Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie mów: Jego miłosierdzie zgładzi mnóstwo moich grzechów.

(6) Nie mów: Jego miłosierdzie zgładzi mnóstwo moich grzechów. U Niego jest miłosierdzie, ale i zapalczywość, a na grzeszników spadnie Jego gniew karzący” Syracha

 

Im bliżej przyjścia Pana Jezusa tym więcej odstępstwa. Źle pojmowana łaska prowadzi do piekła. Niestety. Protestanci nie baczący na swoje uczynki będą tak samo potępieni jak katolicy, którzy zaufali Rzymowi. Ten kredyt zaufania opierający się na sakramentach a nie na przestrzeganiu Prawa Bożego (Tory) jest takim samym długiem jak stale rosnący polski dług publiczny.

 

Nieraz sam myślałem “jestem zbawiony, wolny od Prawa”, ale niebawem przychodziła kara, gdyż Bóg mnie kocha, a tego kogo kocha to co?

 

Paweł apostoł zdaje się zacytował w liście do Hebrajczyków:

 

“Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje.
List do Hebrajczyków 12:6,”

 

..księgę Judyty:

 

“Albowiem jak niegdyś doświadczył ich w ogniu, próbując ich serc, tak i teraz nas nie ukarał, lecz chłoszcze Pan tych, którzy zbliżają się do Niego, aby się opamiętali.
(Ks. Judyty (w) 8:27,”

 

 

Bóg jest zarówno zapalczywy jak i miłosierny.

Spróbuj sobie grzeszyć wracając do jakiegoś starego grzechu  albo ignorując obecny, a zobaczysz świętość Boga.

Bóg nadal nie ma względu na osobę.

 

“«Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby.”

 

Nie ma względu na naród ani tym bardziej na osobę.

Tak, Bóg jest zazdrosny o nas. Jest zazdrosny ponieważ nie chce abyś więcej czasu spędzał na oglądaniu piłki nożnej, zin z nim. Każde hobby może stać się bożkiem. Pies, chomik czy nawet członek rodziny.

Bóg ma być na pierwszym miejscu. Nawet nie biblia, ale sam Bóg i relacje z nim.

 

Niektórzy mówią, że Bóg ST i NT jest inny.

To może przypomnijmy sobie Boga Nowego testamentu.

 

Apokalipsa 2

 

“Duch mówi do kościołów: Ten, kto zwycięży, nie dozna szkody od drugiej śmierci”

 

Warunkowe zbawienie zależne od naszego zwycięstwa.

 

” I dałem jej (Jezebel) czas, aby pokutowała ze swego nierządu, ale nie pokutowała. (22) Oto rzucę ją na łoże, a tych, którzy z nią cudzołożą, w ucisk wielki, jeśli nie będą pokutować ze swoich uczynków; (23) A jej dzieci porażę śmiercią. I poznają wszystkie zgromadzenia, że ja jestem tym, który bada nerki i serca. I oddam każdemu z was według waszych uczynków”

 

Nie według łaski Jezus odda ale według uczynków i gorliwości.

Jak kochasz bliźniego, jaki masz język, jak szanujesz ludzi, a nie czy znasz biblię.

 

 

Uwaga teraz kluczowy wers do zgromadzenia w Filadelfii:

 

“Ponieważ zachowałeś słowo mojej cierpliwości, ja też zachowam cię od godziny próby, która przyjdzie na cały świat, aby doświadczyć mieszkańców ziemi’

 

Wielu uważa, iż słowa te są dedykowane oddanym Prawu Bożemu ludziom i posłusznym przykazaniom w czasach ostatecznych przed Wielkim Uciskiem. Chrześcijanie się spierają nad czasem pochwycenia, ale ja osobiście wole koncentrować się nad tym wersetem.

 

Brytyjka zdaje się lepiej tłumaczyć ten wers:

 

“Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.”:

 

Co oznacza wytrwać przy Jezusie? Być mu wiernym, nie denominacji, nie człowiekowi ale Jemu. Oznacza to przestrzegać nauk Jezusa i Tory.  Jezus jest Bogiem.

 

“Kto ma moje przykazania i przestrzega ich, ten Mnie miłuje. A tego, kto Mnie miłuje, umiłuje mój Ojciec i Ja go umiłuję, i objawię mu siebie.”

 

Charakter Jezusa objawi się TYLKO w tych, którzy przestrzegają Jego przykazań. Bogaty młodzieniec wypełniał cały dekalog ale jednego było mu brak: wyzbycia się bożka. W tym przypadku mamony. Każdy z nas powinien się zastanowić jakiego bożka posiada.

 

Mówi się także że Bóg nie chce abyśmy żyli w potępieniu. Oczywiście, że nie, ale mówi abyśmy pokutowali, czyli NAWRÓCILI SIĘ.

 

” Ja wszystkich, których miłuję, strofuję i karcę. Bądź więc gorliwy i pokutuj.”

 

Od nienawiści, gniewu, złorzeczenia, lenistwa, pychy, zboczeń seksualnych.

Co nam tutaj Jezus w Objawieniu radzi?

 

Radzi nam aby być gorliwym, a nie pijanym tania łaską. Radzi nam pokutować, a KAŻDY Z nas jest grzeszny. Ja i Ty. Jeden bardziej drugi mniej.

 

Teraz jest czas łaski, ale przeczytajmy co będzie jak się skończy czas łaski i miłosierdzia:

 

Anioł zaś wziął kadzielnicę, napełnił ją ogniem z ołtarza i zrzucił na ziemię. I nastąpiły głosy i gromy, i błyskawice, i trzęsienie ziemi

 

 

 

“I zatrąbił pierwszy anioł, i powstały grad i ogień zmieszane z krwią, i zrzucono je na ziemię. I spłonęła trzecia część drzew, spłonęła też cała zielona trawa”

 

 

 

Ktoś zada pytanie dlaczego Pan Jezus tak uczyni z ziemią? Ponieważ jej mieszkańcy nie szanowali się, nie przestrzegali Prawa Bożego, popierali homoseksualizm, byli oportunistami, nie chcieli się uświęcać, i w końcu z powodu wielkiej deprawacji dzieci.

 

 

itd itd aż do końca rozdziału ósmego.

 

” I zobaczyłem, i usłyszałem jednego anioła lecącego środkiem nieba, który mówił donośnym głosem: Biada, biada, biada mieszkańcom ziemi z powodu pozostałych głosów trąb trzech aniołów, którzy mają zatrąbić.”

 

 

Już nie ma mowy o łasce w Apokalipsie, kiedy zatrąbią aniołowie.

Biada mieszkańcom ziemi tak jak biada było mieszkańcom Sodomy.

I wiecie co? Nawet po takich biada ludzie będą nadal mieli zatwardziałe serca na Boże Prawo:

 

“A pozostali ludzie, którzy nie zostali zabici przez te plagi, nie pokutowali od uczynków swoich rąk, tak by nie oddawać pokłonu demonom i bożkom złotym, srebrnym, miedzianym, kamiennym i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić. (21

 

Popatrzcie, jest tutaj mowa o bożkach kamiennych i złotych, srebrnych. Czy myślicie że są to jacyś buszmeni?

Nie, są to ludzie modlący sie do takich postaci:

 

 

Mający łańcuszki ze srebra i złota.

 

 

 

Obecnie nie ma już innych bożków poza jedyną tzw matka boska.

 

Dalej:

 

Nie skruszyli się także ze swych morderstw, ani ze swoich czarów, ani ze swego cudzołóstwa, ani ze swych kradzieży.”

 

Tak poza tym za czasów Wielkiego ucisku Jerozolima będzie Egiptem i Sodomą razem, a to tam ma połączyć wszystkich ekumenia:

 

A ich zwłoki będą leżeć na ulicy wielkiego miasta, które duchowo nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też nasz Pan został ukrzyżowany.

 

łaski nie będzie dla wszystkich tych ludzi:

 

“Na zewnątrz zaś są psy, czarownicy, rozpustnicy, mordercy, bałwochwalcy i każdy, kto miłuje i czyni kłamstwo

 

 

Reasumując,

U Niego jest miłosierdzie, ale i zapalczywość, a na grzeszników spadnie Jego gniew karzący””

 

Chwała Jezusowi Chrystusowi.

 

 

 

Updated: 8 października 2019 — 20:31

14 komentarzy

Add a Comment
 1. Wszystko na to wskazuje że jest jak opisane tu

 2. Ważne, skłaniające do refleksji spostrzeżenia… Szczególnie w kontekście Dnia Pojednania, który właśnie dzisiaj się zaczął 🙂
  Chwała Panu Jezusowi ?

  1. Tak, dzis po zmierzchu zaczelo sie Jom Kipur, dobry czas, by zrobic rachunek sumienia i wyznac grzechy.Zastanawia mnie jednak, czym sa grzechy, ktore prowadzą do smierci, o ktorych Jan pisal w swoim 1 liscie 5:16. Tam pada mocne zadnie, by nawet w sprawie kogos takiego sie nie modlić. O kim waszym zdaniem jest tu mowa? W Torze takimi grzechami sa np. cudzolostwo i morderstwo. Zastanawiam sie o co chodzi. Moze Jan mial na myśli ludzi, ktorzy to robią i nie pokutuja?

 3. Skonfundowales mnie tym artykulem.
  Znaczy jestes za zbawieniem z laski czy z uczynkow? prosze o ktrotka odpowiedz.

  1. uźywając wyszukanych słów potocznie nie używanych nie dodasz sobie mądrości Marcinie.

   Odpowiadam:

   Zbawienie jest z łaski a jego skutkiem są dobre uczynki.

   Jesli zepsuje Ci się na drodze auto a ja się zatrzymam i zdecyduje Ci pomóc, to bedzie to moja łaska. Mój koszt: czas, wieksze spalanie, stres. Zrobilbym Ci łaskę, czyli niezasłuzoną otrzymałbys poomoc. A Ty jesli będziesz miał odrobine przyzwoitosci to mi się odwdzięczysz i uznasz także, że takich ludzi jest niewielu, poniewaz setki aut przejeżdżało i nikt sie nie zatrzymal.

   Widzisz w tym pierwszym zdaniu zdradzasz swój charakter….

   Ale życzę Ci szczęścia. Niech Cię Bóg blogosławi.

 4. Cześć
  “z laski czy z uczynkow?” i z tym jest pewien problem bo ta koncepcja pojawia sie dopier w nowym testamencie i to u Pawła i jego uczniów, bardzo koliduje to ze starym testamentem gdzie ani Bóg ani prorocy nigdy nie mówili o zbawieniu z łaski. Ja uważam że żródłem dobrych uczynków jest nasza dobra wola oraz poznanie Boga i jego Bożego prawa. To prawo powoduje że chcemy wypełniać przykazania. A łaską jest fakt że pan Bóg oddał swego syna za nasze grzech abyśmy mogli być zbawieni to jest wyratowani od trudnych okoliczności. Bo gdyby nie był łaskawy już dawno by wszystko zniszczył, a teraz jak to widać oczekuje na ostatnich.
  pozdrawiam z Bogiem

  1. Rozumiem, że mam do czynienia z tzw antypawlowcem. Temat wiele razy przerobiony.

   Ogólnie uznaje, że nie warto sie spierać z kimś kto jest bardzo utwierdzony w sowim błędzie jak SJ czy mormoni, czy choćby katolicy maryjni…

   Ale na koniec aby byc rzeczowym:

   “(6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
   (Ks. Wyjścia 20:6, ”

   NIE JEST TO WARUNEK, ALE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO. BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM JEST UZNAĆ ŁASKĘ PANA I STOSOWAĆ SIĘ DO JEGO PRZYKAZAŃ.

   (19) Pan odpowiedział: Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba.
   (Ks. Wyjścia 33:19,

   Okaż cudowną łaskę swoją, Zbawco tych, którzy szukają schronienia W prawicy twojej przed wrogami swymi! Psalm 17.

   “Grzechów młodości mojej i przestępstw moich nie pamiętaj, Przez wzgląd na łaskę twoją pamiętaj o mnie, Przez wzgląd na dobroć twoją, Panie.
   BW – Księga Psalmów 25 25:7” psalm 25.

   BÓG NIC NIE MUSI.

   “Oto oko Pana jest nad tymi, którzy się go boją, Nad tymi, którzy spodziewają się łaski jego,.” Psalm 33

   jest tego o wiele więcej, ale podejrzewam, że na nic się to zda. To tak jakbym rozmawiał z katolikiem o kulcie maryjnym…
   Jezus okazał nam łaskę. Nie musial iść na krzyz i poszedł. Nie musiałem opublikować tego komentarza Twojego tego i poprzedniego.

   Brak zrozumienia łaski powoduje brak milości do ludzi tak jak brak uczynków ludzi opierających się na taniej łasce powoduje brak nawrócenia. Szatan uwielbia skrajności.

   Duchowo jesteśmy inni, oddzieleni od siebie i na tym skończę. Idźcie swoją drogą i ja ide swoja droga wraz z moimi czytelnikami.
   Pisalem wiele tekstów na ten temat i nie chce mi sie kłócić.

   1. A może to jest tak, że taki antypawłowiec lub inny proizraelski nas nigdy nie zrozumie bo właśnie brak mu tej łaski? I błądzi gdzieś po różnych teoriach ufając fałszywym pasterzom…
    Zgodnie z Jana 14.15
    “Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – DUCHA PRAWDY, KTÓREGO ŚWIAT PRZYJĄĆ NIE MOŻE, PONIEWAŻ GO NIE WIDZI ANI NIE ZNA. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.”

 5. Witajcie
  Nie chodziło mi nigdy aby sie kłócić ale jedynie podyskutować wymienic opinie nikogo nie namawiam to tylko moje zdanie. Boro: “błądzi gdzieś po różnych teoriach ufając fałszywym pasterzom” dla czego od razu tak mnie osądziłeś a może Wy się mylicie wszak mamy wszystko badać i poddawać pod ocenę czy to jest dobre czy nie, być może to ja się mylę. Wyczuwam złe nastawienie do mnie bo zwróciłem uwagę na pewne nieścisłości, jak kogo obraziłem uraziłem to przepraszam.

  pozdrawiam z Bogiem

  1. Ja napisałem generalnie o antypawłowcach i ludziach proizraelskich, lub ewentualnie fanatyków jakiś pastorów.
   Chodzi o to, że nic nie da się im przetłumaczyć i zawsze jakąś część Biblii odrzucają, kłócąc się przy tym, co już jest wogóle zaprzeczeniem Ewangelii 🙂
   Także jeśli masz otwarte serce to zaufaj Słowu Bożemu.
   Chodzi o to, że ja wielokrotnie czytając Biblię poznaję coraz więcej, ale WSZYSTKO MI PASUJE JAKO CAŁOŚĆ. Nie ma tam sprzeczności JAKO CAŁOŚĆ. Nie ma co wyrywać jakiś cytatów tylko rozumieć jako CAŁOŚĆ.
   Życzę wszystkiego najlepszego w poznawaniu Pana!
   Naprawdę i bez złośliwości, tylko już nie raz dyskutowałem na tym blogu z ludźmi wymienionymi na wstępie i efekt jest zerowy. Po jednym lub drugim upomnieniu unikam dalszych dyskusji.
   Jeśli chodzi o zbawienie z łaski:
   JAK MASZ ŁASKĘ BOGA TO MASZ DOBRE UCZYNKI.
   Inaczej się nie da. Po owocach (czyli uczynkach) poznajemy kto od Boga, a kto nie. Ze smutkiem stwierdzam, że w czasach ostatecznych coraz mniej ludzi wiernych Bogu. (ale wszystko jest tak jak jest napisane w Biblii).
   Pozdrawiam i życzę owocnego poznawania naszego Pana!

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: