byt materialny, przyszlosc. gdyby to nie bylo przeszkoda wiele I wielu nie mialoby dzieci, nie byloby w zwiazkach. miliony kobiet tkwia w zwiazkach ktore sa toksyczne (pomimo ze udzielone w kosciele katolickim) maz ubliza zonie, poniza ja wyzywa I bije lub psychicznie maltretuje, ogranicza finance (jesli je w ogole ma).
  I kobieta ma tkwic w takiej relacji? jak dlugo mozna wybaczac. I czy wszyscy musza miec dzieci? skoro nie znalezli odpowiedniego partnera (chrzescijanina) to maja sie rzucic I dac zaplodnic przez kogokolwiek tylko aby zadowolic rodzicow I znajomych??
  czy nikt nie potrafi sensownie odpowiedziec na powyzsze?

 8. Posłuszne i uległe mogą być dzieci wobec rodziców gdyż nie są dojrzałe do odpowiedzialnego decydowania o sobie. Dlatego rodzice pilnują aby do osiągnięcia dojrzałości nie zrobiły sobie krzywdy niemadrymi decyzjami. Żadna DOROSŁA osoba w NORMALNEJ relacji nie może być podległa drugiej! Czy to kobieta czy mężczyzna. Dorosła kobieta ma takie samo prawo decydowania o sobie i odpowiadania za samą siebie jak mężczyzna. Idąc tym trybem myślenia powinno się zabronić kobietom chodzić do szkoły! Po co mają się uczyć skoro i tak nie będą nigdy pracowały i nie powinny same za siebie myśleć! Niech będą szkoły gotowania i sprzątania dla dziewczynek. Czytanie też im nie potrzebne. Mąż im może poczytać co uzna za słuszne. Trzeba im też zabrać na nowo prawo do głosowania skoro i tak nie mogą same o sobie stanowić a każdemu zameznemu mężczyźnie liczyć głos podwójnie za niego i małżonkę.

 9. Posłuszne i uległe mogą być dzieci wobec rodziców gdyż nie są dojrzałe do odpowiedzialnego decydowania o sobie. Dlatego rodzice pilnują aby do osiągnięcia dojrzałości nie zrobiły sobie krzywdy niemadrymi decyzjami. Żadna DOROSŁA osoba w NORMALNEJ relacji nie może być podległa drugiej! Czy to kobieta czy mężczyzna. Dorosła kobieta ma takie samo prawo decydowania o sobie i odpowiadania za samą siebie jak mężczyzna. Idąc tym trybem myślenia powinno się zabronić kobietom chodzić do szkoły! Po co mają się uczyć skoro i tak nie będą nigdy pracowały i nie powinny same za siebie myśleć! Niech będą szkoły gotowania i sprzątania dla dziewczynek. Czytanie też im nie potrzebne. Mąż im może poczytać co uzna za słuszne. Trzeba im też zabrać na nowo prawo do głosowania skoro i tak nie mogą same o sobie stanowić a każdemu zameznemu mężczyźnie liczyć głos podwójnie za niego i małżonkę.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish