Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Test syren alarmowych w mazowieckim

Zazwyczaj test ów jest przeprowadzany 1 sierpnia przy okazji uczczenia pamięci powstańców. Jednak w tym roku test był dzisiaj 12 maja.

 

We wtorek 12 maja między godziną 6.00 a 19.00 w 44 mazowieckich miastach uruchomione zostaną syreny alarmowe. Będzie to test systemu ostrzegania towarzyszący ćwiczeniom RENEGADE – KAPER 15/I organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W ramach ćwiczeń uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syreny. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez dźwięk ciągły – również trzyminutowy. Włączenie syren alarmowych jest jednym z elementów ćwiczenia związanym z epizodem zakładającym naruszenie przestrzeni powietrznej kraju.

Zadanie ostrzegania i alarmowania ludności jest wykonywane przez szefa obrony cywilnej na danym terenie. W województwie jest nim wojewoda, w mieście prezydent lub burmistrz. Syreny są elementem technicznym systemu ostrzegania i alarmowania ludności. Włącza się je w sytuacjach wyjątkowego zagrożenia. Minimum raz w roku powinno sprawdzać się działanie systemu. W województwie mazowieckim test tradycyjnie przeprowadzany jest 1 sierpnia, aby równocześnie symbolicznie uczcić pamięć powstańców warszawskich.

 

Updated: 12 maja 2015 — 22:43

36 komentarzy

Add a Comment
 1. U nas na Śląsku również
  12 maja w naszym mieście wybrzmią syreny alarmowe. Będzie to test w ramach ćwiczeń zarządzonych przez Dowództwo Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

  Scenariuszem ćwiczeń jest naruszenie przestrzeni powietrznej kraju. W tym celu aby ostrzec ludność emitowany będzie alarm dźwiękowy. Z syren alarmowych wybrzmi modulowany trzyminutowy dźwięk oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.

   1. Pierwszy raz w maju a bynajmniej nie przypominam sobie. Na pewno były w sierpniu. Tutaj to nawet było podane oficjalnie na stronie internetowej miasta.

 2. mieszkam w Puławach i tutaj często wyją syreny, myślę że raz w miesiącu są włączane. Ale w tym przypadku to może nie tylko sprawdzanie przed ewentualną wojną co może ma związek z Zakładami Azotowymi. Syreny wyją o 12.00 w południe i to od dłuższego czasu i jak napisałem, myślę że raz w miesiącu je słychać

  1. wojna wisi w powietrzu. Antychryst chyba nadchodzi

   1. zgadzam się że wisi, ale może powisieć jeszcze np kilka lat albo dłużej.
    Kto pełni wolę Bożą ten z każdym dniem jest bliżej wieczności bez względu na to co go spotka, choćby miał umrzeć w 2015 roku to jeśli pełni wolę Bożą będzie trwał na wieki, zmartwychwstanie.

    ” I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki ” – 1 Jn 2:17 BW

   2. adminie miałam straszny sen-makabreska.Jechałam w autobusie z dziećmi,nagle zobaczyłam swojego nieżyjącego wujka,zapytałam go czy ma bilet a on mi odpowiedział że nie ma ,dałam mu swój a on odchodząc dał mi wodę życia.Obracam się nie widdę dzieci,wyskoczyłam z pędzącego autobusu.Znalazłam je,ktoś nas prowadził ,podłoga była drewniana a pod spodem palił się ogień jakby w paleniskach ,osoba wskazywała nam na którą deskę mamy wejść ,powiedziała nam że pod całymi miastami są takie paleniska,w dzień je przygaszaja aby ludzie nie widzieli.Widziałam ciała osób nierzyjących już,miedzyinnymi mojej Mamy,zapytałam dlaczego to robią odpowiedziano mi że ożyją,spytałam o nieżyjącego Ojca-odpowiedziano mi że ciało było w rozkładzie wieć sie nienadawało .Na koniec mnie naszpikowano lekarstwami,nie połknęłam ich,przypomniała mi sie że mam Ta wode,więc popiłam,a następnie wbito mi w plecy potęzną strzykawke.Sen opowiedziałam w skrócie,po przebudzeniu byłam splakana.Z Bogiem kochani.

    1. sny są często wynikową naszych przemyśleń, obaw, lęków, pragnień.
     Ja miałem bodajże 3 sny prorocze w życiu. Jeden o tym blogu.
     Choć jeden za nim na nowo się narodziłem dotyczył wojny światowej. Wtedy nawet o niej nie myślałem i nic się nie szykowało.

     Trudno ocenić Twój sen, pomieszanie piekła z porwaniem, wojną….

     1. Dziękuje adminie…za każdym razem gdy dokonam wpisu na Twój blog ,w moim życiu dzieje się wiele złych rzeczy które głównie atakyją moją osobę.Atak złego jest tak silny że czasami nie daję rady.Lecz nie poddaje się.Z Bogiem kochani.

 3. Zdecydowanie coś wisi w powietrzu. Nie wiem czy wojna, czy coś innego, ale z pewnością jest to coś wielkiego. Dzieje się wiele bardzo dziwnych rzeczy, coś czego nie było dotąd. Mam na myśli chociażby wybory. W moim mieście zawsze wisiało mnóstwo plakatów, bilbordów – dosłownie wszystko było oblepione. Teraz wisiały tylko plakaty ze zdjęciem Dudy i w ostatnich dniach “dowieszono” kilka Korwina. I to wszystko. Cała kampania jest dziwna. Krk jawnie wprowadza sodomię /na razie robią to biskupi niemieccy/, jak jest sytuacja na świecie – wiadomo. Szykuje się coś mega wielkiego. Ale “Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi” /Ap 3,10/. Trwajmy w miłości, posłuszeństwie i ufności w Jego obietnice, a wszystko będzie dobrze. I módlmy się za siebie, nasze rodziny, przyjaciół i nieprzyjaciół, i tych, którzy jeszcze są od Niego daleko, aby zdążyli wrócić pod opieką Tego, który wszystko może i dla którego wszystko jest możliwe. 🙂

  1. “Cała kampania jest dziwna. Krk jawnie wprowadza sodomię /na razie robią to biskupi niemieccy/, jak jest sytuacja na świecie – wiadomo.”

   hm.. czyżby jezuici przejmowali władzę?
   ..bestia wychodzi z morza..?

 4. Wojna kochani wisi w powietrzu WOJNA! ale chcą ją zacząć tak, aby ją usprawiedliwić koniecznością i żeby ludzie zataczali się od wzajemnych oskarżeń ginąc tłumnie. Ot co.

  1. Ja tez się zdziwiłam, u nas w W-wie też wyły. Zobaczcie wczoraj znowu trzęsło w Nepalu, w Japonii. Tyle znaków.

  2. coś czuję, że jeśli nawet na jesień nie będzie wojny, to będzie rewolucja w każdym kraju spowodowana upadkiem dolara. Módlmy się codziennie o ochronę i przygotowanie na te ciężkie czasy.

   1. Adminie-masz racje-módlmy się o ochronę, psalm 142

    1. oczywiście do modlitwy jak zawsze się przyłączam 🙂

  3. Piszecie o wojnie. A może należy spodziewać się pokoju/rzekomego pokoju/. Cały świat pogrążony jest w strachu przed wojną lub doświadcza jej skutków, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Może to jest czas na pokój antychrysta i jego rządy ? Popatrzcie – http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kommiersant-USA-radykalnie-zmienily-ton-wobec-Rosji,wid,17533861,wiadomosc.html. Panowie wyraźnie nieźle bawią się teatrzykiem dla gawiedzi. Napędzili strachu mieszkańcom ziemi i chyba o to im chodziło.

    1. ja również Piotrze..
     zwróćmy uwagę, ze słowa Jezusa już się wypełniają miedzy innymi o wojnach i pogłoskach o nich nie wspominając juz o całej reszcie wydarzen na świecie..
     Papa Franek nie dawno powiedział, że takich prześladowan chrześcijan jak teraz w historii jeszcze nie było – kto wie, może chciał tymi słowami nawiązać do WU z Apokalipsy a celem było wprowadzenie w błąd tych, którzy ją czytali aby myśleli, że właśnie proroctwo o WU się wypełnia. Ci którzy daliby się na to nabrać z otwartymi rękoma przyjęliby antychrysta jako mesjasza – wybawiciela świata.
     Tak sobie tylko spekuluję

     1. ja uważam że Wielki Ucisk będzie w ciągu kilku lat. Max 2017

     2. “ja uważam że Wielki Ucisk będzie w ciągu kilku lat. Max 2017”
      bardzo mozliwe.
      jedno jest pewne – najpierw musi się na scenie politycznej swiata pojawić falszywy mesjasz

   1. “Może to jest czas na pokój antychrysta i jego rządy ”

    Magdaleno – ja też rozważam taki scenariusz.. III WŚ w naszym rozumieniu może nie być. Może niektórzy z nas za bardzo skupiaja się na Planie III wojen A. Pick-a. Przecież wojny juz są praktycznie na całym świecie .. jeszcze tylko jakieś wydarzenie w Izraelu na wielką skalę – może dojść nawet do jego zniszczenia – i pojawi sie antychryst.

    1. Jeśli chodzi o III wojnę to jakiś czas temu papa Franciszek powiedział, że ona już trwa, w kawałkach. Pisali o tym na stronie frondy.Gdzieś chyba na tym blogu zamieszczałam link. Jeśli “papa” coś mówi, to wydaje mi się, że dokładnie wie co mówi. Wojna ogarnęła Bliski Wschód, zobaczcie co dzieje się w Afryce, weźcie pod uwagę terroryzm, poczucie niepewności i strachu. Z całą pewnością trwa wojna z Bogiem i Jego prawem, wojna, która dotyka jego lud nie tylko fizycznie, ale także duchowo. Mogą dodatkowo wywołać zamieszki w poszczególnych krajach, wprowadzić chaos pod każdym względem, a w tej sytuacji ludzie z wdzięcznością powitają wybawcę lub wybawców. Myślę, że to jest prawdopodobny scenariusz. Moim zdaniem niekoniecznie musi to być wielki konflikt zbrojny na wzór I i II wojny światowej.

     1. no i własnie dokładnie to samo miałam na myśli.

      “Jeśli chodzi o III wojnę to jakiś czas temu papa Franciszek powiedział, że ona już trwa, w kawałkach. Pisali o tym na stronie frondy.Gdzieś chyba na tym blogu zamieszczałam link.”

      Pamiętam 🙂
      Nie można tez zapominać, że papa miesza kłamstwa z prawdą. Myślę też , ze on chce aby swiat myślał , że chrześcijanie są w WU – to może być element wielkiego zwiedzenia głównie skierowany do rzymskich katolików bo wiemy przecież , że WU nastąpi w trakcie panowania antychrysta.

     2. Magdula. Rzymscy katolicy nie mają pojęcia o WU, powrocie Jezusa Chrystusa i Sądzie. Te sprawy są tak rozmyte i wypaczone jakby ich w ogóle nie było.

     3. Ech, przecież jest napisane chociażby w Izajasza, że Ziemia będzie strasznie spustoszona, w apokalipsie jest też mowa, że drugi jeździec odbierze ziemi pokój, więc czemu służy mnożenie tych teorii, że wielkiej wojny nie będzie? Przecież ten pogląd jest totalnie niebiblijny.

    2. według mnie musi być wojna z kilku powodów:

     1. Rozwiązać problem zadłużenia i przekrętów polityków
     2. Antychryst musi przyjść w fajerwerkach, jako czyniący pokój. Nikt nie będzie cenił kogos kto czyni pokój podczas pokoju. Podczas wojny kiedy truchleją narody antek będzie zbawicielem.
     3. Po ostatnich wyborach jak widac świadomość ludzi o przekretach pachołków szatana rośnie.

 5. no wiem.. wiekszość nie ma pojęcia – to prawda, ale są też tacy – ich jest oczywiście mały procent- co czytają Biblię tyle, że niestety rozumieją Słowo Boże tak jak tłumaczy Je KRK (tak są tymi dogmatami już “przesiąknięci”) 🙁 te osoby wyczytały przecież coś o WU. Zauważ, że papa nie wypowiedział nigdy chyba słów: Wielki Ucisk tylko raczej “prześladowanie chrzescijan” dodając ze jest one największe w historii chrzescijanstwa. A to moim zdaniem może oznaczać, ze chce przy okazji zwieść jak najwięcej ludzi – głównie tych którzy nigdy nie słyszeli o WU. Rzymscy katolicy obojętnie czy czytali Biblię czy też nie i tak są zwiedzeni – tak długo jak będą modlić się do Królowej Nieba to się nie zmieni. Smutne 🙁
  Myślę, że konkluzja jest taka ze Franek – jezuita może być tym fałszywym prorokiem tak jak zresztą podejrzewam już od dawna.

  1. to było skierowane do Magdaleny 🙂

   1. uzupelnienie to mojego poprzedniego postu: “..głównie tych którzy nigdy nie słyszeli o WU, byleby tylko nie przyszło im do głowy by zacząc czytać Biblię a szczególnie by nie przeczytali Księgi Objawienia”

 6. koło Kielc na lotnisku wylądował wojskowy śmigłowiec i od rana do popołudnia tam startował i lądował.

  Chyba naiwnością byłoby myśleć, że nic nas nie czeka.
  Owszem mogą blefować, ale problem polega na tym, że 99% Polaków nic nie widzi.

  1. To co robimy – to nasze spekulacje. Jak będzie to dopiero się okaże. Myślę, że trzeba brać pod uwagę różne scenariusze. Dlatego /moim zdaniem/ należy maksymalnie wykorzystać ten czas na budowanie w sobie i innych wiary w bezgraniczną miłość naszego Pana oraz ufność w Jego moc i miłosierdzie.

   1. całkowicie się z Tobą zgadzam 🙂
    Pozostaje nam miłość do Jezusa Chrystusa i ufność w Jego Moc jaką posiada od Boga Ojca. Cóż więcej jeszcze dodać do tych słów? Bez względu na to jakie każdy z nas z osobna posiada poznanie ( a możemy się roznic w w wielu kwestiach) najważniejsze jest jedno – wiara, milośc, ufnośc w Bogu Ojcu i Synu oraz naśladowanie naszego Pana 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: