Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy Bóg może być w kilku miejscach na raz?

Miałem dzisiaj nie pisać, ponieważ przechodzę ciężkie chwile. Ale dałem się sprowokować :-).

 

W chrześcijaństwie ludzie dzielą się na agentów i na tych, którzy czegoś nie rozumieją. To tak jak w postępowaniu każdego człowieka: albo błądzi albo celowo wbija innym szpilę.

Tekst ten dedykuję tym drugim, ponieważ wczoraj powstały zamieszki 🙂 na fejsie co do boskości Jezusa….

 

Przeciwnicy boskości Jezusa, zazwyczaj Żydzi, uważają, że skoro Jezus modlił się do Ojca, to nie mógł być w dwóch miejscach.

Ale prawda jest oczywista: Tylko Bóg może znajdować się w więcej niż jednym miejscu na raz, na przykład będąc w niebie na swoim tronie i widocznie na ziemi. Nazywa się to wszechobecnością, co oznacza, że ​​Bóg jest wszędzie obecny. To nie znaczy, że Bóg jest we wszystkim (jak naucza się w panteizmie).

 

Ps 139: 7-9:

 

(7) Gdzież się oddalę przed Twoim duchem? Gdzie ucieknę od Twego oblicza? (8) Gdy wstąpię do nieba, tam jesteś; jesteś przy mnie, gdy się w Szeolu położę. (9) Gdybym przybrał skrzydła jutrzenki, zamieszkał na krańcu morza”

 

Tylko Bóg nie jest ograniczony przestrzenią ani lokalizacją. Tylko Bóg ma zdolność i naturę, by być wszędzie, co oznacza, że ​​całość jego osoby jest tam i nie jest podzielona.

Są tacy, którzy wierzą, że odwiedzili ich Święci ze Starego Testamentu, ale niebo jest stałym miejscem, które nie może przejść na ziemię. Co z przemienieniem Jezusa, w którym pojawili się zarówno Mojżesz, jak i Eliasz? Prawdziwe. ale Mojżesza nie było w raju Abrahama, gdy był z Eliaszem na ziemi. Został usunięty z Raju, tak jak Eliasz, który był w niebie, został usunięty, aby na krótko pojawić się z Jezusem na ziemi. Jest tak, ponieważ Bóg ich wezwał. To było wyjątkowe, jednorazowe wydarzenie.

Demony często udają ludzi, którzy poszli drogą śmierci, aby przekonać bliskich, że nie mają się czym martwić. Opowieść o Łazarzu, gdy bogacz poprosił Jezusa, aby ostrzegł swoich braci o miejscu, w którym się znajduje – odpowiedź Jezusa brzmiała, że ​​nawet jeśli ktoś powstanie z martwych, nie posłucha (odnosząc się do tego, którego wzbudzi, a nawet siebie) Nie powiedział, że można ich odwiedzić, gdy są martwi, ale trzeba było ich wychować.

 

Istota fizyczna lub duchowa oczywiście nie może znajdować się w więcej niż jednym miejscu na raz. Żadne stworzenie nie może być jednocześnie w 2 miejscach. Natomiast sam Bóg jest wszechobecny. To wielka różnica między stworzeniem a jego twórcą. Bóg, który rozprzestrzenia wszechświat ręką, jest w stanie zobaczyć i usłyszeć wszystko, co się dzieje.

Dlatego uważam za przejaw niesamowitej pychy sięgającej nieba, aby ograniczać Boga do swojego o nim wyobrażenia, bo skoro ja nie mogę być równocześnie w Warszawie i Londynie to Bóg też.

 

Duch Święty może być w każdym wierzącym jednocześnie i poza nim. To dlatego Jezus powiedział w ewangelii Jana, że musi odejść aby Duch Jego mógł przebywać w każdym posłusznym Jezusowi człowieku.

 

Matt 18:20 „Albowiem tam, gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w Imię moje, tam jestem pośród nich”.

 

Czy to będzie Asia, Bartek i Monika, czy też John , Steven, Mike.

 

Wszechobecna obecność dotyczy wyłącznie natury Boga. (Pwt 4: 7; 1 Królów 8:27; Dzieje 17:24; Hebr. 4: 13).

 

(23) Czy jestem Bogiem [tylko] z bliska – wyrocznia Pana – a z daleka [już] nie jestem Bogiem? (24) Czy może się człowiek ukryć w zakamarkach, tak bym go nie widział? – wyrocznia Pana. Czy nie wypełniam nieba i ziemi? ”  Jer 23.

 

Bóg Trójjedyny:

 

 

Bóg powiedział: „Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo …” (Rdz 1, 26). To jest  klucz do zrozumienia podstawowej natury Boga. Jesteśmy pojedynczymi istotami, ale każdy z nas ma ducha / umysł, duszę / serce i ciało / . Oczywiście nie możemy rozdzielić się na części składowe, więc wszystkie trzy „części” nas zawsze znajdują się w tym samym miejscu, w tym samym czasie.

 

Podobnie, chociaż Bóg jest pojedynczą istotą, ma Umysł (Ojciec), Serce (Duch Święty) i Ciało (Jezus). Jednak w przeciwieństwie do nas, „części” lub „aspekty” Boga mogą być jednocześnie w różnych miejscach. W rzeczywistości sam Duch Święty ma co najmniej siedmiokrotną naturę (Objawienie 4: 5) i może znajdować się w wielu miejscach jednocześnie.

 

 

Wola Ojca jest wykonywana właśnie przez Syna i Ducha Świętego. Duch Święty zawiera Boską „Emocję” i „Moc”, “Agenta” “Wysłannika”, przez którego Bóg wyczuwa i pobudza Swoje Stworzenie i wyraża się we wszystkim, co stworzył. W końcu mamy  Syna, Jezusa, jako „Ciało” lub widzialną manifestację Ojca, przez którego stworzył, ukształtował i dopracował swoje Stworzenie i przez kogo wszystko traktuje lub dotyka.

Jezus był cieślą (Mk 6: 3). Jako człowiek używał Swoich rąk i dłoni do konstruowania i gromadzenia użytecznych rzeczy. Ale czy Jezus był Bogiem? Tak, i jako Bóg, zbudował i zgromadził niebiosa, ziemię i wszystko w nich (Jana 1: 3; Kolosan 1:16; Hebrajczyków 1: 2,10, 3: 3,4), postępując dokładnie według projektu określonego przez Ojciec i wykorzystując do tego Moc Ducha Świętego.

Bóg jest doskonały, ale my wszyscy jesteśmy niedoskonali i nie spełniamy Bożych nieskazitelnych standardów. W rzeczywistości najczęściej nie jesteśmy posłuszni i sprzeciwiamy się Bogu, co  jest grzechem. Nikt z nas nie jest godny wejść do ostatecznego królestwa Bożego na ziemi, podczas którego Jezus będzie panował i królował , ani też doskonałe królestwo (które będzie zupełnie nowym stworzeniem ), które ostatecznie nadejdzie (Objawienie 21: 1). Ale gdyby nikt z nas nigdy nie wszedł do tej doskonałej krainy, aby spędzić z Nim wieczność, byłoby całkowitą stratą czasu Boga, aby On stworzył całe Stworzenie.

 

 

Dlatego zanim świat został stworzony, Bóg planował, aby Jego fizyczna natura, doskonały i bezgrzeszny Jezus, została złożona w ofierze (Objawienie 13: 8) dla odkupienia grzesznej ludzkości. Oznacza to, że Bóg pozwolił, by Jego własne ciało, na podobieństwo Jezusa na ziemi, było torturowane i zabijane (Filipian 2: 5-8) i wskrzeszone z martwych. Dokonano tego, aby odkupić wszystkich, którzy po prostu uwierzą, że ta ostateczna ofiara i zmartwychwstanie to jedyny sposób na wieczne zbawienie (Rzymian 10: 9,10), rozumiejąc, że nic nie mogą zrobić samodzielnie wystarczająco dobry, by zasłużyć na przychylność Boga.

Oczywiście wszystko to jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, aby zrozumieć, dlaczego Jezus jest kluczem do zbawienia. Gdyby Jezus nie był Bogiem, a jedynie „dobrym i prawym człowiekiem”, jak wielu Żydów  twierdzi oraz świadkowie Jehowy, Jego ofiara nie wystarczyłaby, aby kogoś zbawić. Ale On był i jest Bogiem; dlatego jego ofiara była nieskończona i wystarczała, aby zbawić wszystkich, którzy wierzą, że Jezus jest Panem i że został wzbudzony z martwych (Rzymian 10: 9,10).

 

 

Na podstawie:

 

https://www.tedmontgomery.com/bblovrvw/emails/Godstriunenature.html

 

Dlatego też proponuje wszystkim odrzucającym boskość Pana Jezusa aby po prostu przestali czytać blog, ponieważ jest to bardzo duża różnica dzieląca nas. Bądźcie konsekwentni i szukajcie prawdy w zborach gdzie się odrzuca boskość Jezusa.

 

Zapomniałem jeszcze dodać bardzo ciekawą ilustrację czytelnika mego bloga, który na fejsie umieścił komentarz:

 

. ci ca sa za boskoscia Jezusa i ci co sa przeciwko ( ŚJ, Mesjańscy) Tzn. programista (bóg ojciec) tworzy swiat(gre, postacie) w pewnym momencie bedzie chcial pokazac sie postacia z tej gry, problem w tym ze programista nie moze wejsc do gry (monitora) wiec ujawnia sie w grze jako postac ktora osobiscie przed monitorem steruje. (ŚJ, Mesjańscy) będą twierdzić że ta postać w grze to nie jest twórca gry, a np. Adwentyści, Katolicy, powiedza ze ta postać to programista w realiach gry (obraz boga,,postac”) no bo nie ma innego sposobu zeby programista (np. fizyczny czlowiek) weszedl do wirtualnego swiata, monitora.

 

Zaktualizowane: 17 stycznia 2020 - 09:39

18 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Bóg jest jeden. To Jezus. Piękne wyjaśnienie Piotr. Dodam od siebie tylko ciekawostkę, którą wyczytałem w Słowie, że Pan Jezus znikał przed faryzeuszami aby go nie pochwycili i to co najmniej dwukrotnie.
  Dziękuję za artykuł.
  Módlmy się za siebie wzajemnie bracia i siostry do Jezusa Boga który żyje. ?

  1. piterek3688 (ex 1234)

   Dlaczego w takim razie Jezus przed odejściem powiedział, że pośle na świat Ducha Świętego? Z tego komentarza wynikałoby, że poszedł do nieba po to by posłać samego siebie. Jak dla mnie, trochę bez sensu. Bardziej, moim zdaniem, by pasował jak już przykład z wodą, która choć jest jednym związkiem chemicznym H2O, to występuje w trzech różnych stanach skupienia (stałym, ciekłym i gazowym) będąc dalej tym samym związkiem.

   Co do wszechobecności Boga. To on w piekle też jest, czy też nie? W końcu skoro On wszystko stworzył to wszystko znaczy wszystko (włącznie z piekłem i mękami piekielnymi). Trochę mnie to zastanawia, jak temat piekła i Boga ugryźć, by komuś czasami coś wytłumaczyć o Jego miłosierdziu i muszę się przyznać, że nierzadko na tej płaszczyźnie przegrywam.

   Pozdrawiam 😉

   1. Poszedł dlatego że na ziemi był w postaci ludzkiej i jako takiej nie posiadał nieskończonej mocy. Jako człowiek nie mógł być wszędzie obecny.

   2. Powiedział też że pośle Ducha Prawdy.
    Ja jestem prawdą drogą i życiem.
    Pan Jezus jest duchem Panem duchów.
    A Duch Boży unosił się nad wodami.
    Pan Jezus jest Słowem. A słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
    Dlatego mówi kto mnie spożywa – kto karmi się Słowem.
    Człowiek jest też w trzech stanach skupienia cialo duch i dusza dlatego jesteśmy obrazem Boga i posiadamy Bożą moc w postaci słowa. Pan Jezus mówi do nas Bogami jesteście.
    Piekła jeszcze nie ma. Jest Szeol a to nie to samo.

   3. Bóg jest Światłością,Miłością, Dobrem, Prawdą,Pięknem. Piekło to ciemność,nienawiść, zło,
    rozpacz, brak nadziei, brak Boga. W piekle nie ma Boga, gdyby tam był to nie byłoby to już piekło.

 2. Ciało, umysł i duch. W slowach kiedy Jezus prosil Ojca o odstapienie od niego tego kielicha lecz potem dodal aby stała sie wola Ojca a nie Jezusa, chyba idealnie ukazuje walkę w nas samych potrzeb ciała a potrzeb ducha, iz czasem duch i ciało działają w sprzecznosci lecz winnismy panowac nad tym co fizyczne jak pisal Sw. Paweł.

 3. Zgadzam się że Jezus jest Bogiem ale w takim razie proszę mi wytłumaczyć jedną rzecz. Czytałem o kulcie Marii i to nie wiem nawet czy nie na tym blogu że Maryie nie można nazywać Matką Bożą bo była tylko matką Jezusa a Jezus jest Synem Bożym i było wpisanych kilkanaście cytatów z ewangeli mówiących o tym że Jezus jest Synem Bożym

  1. “Bóg (DUCH) był w Chrystusie jednając świat z samym sobą, nie poczytując im [ludziom] ich grzechów” (2 Kor. 5,19)

   “Bóg jest DUCHEM” [Jezus – Jana 4]

   “Bogiem było SŁOWO…i SŁOWO [DUCH] ciałem [człowiekiem] się stało i zamieszkało wśród nas” (Jana 1)

   Bóg jest DUCHEM i jest wieczny…nie ma początku ani końca, więc Maria nie mogła i miała żadnego udziału w boskiej naturze swojego syna. Miała udział udział tylko w JEGO człowieczeństwie.

   __” I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił – Syna Człowieczego, który JEST w NIEBIE” (Jana 3,13 BG, UBG, Interlinearna, JKV).

 4. Świetny tekst, dużo wyjaśniający w bardzo przystępny sposób ?

  Bo tak właściwie, to przecież tylko i wyłącznie Bóg jest definicją, kwintesencją świętości i doskonałości, wynika to z całości Pisma. Wiem, że to nadal duże uproszczenie, ale i tak – sugerowanie, że jakiekolwiek Jego stworzenie, oprócz Jego samego, byłoby w stanie w sposób IDEALNY, bez skazy spełnić plan zbawienia, pokonać cały grzech, w świetle tego faktu już samo w sobie brzmi źle.

  Pozdrawiam w Panu i życzę Ci Piotrze Bożego wsparcia i wytrwania w tych trudnych chwilach ?

 5. Właśnie śmieszą mnie ci maluczcy ludzie, którzy próbują ogarnąć boskość Stwórcy swoim małym rozumem.
  Bóg jest Panem czasu i przestrzeni, więc te wymiary Go jak gdyby nie obowiązują, stąd można powiedzieć że jest wszędzie. No ale dla niektórych to jest zbyt trudne do ogarnięcia.

 6. Panie Piotrze napisze nie na temat ale wczoraj pan zamieścił świadectwo pewnego człowieka który widział piekło i potępione dusze od wczoraj nie mogę przestać o tym myśleć i nurtuje mnie pytanie czy tak faktycznie jest jak w Bibli jest napisane że wszyscy wstaną na dzień sądu ostatecznego więc jak to się ma do tych wizji tych ludzi nie twierdzę że czegoś nie widzieli ale nurtuje mnie pytanie czy tak faktycznie jest ze ludzie są już potępieni bez sądu ostatecznego? Pozdrawiam

  1. z mojego poznania na dzień dzisiejszy wynika że sąd będzie w jedną stronę

 7. Świetny tekst i bardzo ciekawy komentarz czytelnika!

 8. Jezus powiedział”wierzcie w Boga i we mnie wierzcie ” ,oraz inne cytaty “ja i Ojciec jedno jesteśmy” oraz “Ojciec większy jest niż ja” oraz ze starego testamentu z ks Izajasza “i nazwa Go cudowny doradca ,Bóg mocny ” itd .Wiele innych jak i te wyżej przytoczone cytaty świadczą o Boskości Jezusa .Jak to rozumiem? Będąc na ziemi był w postaci boskiej i ludzkiej(Syn Boży ,Syn Człowieczy ).Gdy już jest w Niebie jest jako Bóg Syn .

 9. Cześć!

  W takim razie kim jest ten cały “Duch Święty” ?

  No bo ja wiem że jest Ojciec Stworzyciel są i synowie(wiemy o nich) a jednym z nich jest Zbawiciel Chrytus któremu Ojciec zlecił misje na ziemi i On to wypełnił to się dokonało!

  ?

 10. Z tego się orientuje to Pan Jezus sam sobie wybrał swoich uczniów.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish