Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dowody archeologiczne na istnienie Chazarii.

Przedstawiam poniżej dowody na istnienie krainy zwanej Chazarią, skąd wywodzi się obecnie najwięcej Żydów na świecie.

 

Najpierw zobaczmy sobie gdzie się mieściła kraina Chazarii:

 

 

Dodam na wstępie, że opis Chazarów dostępny jest w wikipedii co potwierdza istnienie tego państwa wraz z jego historią. Niektórzy mogą powiedzieć jakoby wikipedia jest niewiarygodna ponieważ każdy może coś dodać. Nie jest to prawdą, ponieważ każdy wpis musi być oparty na materiale źródłowym książkowym lub innym dokumencie.

 

Artykuł ten tworzę z uwagi na wypieranie się tej części Żydów swojego pochodzenia i tożsamości oraz aby udokumentować jako argument merytoryczny poniższe dane.

 

 

W dzisiejszych kościołach jest kilka oszustw, a jednym z najbardziej dominującym jest to, że syjonizm należy do Pana, syjonizm oznacza Izrael, a my mamy chronić Izrael, ponieważ ci, którzy błogosławią Izrael, są błogosławieni przez Pana, a ci, którzy przeklinają Izrael, są przeklęci przez Pana. Jego słowa na temat błogosławieństwa i przekleństwa Izraela są bardzo prawdziwe, ale kim jest Izrael? Czy syjonizm jest dziś Izraelem?

Większość chrześcijan słyszy słowo syjonizm i myśli o Jerozolimie. Było to sprytne posunięcie tych, którzy czczą Szatana, myląc terminologię swoich programów politycznych, aby uśpić ludzi i pozwolić im zgodzić się na ich politykę, ponieważ brzmią dobrze. Syjonizm jest programem politycznym, ale kiedy chrześcijanie go usłyszą, myślą o biblijnym syjonie i Jerozolimie, co nie ejst tym samym. Mało tego Apokalipsa wspomina o duchowej sodomie czasów ostatecznych, tam gdzie zabili Chrystusa – Jerozolimie. 

Syjonizm stał się politycznym programem bolszewickich iluminatów – temat szeroki i mylnie rozumiany , napiszę o tym jeszcze  – zajmujących obszar Izraela dla Antychrysta. W rzeczywistości ich celem jest rządzenie światem z Jerozolimy. Kiedy ma miejsce bitwa Armagedonu, Antychryst gromadzi wszystkie armie świata do Izraela, aby walczyć z Powtórnym Przyjściem Jezusa Chrystusa. W tym czasie Antychryst rządzi z Jerozolimy.

 

 

Wczoraj napisałem, że polscy Żydzi nie świętują wcale świąt izraelskich. Garstka Żydów mesjańskich obchodzi święta Boga przy czym jednocześnie korzystają z układów urzędniczych diaspory bogacąc się lub  po prostu pomagając SOBIE dzięki kontaktom z innymi Żydami co pokazuje ich odrębność i brak asymilacji z Polakami.

Owszem, rozbito naszą polską a raczej słowiańską siłę i braterstwo, ale teraz już nie ma Greka ani Słowianina i nie powinno być Chazara czy Żyda i to sobie powinni uświadomić ludzie wspierający diasporę żydowską Bóg to wszystko widzi jak jedna nacją wykorzystuje drugą i ma gdzieś szabaty i jałmużny ludzi wykorzystujących innych ludzi.

 

Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań
Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
15 Gdy wyciągniecie ręce,
odwrócę od was me oczy.
Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
Ja nie wysłucham.

 

 

Bogu są obrzydłe Jego święta i spotkania w kościołach ludzi o podwojnej naturze, obrzydli są mu ludzie budujący ten system!

Przy okazji internetowi zwodziciele uważają, że szabat nie obowiązuje jak ten Pan:

 

http://pomazancowy.blogspot.com/2015/03/nie-moge-juz-zniesc-tych-waszych.html

 

To jest niesamowite jak ludzie wpadają w autorytet ludzi żonglujących wersetami. Jednakże w tym samym Izajaszu, który ten pan zwodziciel przedstawia jako argument na nieważność szabatu jest napisane tak:

 

“Jak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, (5) dam miejsce w moim domu i w moich murach oraz imię lepsze od synów i córek, dam im imię wieczyste i niezniszczalne. (6) Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i ażeby miłować imię Pana i zostać Jego sługami – wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza”

 

Jakim trzeba być naiwnym człowiekiem no i przede wszystkim nieprowadzonym Duchem Bożym, aby wierzyć takim ludziom jak p. Król.

Kiedyś w bardzo grzeczy sposób napisałem pod jego filmem komentarz mówiący, że Prawo Boże obowiązuje. Ku mojemu zdziwieniu kiedy na jego odpowiedź odpowiedziałem mu w taki sposób, że nie miał argumentów został on wykasowany…Powtarzam, w bardzo kulturalny i grzeczny sposób się odnosiłem. tym samym p Król dołączył do mojej listy przeciwników Prawa Bożego.

 

 

 

 

Wracając do Chazarii.

 

 

 

 

 

To 6-literowe słowo runiczne w języku chazarskim oznacza „Przeczytałem [it]”. Zostało napisane na dole Listu Kijowskiego, dokumentu napisanego przez (prawdopodobnie-chazarskich) Żydów w Kijowie na początku X wieku. Podpisy na liście kijowskim mają mieszane hebrajskie (np. Icchak, Synaj, Jehuda) i turecko-słowiańskie (np. Manas, Gostata); niektórzy uczeni sugerują, że świadczy to o tym, że konwersja na judaizm w Chazarii wykraczała poza samą elitę rządzącą, podczas gdy inni wskazują, że żydowscy Żydzi w całej diasporze przyjęli lokalne nieżydowskie nazwiska.

 

 

Ta gwiazda Remphana kłamliwie nazywana gwiazda Dawida

 została odkryta w dwóch miejscach w Chazari, jednym wzdłuż rzeki Doniec we wschodniej Ukrainie i drugim wzdłuż rzeki Don w południowej Rosji. Jest to okrągły metalowy dysk, interpretowany przez profesor Bożenę Werbart z Umea University jako żydowski, ale przez innych postrzegany jako szamanistyczny lub pogański. Okrągły charakter dysku może reprezentować słońce, a 6 punktów może reprezentować promienie słoneczne. Uczeni skłaniają się ku przypisaniu dysku szamanizmowi Tengri ze względu na fakt, że znane są również przykłady chazarskich dysków słonecznych z 5 lub 7 punktami, a nie konsekwentnie 6. Niektóre z grobów żydowsko-tureckich w Chelarevo w miejscu, w którym kiedyś były Węgry, znajdują się ryciny przedstawiające Gwiazdę Remfana czyli szatana (niby Dawida)  i niektórzy uważają, że należą do imigrantów Chazar Kabar. Jednak twierdzenie, że Gwiazda Dawida po raz pierwszy stała się symbolem żydowskiego nacjonalizmu w Chazarii, nie jest wcale pewne.

 

 

 

Amulety odkryły cmentarze w Imperium Chazarskim.

 

 

 

 

Jest to najwyższa część łopaty chazarskiej (czerpaka) wyprodukowanej ze srebra w VIII lub IX wieku i odkryta w mieście Kotsk na zachodniej Syberii. Przedstawia turecki motyw zapaśniczy. (Źródło: Stepi Evrazii v epokhu srednevekov’ia . Moskwa: Nauka, 1981, strona 163.) Natalia A. Fonyakova porównała sceny łowieckie i zapaśnicze szufelki z pisemnymi notatkami chińskiego pielgrzyma Hsuan-Tsanga z VII wieku i doszła do wniosku, że sceny przedstawiają Khazara Kagana w walce o władzę. (Źródło: Fonyakova, „Izovrazhenie odnogo zabitogo obichaya na xazarskom sosude iz Kotskogo gorodka” w Donskaya Arkheologiya , 2001, nr 3-4, strony 67-71.)

 

 

 

Te płyty rogowe z okolic Shilovki przedstawiają tradycyjne tematy chazarskie, takie jak wojna i polowanie. Wśród przedstawianych zwierząt są konie, króliki, smoki i niedźwiedź. (Źródło: Svetlana A. Pletnyova, Ocherki Khazarskoy Arkheologii . Moskwa: Gesharim, 1999, ryc. 119.)

 

Pamiętajmy, że Ezaw również uwielbiał polowania a kto wszczyna na świecie wojny dobrze wiemy.

Oczywiście niektórzy próbują wyprzeć ten fakt ze świadomości.

 

 

Konny wojownik przedstawiony na chazarskim relikwiarzu kostnym z regionu rzeki Don. (Źródło: Wiaczesław P. Glebow i Aleksiej A. Iwanow, „Kochevnicheskoye pogrebenie xazarskogo vremeni iz mogil’nika Taloviy II” w Srednevekovie drevnosti Dona: Sbornik statey , 2007, rysunek 8 na stronie 174.)

 

 

 

 

Fotografie kawałków srebrnych pasów chazarskich. (Źródło: AA Iwanow, wiceprzewodniczący Kopiłow i SA Naumenko, „Poyasnie narodi iz kurganov khazarskogo vremeni mezhdurech’ya Dona i Sala” w Donskaya Arkheologiya nr 1 (6) (2000), tablice między stronami 56 i 57 w odniesieniu do artykuł na stronach 81-90.)

 

 

 

Zdjęcie i rysunek doniczki z epoki chazarskiej znalezionej w Mariupolu na południowo-wschodniej Ukrainie, przedstawiającej żydowską menorę oraz znak plus, który interpretowany był jako krzyż chrześcijański przez Krawczenkę i Kul’bakę. (Źródło: Eduard Ye. Krawczenko i VK Kul’baka, „O nakhodke sosuda s graffiti przeciwko Mariupole” w Arkheologicheskii al’manakh No. 21 (2010), strona 389.)

 

 

Imitacja chazarskich żydowskich monet z IX wieku z napisem „Mojżesz jest posłańcem Boga”, odkryta przez numizmatyk Gert Rispling w skarbie Wikingów z Gotlandii w Szwecji

 

 

 

 

 

Artefakty z cmentarzyska Chazarii w Verkhne-Saltovsky i Dmitrovsky (VIII-IX w.) W Ermitażu – to zdjęcie Swietłany Ryżakowej 

 

Część stron z dowodami na istnienie Chazarii została zlikwidowana tak samo jak historia Słowian z przed VI wieku.

Na przykład ta na Campridge:

 

https://www.lib.cam.ac.uk/Taylor-Schechter/exhibition.html

 

Spośród wszystkich wykopanych miast chazarskich tym, który dostarczył najbogatsze pozostałości materialne, był Sarkel, który został zalany w 1952 r. po ukończeniu budowy nowego zbiornika Tsimlyansky Reservoir. Zalane miasto…dziwne prawda?

 

 

 

Zalany w okresie największego komunizmu.

 

Literatura.

 

ŚREDNIOWIECZNE CYTATY O JUDAZMIE ChAZARI

 

 

 

Christian ze Stavelot, w Expositio in Matthaeum Evangelistam (864):

„W chwili obecnej nie znamy żadnego narodu pod niebiosami, w którym chrześcijanie nie mieszkają. [Chrześcijanie nawet znajdują się] na ziemiach Gog i Magog – którzy są rasą hunicką i nazywani są Gazari (Chazarami) … obrzezany i przestrzegający wszystkich [praw] judaizmu. Jednak Bułgarzy, którzy należą do tych samych siedmiu plemion [jak Chazarowie], teraz chrzczą się [na chrześcijaństwo] ”.

 

Widzicie, to jest inne źródło potwierdzające, że oni są Gogiem!

 

 

Ahmad ibn Fadlan w swoim travellogue (ok. 922):

„Chazarowie i ich król są Żydami”.

Ibn al-Faqih (ok. 930):

„Wszyscy Chazarowie są Żydami. Ale ostatnio zostali judaizowani”.

 

Chazar King Joseph w odpowiedzi na Hasdai ibn-Shaprut (ok. 955):

„Po tych dniach powstało z synów synów Bulana króla, Obadiasza z imienia. Był uczciwym i sprawiedliwym człowiekiem. Zreorganizował królestwo i ustanowił religię żydowską właściwie i poprawnie. Budował synagogi i szkoły, sprowadzając wielu Izraelitów mędrcy, czcili ich srebrem i złotem, i wyjaśnili mu 24 Księgi Biblii, Misznę, Talmud oraz porządek modlitw ustanowiony przez Chazzanów, był człowiekiem, który bał się Boga i kochał prawo i przykazania. „

 

Prawo Talmudu.

 

Abd al-Jabbar ibn Muhammad al-Hamdani, w The Establishment of Proofs for the prorhethood of Our Master Muhammad (c. 1009-1010):

„Jeden z Żydów podjął się nawrócenia Chazarów, którzy składają się z wielu ludów, i zostali przez niego nawróceni i przyłączyli się do jego religii. Stało się to niedawno za dni Abbasydów… Albowiem to był człowiek, który przyszedł w pojedynkę do króla wielkiej rangi i do bardzo porywającego ludu, i zostali przez niego nawróceni bez uciekania się do przemocy i miecza, i podjęli się trudnych obowiązków wynikających z prawa Tory, takich jak obrzezanie , rytualne ablucje, mycie po zwolnieniu nasienia, zakaz pracy w szabat i podczas świąt, zakaz spożywania mięsa zwierząt zakazanych zgodnie z tą religią i tak dalej ”.

 

 

Abraham ibn Daud z Toledo, Hiszpania, w The Book of Tradition (1161):

„Znajdziesz społeczności Izraela rozproszone za granicą … aż do Dailam i rzeki Itil, gdzie żyją ludy Chazar, które stały się prozelitami. Król Chazar Józef wysłał list do Hasdai ibn-Shaprut i poinformował go, że on i cały jego lud podążali za rabiniczną wiarą. Widzieliśmy potomków Chazarów w Toledo, studentów mądrych, i powiedzieli nam, że pozostałość po nich pochodzi z rabinicznej wiary ”.

 

Rabiniczna wiara Edomitów….

 

Dimashqi (1327):

„Ibn-al-Athir opowiada, jak w czasach Haruna cesarz Bizancjum zmusił Żydów do emigracji. Przybyli do kraju Chazar, gdzie znaleźli inteligentną, ale nieuczoną rasę i ofiarowali im swoją religię. Mieszkańcy znaleźli ją lepiej niż ich i zaakceptowali ”.

Oto lista źródeł żydowskich, które zachowują wiedzę o nawróceniu Chazarów na judaizm:

 

 • Elchanan the Merchant alias Eldad the Danite – IX wiek
 • Anonimowy autor Listu Schechtera – X wiek
 • Hasdai ibn Shaprut – 10 wiek
 • Król Józef Chazarów – 10. wiek
 • Yehuda HaLevi – XII wiek
 • Rabin Jehuda al-Barseloni – XII wiek
 • Rabin Abraham ibn Daud – XII wiek
 • Rabin Mojżesz ben Nahman alias Nahmanides – XIII wiek
 • Rabbi Shem Tov ibn Shem Tov – XV wiek
 • Rabin Gedaliasz – XVI wiek
 • Icchak Aqrish – XVI wiek
 • Rabin Yehuda Moscato – XVI wiek 

 

 

 

 

Oto fragment książki rabina Moscato Kol Yehuda :
     „Czy nie należy wierzyć, że ta wspaniała i inspirująca historia, która jest podstawą i istotą tej książki [ Kuzari Yehudy HaLevi], jest prawdziwa i naprawdę by się wydarzyła? nie tak, dlaczego autor tej książki miałby kłamać? Albowiem napisał na początku swojej książki: „Jak zostało zapisane i znane z dzieł historycznych”. Powtórzył to we wstępie do drugiej części swojej książki: „To stało się później w odniesieniu do Kuzari, jak wiadomo w książkach Chazarii …” ”(tłumaczenie Rabbi Gershom Barnard)

Oto fragment listu Hasdai ibn Shaprut do króla Józefa:
     „Żyjemy w diasporze i nie mamy mocy w naszych rękach. Mówią nam codziennie:„ Każdy naród ma królestwo, ale nie ma się o nim żadnej pamięci Ziemia.’ Ale gdy usłyszeliśmy o moim panu, królu [Chazar], potędze jego monarchii i jego potężnej armii, byliśmy zdumieni. Podnieśliśmy głowy, wróciil nam duch, nasze ręce zostały wzmocnione, a królestwo mojego pana było naszą odpowiedzią obrony. Gdyby te wieści zyskałyby dodatkową siłę, bo dzięki niemu wyniesiemy się dalej. ” (tłumaczenie: rabin N. Daniel Korobkin)

 

 


Aby uzyskać więcej informacji o powyższych źródłach, a także cytaty i cytaty z innych źródeł dotyczących konwersji chazarskiej (autorstwa pisarzy karaimskich, zaratusztryjskich i bizantyjskich) oraz dwa znane przykłady dowodów archeologicznych, przeczytaj Żydzi z Chazarii, wydanie trzecie ( 2018), w szczególności rozdział 6, ale także rozdział 4 na stronach 65-66 i rozdział 9 na stronie 159.


 

 

SZAMANIZM CHAZARSKI

 

 Co do szamańskiego aspektu starej religii tureckiej, ogólnie dotyczy szamanów, którzy wkraczają w transopodobne stany, próbując „wejść w bezpośredni i bezpośredni kontakt z istotami w królestwie duchowym, aby spełnić różne życzenia”. (strona 397)

Być może na tym polega chrzest w fałszywym duchu świętym.

 

Jedną z praktyk szamanistycznych Turków, którą przyjęli Chazarowie, była metoda instalowania nowego władcy. Uroczyste uduszenie nowo wybranego władcy spowodowało, że ów władca wszedł w „stan nieprzytomności pozbawiony śmierci”, aby „mógł stać się środkiem przyjmowania i przekazywania wyroczni”. (strona 397) W przypadku Turków Niebieskiego Nieba (Kök) nowy kagan został podniesiony na filcowym kocu i obrócony 9 razy, w sposób związany z indukcją nowych szamanów. W przypadku Madziarów, idąc za przykładem zwyczaju Chazara,

 Richarda Mason koncentruje się na specyficznych praktykach Chazarów i Północnych Kaukaskich Hunów.

      Mason pisze:

„Na przykład syryjska kronika tak zwanego | Pseudo-Dionizy z Tell-Mahrê, autor donosi pod rokiem 1042, tj. 730/731 ne, że turcy chazarowie są rasą bez boga, że ​​są w rzeczywistości Magami, chociaż autor tutaj prawdopodobnie oznacza „poganami”, a nie zoroastryjskie magoi z Persji, choć pewna liczba prozelitów zoroastryjskich została osiedlona w Dagistanie przez Chsro I. w szóstym wieku. W roku 1043, tj. , AD 731/732, choć prawdopodobnie datuje się przed 730 rokiem, ten sam autor odnotowuje, że chrześcijański książę Maslama zawarł traktat z Turkikami Chazarami, w którym strony przysięgały na imię Boga, że ​​żadne z nich nie dopuszcza się pogwałcenia granic terytorium drugiej osoby, ale «Turcy, którzy nie znają Boga, którzy nie znają Boga, którzy nie rozumieją, że są Jego stworzeniami,którzy nie zgadzają się, że istnieje Bóg w Niebie, nie dotrzymali swoich obietnic. »” (strony 399-400)

Teraz uwaga:

 

 „W miejscach przypisanych tak zwanemu kompleksowi kulturowemu Saltovo lub Mayaki odkryto wiele amuletów z kości lub zębów psów lub wilków. Najczęstszym motywem jest ciało słoneczne, szczególnie na terytorium przez Khazar Qaghanate amulety reprezentujące różne formy zwierzęce są dość powszechne. ””

 

 

Większość materiałów zebranych dzięki witrynie:

http://www.khazaria.com

 

 

 

 

Judaizm zawsze chętnie mieszał się z innymi nacjami ponieważ jego trzonem byli Edomici. Jak to wspominałem ostatnio kilka razy Edom/Ezaw miał zonę Kananejkę oraz Hetytki. 

Dzisiaj również wchodzą w ekumenię ze wszystkimi religiami.

Historii żydowskie Chazarii, która stanowiła trzon komunistów nie da się zaprzeczyć.

Czy to w Rosji, czy w Polsce czy w Skandynawii nie obchodzą oni świąt Bożych, ale ludzkie święta.

 

 

Dodam na koniec, że badanie historii nie jest nienawiścią i mogę rozmawiać kulturalnie czy to z Cyganem czy Chzaraem, byle potrafił wykazać odrobinę miłości ludzkiej. Z drugiej strony wielu Polaków to bestie. Zło i grzech co prawda nie mają rasy i narodowości, ale TYLKO jedna grupa rządzi światem. Jest ona zbudowana nie na narodowości ale na fałszywej religii, która zmieniła Torę.

Ezaw mieszący nacje chce odzyskać pierworództwo.

 

 

 

 

 

Zaktualizowane: 10 października 2019 - 09:44

4 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Proroctwo o Gogu i Magogu z Księgi Ezechiela 38 będzie to atak Iranu/Rosji na Ziemie Izraelskie (podejrzewam że może to być zburzenie 3 Świątyni) ?
  I jednocześnie to wydarzenie rozpocznie pierwsze 3,5 roku czasów ostatecznych. Później antychryst, pokój itd.
  Kluczowe będzie zbudowanie świątyni.

   1. Ludzie po tym ataku Turcji na Kurdów zaxzęli właśnie łączyć to z tym proroctwem Ezekiela:
    https://youtu.be/h41z9U-e3uw

    Po angielsku.

 2. Wiedziałam że takie miejsce istniało i że miało (w sumie to chyba nadal ma) spory wpływ na historię, ale nie że było tego aż tyle…
  Dziękuję bardzo za notkę…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish