Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Przyszłość bloga.

Co mniej więcej rok próbuję zrezygnować z bloga.  Pomimo, iż lubię robić to co robię, to jest to okropne zajęcie. Nigdzie nie ma tyle hejtu, co na płaszczyźnie wiary. No może jeszcze w polityce.

Tutaj problem polega na świadomości, a może raczej podświadomości widzenia chrześcijan jako ludzi przyjaznych, kiedy tak naprawdę są oni niezwykle agresywni, a często chamscy. Oczywiście ci, o których mowa to nie są ludzie nawróceni.

 

Być może byli tacy, którzy wiedzieli jaka zapadnie decyzja. Ale ja jestem na takim etapie, że potrzebuję wyciszenia niczym Jim Hohnberg miał taką potrzebę którą opisał w swej  książce “Ucieczka do Boga”.

Stąd prosiłem Boga o znak co mam dalej robić. Prosiłem o wyraźny znak, żebym nie musiał się zastanawiać. Zwłaszcza, że po cichu sobie planowałem jakąś pracę z dala od ludzi, jakąś fizyczną o czym wspomniałem w poprzednich wpisach.

W piątek i sobotę prosiłem Boga, a w poniedziałek otrzymałem odpowiedź bardzo radykalną.

 

 

 

Kiedy kogoś bolą plecy  czasem mówi “boli mnie krzyż”.

Wstałem rano i po godzinie padłem na podłogę. Ból nie do wytrzymania. Odezwała się przepuklina z przed około 7 lat.

Aby się udać się do toalety musiałem trzymać się ścian i to do bólu. Bliscy pomagali mi ubierać się. Tak leżąc myślałem dlaczego tak się dzieje i jedyne na co wpadłem to “brać swój krzyż”.

Przepuklina była skutkiem mojej pychy z przed prawie 10 lat, kiedy nosiłem po dwa 25kg worki peletu. 50 kg plus zrobiło swoje.

 

 

Wracając do bólu kręgosłupa. Sama przepuklina była dla mnie niewystarczająca, więc prosiłem Boga o odpowiedź, co mam robić dalej.

W bólach w środę zacząłem czytać biblię. Najpierw księgę Mądrości – tak wiem, że nie jest w kanonie – a później otworzyło mi się na Jeremiaszu 20. Nie planowałem czytania Jeremiasza ani “wróżenia” z Biblii: otwieram i Bóg mówi..

Tak po prostu na tym:

 

Przynaglałeś mnie, Jahwe, i uległem. Ująłeś mnie mocno i zmogłeś. Każdego dnia byłem pośmiewiskiem, każdy mi urąga. (8) Ilekroć bowiem przemawiam, muszę krzyczeć i wołać: Przemoc i zniszczenie! A słowo Jahwe przywodzi na mnie co dzień drwiny i szyderstwa. (9) Mówiłem sobie: Nie wspomnę o Nim, nie będę już przemawiał w Jego Imieniu. Jednak powstaje w mym sercu jakby ogień palący, zamknięty w mych kościach. Męczę się, by [żar jego] wstrzymać, lecz nie jestem w stanie. (10) Tak, słyszałem szept wielu: Groza dookoła! Donoście! Oskarżmy go! Wszyscy, których darzyłem przyjaźnią, czyhają na moje potknięcie: Może da się zwabić, a zmożemy go; schwytamy go i pomścimy się na nim!

 

Wszystkie te wytłuszczone słowa w punkt przedstawiają moje życie ostatnich lat czy miesięcy.

Dochodzi pogańska rodzina, która nie pała do mnie sympatią. Pomimo że jestem miły. Czasem wystarczy nic nikomu nie robić by człowieka nie lubiano. Wystarczy wierzyć w Jezusa.

 

 

 

Chyba nie mogłem mieć bardziej precyzyjnej odpowiedzi choć musiałem czekać do środy.

 

Do dzisiaj ledwo się ruszam. Wie o tym kilkoro moich braci i sióstr w Chrystusie.

 

Podsumowując, tak jakbym był skazanym na bloga.

Mam pewne plany i na pewno się nie zawiedziecie na mnie.

Póki co muszę zdrowieć.

Dziękuję siostrom w wierze za zioła na przepuklinę. Uważam, że pomagają mi tak jak wizyta u fizjoterapeuty.

 

Przy okazji miałem, mam czas na przemyślenia. Wchodzę na kolejny level zostawiając za sobą pewne rzeczy z tyłu.

 

Od przyszłego tygodnia będę próbował działać, choć owoce zobaczycie za około tydzień.

 

 

Chwała Bogu Ojcu w imię Jezusa Chrystusa.

 

Dziękuję wszystkim za różne rodzaje wsparcia. Człowiek wtedy czuję się potrzebny.

 

 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: “Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”.

 

Dziękuję Wam bracia i siostry. Ci, którzy nimi są wiedzą.

 

Pozdrawiam

 

 

Updated: 21 lipca 2019 — 22:39

45 komentarzy

Add a Comment
 1. Hallelu YAH!
  Oby Dobry Ojciec dal ci sil do gloszenia Jego Slowa.
  Przez imie Jego Syna Yahshuy o to prosze.

 2. Piotrze jestes bardzo potrzebny tej wirtualnej społeczności jaką tu mamy u Ciebie na blogu. Co do wypelniania sie Pisma w życiu to ja mojej żonie wciąż cytuję Slowa Boga konkretnymi wersami a jest o wiele bardziej uciskana niż ja. I wszystko sie na niej wypełnia a nie ma lekko w życiu. Ale Bóg nam pomaga i nie damy się żadnym przeciwnościom 🙂 Trzymaj się ciepło i NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ:)

  1. Dziękuję Boro za wsparcie w imię Chrystusa Jezusa.
   Postaram się mieć w pamięci Twoją żonę.
   Jednym z symptomów narodzenia na nowo jest ucisk od tego świata wynikający ze starcia z nim

 3. Wydaje mi się, że demon podpowiada Ci aby rzucić to wszystko. Bądź silny w Panu naszym Jezusie Chrystusie i nie poddawaj się. Szatan chce Cię odciągnąć od tego bloga bo wie, że przez to Ciebie i wielu ludzi będzie mu łatwiej oddalić od Boga.

  1. Jest chyba tak jak piszesz i pomimo, że dosyć długo pisuje jako bloger chrześcijański, to jeszcze nie nauczyłem się rozróżniać podszeptów i ustawiania okoliczności od zwykłych sytuacji a tutaj było wiele połączonych wydarzeń…
   Z drugiej strony popełniłem trochę błędów co do niektórych osób.

 4. Dużo zdrowia i siły (zarówno duchowej, jak i tej fizycznej) do życia i do prowadzenia strony!

 5. Bóg jest dobry, Nasz Pan jest widzący i pełny miłość i sprawiedliwości. Niech będzie jemu Chwała! Jesteś dla Niego ważny i jesteś dla nas ważny. Bądź zdrów bracie. Amen

  1. Ogromnie się cieszę, że jednak z nami zostaniesz. Dużo bardzo dobrego zrobiłeś i robisz. Bez Ciebie byłoby jakoś tak smutniej 🙂 Piękne jest to, jak niezawodnie działa Bóg, nigdy nie pozostawia nas bez odpowiedzi.

   Szybkiego powrotu do zdrowia, niech Pan codziennie Cię wzmacnia. ? Życzę Ci wielu Bożych błogosławieństw i udanego wypoczynku w ten Szabat.

   1. Dziękuję Dario.
    Cieszę się, że poznałem taką pokorną siostrę jak Ty. Niech Bóg Ci szczęści 🙂

 6. Trzymaj się bracie, mi się bardzo dobrze czyta twojego vloga i dziękuje Bogu za ciebie bo wiem, że chodzisz z nim w przymierzu, w Jego przykazaniach ;D Błogosławie cię i życzę błogosławionego sabatu!

 7. Nie rezygnuj z tego!!!
  Czego się spodziewałeś po królestwie Lucyfera?
  Samych pochwał?
  Twojego bloga czytam kilka miesięcy i dzięki Tobie poruszam się po właściwej scieżce życia.

  Gdybym tylko miał takie możliwości jak Ty – prowadziłbym bloga mimo takiego hejtu.

  Im więcej nienawiści ze strony grzeszników – Tym więcej miłości od Boga! PAMIĘTAJ!

  1. Pochwały na mnie nie działają a to dlatego, że w tym świecie nic nie znaczę. Oczywiście to co tutaj jest pisane, traktuję jako szacunek, uznanie, wsparcie za co dziękuję.
   Dobrze jest być docenionym z uwagi na sens robienia tego co się robi. Bez odzewu innych nie wiedziałbym czy jest zasadne to, co robię. Oczywiście mogą mi pomóc statystyki bloga, ale przekonanie o szacunku do mojej osoby ze względu na tę walkę tez jest ważne.

   Reasumując dziękuję za wsparcie.

 8. Piotrze moja rada na przepuklinę to diete ketogeniczna, czyli dużo kwasów omega 3, w postaci wołowiny, ryb, generalnie dużo tłuszczów i mało węglowodanów z ograniczeniem białek.
  Polecam też robić rosół z całej kaczki, na kościach, gotować tak długo, że z rosołu zrobi się żelatyna. Ta potrawa zawiera kolagen do odbudowy kości i stawów.
  Pozdrawiam i życzę ci błogosławieństw Boga Izraela.

  1. Dzięki Cyrylu za Twoją miłość pomimo różnic teologicznych.

   ps.

   Jaki ma cel ta dieta? Czy przepuklina sama zniknie? Ja mam lędźwiową, nie pachwninową.
   Fizjoterapeuta mówił mi, że ten pęcherzyk może być zassany i zniknie ale po ćwiczeniach..

   1. Mi po tej diecie zniknął ból kiedy źle zrobiłem martwy ciąg jakieś 140 kg. Obecnie jestem na diecie wysoko tłuszczowej (jem też węglowodany, kasze, owoce czy chleb na zakwasie, ale w mniejszych ilościach).
    Ta dieta ma na celu Piotrze odbudować twoje ciało, gdyż kwasy tłuszczowe omega 3 odbudowują komórki. Kolagen zaś z rosołu i generalnie produkty zwierzęce odbudowują nasze ciało. Tu masz Piotrze filmy:
    https://www.youtube.com/watch?v=7-IO9AgOC8Q&t=935s
    https://www.youtube.com/watch?v=TQ7ubQj4ygE&t=561s

    W nich masz wyjaśnione, że rośliny oczyszczają nasze ciało zaś produkty zwierzęce nasze ciało odżywiają.
    Generalnie przy kontuzjach dieta keto czy optymalna może pomóc, tylko nie wolno jeść za dużo białek ale zwiększyć spożycie tłuszczy. Dobre są też podroby wątróbka, serca, żołądki.
    Fizjoterapeuta ma racje, pęcherzyk ci zniknie. Ale dieta właściwa powinna ci pomóc, aby te miejsce zostało odbudowane. Tutaj moim zdaniem wołowina to fajna sprawa ponieważ w przeciwieństwie do wieprzowiny ma więcej kwasów omega #, zaś wieprzowina więcej omega 6. Kwasy omega 6 są pozapalne zaś omega 3 odbudowują ciało.
    Oczywiście nie musisz mieć ścisła dietę keto, ale może to być dieta wysokotłuszczowna np optymalna. Musisz obserwować swój organizm i gdy np źle się czujesz na diecie wysokotłuszczowej to jedz np owoce lub węglowodany np. świetna jest kasza jaglana.
    Musisz w tym temacie Piotrze sam sobie poszukać w tym temacie.

    Ja ci życzę dużo zdrowia 🙂
    Jeszcze raz z Bogiem 🙂

   2. Piotrze.

    Masz tutaj dwa filmy:
    https://www.youtube.com/watch?v=TQ7ubQj4ygE&t=561s
    https://www.youtube.com/watch?v=7-IO9AgOC8Q&t=935s
    W nich pokazane jest, że celem diety keto, jest odbudowa organizmu. Moim zdaniem kluczowym mięsem jest wołowina zawiera dużo kwasów omega 3. A takze, kolagen, który najlepszy jest w spotaci rosołu z całej kaczki, ugotowanej na kościach, tak, że po wystygnięciu robi się żelatyna.
    Ta dieta ma na celu odbudowę uszkodzonych komórek. Dobre są też podroby. Generalnie, proponowałbym nie likwidować pokarmów roślinnych ale po prostu ograniczyć węglowodany.

    Fizjoterapeuta ma racje, przepuklina zniknie, ale może w tym samym miejscu się pojawić, ponieważ w tym miejscu komórki bez odpowiedniej diety nie zregenerują się właściwie.

    Piotrze zawsze pamiętam, że demony, szczególnie w internecie, uwielbiają różne kłótnie w internecie, a szczególnie z powodu odmiennych opinii na temat Biblii. Szczególnie demony czerpią ogromną energie, gdy ludzie zaczynają kogoś gnębić psychicznie, złorzeczeniami właśnie z powodu odmiennej opinii na temat Boga. A przecież każdy człowiek jest stworzony na obraz Boży.

    Dlatego ja Ciebie zawsze mam w modlitwach. Niech Bóg Ciebie i Twoich czytelników strzeże od diabła i jego sług.

    1. “Piotrze zawsze pamiętam, że demony, szczególnie w internecie, uwielbiają różne kłótnie w internecie, a szczególnie z powodu odmiennych opinii na temat Biblii. Szczególnie demony czerpią ogromną energie, gdy ludzie zaczynają kogoś gnębić psychicznie, złorzeczeniami właśnie z powodu odmiennej opinii na temat Boga. A przecież każdy człowiek jest stworzony na obraz Boży.”

     No widzisz Cyrylu, Ty akurat należysz do tych nielicznych osób, które podważają listy Pawła, a mają zdrowy rozsądek i dystans do sporów i róznic.

     Tak, ja jeśli są różnice nie wchodzę na inne strony by się kłócić. Ja robię swoje.

     Serdecznie dziękuję za modlitwy. Na 100% się przydają.

     Co do rad praktycznych.
     Mam niechęć do mięs.
     Czy olej kokoswy będzie miał te same właściwości|?

 9. Dziękuję Panu i proszę aby cię umocnił. Zdrowia

 10. Witaj Piotrze ?
  Jakże radosna to wieść o Twoim powrocie. Super.
  Najlepsze jest to, że decyzja którą podjąłeś nie jest decyzją podjętą w wyniku namawiania Cię do niej przez ludzi (Braci, Siostry, czytelników) lecz przez samego Ducha Bożego. Mega ☺.
  Jednak przykro słyszeć o Twoim zdrowiu choć z tego co wiem jesteś pod opieką najlepszego fizjoterapeuty w świecie i jego okolicach ☺ więc możemy być spokojni.
  Zdrowiej, wypoczywaj, umacniaj się.
  Przez imię Naszego Zbawienia Jezusa modlę sie o Twoje zdrowie.
  Niech Duch Naszego Wybawcy Pocieszyciel szybko postawi Cię na nogi.
  Pokój z Tobą i Twoim domem.
  Pozdrawiam 3maj się.

 11. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia! Dzięki Pana Blogowi nawróciłam sie do Pana Jezusa. Jeśli kiedykolwiek Pan przestanie prowadzić tego Bloga to i tak dziękuję za otworzenie mi oczu i serca. Z Bogiem Panie Piotrze.

 12. Piotrek ja jastem letniakiem do ciebie ,czytam cie 5 lat mam ok 50 lat i jestem dzieciuchem w porównaniu do ciebie. Ale ale caly czas sie ucze od cibie,z BOGIEM

  1. Kwiatek, ja w ostatnim roku zauważyłem ile czeka mnie jeszcze pracy. Nikoniecznie jeśli chodzi o grezchy.
   Łaską jest znać swoje słabości. Dziękuję i życzę owocnej pracy nad sobą.

 13. Na przepuklinę kregosłupa rozumiem ,że lędźwiowa w ostrej fazie bólu 1-max dzień leżenie, potem chodzić jeszcze raz chodzić (tak na prawdę trzeba wzmocnić (przez odpowiednio dobrane ćwiczenia najlepiej od fizjioterapuety) gorset mięśniowy czyli mięśnie przykręgosłupowe oraz mięśnie brzucha i pleców), niestety nasz codzienny tryb życia (siedzący) + otyłość + jazda samochodem dobija nasze kregosłupy.
  Leki przeciwbólowe jak najmniej, żeby potem w błędne koło nie wpaść.
  Pozdrawiam

  1. Pierwsze dni tylko leżałem.
   Później chodzenie było koszmarem, więc tak czy owak musiałem leżeć.
   Być może z jakims gorsetem powinienem chodzić,a le fizjoterapeuta nic mi nie zalecił…
   Od wczoraj spaceruje więcej.

   Dzięki Arku za podwójne wsparcie.
   Niech Ci Bóg szczęści.

 14. Zdrowia, zdrowia i jeszcze więcej duchowej siły do dalszej działalności blogowej 🙂

 15. Czytam Twój blog już kilka lat i przez te kilka lat, dzięki Twojej pracy, widzę jak zmieniło się moje życie. Czytając Twoje prace otworzyły mi się oczy i widzę jak wiele jest zła wokół mnie, a ile zła było we mnie. Żyję teraz w dużo większym ucisku, ale to dlatego, że widzę. W końcu widzę co się dzieje. A ile to problemów pomogłeś mi rozwiązać, a o ilu moich grzechach mi przypomniałeś, w których trwałam… Gdy był jakiś problem, na następny dzień, albo kilka dni później pojawiał się post z rozwiązaniem. Mam nadzieję, że Bóg da Ci tyle siły, że będziesz tutaj jeszcze bardzo długo. Dziękuję.

 16. Życzę Panu dużo zdrowia.
  Proszę się nie poddawać,trwać w swoich postanowieniach do końca. Rodziną proszę się nie przejmować.
  My z mężem też nie mamy lekko,od początku wszyscy byli przeciwko nam i nadal są. A my mimo takich przeciwności losu nadal jesteśmy razem,trwamy przy sobie wzajemnie i się nie poddajemy,a nie raz sięgnęliśmy dna.
  Co Nas nie zabije to wzmocni.

  Wszystkiego dobrego ?

  1. Dziękuję
   .
   Do katolików z rodziny staram sie mieć dystans, choć jestem wrażliwy na niesprawiedliwość i czasem walczę cielesnymi metodami….
   Od tego roku rozumiem jednak co to jest Boży pokój…Kiedyś o tym napiszę

 17. No. I to była jedyna słuszna decyzja 🙂 Alleluja i do przodu.

 18. czy wspomozesz piotrze w programie “Widerstand”?

  warszawskagazeta.pl/kraj/item/6507-tylko-u-nas-tajna-operacja-widerstand-czyli-v-rozbior-polski

  Chodzi o to zebys kontynuowal te dobra robote i rozbijal polski katolicyzm.
  Z gory wilen dank i spasibo

 19. Dużo zdrowia i wytrwałości w tym co robisz. Zdarzenia o których mówisz nie są przypadkowe, Pan Jezus dokładnie o tym mówił w Łk 10, 34;39

  34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. 38 Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. 39 Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

  Jeszcze raz, wytrwałości i siły w Jezusie Chrystusie i błogosławieństwa, nie poddawaj się idź do przodu.

  1. Dziękuję za życzenia i cytat. W sumie zapomniałem o tym cytacie w kontekście mojej przepukliny..
   “Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.”

 20. Cieszę się, że zostajesz, dziękuję za to, co robisz. Przypomniało mi się kilka dni temu, jak Eliasz też miał dość, jak Jezebel zagroziła mu śmiercią po tym co zrobił z prorokami Baala. Lecz miłosierny Pan umocnił Go. Niech Pan doda siły i zdrowia również Tobie, niech Cię prowadzi i strzeże. Błogosławieństwa dla Ciebie i Twojej rodziny. Jesteś w moich modlitwach ? ?

  1. Czuję, że to ważne słowa płyna z |Twego komentarza. Dziękuję jak i Robertowi piszącemu o tym samym.

 21. Często to co czynimy ma głębszy sens i nie nam jest oceniać służbę Bogu, bo nie ogarniamy całości dzieła o czym już Justyna wspomniała nawiązując do historii Eliasza.
  Dziękuje Ci za to co robisz. Niech Bóg da siły i zdrowie byś służył Panu i niech sprawi, że będziesz czuł iż słowa twoje lądują we właściwych sercach, amen!

  Przeczytaj proszę:
  https://jaro-prawdajedyna.blogspot.com/2019/04/dzieo-boze-zalezy-od-boga-nie-od.html

 22. Przyjemnie się czyta takie komentarze.

 23. Jeju nie wiedziałam, że przydarzyło Ci się coś takiego, mimo To dziękuję Bogu naszemu! Trzymaj się tylko Jezusa, my tez z mężem jesteśmy na rozdrożu życiowym co dalej mam y zrobić z życiem, ale kochany nasz Ojciec niespodziewanie choć modliliśmy się o to dał nam nowych braci i siostry w naszej okolicy!!! Niech Ciebie prowadzi Duch Jezusa Chrystusa!!! Jemu Chwała!

 24. Niech Ciebie Pan Jezus wzmacnia w tych trudnych chwilach, On już wszystko zwyciężył!!! 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: