Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Boisz się utraty węchu i smaku? Nie masz czego.

Najlepszym lekarstwem na kłamstwo lub strach jest PRAWDA.

Przekonałem się o tym wielokrotnie.

 

Kilku moich znajomych w Chrystusie uznało, że mieli kowid ponieważ nie mieli węchu przez kilka dni i smaku…

Jak pokazują badania w rzeczywistości najczęstszą przyczyną utraty węchu i smaku jest przeziębienie/grypa. Przypominam, że w roku ubiegłym zginęło 90% grypy. Zapodziała się :-).

 

Staram się wybierać dla Was wartościowe materiały aby zniszczyć irracjonalny strach. Rozsądek to nie to samo co strach. Bóg daje mądrość a szatan straszy.

 

 

Oto tekst z dailymail:

 

…Postrzeganie różnych zapachów jest wyzwalane, gdy mikroskopijne cząsteczki są wdychane i rozpuszczają się w błonach śluzowych nosa. Komórki receptorowe w nosie wysyłają następnie sygnały przez nerw węchowy do receptorów w mózgu, do obszaru znanego jako opuszka węchowa. To również wysyła informacje do dalszego przetwarzania w innych obszarach mózgu związanych z takimi rzeczami, jak emocje, pamięć i uczenie się — dlatego niektóre zapachy mogą przypominać nam pewne wspomnienia lub wywoływać określone uczucia…

„Nasza zdolność węchowa opiera się na złożonym procesie, który można łatwo zakłócić na różnych etapach” – mówi Michael Papesch, chirurg konsultant ds. uszu, nosa i gardła w Whipps Cross University Hospital w Londynie. „ Jeśli jakakolwiek część łańcucha jest zerwana lub uszkodzona, to mózg nie rejestruje zapachu i wszystkie zapachy są takie same: wąchanie róży byłoby jak wąchanie kartonu ”.

 

Ludzie, którzy całkowicie utracili węch — w wyniku urazu lub infekcji uszkadzającej receptory węchowe — nadal mogą odczuwać tak silne zapachy, jak amoniak czy mentol. Dzieje się tak, ponieważ stymulują one nerwy wrażliwe na ból lub temperaturę w procesie znanym jako chemeteza, w którym sygnały omijają opuszkę węchową i są przekazywane bezpośrednio do wyższego centrum mózgu, aby wywołać wrażenie.

Możemy przyjąć to za pewnik, ale utrata węchu (hiposmia, jeśli jest częściowa, anosmia, jeśli jest całkowita) może mieć wpływ na twoje zdrowie . Na przykład nasz zmysł smaku jest ściśle związany z węchem, ponieważ w oba zaangażowane są te same nerwy i części mózgu . Tak więc utrata zmysłu węchu może sprawić, że dodamy cukier lub sól do żywności, aby lepiej „smakowała”, pośrednio przyczyniając się do takich problemów jak otyłość i wysokie ciśnienie krwi.

Oto kilka powodów, dla których Twój zmysł węchu może być osłabiony…

STARZENIE SIĘ

” Nasz zmysł węchu pogarsza się wraz z wiekiem, prawdopodobnie dlatego, że liczba czujników węchowych znacznie się zmniejsza ” – mówi Martin Rossor, neurolog z Krajowego Szpitala Neurologii i Neurochirurgii w Londynie. Dzieje się tak, ponieważ komórki umierają szybciej, niż można je zastąpić. Zapach, który zmniejsza się wraz z wiekiem, znany jest jako prezbiosmia i nie można mu zapobiec. Jednak przeziębienie może pogorszyć sytuację, dlatego często myj ręce i unikaj osób zarażonych .

STOSOWANIE LEKÓW

 

Antybiotyki mogą zakłócać zmysł węchu, podobnie jak niektóre leki przeciwdepresyjne, przeciwzapalne i nasercowe . “Wiele powszechnych leków może zakłócać zmysł węchu, prawdopodobnie poprzez bezpośredni wpływ na receptory czuciowe w nosie” – mówi dr Colin Cable, zastępca kierownika naukowca w Królewskim Towarzystwie Farmaceutycznym. „Efekt zwykle ustępuje wkrótce po odstawieniu leku. Generalnie można znaleźć medycynę alternatywną”. Antybiotyki, które mogą powodować utratę węchu, obejmują ampicylinę, stosowaną w leczeniu infekcji dróg moczowych i rodzajów zapalenia opon mózgowych oraz azytromycynę, stosowaną w leczeniu niektórych infekcji ucha, a także zapalenia płuc.

Do leków przeciwdepresyjnych związanych z utratą węchu należą doksepina i amitryptylina (stosowane również w leczeniu przewlekłego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów). Niektóre inhibitory ACE na wysokie ciśnienie krwi, w tym kaptopril, mogą zmieniać zapach, podobnie jak triazotan glicerolu w leczeniu dusznicy bolesnej. Statyny [na wysoki poziom cholesterolu], leki najczęściej przepisywane w Wielkiej Brytanii, mogą wpływać na smak i zapach . Istnieje wiele sposobów, w jakie te leki wpływają na zapach, w tym blokowanie ścieżek nerwowych i zmienianie warstw śluzówki jamy ustnej, aby cząsteczki zapachu nie mogły łatwo rozpuszczać się w błonach śluzowych otaczających komórki węchowe.

POLIPY NOSA

Polipy nosa to miękkie, nienowotworowe narośla w przewodach nosowych, zwykle dotykające dorosłych z przewlekłym stanem zapalnym nosa. Może to być spowodowane przewlekłym zapaleniem zatok lub innymi chorobami układu oddechowego ( według NHS od 20 do 40 procent osób z polipami nosa ma również astmę ). Uważa się, że tworzą się, gdy wyściółka nosa staje się coraz bardziej opuchnięta, ostatecznie zwisając w kształcie łzy. Dotykają do 4 procent populacji i są dwukrotnie częstsze u mężczyzn niż u kobiet. „Są powszechne i wiele z nich nie powoduje żadnych objawów” – mówi Papesch. „ Polipy powodują niedrożność, która zapobiega przedostawaniu się cząsteczek zapachu …”.

POSIADAJĄC WIRUSA

Przeziębienia i grypa są najczęstszymi przyczynami hiposmii, ponieważ infekcje górnych dróg oddechowych blokują przenikanie cząsteczek zapachowych. “Rzadko infekcja wirusowa może trwale uszkodzić nerwy węchowe, uniemożliwiając przetwarzanie zapachów w mózgu ” – mówi profesor Rossor. Zatkany nos wycisza zapachy i sprawia, że ​​jedzenie jest mdłe . Kubki smakowe mogą wykryć tylko słodkie, kwaśne, gorzkie, słone i umami (pikantne); wszystkie inne „smaki” są ich kombinacjami lub odmianami i są interpretowane przez komórki węchowe nosa….

CZY TO DEPRESJA?

Wiele osób cierpiących na depresję ma trudności z rozróżnieniem zapachów . Kiedy są leczone skutecznie, poprawia się ich węch. Badanie skanów mózgu z 2014 roku, opublikowane w Journal of Affective Disorders, wykazało, że kobiety z depresją wykazywały zmniejszoną aktywację obszarów mózgu związanych z zapachem. Jedna z teorii głosi, że depresji towarzyszą zmiany w układzie limbicznym mózgu, który stanowi podstawę emocji, pamięci długotrwałej i węchu.

DEMENCJA 

Choroba Alzheimera może zmniejszać zdolność węchu. Jest to spowodowane płytkami amyloidowymi (splotami białek), które zabijają komórki mózgowe, powodując utratę pamięci oraz zaburzenia mowy i funkcji poznawczych . Mogą również uszkadzać komórki mózgowe, które przekazują sygnały z opuszki węchowej, mówi dr Ian Le Guillou z zespołu badawczo-rozwojowego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Wiele badań pokazuje, że kurczenie się mózgu związane z chorobą Alzheimera zaczyna się po lewej stronie mózgu, może to być znaczący marker choroby, wspomagający wczesną diagnozę .

LEKI NA RAKA

Chemioterapia często powoduje częściową lub całkowitą utratę węchu , mówi dr Marina Parton, konsultant onkolog w Royal Marsden Hospital w Londynie. „Leczę wiele kobiet z rakiem piersi i wiele mówi mi, że ich zmysł smaku i węchu jest znacznie ograniczony . Preferują ostre i słodkie lub kwaśne smaki”. Uważa się, że leki uszkadzają błony śluzowe jamy ustnej… Dr Parton mówi, że większość ludzi powinna odzyskać zmysł węchu i smaku trzy do sześciu miesięcy po zaprzestaniu leczenia.

Ponieważ „COVID” jest rzekomo podobny do grypy sezonowej, byłoby niezwykłe, gdyby pacjenci nie doświadczyli jakiejś utraty węchu i smaku.

Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość pacjentów z COVID to osoby starsze, wielu z nich cierpi na wiele schorzeń – takich jak rak, zapalenie płuc, depresja i demencja – które również przyczyniają się do utraty węchu i smaku.

Nie ma również wątpliwości, że duży odsetek osób hospitalizowanych z powodu COVID był leczony antybiotykami – które powodują utratę węchu i smaku – co pogarsza zły objaw.

Pytanie czy leki nie były dedykowane…

Reasumując, nie każdemu psu Burek.

 

 

źródło:

https://www.dailymail.co.uk/health/article-3448545/Think-ve-got-good-nose-health-remedies-antibiotics-actually-RUIN-sense-smell.html

 

 

 

 

 

Zaktualizowane: 29 lipca 2021 - 20:22

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish