Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Amerykańscy psychoanalitycy przepraszają za nazywanie homoseksualizmu chorobą.

To, co przez tysiąclecia było nazywane chorobą, obecnie jest wśród psychiatrów bezbożnych wyrzutem sumienia.

 

 

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychoanalityczne (APsaA) przeprosiło w piątek za uprzednie traktowanie homoseksualizmu jako choroby psychicznej, mówiąc, że jego błędy z przeszłości przyczyniły się do dyskryminacji i traumy dla osób LGBTQ.

Może to być pierwsza amerykańska organizacja medyczna lub zdrowia psychicznego, która wydała takie przeprosiny. Chociaż psychiatrzy odtajnili homoseksualizm jako zaburzenie w 1973 r., A psychoanalitycy pojawili się prawie 20 lat później, APsaA twierdzi, że nie jest świadoma jakiejkolwiek powiązanej grupy zawodowej, która przeprosiła ”. 

Grupa używa tego skrótu, aby odróżnić go od Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA).

Jaffe ogłosił przeprosiny w piątek podczas sesji otwierającej 109. doroczne spotkanie grupy w San Diego, na którym owacje na stojąco wzięło około 200 osób obecnych, powiedzieli świadkowie. Jaffe powiedział, że jego grupa od dawna aktywnie promuje prawa LGBTQ, ale jeszcze nie wyraziła żalu w słowach.

„Trudno przyznać, że się myliłeś” – powiedział Jaffe.

Jeden z analityków z Los Angeles powiedział, że publiczność zinterpretowała ten moment jako istotny.

„Jako ktoś, kto pochodzi z długiego grona analityków walczących o osoby LGBT, wydawało się to przełomowym momentem” – powiedział dr Justin Shubert.

 

Zmiany w myśleniu społeczności medycznej o homoseksualizmie i piątkowych przeprosinach wynikają z przełomowego wydarzenia w historii LGBTQ 50 lat temu: powstania Stonewall.

 

Patronowie nowojorskiego baru gejowskiego Stonewall Inn walczyli z policyjnym nękaniem we wczesnych godzinach porannych 28 czerwca 1969 r., Co doprowadziło do powstania nowoczesnego ruchu na rzecz praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer.

Nowojorska policja niedawno przeprosiła za naloty i dyskryminujące prawa tamtych czasów, które skłoniły APsaA do wydania przeprosin, powiedział dr Jack Drescher, członek APsaA i wiodący autorytet w historii psychiatrycznego i psychologicznego traktowania osób LGBTQ.

Nowy Jork spodziewa się aż 4 milionów ludzi na 50-lecie Stonewall w przyszłym tygodniu, a parady dumy gejowskiej będą obchodzone na całym świecie 30 czerwca.

 

Działacze LGBTQ zakłócili coroczne spotkanie Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego w 1970 roku w San Francisco. Protesty tak bardzo umocniły konwencję, powiedział Drescher, że do grudnia 1973 r. Zarząd APA usunął homoseksualizm z Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM).

Ale APsaA nie zmieniła swojej pozycji do 1991 r., Kiedy pod groźbą pozwu antydyskryminacyjnego pozwoliła na szkolenie psychoanalityków gejów i lesbijek, powiedział Drescher.

 

APsaA stała się wczesnym zwolennikiem małżeństw osób tej samej płci i przeciwnikiem „terapii konwersyjnej” mającej na celu zmianę orientacji seksualnej danej osoby.

W 2012 r. Psychiatra dr Robert Spitzer z własnej inicjatywy przeprosił za opracowanie wpływowego badania 11 lat wcześniej, które wspierało terapię naprawczą w celu „wyleczenia” homoseksualizmu.

Dzisiaj APsaA i inne organizacje zawodowe postrzegają bycie gejem jako normalny wariant ludzkiej seksualności.

 

„Wykonali zadanie przeprosin, ale nie powiedzieli słów”, powiedział Drescher. „Gdyby komisarz policji w Nowym Jorku mógł to zrobić, dlaczego nie moglibyśmy zrobić czegoś podobnego?”

 

źródło: https://www.reuters.com/article/us-usa-lgbt-stonewall-psychoanalysts/u-s-psychoanalysts-apologize-for-labeling-homosexuality-an-illness-idUSKCN1TM169?utm_source=Facebook&utm_medium=Social

 

 

Do 1973 roku homoseksualizm był uznany za chorobę, ale pod naciskiem rodzącego się LGBT zapewne wielu zamożnych gejów został odbanowany i uznany za normę społeczną, a więc od powstania świata do roku 1973 był uznawany za coś nienormalnego.

 

 

 

2 komentarze

Add a Comment
  1. Znowu jakieś parady będą? Rany oni nic innego nie robią tylko maszerują za robote by się wzięli xD To jest chore

    1. Zapewne są tacy co pracują (w dość różnych zawodach)- nie żebym broniła kogokolwiek stamtąd-, ale te parady i inne marsze z ich strony niemal co rusz to już przesyt… :/

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme