Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Bóg chce poprowadzić cię do określonej służby gdy skończysz 30 lat”

Tłumaczył Jacek. Dziekuję.

 

Zac Poonen

 

Trzydziesty rok życia wydaje się być bardzo znaczącym okresem w życiu ludzi, zarówno w Starym, jak i w Nowym Testamencie.

 

Józef miał 30 lat kiedy został władcą Egiptu.

 

Dawid miał 30 lat kiedy został królem.

 

Ezechiel miał 30 lat gdy rozpoczął swoją służbę Bożą. Będąc młodszym, Ezechiel musiał podporządkować się Jeremiaszowi, musiał słuchać jego proroctw i studiować je. Widząc oddanie tego młodzieńca, Bóg zdecydował, że Ezechiel będzie prorokiem, a nie kapłanem.

 

Jezus miał 30 lat gdy zaczął Swą ziemską służbę, a Ojciec wypowiedział te słowa o Nim publicznie z nieba,”Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. (Mt 3:17).

 

Większość apostołów miała 30 lat kiedy rozpoczęli swoją służbę.

 

Nawet dziś prawdopodobnie w okolicach tego właśnie wieku Bóg chce poprowadzić Swe dzieci do określonej służby, którą ma dla nich. Wcześniej jednak Bóg musi spędzić wiele lat przygotowując nas do tej wyznaczonej służby.

 

Jeżeli całkowicie oddasz się Bogu i pozwolisz Mu przygotowywać cię kiedy masz kilkanaście, czy dwadzieścia parę lat, to możesz być wtedy gotowy/a, gdy ukończysz lat 30 (albo 35) do tej określonej, zaplanowanej przez Boga dla ciebie służby.

 

Wielu młodych ludzi jest jednak niecierpliwych i nieskorych do czekania. Nie mówię, że nie możesz iść i służyć Bogu zanim ukończysz 30. rok życia. Możesz zacząć to robić nawet, gdy masz lat 16, ale w czasach swojej wczesnej młodości Bóg musi trzymać cię pod Swoim kierownictwem aby cię prowadzić i chronić. Takie podporządkowanie się autorytetowi irytuje jednak wielu młodych ludzi, wskutek czego nigdy nie czują oni skruchy i nie są gotowi do służby, jaką zaplanował dla nich Bóg.

 

Nawet Jezusowi potrzeba było takiego kształcenia, podporządkowania się na 30 lat Józefowi i Marii zanim Jego służba się rozpoczęła; o ile bardziej potrzebujemy tego my?

 

 

 

 

Zaktualizowane: 7 listopada 2015 - 18:06

13 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Adminie, nie mogę zalogować się na forum, pojawia się komunikat, że użytkownik jest zablokowany, mógłbyś coś z tym zrobić?

  1. a sprzeczałeś się może z Krzyśkiem?
   bo ja Cie nie blokowałem

   1. Ja w ogóle jeszcze nic na forum nie napisałem.To było tak, że zrobiłem konto i czekałem na e-mail potwierdzający, czekam czekam i nie przychodzi, to sobie dałem spokój.Teraz chciałem skorzystać opcji przypomnij hasło i właśnie pojawił się ten komunikat.

 2. O jak fajnie, że kolejny raz tłumaczenie Zaca Poonena 🙂
  Co prawda w przykładach są sami mężczyźni, ale jestem pewna, że Bóg pragnie również przygotowywać do pewnych służb kobiety 🙂

  1. Kosik (owa) chyba nie staniesz się zakonnicą?
   😎

   1. Ładne rzeczy 😉 w sumie dobrze chociaż że nie napisałeś że do mycia garnków 😉

    1. Kasikowa, twój wpis jest tendecyjny 😎
     a poza tym sagorsze rzeczy od mycia naczyń.

     1. A co może być gorsze od mycia przypalonej patelni? 😀

       1. Robienie kanapek to przyjemność nie obowiązek 😉

 3. Wiek 30lat jest jak najbardziej wiekiem już poważnym.Kiedy człowiek ma 30lat to rówieśnicy odbierają go nieco poważniej,dlatego też myślę że Bóg dawał tym wszystkim ludziom rolę do odegrania dopiero po tym wieku.Jak myślicie,dlaczego Jezus czekał do trzydziestki? Myślicie że ktoś brałby go na poważnie gdyby zaczął wcześniej? Przykładem był słowa wypowiedziane przez dwunastoletniego Jezusa do Maryi „«Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy16 do mego Ojca?” Maryja nie wiedziała o co Jezusowi chodzi i nie wzięła Go na poważnie.

 4. Ja się nawróciłem po 30, jesli mialbym okreslic taki totalny wiek kiedy to zrezygnowalem z grzechow swiadomych to 35 lat 🙂 Zatem ten wpis dał mi do myślenia, dziekuje za niego. <3

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish