Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Konfederacja, biblia i Brazylia.

 

Artykuł jest tekstową wersją film:

 

Co mają wspólnego wyborcy Konfederacji z biblią? Dlaczego mamy brać wzór do naśladowania z Brazylii?

 

Tak mnie prosiliście i tak obiecywałem sam.

 

W miarę możliwości będę umieszczał dwie wersje materiałów:

  1. Filmową na YT
  2. Tekstową na blogu

Dla obu grup preferujących różne przekazy ze względu na czas i pracę.

 

Znamy już wyniki z 99% lokali wyborczych i sytuacja wygląda zdecydowanie odmiennie od sondy exit pol z wczorajszego dnia.

Wszyscy pragniemy wolności, sprawiedliwości i praworządnych rządów.
Ale jak to wspominam od tygodnia, wyborcy konfederacji mają złe motywacje.
Elektorat Konfederacji to głównie osoby wierzące. Ciężko jest ocenić jaka to jest dysproporcja między protestantami, a katolikami popierającymi Konfederację. Być może zdziwilibyśmy się na korzyść protestantów. Dlaczego? Ponieważ jak wiemy mamy w Polsce około 93% katolików. Ilu jest na prawdę tego nie wie nawet Jarosław Kaczyński :-).
Ale wziąwszy pod uwagę fakt, iż większość katolików glosuje na PIS, to mogłoby sie okazać, że Konfederację popiera na przykład 20% protestantów a reszta to katolicy.
Czy moja teza jest absurdalna? Oceńcie sami po przedstawieniu Wam kilku faktów.

Po pierwsze, pod koniec kwietnia napisałem co prawda o spadku poparcia proprotestanckiego prezydenta Brazylii, ale faktem jest, że to dzięki protestantom stał się on prezydentem:

Wymowny spadek poparcia prezydenta Brazylii wśród zielonoświątkowców.

Teraz przeczytajmy sobie trochę o zyciu w Brazylii.

“Niestety z przykrością i trochę złamanym sercem mogłabym porównać Brazylijczyków i Polaków w ten sposób (oczywiście nie licząc wyjątków, po prostu podążając za moimi obserwacjami i życiowymi doświadczeniami): w Brazylii króluje motto “dlaczego miałbym być niemiły i nie pomóc?”, a w Polsce, mam wrażenie, jest odwrotnie: ”po co mam być miły i pomóc tak po prostu?”. W Brazylii mówi się “Najlepsze w Brazylii to Brazylijczyk”, a w Polsce “Kraj piękny, tylko ludzie….”… no właśnie. Brazylijczycy to bezinteresowni i bardzo otwarci ludzie, mają w sobie ogromne pokłady miłości do innych i chcą pokazać się z jak najlepszej strony również obcokrajowcom, dają do spróbowania jedzenia za darmo na ulicy czy na bazarku z owocami… dużo się uśmiechają i nigdy nie narzekają. Nawet najbiedniejszy człowiek, bezdomny, czy chory, nie będzie narzekał, będzie dziękował Bogu, że nie jest w jeszcze gorszej sytuacji i będzie wdzięczny za to, że żyje. Tego mi w Polsce zawsze brakowało i przyznam szczerze, że zawsze, gdy wracam do Polski, to staram się nie dać ponieść tej fali “nieszczęścia”. Chociaż teraz już chyba jestem ponad to J Brazylijczycy bardzo kochają dzieci i psy, są pomocni i umieją korzystać i cieszyć się z życia. Celebrują każde najmniejsze wydarzenie, każda okazja jest dobra do imprezy rodzinnej czy z kolegami, żeby coś świętować, żeby celebrować życie. Nawet najbiedniejsze rodziny zawsze organizują urodziny, czy robią w weekend grilla, żeby “coś z tego życia mieć”. Nie ma też zawiści, czy zazdrości. Zawsze porównuję historie z Polski, gdy ktoś zgłasza do Urzędu Skarbowego sąsiada, znajomego czy babcię sprzedającą na ulicy kwiatki. Tutaj tego nie ma, nikt nikomu nie robi na złość, chyba, że jest naprawdę złym człowiekiem, ale ja nigdy o czymś takim nie słyszałam… ”

Jak się żyje w Brazylii? – o prawdziwym życiu opowiada Katarzyna z Brazylii

Co stoi za przyczyną takiej mentalności?
25% protestantów w Brazylii. Stąd mają swojego prezydenta. No ale umówmy się, tak na marginesie. Brazylia nie jest żadną wyspa wolności od masonów. Ja chcę Wam tylko pokazać inna inszość mentalności.
Czy wiecie ilu w Polsce jest ewangelików?
Ci, którzy czytuja moj blog wiedzą reguralnie wiedzą. Jest to 0, 38%
Dlaczego? Ponieważ polscy niby protestanci poddani są Watykanowi. Cały alians ewangeliczny skladający się z baptystów, zielonych , KCHWE współpracuje z Rzymem. Oni maja milczeć. Czyb zauwazyliście, że jeśli cos się dzieje niedobrego, to wszelkie akcje organizuja katolicy? Tak bylo z bojkotem EMPIKU ze względu na Nergala.

Po drugie, gdyż nie chcę rozwiajać tematu protestantyzmu w Ameryce Poludniowej, na moim blogu 82% glosowało za Konfederacją. Zresztą podobnie jest w Argentynie. Tam protestantów jest 14%. Tylko 10% mniej niż w Brazylii, ale 14% więcej niż w Polsce.

Czy wiecie , że Korwin Mikke pochodzi z rodziny ewangelików?

Nie jestem fanem Korwina ale ptogramu jego partii a to spora różnica.
Pragnę tylko podkreślić związek wolności i praw Bozych z preferencjami politycznymi. Nie popieram także pastora Olechnowicza z Warszawy, ale własnie on kandydowal z 10 lat temu z list JKM.

Po prostu ewangelicy mniej dają się nabrać na nieboży socjalizm. Taki jest cel mojego wywodu.

Najważniejsze na koniec.
To Bóg zezwala działać szatanowi na danym kraju, ponieważ ludzie chcą wierzyć w polityków i w moc polityki a nie w moc Bożą.
Może na poparcie mojej tezy przytoczę 21 rozdział księgi kronik.

Z fragmentu tego wynika, że Dawid zgrzeszył zdając się na własne siły. Pamiętam jak czytałem pierwszy raz Pismo ok 7 lat temu i ten fragment mną wstrząsnął. Pomyślałem: jak, to, co Dawid zrobił takiego złego, co jest złego w policzeniu wojska i obliczeniu sił? Ano jest grzechem zdawanie się na swoje działania. tak jak w zyciu przeciętnego chrześcijanina.

Zachęcam do myślenia biblijnego. Nie katolickiego.

Bądźcie z Bogiem

 

 

 

Zaktualizowane: 27 maja 2019 - 15:30

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish