Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Pisarz New York Times twierdzi, że Jezus nie był Żydem, ale „Palestyńczykiem”

No to mamy newsa spiskowego… świat szatana wierzy w spiski 😀

 

 

 

Tuż przed opublikowaniem artykułu z komentarzami teologa, który zidentyfikował się jako chrześcijan, ale opisał narodziny dziewicy jako „dziwaczne”, a cielesne zmartwychwstanie Jezusa jako fikcję, The New York Times opublikował kolumnę od dziennikarza, który twierdził, że Syn Boży nie jest Żydowskim synem, ale „palestyńskim”.

Eric Copage, który jest czarny i dorastał w Los Angeles, powiedział, że często przywoływany zachodni obraz Jezusa – mężczyzny o jasnej karnacji i niebieskich oczach i ciemnych blond włosach – był mylny”. Całkowicie się z nim zgadzam; Jezus prawdopodobnie miał ciemniejsze rysy i oliwkową skórę.

Następnie napisał :

Gdy dorastałem, dowiedziałem się, że obraz Jezusa o jasnej karnacji i niebieskich oczach od wieków zdobił witraże i ołtarze w kościołach w całych Stanach Zjednoczonych i Europie. Ale Jezus, urodzony w Betlejem, był najprawdopodobniej palestyńskim mężczyzną o ciemnej skórze.

Szybkie wyszukiwanie słów kluczowych ujawniło, że ani razu Copage nie przyznał, że Jezus był Żydem, co było oczywistą i krytyczną refleksją każdego, kto kiedykolwiek poznał Biblię,

 

 

 

Gdzie więc Biblia wskazuje na religijne i etniczne dziedzictwo Jezusa? Autorzy tekstu wskazują na poniższe fragmenty, ale nalezy wiedzieć, że nie ma takiego słowa jak Żyd, ale jeśli już to Judejczyk. Żydzi są narodem wymyślonym, a za czasów Jezusa było Królestwo Judei. 

 

 • Naród Jezusa, społeczność żydowska, odrzucili go ( Ew. Jana 1: 11-12 )
 • Jezus powiedział, że zbawienie „pochodzi od Żydów” ( Ew. Jana 4:22 )
 • Nowy Testament wyraźnie śledzi rodowód Jezusa z powrotem do Dawida ( Mt 1: 1 )
 • Przez cały czas swojej ziemskiej służby Jezus często chodził do synagogi ( Łk 4:16 )
 • Jezus poszedł do świątyni w Jerozolimie i nauczał ( Łk 21:37 )
 • Jezus obchodził Paschę, tradycję żydowską ( Ew. Łukasza 22: 14-15 )
 • Kiedy został ukrzyżowany, został ogłoszony „Królem Żydów” ( Mk 15: 2 )

A jeśli potrzebujesz pozabiblijnego potwierdzenia żydowskości Jezusa, jest mnóstwo informacji. Shaye JD Cohen, profesor literatury i filozofii hebrajskiej na Uniwersytecie Harvarda, powiedział, że Jezus był „ oczywiście ” Żydem.

Cohen napisał:

Regularnie oddawał cześć w społeczności żydowskiej, którą nazywamy synagogami. Głosił z żydowskiego tekstu, z Biblii. Świętował żydowskie święta. Pielgrzymował do żydowskiej świątyni w Jerozolimie, gdzie był pod zwierzchnictwem kapłanów. … Żył, urodził się, żył, umarł, nauczał jako Żyd.

Nie jest zaskakujące, że „Times” prowadzi historie wybitnych pisarzy, którzy chcą wymazać żydowskie dziedzictwo Syna Bożego.

 

Pete Hegseth, gospodarz „Fox & Friends Weekend”, rozmawiał w ubiegłym tygodniu z Faithwire o odrodzeniu tak zwanego pojęcia „odmowy świątynnej”,  fenomenie politycznym, który pojawił się po raz pierwszy w latach 90. i nie zakłada, że  ani Jezus, ani starotestamentowe postacie, takie jak Dawid i król Salomon byli kiedykolwiek w Jerozolimie.

Hegseth powiedział, że rozmawiał z Muhammadem Ahmedem Husseinem, głównym imamem meczetu Al-Aksa, znajdującym się na Wzgórzu Świątynnym, który powiedział mu, że w Ziemi Świętej nie ma „świątyni”.

„Jeśli próbujesz zaprzeczyć i wymazać Żydów, którzy kiedykolwiek tam byli, to próba powiedzenia:„ Nie masz prawa do tej ziemi. To nasza ziemia, a każda przyszłość będzie tylko islamską przyszłością ”- powiedział Hegseth. „Mieliśmy wielu gości, którzy twierdzą, że skończy się to dopiero, gdy muzułmanie bedą kontrolować całą Jerozolimę”.

Według żydowskiego pisarza Davida Hazony „odmowa świątynna” to „kampania wymazywania intelektualnego [przez Palestyńczyków]… mająca na celu podważenie żydowskiego roszczenia do jakiejkolwiek części ziemi”.

 

Ode mnie.

Pisałem kiedyś przy okazji recenzji filmu Zmartwychwstały, że wprowadzają nas w Jezusa muzułmańskiego.

 

 

Kto wie, może antychrystem będzie właśnie muslim…a te ofiary dla Baala w Sri lance, o których jeszcze napiszę wkomponowują się w sens tego islamskiego zwiedzenia.

 

Updated: 24 kwietnia 2019 — 12:43

2 komentarze

Add a Comment
 1. tłumaczenie interlinearne Tak Jesus był judejczykiem
  ( Ew. Jana 1: 11-12 🙂
  Do swego przyszedł i swoi Go nie przyjęli (nie ma słowa żyd)
  Ew. Jana 4:22)
  Wy czcicie to, co nie znacie, my czcimy to, co znamy bo zbawienie od Judejczyków jest (nie ma słowa żyd)
  ( Mt 1: 1 ):
  Zwój narodzenia Jezusa Pomazańca, syna Dawida, syna Abrahama (i tak przez cały rozdział 1 nie ma słowa żyd)
  ( Łk 4:16 ):
  I przyszedł do Nazaretu gdzie był wychowany i wszedł według zwyczaju Jego w dniu szabatu do zgromadzenia i powstał przeczytać (nie ma słowa żyd)
  ( Łk 21:37 )itd. itd. nigdzie nie ma słowa żyd.
  Problem polega na tym, że współcześni tłumacze wszędzie gdzie jest słowo greckie ιουδαιων – Judejczyk zostało zastąpione słowem żyd. Po raz pierwszy zrobiono to w 1775 w angielskich tłumaczeniach wstawiając słowo jew czyli żyd. A wszędzie powinno być Judejczyk, Judejczycy itp.
  pod tym linkiem przykład tłumaczenia dosłownego. Zresztą każdy sobie może otworzyć w necie tłumaczenie interlinearne i sprawdzić jakie jest poprawne tłumaczenie:

  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/word/id/%CE%B9%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BD

  w czasach Jezusa nie było pojęcia żyd, byli nazywani Judejczykami od plemienia Judy. Druga kwestia jest taka, że obecny Izrale bardzo mało ma wspólnego z Judejczykami (jest ich może 3% w społeczności) reszta to chazarzy, którzy zostali tam umieszczeni po II WŚ. No ale jak chazara można nazwać Judejczykiem stąd wymyślono uniwersalny termin żyd, który będzie pasował do wszystkich wyznawców judaizmu.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: