Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Filmy, kino i magia. Cz I.

Tłumaczyła Julka. Wielkie dzięki bo i tekst wielki. Jeśli mogę prosić to prosze miejcie także w swych modlitwach Juleczke.

 

Filmy i magia

Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów; niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą. Bądź bez skazy przed Panem, Bogiem twoim. Powtórzone Prawo 18:9-13

A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych? Izajasz 8:19

Hollywood

Kiedy hiszpańscy odkrywcy po raz pierwszy dotarli na pogórze i do Cahuenga Pass, rdzenni Amerykanie mieszkali w kanionach gór Santa Monica. Wnet Indianie zostali stamtąd przesiedleni, a ziemia, na której teraz znajduje się Hollywood została podzielona na pół przez rząd hiszpański. Obszar zachodni stał się częścią Rancho la Brea, a siedliska na wschodzie stały się Rancho Los Feliz. Przed latami 70. XIX wieku społeczność rolnicza w okolicy rozwijała się, a uprawy począwszy od zbóż i siana, aż do subtropikalnych bananów i ananasów bardzo prosperowały. Podczas lat 80. XIX wieku Rancha były podzielone.

Harvey Henderson Wilcox i jego żona, Daeida, przenieśli się do Los Angeles z Topeki, Kansas. W 1886 Wilcox kupić 160 akrów ziemi na zachodzie miasta przy pogórzu i Cahuenga Pass. Ranczo Wilcoxa stało się „Ranczem Hollywood”. Daeida Wilcox wybrała nazwę „Hollywood, ponieważ usłyszała nieznajomego mówiącego z zamiłowaniem o ostrokrzewie w Illinois. Ostrokrzew tak naprawdę nie rośnie w Hollywood; jest tam za gorąco. Miasto Hollywood zostało założone w 1903 roku.
W 1910 roku miasto Hollywood zostało włączone w miasto Los Angeles, ponieważ potrzebowało zapasów wody. Hollywood stało się przedmieściem Los Angeles.

Począwszy od 1903 roku, tego samego roku, w którym Hollywood zostało miastem, masoni w Hollywood spotykali się w przybliżonej lokalizacji dzisiejszego Kodak Theatre(przyp. tłum. teraz Dolby Theatre). Pierwszy mistrz, Gilbert F. Stevenson, żył blisko pięcioakrowej cytrynowej farmy, którą później sprzedał bratu z loży Charlesowi E. Tobermanowi. Toberman został nazwany „ojcem Hollywood”. Toberman był odpowiedzialny za to że Sid Grauman przeniósł swoje przedsięwzięcia do Hollywood.

Gdy Hollywood Boulevard był nadal spokojną mieszaniną domów i firm rolniczych deweloper budowlany Charles Toberman wyobraził sobie tam kwitnącą dzielnicę teatralną. Podczas swojego życia wzniósł 36 stylowych budynków w samym centrum Hollywood, w tym Hollywood Roosevelt Hotel i trzy teatry tematyczne, które stworzył wraz z Sidem Graumanem – egipski, chiński i El Capitan. Zanim jednak którekolwiek z tych powstało przy Hollywood Boulevard, Toberman zbudował tam nową siedzibą Loży w 1922 roku.

W tym czasie Świątynia Masonów Hollywood, teraz znana jako El Capitan Entertainment Centre, była jednym z najważniejszych budynków w nielicznym mieszaninie budynków Hollywood i cytrusowego gaju.

Nestor Motion Picture Company z Bayonne, New Jersey, należało do Davida i Williama Horsleyów. Braciom Horsley, wraz z innymi niezależnymi filmami, udało się pokonać monopolistyczną pozycję Motion Picture Patents Company Thomasa Edisona w branży. Jednakże warunki pogodowe na wschodnim wybrzeżu sprawiały, że tworzenie filmów było niepewną sprawą, ponieważ w tym czasie technologia kamer opierała się na promienie słoneczne.

Sfrustrowany i zdając sobie sprawę, że Kalifornia zapewnia możliwość tworzenia filmów przez cały rok, David Horsley przeniósł swoje przedsięwzięcia na zachodnie wybrzeże. Jesienią 1911 roku Nestor Motion Picture Company otworzył pierwsze studio filmowe w Hollywood w budynku Blondeau Tavern na rogu Sunset Boulevard i Gower Street. Wraz Horsleyem był Al. Christie, który był dyrektorem naczelnym i odpowiadał za Christie Comedies, oraz Charlees Rosher, który użyczał swojego doświadczenia jako operator kamery studia. Inne wschodnie firmy filmowe zauważając przewagę Horsley szybko podążyli za nim.

Mason Cecil B. DeMille przybył do Hollywood w 1913 roku. Początkowo studnia filmowe nie były za ciepło przyjęte. Ale to ich nie powstrzymało. Podczas gdy większość studiów zbudowała swoje hale i miasteczka na obrzeżach Hollywood pozostał ich główną siedzibą. Szybko został uznany na całym za serce i duszę przemysłu filmowego. Ze względu na sławę i tożsamość jako główne centrum studiów filmowych i gwiazd, „Hollywood” często jest używany w odniesieniu do amerykańskiego przemysłu filmowego.

W 1921 roku Świątynia Masonów Hollywood została przeniesiona z ich istniejącej Loży na miejscu obecnego Kodak Theatre. Budowa nowego trzypiętrowego budynku była prowadzona przez mistrza Loży, Charlesa E. Tobermana. W 1922 roku Hollywood masoneria przeniosła się do ich obecnej Loży. W tych dniach gdy Hollywood było niezależnym miastem prawnik miejski, marszałek miasta, skarbnik miasta i pierwszy burmistrz(George Dunlop) wszyscy byli masonami. Arthur Letts, założyciel domu handlowego na Broadwayu i artysta Paul de Longpre, którego galeria i ogrody przyciągały wielu do społeczności, wraz z wybitnymi sędziami i znaczną liczbą bankierów. Pierwsza miejska gazeta i gabinet lekarski zostały otworzone przez członków i elektryczna pomoc samochodowa miasta należała i była zarządzana przez braci z Loży.

Według relacji historycznej Daeida Wilcox pierwszy raz użyła nazwy Hollywood odnosząc się do rancza jej rodziny, miasto przyjęło tę samą nazwę. Masoni odgrywali istotną rolę w tworzeniu miasta Hollywood i utworzeniu tam przemysłu filmowego. Ostatecznie to ta właśnie grupa zdecydowała się na użycie i zatrzymanie nazwy Hollywood. Możliwy powód wyboru tej nazwy może zostać odkryty badając związek między masonami, a druidami.

Tajemnice druidów były oparte na tych Egipcjan i były analogiczne do tych z Tyru, Persji i Hindustanu, a ich moralne doktryny i nieskazitelną prostotę kultu z żydowskiego mistycyzmu – Kabały. Masońskie rytuały i nauki, jeśli nie współczesne praktyki druidzkie, pochodzą z tych samych źródeł, a tajemnice tej nauki i filozofii są ukryte przed nami przez Zasłonę Izydy.

Żydzi – którzy rządzą Hollywood – byli aktywnie zaangażowani w początek Masonerii w Ameryce. Istnieją dowody na to, że założyli masonerię w 7 z 13 oryginalnych stanów. Żydowski mason, Moses M. Hays, pomógł wprowadził Ryt Szkocki Dawny i Uznany w Ameryce. Zydzi, w tym rabini, dalej uczestniczyli w ruchach masonerii w USA.

Inicjacje masonów oparte są na tych druidzkich, a każdy mason czytający o inicjacjach druidzkich zauważyłby uderzające podobieństwo. Ovade(przyp. tłum. nie znalazłam tłumaczenia) na szyi nosił złoty łańcuch, a uczeń, kiedy był wtajemniczany, jedwabny sznur, znany w terminologii masońskiej jako „cable-tow(przyp. tłum. nie znalazłam tłumaczenia, ale znaczy coś jak lina holownicza) noszony na szyi. Tak samo jak Ovade uczeń miał zawiązane oczy, pierwszy jest prowadzony przez labirynt, a drugi jest prowadzony w tył i w przód, i w różne kierunki. Zarówno inicjacja druidzka jak i Ryt Dawnych i Przyjętych Wolnomularzy Królewskiego Sklepienia używają sztucznego oświetlenia. Zauważając to podobieństwo rozważne jest zwrócenie uwagi na znaczenie ostrokrzewu w tradycji druidzkiej i celtyckiej.

Druidzi uważali ostrokrzew za świętą roślinę. Jest to najbielsze ze wszystkich drzew i było wykorzystywane w tworzeniu klawiszy fortepianu. Było uważane za święte przez druidów i odgrywało rolę w magii Greków i Rzymian. Ostrokrzew jest uważany za jedno z najpotężniejszych ochronnych drzew. Wierzyli, że chroni przed złymi duchami i niecnymi planami.

We wczesnej Europie wierzono, że ostrokrzew i inne rośliny kolczaste odpędzają złe duchy. O barwie kości słoniowej, bardzo lekkie i praktycznie bez ziaren, ostrokrzew posiada pozytywną energie przywoływania. Kojarzone jest również z nowym początkiem, triumfem nad złem, nowym królowaniem i mądrym rządzeniem. Nadaje się szczególnie do zaklęć obdarzającymi wiedzą, elokwencją i perswazją. Uważa się, że ostrokrzew ma moc przemieniającą. Ostrokrzew jest instrumentalny podczas przemiany roku w przesilenie zimowe i letnie, kiedy Król Ostrokrzew i Król Dąb walczą.

W legendzie arturiańskiej, Gawain(reprezentujący letniego Króla Dąb) walczył z Zielonym Rycerzem uzbrojonym w maczugę z ostrokrzewu, który reprezentuje zimę. Jeden musi odejść, aby drugi zwyciężył. Cykl powtarza się w kółko i w kółko. Historycznie drewno było używane do włóczni i jako to jest prototypem magicznych różdżek jakie znamy dzisiaj. Różdżka reprezentuje męską energię yang, kierującą siłą i energią, która przebija iluzje. Jako to jest idealna do ochrony, obalenia starych i nieaktualnych oraz zasadzenie nasion na nowy pocztek.

Biorąc pod uwagę aktywną rolę, którą Hollywood odrywa, przez jego filmy sprzedawane na całym świecie, w obdarzaniu wiedzą i perswazją, nie jest zaskakujące, że cały amerykański przemysł filmowy identyfikuje się z Hollywood(tj. ostrokrzew) materiałem używanym prze druidów do tworzenia różdżek. Nie powinno również dziwić, że masoni, którzy założyli Hollywood i ustanowili go światową Stolicą Filmów, użyli nazwy Hollywood do opisania miejsca, gdzie tworzą „magie kina”. Wiele kompani filmowych używa symboli okultystycznych w swoich logach, więc ma to sens, ze sama nazwa Hollywood jest okultystycznym symbolem, który jest zrozumiały tylko dla wtajemniczonych.
Jest wiele filmów i programów gloryfikującymi magię, szatańskie rytuały i czarnoksięstwo, tworzonych w Hollywood, takich jak Harry Potter, Ożeniłem się z czarownicą, Czarodzieje z Waverly Place, Big, Medium, Buffy: Postrach wampirów i Czarodziejki. W Harry’m Potterze i Czarodziejkach wzywane są PRAWDZIWE imiona demonów. Różdżka Harry’ego Pottera jest stworzona z ostrokrzewu.

Zwiastuny filmowe zawierają symbole okultystyczne i rytuały, które wykorzystywane są do rzucania klątw na nic niepodejrzewających ludzi, które sprawią, że oglądają i kupują filmy. Potężniejszy urok tym większy dochód filmu.

Nazwa Hollywood zainspirowała inne przemysły filmowe do włączenia ich w swoje nazwy – Bollywood(Indie), Nollywood(Niger) i Riverwood(Kenia).

Pozwoliliśmy szumowi Hollywood zakłócić nasze poczucie rzeczywistości. Nic z tego nie jest przypadkowe, wszystko było dokładnie planowane. Nasz świat jest zakładnikiem iluzji stworzonej przez satanistyczną sektę. Hollywood i media mają bezpośrednie połączenie z aparatem wywiadowczym. Są publicznymi, uwalniającymi wentylami dla potencjalnych zagrożeń. Pieniądze są przelewane do kas elit Hollywood w celu stworzenia „obywatelskiego szaleństwa”.

Mottem USA Information Awareness Office (IAO)(Biuro Świadomej Informacji) jest Scientia est Potentia po łacinie „Wiedza to potęga”:

 

piramid

 

(patrz symboliczny obrazek: Wszystkowidzące Oko)

 

Kiedy kontrolujesz wiedzę, potencjalną wiedzę i część wiedzy, kontrolujesz konsensus. Wszystko co widzisz w kinach jest potencjalną operacją „strategii dnia sądu(doomsday blueprint), która przeszła przez filtry Pentagonu. DARPA jest akronimem Defense Advanced Research Projects Agency (Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności), która założyła IAO, aby połączyć kilka projektów DARPA koncentrujące się na stosowaniu nadzoru i technologii informatycznej przez tworzenie ogromnych komputerowych baz danych do gromadzenia i przechowywania danych osobowych wszystkich osób w Stanach Zjednoczonych, w tym e-maile, portale społecznościowe, wyciągi z kart kredytowych, bilingi telefoniczne, dokumentację medyczną i inne informacje zdobyte bez żadnego nakazu rewizji. Dodatkowo program zawiera środki na biometryczny nadzór technologii, która jest wstanie zidentyfikować i wyśledzić osoby indywidualne za pomocą kamer i innych metod. Po publicznej krytyce, że rozwój i stosowanie tej technologii może być potencjalnie użyty do kontrolowania mas, Kongres USA przestał w 2003 roku fundować IAO. Jednakże kilka projektów IAO nadal jest fundowanych i są kontynuowane tylko pod zmienionymi nazwami.

Zaktualizowane: 21 listopada 2015 - 17:01

12 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Byłem dzisiaj w LIDLU i kupiłem 2 kg bananów i 2 kostki masła. Za całość, płacąc banknotem o nominale 20 zł, zapłaciłem 13,34. Jakież było moje zdziwienie, kiedy usłyszałem od kasjerki, że wydaje mi 6,66 reszty. Paragon leży pogięty na półce. A tak na marginesie, to w LIDLU niemal wszyscy płacą kartą. Ostatnio LIDL jest coraz bardziej widoczny w mediach, wiele transmisji telewizyjnych jak programy kulinarne zawiera lokowanie ich produktów. Technologia znamienia jest widoczna gołym okiem. Większość ludzi pewnie nie będzie chciała wierzyć. Uznają oponentów za wariatów i oszołomów. Albo będą myśleć w taki sposób, że co oni mogą na to poradzić? Wszyscy biorą, biorę i ja. Albo inne myślenie: skoro kościół nic nie mówi na ten temat, to nie ma w tym nic złego.

  1. „Jakież było moje zdziwienie, kiedy usłyszałem od kasjerki, że wydaje mi 6,66 reszty.”

   Kiedyś miałem taki dzień, że w w 2 różnych miejscach widziałem owo 666. Najpierw na tablicach auta a później w sklepie. Nie wiem czy to nie ejst taka zabawa z nami

   1. ChristianStateOfPoland

    A ja wszedłem dzisiaj na wagę, a ta wyświetliła 66,6 kg…. Serio :), ale nie wiem czy była kupiona w Lidlu…

    1. taki szczupły jesteś Kolego?
     Jak nie w lidlu to nie moglo byc 66,6 😀

     1. ChristianStateOfPoland

      Przy moim 1,78 m prawidłowa masa ciała (wg BMI) mieści się w przedziale 59-78 kg, więc mogę dobić do 77,7 kg 😀 .
      PS.
      Pisałem do Pana na maila na temat paraliżu sennego i nie otrzymałem odpowiedzi… Jednak potem przewertowałem wcześniejsze wątki i znalazłem odnośnik do filmu na YT (zamieszczony na wcześniejszej odsłonie Pańskiego bloga)… Mimo to zachęcam do odświeżenia tematu. Ludzie widzą zjawy, demony i śmierć (w średniowiecznym wydaniu – taką z kosą itp.), a mimo to bredzą o jakimś ufo, czy zwykłym przemęczeniu… Jeżeli ktoś w tak trudnej i przerażającej sytuacji oraz bezradności odrzuca Imię Jezusa, to jak ma doceniać Boga na co dzień… w spokoju, pomyślności i dobrobycie? Czy nie jest to swego rodzaju próba?

      1. na forum albo blogu byl poruszany ten temat

 2. A propo tych szóstek. To dziwne….Od 3lat kontroluję swoją wagę i zapisuję w każdą sobotę w kalendarzu ile przez ostatni tydzień schudłam albo przytyłam.Po raz pierwszy ,właśnie dzisiaj na wadze wyświetliło się 66,6 kg. Zdębiałam, ale zważyłam się jeszcze raz i jeszcze raz…to samo, no nic zapisałam jak zawsze w kalendarzu i….przeczytałam art. j.w ,w tym momencie jakby mnie coś tknęło i zamazałam czarnym flamastrem dzisiejsza wagę.Co o tym myślicie…to nie żart!!!???

  1. Poważnie!! moja waga była kupiona w Lidlu!!!!

   1. ooooo ale jaja. Popatrzcie my żartujemy a tu…może coś jest na rzeczy

 3. Większość żyje w błogiej nieświadomości wiodącej do wiecznego potępienia…Jak się poznaje prawdę, życie może się zrobić naprawdę uciążliwe poprzez wybryki ludzi kontrolowanych przez demony, którymi diabeł stara się nam zatruć życie i od Boga nas odsunąć…

 4. Hollywood = rozrywka? Nasa = nauka? Watykan = Chrześcijaństwo? władze państwowe = patriotyzm? telewizja = wiedza o świecie? Skreśl znak równości a zostaniesz posądzony o teorie spiskowe 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish