Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Oto sprawiedliwość i skromność kapłanów rzymskich: Kapelani zarabiają więcej niż młody lekarz.

Czytelnik podesłał mi link do artykułu, który go dotyczył. Napisał on:
“W mojej placówce ja zarabiam trochę powyżej najniższej krajowej i pracuje na etat a ksiądz prawdopodobnie zarabia podobnie jak nie więcej i jedyne co robi to msza rano plus raz na jakiś czas spowiedź i namaszczenie chorych. I jak to porównać? Mnie to bardzo boli. Ja się mecze, trudzę, a potem widzę księdza w golfie GTI “

 

 

Poniżej tekst z linki:

 

“”Lekarz rezydent – 2300zł za ciężką pracę! Ksiądz na etacie szpitala- ok 4000zł – ZA CO?!” – zapytał jeden z użytkowników Twittera i zaczęła się burzliwa dyskusja. Faktem jest, że szpitale zatrudniają księży na etatach, płacąc im porównywalne pensje do zarobków pielęgniarek, ratowników medycznych czy lekarzy rezydentów.”|

 

 

https://natemat.pl/220267,kapelani-w-szpitalach-zarabiaja-czesto-wiecej-niz-mlodzi-lekarze-i-nie-odpowiadaja-za-zdrowie-pacjentow

 

 

Pamiętam jak  byłem w wojsku i oficerowie irytowali się po cichu, ponieważ kapelani mieli stopień oficera na dzień dobry  bez szkoły oficerskiej i z pensją oficera po szkole.

 

No cóż… to ludzie sobie i innym ludziom gotują ten los. Polska pseudo prawica wiele mówi o sprawiedliwości, ale oni mają swoją sprawiedliwość, a nie Bożą.

 

Polscy lekarze celowo są niedoszacowani, aby finansowa śruba ich dociskająca spowodowała otwarcie na korupcje i współpracę z korporacjami farmaceutycznymi.

 

 

Pewne tematy są tabu w samym klerze. Kwestia majątków kościoła, nieruchomości i między innymi temat zasadności pracy kapelanów i ich zarobki.

Niestety, ale żyjemy w państwie katolickim z podpisanym przez komunistę Kwaśniewskiego konkordatem. Komunizm zawsze szedł w parze z katolicyzmem. Na marginesie, ciekawym jest przyjaźń liberała Michalkiewicza z Radiem Maryja…. Oczywiście pseudoprawicowcy tego nie widzą. Nie chcą widzieć.

 

W księdze Syracha wzywa się rządzących do sprawiedliwości:

 

Umiłujcie sprawiedliwość, sędziowie ziemscy! Myślcie o Panu właściwie i szukajcie Go w prostocie serca!
(Ks. Mądrości (w) 1:1, 

 

 

Na próżno jednak szukać jej w instytucji religijno-biznesowej jaka jest kościół rzymski.

 

Biblia daje wskazówki co do funkcji starszego zboru (biskupa):

 

“Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? ” 1 Tym 3

 

Pośród licznych cech, których nie mają często księża,  jest brak chciwości na pieniądz. Jak więc można mówić o braku chciwości i sprawiedliwości, kiedy młody lekarz po ciężkich studiach zarabia mniej niż kapelan o wiele mniej pracujący?

Jak mają się czuć lekarze i ciężko pracujące pielęgniarki, których praca jest wymagająca odporności psychicznej, wiedzy oraz stałego bycia w pogotowiu?

 

Z jaka to łatwością polska prawica prawi o praworządności jednocześnie nie widząc takich niesprawiedliwości oraz bogactwa i przepychu kościoła?

 

 

 

 

Updated: 10 lutego 2020 — 10:15

1 Comment

Add a Comment
  1. Bardzo smutna ta rzeczywistość – lekarze z własnej pasji ratujący tak wielu ludziom życie fizyczne, zarabiają mniej niż kapłani zabijący ludzi duchowo.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: