Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Święta Inkwizycja istnieje nadal.

Podobnie jak Zakon Krzyżacki.

W miejsce Świętej Inkwizycji 21 lipca 1542 Papież Paweł III ogłosił konstytucję apostolską i powoływał Kongregację Rzymskiej i Powszechnej Inkwizycji.

 

7 grudnia 1965 decyzją Pawła VI, jej nazwę zmieniono na Świętą Kongregację Nauki Wiary.

W 1983 jej nazwę zmieniono na Kongregacja Nauki Wiary (łac. Congregatio pro Doctrina Fidei), usunięto z niej przymiotnik „Święta”, co wiązało się z wprowadzeniem nowego prawa kanonicznego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kongregacja_Nauki_Wiary

 

 

 

W ten sposób usunięto wszystko co się wiązało ze złą sławą Świętej Inkwizycji. Najpierw dodano dwa słowa do Inkwizycji: Kongregacja Rzymska. Następnie pozostawili kongregację oraz świętą, a ostatecznie  z Kongregacji Rzymskiej powstała Kongregacja Nauki Wiary. Jeśli jest jakaś ewolucja to przed chwila Wam ją przedstawiłem.

 

Dlaczego doszło do mutacji nazwy i oczyszczenia?

 

W ciągu około 600 lat inkwizycji rzymskokatolickiej dziesiątki milionów chrześcijan torturowano i zamordowano. Dlaczego funkcjonował szał zabijania? Przede wszystkim w celu stłumienia wszelkich sprzeciwów wobec herezji czyli tego co na przykład według kościoła Rzymu robię ja.

Każdy kto miał inne zdanie niż Rzym był torturowany.

Agenci rzymskokatoliccy torturowali, kaleczyli, palili, mordowali,  i uwięzili miliony chrześcijan. Inkwizytorzy Rzymu ścigali chrześcijan, a całe miasta i miasteczka zostały wymazane, zamordowane.

 

 

 

Co dzisiaj robi (nie) święta inkwizycja? Nie dopuszcza do chrześcijaństwa biblijnego wśród katolików i wiąże polski pseudo protestantyzm. Gro pastorów wywodzi się z katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.

 

Samodzielna interpretacja biblii jest tak samo nazywana przez Kongregację Wiary jak przez inkwizycję – herezją.

Owa kongregacja niedawno przymierzała się do udzielania komunii świętej ewangelikom, a obecnie zastanawia się nad zniesieniem celibatu, czyli w jednym przedziale czasowym celibat obowiązuje w innym już nie. Robią co chcą w zależności od interesów kościoła jako instytucji.

Obecnie inkwizytorami są agenci Rzymu w mediach tzw prawicowych, jutoberzy katoliccy oraz w kościołach protestanckich i mają takie samo zadanie jak ci ze średniowiecza: nie dopuścić do zdrowej biblijnej nauki; do Prawa Bożego.

Jeśli masz poglądy niezgodne z ewangelikami w kwestii Prawa Bożego to jesteś poza Rzymem.

 

 

 

Updated: 14 stycznia 2020 — 15:34

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Niestety, ale co by o inkwizycji nie powiedzieć, to nie “mordowała całych miast i wiosek”. To kolejne uogólnienie. Liczba ofiar śmiertelnych, czyli tych podsądnych skazanych na śmierć przez inkwizycyjne trybunały, oscylowała w granicach kilku procent. Znacznie częściej stosowano kary pokuty. Polecam zapoznać się z fachową literaturą na temat inkwizycji i przedstawioną tam statystyką. Wokół tej instytucji narosło wiele mitów, i podkreślam – choć wielokrotnie działo się źle w Kościele katolickim i popełnia on wiele błędów, to jednak przed rzuceniem kalumni na inkwizycję warto sięgnąć do literatury i zweryfikować swoje twierdzenia . Wszak inkwizycja protestancka także istniała. I ona też ma na swoim koncie ofiary. Nawet więcej niż katolicka. Ale dopiero po wnikliwym sięgnięciu do literatury historycznej można się tego dowiedzieć. Pozdrawiam

  1. retoryka katolików w kwestii inkwizycji brzmi mniej więcej tak: to nie prawda, żę inkwizyjca mordowała miliony. Oni mordowlai tylko setki tysięcy…

   Niech Cię Bóg sprowadzi na ścieżkę prawdy.

  2. “Znacznie częściej stosowano kary pokuty.” Ale to w przypadku, gdy spełniałeś normy katolickiej pokuty. Czyli przeprosiłeś, że wierzyłeś Biblijnie i wracałeś do katolicyzmu.
   A Ci którzy nie wyrzekli się Jezusa Biblijnego (np. nie kłaniali się “świętym obrazom, relikwiom” itd) szli na śmierć. Słaby argument, że większość się wyrzekła Biblijnej wiary (o ile to prawda, bo nie znam statystyk)

  3. Inkwizycja istniała zarówno u katolików jak i u protestantów. Różnice (na samym początku funkcjonowania) pomiędzy dwoma typami były kolosalne.
   U katolików inkwizycja była nazwijmy to scentralizowana, tzn. powołany został odpowiedni do tego urząd. Katolicka inkwizycja cechowała się pewnymi wypracowanymi zasadami:
   – inkwizytor przybywa do miasta/wioski;
   – tutejszemu władcy pokazuje listy uwierzytelniające, które wystawił mu sam biskup Rzymu;
   – tworzony był trybunał w skład którego wchodzili sędziowie oraz ławnicy (w tym ludzie świeccy);
   – ławnicy zawsze wybierani byli z ludzi, którzy powszechnie cieszyli się społecznym zaufaniem;
   – zanim przystąpiono do właściwego procesu “heretyk” był wzywany aby poza procesem odwołał swoje “herezje”;
   – na początku funkcjonowania inkwizycji stosowanie tortur było odgórnie zakazane;
   – inkwizytor nigdy nie wydawał wyroku sam, zawsze było to w porozumieniu z władzą świecką;
   – największą ilość tortur w Europie stosowano w Niemczech, Anglii oraz w Hiszpanii (co do Hiszpanii zdania są tutaj podzielone).

   U katolików inkwizycja od samego początku była instytucjonalna natomiast u protestantów panowała tzw. wolna amerykanka. Np. w Niemczech w okresie rozkwitu reformacji samozwańczy inkwizytorzy potrafili chodzić od wioski do wioski, od miasta do miasta i skazywać ludzi na śmierć pod byle jakim pretekstem.

   Początkowo inkwizycja hiszpańska przebiegała w odgórnie ustalony duchu (powiedzmy urzędowo), dopiero z czasem pojawiły się olbrzymie nadużycia ze strony inkwizytorów oraz świeckich sędziów (tortury, zagarnianie majątków itd). Doszło nawet do takiej sytuacji, że praktycznie nastąpił podział na inkwizycję kościelną i świecką.

   Inkwizycja katolicka jak i protestancka ma na swoich rękach krew. Dzisiaj trudno jest jednoznacznie podać konkretne liczby ponieważ obie strony lubią zacierać swoje grzechy.

  4. Katolicka inkwizycja stosowała nie tylko kary pokuty ale wielokrotnie wydawano wyroki zastępcze polegające na spaleniu wizerunku “heretyka” (zazwyczaj w przypadku gdy delikwent zdążył nawiać np. Luter).

   Przyjmuje się, że w przypadku inkwizycji Hiszpańskiej 60% wyroków polegało na spaleniu wizerunku, 30% to kary pokuty a reszta to stos.
   Było również sporo wyroków uniewinniających.

   Wg. zachowanych kronik w nowym świecie instytucja inkwizycji oficjalnie zgładziła 49 osób.

   Natomiast po stronie protestantów na podsatawie choćby prawa Magdeburskiego sam Kalwin bez wyroku sądu(są na to zachowane zapiski) nakazał spalić ok. 40 osób. W Strasburgu w ciągu zaledwie jednego tygodnia (również na podstawie prawa Magdeburskiego) spalono 130 rzekomych czarownic.

   Tak wygląda istota inkwizycji katolickiej i protestanckiej, przynajmniej w początkowym okresie istnienia.

 2. Nie wiedziałam, że ta instytucja ma aż takie korzenie… 😮

 3. Brak słów. Istne piekło na Ziemi.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: