Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Samosprawiedliwość czy “Nie stawiajcie oporu złemu”.

53 Kielczanin chciał ukarać źle parkujących kierowców dokonując samosądu poprzez porysowanie lakieru samochodów źle parkującym kierowcom.

 

W połowie września tego roku do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji II w Kielcach zgłosili się użytkownicy samochodów osobowych renault i mitsubishi. Sporawa dotyczyła porysowania powłoki lakierniczej obydwu pojazdów.

– Pokrzywdzeni oświadczyli, że od końca lipca zarysowania zaczęły się pojawiać na ich samochodach, ale wcześniej tego nie zgłaszali. Rzecz działa się na kieleckim osiedlu Ślichowice – informuje sierż. szt. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – Sprawą zainteresowali się mundurowi z Wydziału Kryminalnego komisariatu z ulicy Kołłątaja. To właśnie oni wpadli na trop nienotowanego wcześniej 53-latka. Podejrzenia kryminalnych dodatkowo potwierdziła analiza monitoringów, zainstalowanych na terenie osiedla – dodaje.

https://kielce.onet.pl/kielczanin-chcial-ukarac-zle-parkujacych-kierowcow-moze-miec-spore-klopoty/ge8np4p

 

 

 

Każdy ma poczucie sprawiedliwości i w każdym drzemie grzech. Ale gdybyśmy przełożyli to na wierzących, to fałszywie nawróceni również wymierzą kary na swoich złoczyńcach, kiedy prawdziwie nawróceni albo pójdą do tych kierowców poprosić o prawidłowe parkowanie, albo się o nich pomodlą, albo jeśli będą krnąbrni owi nonszalanccy kierowcy zemstę zostawią  Bogu.

Człowiek nienawrócony chce być sędzią i egzekutorem zarazem.

 

Kim byli faryzeusze chcący zabić nierządnicę jak nie sędziami?

 

“Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”

 

 

Myślę, że grzech, któremu my wszyscy się poddajemy jest osądzanie, bez pouczenia i miłości. Żądamy kary dla wszystkich innych nie patrząc ani na swoje życie ani na powód występku grzesznika.

Pan Jezus osądzał jedyną grupę ludzi: byli nimi nauczyciele Słowa.

Na pewno są sytuacje, kiedy osąd jest prosty, jak na przykład wtedy, kiedy widzimy złodzieja w autobusie, czy kogoś, kto jest agresywny, czy kogoś kto mając męża, żonę zdradza, czyli cudzołożnika. Natomiast nawrócony człowiek powinien zawsze w relacjach z ludźmi STARAĆ SIĘ  załatwiać sprawy polubownie.

 

Co oznacza ” “Nie stawiajcie oporu złemu. “?

 

 

Ni mniej ni więcej brak zemsty, a nie jak niektórzy uważają poddanie się złu. To jest klucz do działania w sytuacji konfliktowej.

 

 

 

 

 

 

Updated: 18 października 2019 — 22:00

2 komentarze

Add a Comment
  1. Rozumiem irytację, ale rysować komuś lakier samochodu to już przesada…zwłaszcza że gdyby dowiedzieli się o tym poszkodowani właściciele porysowanych aut, to pewnie sprawca musiałby nieźle zapłacić…

  2. Tak poza tym ludzie za bardzo troszczą się o rzeczy materialne. Porysować komuś niechcący samochód (oczywiście nie mówię tutaj o sytuacji tego Kielczanina), niektórzy by za to chcieli zabić. Często ktoś komuś rower ukradnie, to poszkodowany złorzeczy, przeklina złodzieja. Jeden lepszy od drugiego…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: