Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Netanyahu ślubuje aneksować dolinę Jordanu na Zachodnim Brzegu po wyborach w Izraelu.

 

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że jeśli zostanie ponownie wybrany, zajmie dolinę Jordanu, część okupowanego Zachodniego Brzegu i dom dla izraelskich osad.

Przemawiając na konferencji prasowej w Ramat Gan we wtorek, przywódca Izraela obiecał „zastosować suwerenność Izraela” w Dolinie Jordanu, którą opisał jako „naszą wschodnią granicę, nasz mur obronny”.

Premier powiedział, że aneksja doliny Jordanu będzie pierwszym krokiem, jeśli zostanie wybrany w przyszłym tygodniu, a dalsze roszczenia dotyczące ziemi pojawią się po opublikowaniu długo oczekiwanego planu pokojowego Izrael-Palestyna prezydenta USA Donalda Trumpa. Netanjahu nazwał ten plan „historyczną szansą” na negocjowanie przyszłości regionu z Trumpem.

 

 

Chociaż nie zajął się tą sprawą bezpośrednio, niektórzy obserwatorzy przyjęli śmiałe oświadczenie Netanjahu jako dowód, że aneksja została skoordynowana z Trumpem. Jednak przywódca Izraela zamiast tego poprosił wyborców o mandat, aby skierować sprawę Izraela do USA.

„Kto będzie negocjował z Trumpem, kto go werbuje po naszej stronie?” Zapytał „ja czy Lapid i Gantz?”, Odnosząc się do liderów opozycji Yaira Lapida i Benny’ego Gantza.

 

Wybory odbędą się 17 września a 23 września jest szczyt klimatyczny. Dzieje się.

 

Wypowiadając się krótko przed ogłoszeniem Netanjahu, premier Autonomii Palestyńskiej Mohammad Shtayyeh nazwał swojego izraelskiego odpowiednika „głównym niszczycielem procesu pokojowego” i ostrzegł, że „każdy głupi ruch, który wykona, będzie miał dla niego negatywne konsekwencje na arenie krajowej i międzynarodowej”.

Palestyński urzędnik Hanan Ashrawi powiedział AFP, że plan Netanjahu „niszczy wszelkie szanse na pokój”.

„Próbuje przejąć ziemię bez ludzi i mówi„ jesteś wolny, aby wyjść ”- dodała.

 

 

Chociaż leży na terytorium Palestyny, obszar ten znajduje się obecnie pod pełną kontrolą Izraela i od podpisania porozumień z Oslo przez Palestyńską Organizację Wyzwolenia (OWP) i Izrael w 1993 i 1995 r. Dolina Jordanu stanowi 60% terytorium Zachodniego Brzegu, ale jest słabo zaludniona.

 

Chociaż „aneksja” jest chwytliwym nagłówkiem, Netaniahu już tego lata wykluczył wycofanie się Izraela z tego obszaru. Rozmawiając z doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego USA Johnem Boltonem w czerwcu, Netanjahu stwierdził, że każdy przyszły plan pokojowy z Palestyńczykami musi gwarantować Izraelowi obecność w dolinie Jordanu, co, jak powiedział, „gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo dla całego regionu”.

Przed trzymaniem się władzy w kwietniowych wyborach Netanjahu powiedział również, że w razie wyboru przejdzie na aneksję Zachodniego Brzegu, twierdząc, że „państwo palestyńskie zagrozi naszej egzystencji”.

 

Oni wiedzą jak się to potoczy. My tylko możemy się domyślać.

Być może wybory wygra przyszły antychryst wprowadzjący Plan pokojowy, a być może Netanjahu rozpęta wojnę, która dopiero ostatni antychryst zakończy, ale jak było w tym regionie zawsze gorąco odkąd powstało uzurpatorskie państwo Izrael, tak teraz jest bardzo gorąco.

 

 

Updated: 12 września 2019 — 07:36

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Izajasz 5.8:
  “Biada tym, którzy przyłączają dom za domem i przyłączają sobie pole do pola, aż nie będzie już wolnego miejsca i sami będziecie mieszkać w kraju”
  Zawsze mi się ten fragment kojarzy, jak Izrael anektuje kolejne terytoria…

 2. “Zaszczepię ich na ich własnej ziemi; i nikt ich już nie wyrwie z ich ziemi, którą im dałem – mówi Pan, twój Bóg” 15w. 9 rozdz. Amosa

  1. Dziękuję za inny punkt widzenia zwłaszcza, że jest w kulturalnym tonie.

   Domniemam, że jesteś z pochodzenia Żydem. Ale to ma niewielkie znaczenie. Wazne jest to, co jest napisane.

   Amos żył w latach 782-753 p.n.e. Ostrzegał on zarówno lud Izraela mający Prawo Boże (Torę) jak i okoliczne narody mające sumienie.
   Niestety Izraelici nie posłuchali Amosa jak i innych proroków.
   Trafili do niewoli babilońskie, która miała miejsce od 586 do 538 roku p.n.e.

   A teraz UBG:

   ” Odwrócę niewolę mojego ludu, Izraela; odbudują miasta spustoszone i zamieszkają w nich; zasadzą też winnice i będą pić z nich wino; założą też sady i będą jedli ich owoce.”

   Tak też się stało, po 70 latach niewoli wrócili. Wcześniej również w 9 rozdziale Bóg obiecał odbudowę świątyni

   ” W tym dniu podniosę upadły przybytek Dawida i zamuruję jego wyłomy; wzniosę jego ruiny i odbuduję go, jak za dawnych dni”

   Przybytek Dawida to świątynia.

   Tak się stało. Nikt nich nie wyrwał i odbudowali świątynię.

   Problem polega na tym, że oszukują Was Żydów Żydzi syjonistyczni z takimi księgami jak Zachariasza czy Izajasza. To wszystko się już WYDARZYŁO, anie ma wydarzyć tak jakby przez 2000 lat mogli byc podłymi ludźmi a nagle cudnownie pod koniec czasów zostaną uświęceni a teraz mogą zabijać wyzyskiwac przez ich banki i etc.

   1. Nie jestem Żydem tylko ewangeliczne wierzącym chrześcijaninem. Jest masę wersetów potwierdzających inny niż prezentowany tu na blogu punkt widzenia Żydów i Izraela. Kiedyś sam to odkryjesz i zrozumiesz Szukajcie a znajdziecie… .Pozdrawiam serdecznie.

 3. Sylwia Wańda Samarytanka

  Dziękuję Ci Piotrze za Twoją służbę Prawdzie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme