Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak Żydzi przejęli kościół rzymski przez jezuitów. Cz II.

„Konwersja” Edomitów  JEST równa „Marrano / Krypto-Żyd”, ponieważ praktycznie żaden Żyd nigdy nie zaakceptowałby zbanalizowanej / romanizowanej wersji swojej religii narzuconej im przez wrogów ich ludu. Prawie wszystkie konwersje zostały dokonane w celach praktycznych, a nie z prawdziwego wyznania wiary.

 

Tutaj dochodzimy do pewnego punktu zwrotnego.

Pan Loyola miał żydowskie pochodzenie.

 

“15 sierpnia 1534 r. Ignacy Loyola wespół z sześcioma innymi towarzyszami (Francis Xavier, Alfonso Salmeron, Diego Laínez, Nicolás Bobadilla, Pierre Favre, Simão Rodrigues – wszyscy byli studentami Uniwersytetu Paryskiego) w krypcie kościoła Świętego Dionizego w paryskiej dzielnicy Montmartre – złożyli ślubowania i założyli Towarzystwo Jezusowe. Sześć lat później reguła Jezuitów została zatwierdzona przez papieża. Spośród sześciu jezuickich “founding fathers” czterech (Salmeron, Laínez, Bobadilla, Rodriguesz) z całą pewnością było pochodzenia żydowskiego, należąc do tzw. conversos. Co do pochodzenia Loyoli istniej mocno uzasadniona teza, iż jego dziadkowie po kądzieli byli Żydami – co zgodnie z żydowskim prawem halachicznym czyniło go pełnoprawnym Żydem. Jednakże jeżeli nawet przyjąć, iż Loyola nie był Żydem z krwi – był duchowym Semitą, cechującym się postawą wielce filosemicką.
Okres od zatwierdzenie reguły zakonu do pierwszej połowy lat 70 – tych 16 wieku – to czas rozwoju TJ i zdobywania rozległych wpływów w jego formule krytptojudejskiej, z przyjmowaniem w szeregi Towarzystwa ogromnego odsetka conversos – osadzanych na eksponowanych stanowiskach. W okresie tym bez większej przesady możemy mówić – poprzez analogię do Żydokomuny – o Żydojezuityźmie. Przełom następuje dopiero w 1573 r. wraz z wyborem na generała Towarzystwa Everarda Mercuriana, który rozpoczyna operacje oczyszczania TJ z conversos, nowa zaś calkowicie polityka zostaje zainicjowana około roku 1590 przez kolejnego generała TJ – Claudio Acquaviva, który wprowadza bezwzględny zakaz przyjmowania w szeregi zakonu osób pochodzenia żydowskiego. Tytułem dygresji warto dodać w tym momencie, iż znany z polskiej sceny politycznej Antoni Possevino – należał do conversos i jako taki należał do frakcji stanowczo zwalczającej czystki zainicjowane przez Mercuriana.”

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,759076

 

 

 

 

Kiedy rodzina Ignacego stanęła w obliczu momentu „nawróć się lub umrzyj” lub „nawróć się, by przyjąć i wygrać”, powiedzieli katolikom, co chcą usłyszeć. Ale potajemnie utrzymywali swoją żydowską tożsamość i praktyki, tak jak praktycznie wszyscy Żydzi. Kiedy więc Ignacy stworzył zakon jezuitów, miał na myśli to, co wszyscy Żydzi mieli na myśli: szukając schronienia przed prześladowcami i szukając zmiany, aby położyć kres prześladowaniom.

 

 

Robert Malyks, uczony, który jest zastępcą dyrektora Instytutu Zaawansowanych Studiów Jezuickich na jezuickim uniwersytecie odpowiedział tak oto na zadane mu pytanie:

 

 

 

Q. Why was the Jesuit order so inclusive in its early days?

A. Ignatius of Loyola, the Basque who founded the Jesuit order in 1539, was joined by men who came largely from Iberia. It was a liberal order for the first three decades. Loyola was very open to accept candidates of Jewish ancestry into the order. He made sure there was no discrimination among candidates. One of the founding fathers was a converso. The Society of Jesus was substantially influenced by Christians of Jewish ancestry.

 

 

 

Tłumaczenie:

 

P . Dlaczego zakon jezuitów był tak wszechstronny na początku?

. Do Ignacego Loyoli, Baska, który założył zakon jezuitów w 1539 r., Dołączyli ludzie, którzy w dużej mierze pochodzili z Iberii. Był to liberalny porządek przez pierwsze trzy dekady. Loyola był bardzo otwarty na przyjęcie do zakonu kandydatów pochodzenia żydowskiego. Upewnił się, że nie ma dyskryminacji wśród kandydatów. Jednym z ojców-założycieli była rozmowa. Na Towarzystwo Jezusowe mieli znaczący wpływ chrześcijanie pochodzenia żydowskiego.”

źródło:

boston.com/ae/books/articles/2010/05/22/g_force_of_jesuits_and_jewishness/

 

Czy pamiętacie ten symbol?

 

 

Oto religia Edomitów: Izyda, Horus, Set.

 

Popatrzmy na fragment książki profesora Maryksa A Companion to Ignatius of Loyola

 

 

 

 

Z tego fragmentu widzimy, że „starzy chrześcijanie” (tradycyjni chrześcijanie nie będący konwersatorami) w Kościele „podejrzewali Loyolę o krypto-judaizm” tak bardzo, że wszczęto przeciwko niemu co najmniej jedno śledztwo. Maryks wspomina także o „rzekomej baskijskiej dumie Ignacego z jego czystości krwi”.  A tak przy okazji, „ Alumbrados ” (oświeceni) „żydowskiego pochodzenia”, z którym Ignacy miał „liczne kontakty”, tłumaczy się na „Iluminowani”. Lolyola był oskarżany o kontaty z tym ugrupowaniem. Alum, luminati. Wiecie o co chodzi. Teraz po zapoznaniu się z prawdą staje się wszystko bardziej klarowne kto stoi za illuminati/Jezuitami.

 

Alumbrados to prototyp Illuminati z XV wieku.

Alumbrado , (hiszpański: „Oświecony”), włoski Illuminato, liczba mnoga Illuminati , wyznawca mistycznego ruchu w Hiszpanii w XVI i XVII wieku. Jego wyznawcy twierdzili, że dusza ludzka, osiągnąwszy pewien stopień doskonałości, uzyskała wizję boskości i nawiązała bezpośrednią komunikację z Duchem Świętym. Od tego stanu dusza nie mogła ani iść naprzód, ani cofać się. W konsekwencji uczestnictwo w liturgii, dobre uczynki i przestrzeganie zewnętrznych form życia zakonnego były zbędne dla tych, którzy otrzymali „światło”. Alumbrados pochodzili przede wszystkim spośród zreformowanych franciszkanów i jezuitów, ale ich doktryny wydają się mieć wpłynął na wszystkie klasy ludzi. 

 

 

Znany z masońskich kręgów motyw sowy na pokazie Alumbrados w Kolumbii:

 

 

 

Teraz 41 strona wspominanej wyżej książki:

 

 

 

Ten fragment zawiera trzy ważne punkty…

1) Mówi o żydowskiej infiltracji instytucji cywilnych i kościelnych. Katolicy własnymi rękami sprowadzi ich do siebie tak samo jak Machabeusze. Ten sam błąd.

 

 

2) Potwierdza to, że konwersatorzy postrzegali duchowieństwo w Kościele jako przystań przed prześladowaniami , chociaż prof Maryks nie wspomina o innej oczywistej motywacji, jaką konwersja mieli, aby stać się duchowieństwem: położyć kres prześladowaniom swojego ludu poprzez zmianę, a nawet przejęcie Kościoła kiedy byli już w środku.

 

3) Wskazuje, że krypto-Żydzi przeniknęli inne zakony Kościoła. Standardową żydowską procedurą operacyjną jest infiltracja wszystkich frakcji w instytucji w celu monitorowania ich działalności i przejęcia kontroli, jeśli to możliwe. Nie musieli jednak przejmować zakonu jezuitów, bo był ich od samego początku. To była ich ręka w Kościele.

 Zakon jest w istocie  synagogą Żydów.

 

 

cdn.

 

 

 

 

 

Updated: 11 października 2019 — 09:10

20 komentarzy

Add a Comment
 1. Czy istnieją obecnie prawdziwi Judejczycy? Jaką praktykują religię? Gdy ktoś mówi “jestem Żydem”, jak rozpoznać czy nie jest Edomitą? Skąd mamy wiedzieć czy w naszych żyłach nie płynie edomicka lub judejska krew, bo mieliśmy takich przodków np w XVI w?

  1. Nie wiem czy istnieją obecnie Judejczycy. Jest pogląd mówiący o istnieniu Domu Izraela w Europie i że wszyscy dawniejsi krolowie w Polsce i w Anglii byli potomkami rodu dawida. Stąd mówi się także, że rodzina krolewska w Anglii jest z tego rodu. Osobiście uwazam to za co najmniej nie spójny pogląd.

   Edomici badaja swoją genalogie przez linie matki, Judejczycy przez ojca. To ważne.
   Edomici sa poobsadzani w wielu urzędach razem z Chazarami. Zreszta generalnie maja wszystko pod kontrolą.
   Edomici bardzo szybko dostawali wizy do USa do lat 90ych.

   Czy może w naszych żyłach plynąć zydowska krew? Może ale myslę, żebysmy wiedzieli.
   Ponoć prawdziwi Judejczycy zostali zarabizowani.

   Generalnie nie ma z czym walczyć gdyz wszystko jest pod ich kontrolą.
   Można się tylko bronic i byc czujnym.
   Kultura, biznes, urzędy, religie, wszystko jest w ich rękach.
   Dlatego tak bardzo wiele rADOŚCI DAJE FAKT, ŻE NIE JESTESMY SAMI, ŻE MAMY JEZUSA.

   1. Czy oni – Edomici zdobyli wpływy w Azji np. Chinach, Indiach w krajach arabskich? Mówiąc “są wszędzie” masz na myśli Europę i obie Ameryki, czy cały Świat?

    1. Jakbys poszperał o Jezuitach to dowiedziałbys się, że wtargnęli wszędzie. zauważ, że Edomici podobnie jak Jezuici wydalani byli prawie z każdego kraju.

 2. Co myślisz o teorii, że my Słowianie podchodzimy od prawdziwych Judejczyków? Mnie się wydaje wielce prawdopodobna, skoro wszyscy nasi królowie nimi byli?

  1. nie widzę zbieżności religii. Słowianie wyznawali politeizm i kult tych samych bogów co Rzymianie.
   Owszem, istnieje luka między 1 wiekiem a 5 > Nie wiadomo skąd są Slowianie….Mówi się ze z krajow indoeupejskich. 500 lat to za malo na całkowita konwersje Judejczyków i zapomnienie o JHWH.
   Prędzej od Izraelitów, ale tez podobny problem chiaz ytaj mamy ok 1000 lat na zmiane wiary…

   Mam jednak w glowie rozpoczęcie pewnych poszukiwan.

   Natomiast istinieja tzw wedy slowiańskie, które bardzo przypominają Prawo Boże:

   http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/02/wedy-slowianskie-zbiorem-praw.html

   Tekst na starym blogu gdzie jeszcze raczkowalem w tych tematach

   1. Jest bardzo prawdopodobne, że Słowianie są potomkami Ariów. Pochodzą z Hiperborei, pewniej krainy; gdzie teraz leży Arktyka.

     1. Wiadomo, na o2 czy wp o tym nie napiszą. Duża cześć historii jest zakłamana o czym pan wie napewno. Jest nawet dużo źródeł (tak wiem, ze może nie sa na 100% wiarygodne, ale zawsze coś) + źródła z wed aryjsko-słowiańskich:
      https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/309099995-Hiperborea-czyli-skad-pochodza-Slowianie.html
      https://www.google.pl/amp/s/www.odkrywamyzakryte.com/hiperborea/amp/
      https://youtu.be/duAm1nM5erc

    1. Ariowie podbili w 1500r. p.n.e. cywilizację, która powstała w dolinie Indusu w Indiach. Przyjęli ich wierzenia (połączyli swoje z rodzimymi i tak powstał hinduizm) wprowadzili społeczeństwo kastowe.

     1. Mozliwe. W każdym razie Ariowie nie wzięli sie znikąd.

 3. Czyli Judejczycy NIGDY nie uznawali pochodzenia po matce a zaczęli je uznawać Edomici?

  1. (1) Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama. (2) Abraham był ojcem Izaaka; Izaak ojcem Jakuba; Jakub ojcem Judy i jego braci; (3) Juda zaś był ojcem Faresa i Zary, których matką była Tamar. Fares był ojcem Ezrona; Ezron ojcem Arama; (4) Aram ojcem Aminadaba; Aminadab ojcem Naassona; Naasson ojcem Salmona; (5) Salmon ojcem Booza, a matką była Rachab. Booz był ojcem Obeda, a matką była Rut. Obed był ojcem Jessego, (6) a Jesse ojcem króla Dawida. Dawid był ojcem Salomona, a matką była /dawna/ żona Uriasza. (7) Salomon był ojcem Roboama; Roboam ojcem Abiasza; Abiasz ojcem Asy; (8) Asa ojcem Jozafata; Jozafat ojcem Jorama; Joram ojcem Ozjasza; (9) Ozjasz ojcem Joatama; Joatam ojcem Achaza; Achaz ojcem Ezechiasza; (10) Ezechiasz ojcem Manassesa; Manasses ojcem Amosa; Amos ojcem Jozjasza; (11) Jozjasz ojcem Jechoniasza i jego braci w czasie przesiedlenia babilońskiego. (12) Po przesiedleniu babilońskim Jechoniasz był ojcem Salatiela; Salatiel ojcem Zorobabela; (13) Zorobabel ojcem Abiuda; Abiud ojcem Eliakima; Eliakim ojcem Azora; (14) Azor ojcem Sadoka; Sadok ojcem Achima; Achim ojcem Eliuda; (15) Eliud ojcem Eleazara; Eleazar ojcem Mattana; Mattan ojcem Jakuba; (16) Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.

 4. No właśnie… dlatego pytam. Zauważ, że Jezus nie miał fizycznego ojca i nie ulega wątpliwości, że był uznany jako prawdziwy Żyd (jak wolisz Judejczyk). W ten sposób Biblia sankcjonuje również pochodzenie po matce i wspomina w rodowodzie Jezusa także Marię. Gdyby nie uznawali pochodzenia również po matce, to by Go nie uznali.
  Wiesz dlaczego Żydzi kładą główny nacisk na pochodzenie po matce? Otóż jest taka zasada “mater semper certa est” czyli: matka jest zawsze pewna i skoro mata jest z pochodzenia Żydówką, to dziecko również. Oczywiście udokumentowane pochodzenie po żydowskim ojcu również jest uznawane.

  1. nie rozumiem stwierdzenia, że matka jest pewna. To ojciec nie jest pewny?
   Z filmu pt Ukradzione dzieci Hiszpanii wynika, że matka tez nie może być pewna jeśli bierzesz pod uwage “przypadki”.
   W Izraelu zawsze był wazny ojciec ponieważ panował patriarchat a u Edomitów panuje matriarchat i kto wie czy dzisiejsi
   Włosi nie sa głównie Edomitami z tą ich mama mia.

   W przytoczonym przeze mnie celowo rodowodzie te trzy kobiety sa wstawione epizodycznie jak domniemam, aby ukazać te biblijne postacie uwypuklone w księgach.. Rodowód idzie głównie po linii męskiej.
   1 Kronik do Abrahama:

   “(1) Adam, Set, Enosz, (2) Kenan, Mahalaleel, Jered, (3) Henoch, Metuszelach, Lamek, (4) Noe, Sem, Cham i Jafet. (5) Synowie Jafeta: Gomer, Magog, Madaj, Jawan, Tubal, Meszek i Tiras. (6) Synowie Gomera: Aszkanaz, Rifat i Togarma. (7) Synowie Jawana: Elisza i Tarszisz, Kittim i Dodanim. (8) Synowie Chama: Kusz, Misraim, Put i Kanaan. (9) Synowie Kusza: Seba, Chawila, Sabta, Rama i Sabteka. Synowie Ramy: Saba i Dedan. (10) Kusz [jeszcze] był ojcem Nimroda, który był pierwszym mocarzem na ziemi. (11) Misraim był ojcem Ludytów, Anamitów, Lehabitów, Naftuchitów, (12) Patrusytów, Kasluchitów i Kaftorytów, z których wyszli Filistyni. (13) Kanaan zaś był ojcem Sydona, swego pierworodnego, potem Cheta, (14) oraz Jebusyty, Amoryty, Girgaszyty, (15) Chiwwity, Arkity, Synity, (16) Arwadyty, Semaryty i Chamatyty. (17) Synowie Sema: Elam, Aszszur, Arpachszad, Lud i Aram. [Synowie Arama]: Us, Chul, Geter i Meszek. (18) Arpachszad był ojcem Szelacha, a Szelach – Ebera. (19) Eberowi urodzili się dwaj synowie: imię jednego Peleg, gdyż za jego dni ziemia została podzielona, a imię brata jego – Joktan. (20) Joktan był ojcem Almodada, Szelefa, Chasarmaweta, Jeracha, (21) Hadorama, Uzala, Dikli, (22) Ebala, Abimaela, Saby, (23) Ofira, Chawili i Jobaba. Wszyscy ci byli synami Joktana. (24) Sem, Arpachszad, Szelach, (25) Eber, Peleg, Reu, (26) Serug, Nachor, Terach, (27) Abram, to jest Abraham. (28) Synowie Abrahama: Izaak i Izmael.”

   to samo, głównie ojcowie.
   Zwróc tez uwagę, że Polinie państwie Edomitów dąży się do matrairchatu. 500 plus jest motywacja do niezalezności kobiet od mężów. Matka Boska, parytet w sejmie itd itd…

  2. Jezus nie miał fizycznego ojca bo sam jest Ojcem. ?

 5. Matka zawsze pewna – chodzi o to, że zawsze (lub prawie zawsze) mamy pewność, kto jest matką dziecka i jeśli ona jest Żydówką, Rosjanką itd. to mamy pewność, że dziecko ma pochodzenie Żydowski, Rosyjskie itd. Gdyby przyjąć że uznaje się tylko po ojcu, to nie jest to kryterium już tak pewne, bo matka może skłamać a ojcem w rzeczywistości może być np. cudzoziemiec.
  Jak mniemam Edomici wyznają Judaizm (obecnie rabiniczny). Skąd wniosek, że ta religia promuje matriarchat?

  1. powszechnie wiadomo, że obecni Żydzi zarządzają bankami, szkolami, instytucjami i kulturą.
   Tak więc ustawy oni tworzą oraz tę kulturę socjalizmu, gdzie kobiety mają iść na traktory. Nie będe teraz rozpisywał się o rewolucji seksualnej za która stoją.
   Wiadomo, że p. Lubawiczowie maja zarówno wplyw na prezydenta Polski jak i USA.

 6. Niby już wcześniej kojarzyłam, że mieli i nadal mają spore wpływy (zarówno wśród jezuitów, jak i ogólnie…), ale nie wiedziałam że te macki są aż tak rozległe 😮
  (dziękuję też innym komentującym i adminowi za kolejne porcje nowych wiadomości)

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme