Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Niebawem reaktywacja platformy do komunikowania się online – Discorda. Zasady.

Bodajże we wtorek uruchomiłem platformę do rozmów online na Discordzie i już pierwszego dnia było prawie 300 osób. Zrobił się bałagan.

 

Serwer Discorda uruchomiłem z kilku powodów.

Pierwszym z powodów jest integracja społeczności posłusznych Słowu Bożemu. Tak, aby była możliwość połączenia się lokalnie, kiedy nadejdą czasy trochę trudniejsze niż obecnie.

 

Drugim powodem była chęć pomocy początkującym wierzącym. Ja sam nie jestem w stanie odpowiadać wszystkim na pytania. Często mam zator w odpowiadaniu na maile, wiadomości.

 

Niestety jak to w grupach bywa są różne zgrzyty i tarcia, co może powodować niechęć oraz  złe emocje.

Dlatego postaram się ZMINIMALIZOWAĆ  wszelkie obiekcje. Jedni będą zadowoleni,  inni zaś zasmuceni. Jak to mówi staropolskie przysłowie “jeszcze się taki nie urodził co by…

 

Wstępne zasady.

W związku z tym, że ani mój blog, ani kanał Discorda nie są jakimś ekumenizmem idei i religii,  będą  następujące zasady:

 

  1. Wierzący wg weryfikacji będą mieli dostęp do wszystkich kanałów. Reszta tylko do części.
  2. Będzie kanał OGÓLNY takie caffeterium (rozmowa na wszystkie tematy) oraz kanały typu PYTANIA BIBLIJNE, ROZWAŻANIA SŁOWA, WOJEWÓDZTWA I PAŃSTWA, MODLITWY, ZDROWIE.
  3. Możliwe będą różnice  doktrynalne (adwentystyczne, charyzmatyczne itd), ale bez forsowania na siłę swoich racji. Sam mam znajomych z różnych nurtów.

 

 

Jako że serwer zakładam dla czytelników mojego bloga i wokół bloga, jest on przeznaczony dla ludzi poza denominacjami, czyli dla wolnych od religii ludzi. Osoby przynależące do zborów mają swoje zbory i nie może być tak, że ja walczę z ekumenizmem, a ktoś z religii przyciąga do siebie nieświadomą owieczkę.

Tego Discorda nie zakłada żadna religia.

 

We wstępnej weryfikacji będzie punkt mogący wprowadzać w zadziwienie, mianowicie “Czy darzysz szacunkiem założyciela bloga detektywprawdy.pl?”. Pytanie to, ma na celu wyeliminowanie hejterów. Jeśli skłamią , to będzie to ich sumienie.

Teraz jest tak, że czytają mój blog hejterzy, a i czasem kąsają. Nie mam czasu na walki z ludźmi o nieprzemienionych sercach. Nie do mnie to należy. Zemstę zostawiam Bogu, a tutaj ograniczam stres.

 

W weryfikacji będzie również pytanie dotyczące akceptacji obecnego kanonu biblijnego. Przedwczoraj ludzie nierozumiejący apostoła Pawła pomimo, że nie byli u siebie, forsowali swoje tezy dotyczące Pawła. Jeśli usuniemy Pawła, to i Łukasza, Marka i Piotra, który mówił o Pawle:

 

2P 3:15-17: “a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku.”

 

 

W ten sposób wycina się 2/3 NT.

Jeśli ktoś tak chce, jego wola, niech zakłada swój serwer i niech tam przekonuje innych do swoich nauk. Ja wtrącał się nie będę.

 

Ale tutaj czuję się odpowiedzialny za ludzi i nie pozwolę na podważanie Biblii jaką znamy. Masz inne zdanie? Szanuję to i proponuję założenie innego serwera. Bóg z Tobą.

 

Jeśli jesteś początkującym wierzącym, to musisz pilnować języka i nie używać bluzgów (natychmiastowy ban).

 

Jeśli jeszcze będziemy mieli możliwość, to będziemy organizować zjazdy w poszczególnych częściach Polski lub w centrum.

 

Zasady są stworzone z troski o grupę i dbałości o jakość.

 

Na ten czas przedstawiłem Wam Szanowni Bracia i Siostry główne założenia i zapewne jak to w życiu bywa dopiero w praniu wyjdzie co musimy zrobić jeszcze. Będę starał się dbać o biblijny poziom tego czatu online. Miłość i miłosierdzie oraz prawda, to słowa kluczowe tego miejsca.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

DP

 

 

 

 

 

 

Updated: 15 stycznia 2021 — 10:34

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: