Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Przyjęliście je, nie jako słowo ludzkie, ale tak jak jest naprawdę, jako Słowo Boże, które i w was wierzących skutecznie działa.

“Dlatego i my, nieustannie dziękujemy Bogu, że przyjmując od nas Słowo wieści o Bogu, przyjęliście je, nie jako słowo ludzkie, ale tak jak jest naprawdę, jako Słowo Boże, które i w was wierzących skutecznie działa.” 1 Tes 2.13.

 

Nie wiem czy wiecie, ale słowo ewangelia nie znaczy tylko Dobra Nowina. Słowo to z gr. εὐαγγέλιονeuangelion w starożytności  było terminem używanym jako określenie nagrody dla osoby przynoszącej dobrą nowinę.

Zapewne część z Was także wie, że byli władcy, którzy karali śmiercią za złą nowinę.

Apostołowie i ich uczniowie w rozumieniu greckim winni dostać nagrodę od ludzi ich słuchających. Ale oni oczywiście tę Dobrą Nowicę dawali za darmo. Jeśli ktoś ma ich wynagrodzić to nasz Tato.

Spójrzmy jednak na te Dobre Wiadomości z innej strony. Większość ludzi nie chce Dobrej Wiadomości. Kiedyś się zastanawiałem dlaczego większość odrzuca dobrą przyszłość? Po jakimś czasie zrozumiałem, że ta Dobra Wiadomość, ten good news nie cieszy się zainteresowaniem ponieważ jest za darmo.

Jeśli coś jest za darmo to jest to w odbiorze mało cenne. Wyobraźcie sobie, że ktoś chce Wam dać nowe auto za darmo. Uważam, że większość by odmówiła uznając taka propozycję za żart, za coś nierealnego. Podobny mechanizm odczuwam kiedy dzwonią do mnie z informacją, że wygrałem robot kuchenny i muszę się tylko po niego zgłosić. Jednak tam kłamią, a Bóg nie kłamie.

A teraz wyobraźmy sobie jak kobiecie umiera matka. Czy dałaby ostatni grosz żeby matka żyła dalej? Na pewno. A czymże jest ta Dobra Informacja jak nie biletem do przedłużenia życia?

 

Dlaczego Słowo daje życie? Ponieważ przyjmując Jezusa odwracamy się od grzechu, czyli od niewoli. Każdy kto grzeszy jest niewolnikiem. Odejście od grzechu i zła tego świata oraz kultury Złego daje nam życie wieczne.

Jak działa ten mechanizm?

Poprzez poznanie Słowa. Całego, kompletnego. Nie wiem czy wiecie, ale w Nowym testamencie jest około 2000 odniesień lub cytatów  Starego Testamentu.

Tora to instrukcja. Instrukcja jak żyć. Tak więc wpuszczając Słowo w relacji Boga do swego życia zmieniamy się przez to Słowo, które wykonuje prace w nas. Dlatego należy STALE  je czytać i rozważać.

 

 

Przez to, także i my nieustannie dziękujemy Bogu. Ponieważ gdy przyjęliście od nas słowo relacji Boga, wpuściliście nie słowo ludzi, ale tak jak jest w istocie Słowo Boga, które wykonuje się w was, wierzących.

 

Wpuszczając Słowo Boże do siebie wpuszczamy Boga. Zamykając się na Słowo zamykamy się na Boga.

Wśród większości katolików Pismo jest meblem. Czy stwierdzenie takiego faktu jest nienawiścią czy prawdą? Jeśli powiem, że rząd PO wyprzedał Polskę to czy będzie to nienawiść czy fakt?

Niestety ale katolicy wola słuchać papieża, a nie Słowo Boga. Co za kuriozum. Ludzie preferują mowę człowieka i to jeszcze takiego, który z Bogiem nie ma nic wspólnego niż mowę Boga.

Dlatego Bóg nie słucha ludności tego kraju i dlatego mamy okupację.

 

 

I my również powinniśmy się zastanowić nad tym, czy my słuchamy Słowa Boga czy jest ono tylko niczym napis na murze albo nagłówek w gazecie.

 

ale tak jak jest w istocie Słowo Boga, które wykonuje się w was, wierzących.

 

Mamy być wykonawcami Słowa.

 

 

(21) Dlatego odrzuciwszy wszelki brud i bezmiar zła, z wdzięcznością przyjmijcie wszczepione w was słowo, zdolne zbawić wasze dusze. (22) Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami, którzy oszukują samych siebie. “. Jakuba 1.

 

Chwała Panu Jezusowi.

 

 

Zaktualizowane: 1 października 2019 - 18:03

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish