Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zwyczaj jajka wielkanocnego jest szatańskim rytuałem i podróbką narodzenia.

Zanim przejdę do rzeczy, należy mieć świadomość, iż szatan jest plagiatorem i to nieudanym dzieł Bożych. Plagiatorem wstrzykującym niczym szczepionki truciznę nieprawdy.

 

 

Pisanki nigdy nie były zwyczajem ani od Boga JHWH ani od Jezusa, ani od apostołów.

Kościół Rzymski jako religia pogańska zaaplikował ludzkości pod płaszczykiem oddawania czci Bogu Jedynemu wszelkie możliwe zwyczaje pogańskie,  a więc demoniczne i stąd taki tytuł bezpośredni i bezpardonowy nadałem temu tekstowi. Jajka to szatański rytuał.

 

W biblii nie znajdziecie żadnych dowodów na święcenie jajek lub ich kolorowanie. Za to znajdziecie je w kulturach wrogich Bogu

Najstarsze pisanki znaleziono 5000 lat temu w Asyrii, nieco późniejsze pochodzą z Egiptu, Persji, Rzymu i Chin. Kolorowo pomalowanymi jajkami Chińczycy obdarowywali się wraz z nadejściem wiosny.

W starożytnym Egipcie motywem zdobniczym jajek były skarabeusze z dwiema postaciami ludzkimi. W Kairze na jajkach uwieczniano wizerunki sławnych mężów. W Sudanie zamieszczane były cytaty z Koranu. Skorupki chińskich pisanek pokryte były misternymi miniaturami przedstawiającymi kwiaty wiśni, chryzantem, ptaków. Australijscy Aborygeni rzeźbili jaja strusie, traktując je jako świętość.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jajko_w_kulturze

 

Poniżej jajko strusie prawie 4000-letnie egipskie w muzeum archeologicznym w Brukseli (Belgia) ozdobione jest 37 wygrawerowanymi spiralami, biegnącymi od podstawy do szczytu skorupy

 

 

 

Co ma wspólnego zatem Bóg i Jego Słowo z Egiptem, Chinami, pogańskimi zwyczajami Aborygenów i w końcu z katolickimi pisankami? Ma wiele wspólnego, ale bóg z małej litery.

 

W fińskim eposie Kalevala kaczka złożyła sześć złotych jaj i siódme żelazne. Wpadły one do wody, a z okruchów powstały ziemia, niebo, z żółtek wyszło słońce, z białka księżyc, z pstrych plam gwiazdy, a z ciemnych cząstek jajek odpłynęły chmury[4].

Tradycje wielu kultur podkreślały wspólny rytm jaja ze światem, Słońcem, płodnością, zmartwychwstaniem. Było ono znakiem powrotu wiosny, domem. Używane w magii leczniczej i oczyszczającej uwalniało swą mocą siły witalne. W owalnym kształcie zamknięta była nadzieja na odradzanie się życia.

U Słowian jajko związane było z kultem boga słońca, było symbolem solarnym, symbolem nowego życia, narodzin”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jajko_w_kulturze

 

Tym tokiem idąc, wszyscy biorący udział w święcie tzw Wielkanocy lub ich odpowiedników na świecie oraz przygotowujący jajka na tzw Wielkanoc uczestniczą w klucie szatana. Wiem, że brzmi to ostro, ale ja nie nazywam się Michał Wiśniewski ażeby szokować publikę, ale posługuję się faktami i z tymi mogą rozmawiać.

Jajko nigdy nie było symbolem naśladowców Jezusa ale to  kościół imperium Rzymu był kontynuatorem pogańskich , a więc lucyferiańskich praktyk i obrzędów.

 

Starożytni Grecy umieszczali zdobione jaja strusie lub ich reprezentacje w grobach w złocie, srebrze lub glinie.  2500-letnie przykłady na fotce.

 

Popatrzcie co znalazłem na świeckiej stronie o świętach Wielkanocy. Nie kopiuje tego z uwagi na dobre źródło, ale na fakt, iż nawet niebibilijne strony i dziennikarze wiedzą o genezie tych świat:

 

 

“To święto Wielkiej Nocy, święto bogini Ostary (Eastry), wdzięczności Matce Naturze za jej dary. Do dzisiaj Anglosasi nazywają Wielką Noc “Easter”, właśnie od imienia bogini.”

Wielkanoc jest „ruchoma” właśnie dlatego, by… nigdy nie zbiegła się z żydowskim świętem. Na soborze nicejskim w 325 roku ustanowiono, że chrześcijańska Pascha będzie obchodzona w pierwszą niedzielę po pierwszej pełni księżyca, podczas gdy żydowskie święto obchodzone jest w pełnię księżyca, 14 dnia miesiąca Abib

Malowanie jaj to prastary zwyczaj, znacznie starszy niż chrześcijaństwo. Prawdopodobnie ma swoje korzenie w starożytnej Mezopotamii. Pierwsze odkryte pisanki pochodzą sprzed 4-5 tysięcy lat. Jajo było symbolem odrodzenia, pomyślności i zwycięstwa dobra nad złem od tysięcy lat. Zwyczaj malowania jajek znany był też w czasach rzymskich, przed narodzeniem Chrystusa. Wspomina o nim między innymi Owidiusz. Jaja malowano również w Egipcie, Persji i Chinach.

Najstarsze pisanki na ziemiach polskich – z X wieku – odnaleziono podczas wykopalisk archeologicznych na opolskiej wyspie Ostrówek, gdzie odkryto pozostałości grodu piastowskiego. Nie są to jaja ptasiego pochodzenia, lecz stworzone ludzkimi rękami z gliny i wapienia. Część z nich ozdobiona jest metodą batikową, czyli przy pomocy wosku – dokładnie tak, jak współczesne pisanki. W kulturze słowiańskiej jajo związane było z kultem boga słońca. Było także amuletem przeciw złym czarom.

 

http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/artykul/wielkanoc-poganskie-zrodla-wielkanocnych-zwyczajow,3334133,artgal,t,id,tm.html

 

To pogański Rzym do którego należą katolicy zmienił wszystkie święta mieszając święta pogańskie i obyczaje z Bogiem, ale to nie ma nic kompletnie wspólnego z Jezusem, gdyż co ma wspólnego światłość z ciemnością?

Kościół Rzymu uprawia pogaństwo i my z tego pogaństwa wyszliśmy i żaden uczciwy wierzący w Jezusa nie świętuje tego święta.

Tak jak uprawiają kult Izydy, tak jajko strusie na poniższym zdjęciu, pochodzące sprzed 2600 lat ,znalezione zostało w tak zwanym grobie Izydy. Fot.    British Museum

 

Uwaga!

W wielu mitach, począwszy od Egiptu po Daleki Wschód, początkowy proces stworzenia i narodzin rozpoczyna się, gdy wylega się kosmiczne jajo. Czasami zapładniane przez węża, ale częściej kładzione w pierwotnym morzu przez gigantycznego ptaka. Daje formę chaosowi, a z niej wylęga się słońce (złote żółtko), prowadzące do podziału ziemi i nieba oraz wielości życia naturalnego i nadprzyrodzonego.

 

Czy tegoż podziału nie ma? Czy raczej powinien być a nie ma?

Od tego tutaj jestem aby właśnie za słowami Jezusa podzielić ludzi na pogan i ludzi nie oddających się praktykom pogańskim.

Tak przy okazji, dziwię się także, że czytują mnie osoby, które słuchają rozważań pastorów zwodzicieli lub katolickie strony spiskowe, którym obcy jest Jezus. Krążycie nie wiedząc kto idzie za prawdą gdyż za moimi tekstami nie chcecie iść ponieważ to niesie ze sobą koszty odejścia od tego świata i łechcecie ucho fajny,mi nauczankami gdzie nie musicie świętować szabatu, gdzie możecie świętować Sol Invictus i spotykać się na rzymskiej Wioelkanocy.

 

 Zbliżajcie się do Boga, a On przybliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, i uświęćcie serca, ludzie rozdarci wewnętrznie! Jakuba 4

 

Czy naprawdę myślicie że wystarczy nie palić papierosów, nie upijać się żeby być blisko przy Bogu? Odejście do grzechu jest bardzo ważne, ale czy tylko to? Wszak tak czynią także ateiści. Co możecie oddać Bogu?  Oddacie mu te wszystkie solarne święta? SunDay, Sol Invictus, Easter?

New Age -owcy wcale nie piją alkoholu i nie palą

 

“Kto jest przyjacielem świata jest nieprzyjacielem Boga.”

 

Bycie Chrystusowcem niesie ze sobą koszt. Koszt odróżniania się od pogańskiego świata.

 

Wcześniej była mowa o jajku wielkiego ptaka. Tym ptakiem jest Feniks symbolizujący szatana.

 

Laktancjusz napisał cały poemat o ptaku Feniksie. Ponad istniejące opisy dodaje, iż ptak mieszkał w dalekiej, przepięknej krainie, gdzie co rano pił 4 razy wodę ze strumienia życia i machał skrzydłami witając Febusa (słońce). Po 1000 latach życia wybierał się do Syrii, gdzie na drzewie palmowym budował sobie grób z soczystych ziół, akantu i mirry. Tam, śpiewając pieśni pogrzebowe, spalał się, a następnie przybierał postać jakby nasionka, następnie jajka, w końcu zaś dorosłego ptaka. Był złoto–czerwony, z ogonem żółtym z kropkami purpury, dziobem białym ze szmaragdowym połyskiem, oczami szafirowymi, pazurami różowymi i złotymi łuskami na nogach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Feniks

 

 

Jak wiemy Feniks jest mitycznym ptakiem , uznawanym za symbol Słońca oraz wiecznego odradzania się życia….

Ale to całe odrodzenie związane również z kultem jajka jako kultu słońca jest substytutem prawdziwych narodzin z Ducha Bożego.

 

“A Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Kto nie narodzi się na nowo, nie może ujrzeć królestwa Bożego. (4) Mówi do Niego Nikodem: Jak może narodzić się człowiek będąc starcem? Czy może wejść po raz drugi do łona matki i narodzić się? (5) Jezus odrzekł: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Kto nie narodzi się z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.(6) Co rodzi się z ciała, jest ciałem, a co z Ducha, jest Duchem” Jana 3

 

Masa nienarodzonych na nowo ludzi tkwi w kościele Rzymu tak jak i my tkwiliśmy, ale reszta tkwi za przyczyną tych, którzy świętują nadal święta pogańskie. 24 grudnia pod płaszczykiem narodzenia Jezusa wysyłają życzenia do innych, w Wielkanoc pod płaszczykiem świętowania zmartwychwstania nie oddzielacie się od świata, kiedy Pan Jezus wyraźnie powiedział:

 

Nie sądźcie, że przyszedłem na ziemię, aby przynieść pokój. Nie przyszedłem, aby przynieść pokój, ale miecz. (35) Bo przyszedłem poróżnić syna z ojcem a córkę z matką i synową z teściową. (36) I [tak]: domownicy staną się wrogami człowieka. (37) Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie “

 

Jeśli chcesz być naśladowcą Jezusa, to musisz się różnić nie tylko dobrym zachowaniem i miłością, co jest tez bardzo istotne, ale i odejściem od praktyk pogańskich.

Mamy kochać ludzi a jednocześnie pokazywać im, że to nie jest nasz świat.

 

Ja nie będę świętował ani odwiedzał rodziny w tych dniach. Ludzie muszą widzieć, że ktoś myśli inaczej, muszą zadawać sobie pytania przez nasze podejście. Niech mówią “dziwak”, “odszczepieniec”

 

 

 

II wojna światowa wybuchła z tej samej przyczyny co aprobata napadów USA na Wietnam, Afganistan i Irak – przez zaufanie autorytetom religijnym. Protestanci w USA wspierają USRAEL, a jak było kiedyś?

 

 

Obecne i przeszłe rządy wyniszczające Polaków również powstały za aprobatą ludzi nie oddzielających się od zła.

 

 

To Rzym z Izraelem rządzi światem i wszyscy, którzy w tym tkwią pracują dla systemu szatana.

 

Tym symbolicznym zdjęciem kończę artykuł.

 

 

Odrzuć jajo węża! Przyjdź do Pana Jezusa. Czas łaski się kończy.

 

 Jeżeli więc przez spożywanie pokarmu miałbym skrzywdzić innego wierzącego, to nigdy nie będę jadł mięsa ofiarowanego bożkom, aby w ten sposób nie doprowadzić nikogo do upadku.” 1 Kor 

 

 

 

 

Był czas, że chodziłem z jajek koszykiem,

ale byłem wtedy duchowym nikczemnikiem,

 

Nie szukałem wtedy Jezusa Pana,

gdyż myślałem wtedy o światowych rzeczach od rana,

 

Aż przyszła taka oto chwila,

w której to dałem od systemu Złego dyla

 

Pojawił się za to miecz Jezusa,

co dziwne, nikt mnie do tego nie przymusza

 

Prawda jest taka, że miłość do Boga jest jak miłość mężczyzny i kobiety,

robimy to z wolnej woli,  nie z obowiązku i takie to są wiary sekrety…

 

 

________________

 

Jeśli blog ten pomaga Ci w rozumieniu świata, to jeśli możesz mnie wesprzeć podaję nr konta:

 

Nazwa odbiorcy: Piotr

Tytuł: Bezinteresowna DAROWIZNA  dla właściciela strony detektywprawdy.pl

Nest bank

71 1870 1045 2078 1028 6259 0001

 

 

 

 

Zaktualizowane: 15 kwietnia 2019 - 12:46

10 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Rozmowa z mamą nt. obchodzenia Niedzieli palmowej
  -A to obchodzisz czy nie?
  -Co jeżeli powiem, że nie?
  -To dostaniesz w czapę. Miałaś nie przechodzić do jehowcow.

  🙁 Z Wielkanocą pewnie będzie podobnie. Może jak jej pokażę ten tekst to coś się zmieni, inaczej będę musiała poczekać do 18 żeby normalnie o sobie decydować.

  1. Świętosławo, nie przejmuj się. Bóg zna Twoje serce i duszę. Wiadomo, że duchowo “święta jajeczka i zajączka” są nam obce, ale mniej więcej w tym okresie nasz Pan zmartwychwstał i z tego się cieszmy i radujmy! W Duchu i w Prawdzie! 🙂
   A komu się uda to przypomnijcie Jezusa Chrystusa przy rodzinnym stole 🙂
   ps.
   Tak, tak, będą nas wyzywać od radykałów, jehowych i faryzeuszy! Osobiście mam to w głębokim poszanowaniu :))))
   Radujcie się bo Pan zmartwychwstał!

   1. Tatusiu w Niebie umacniaj nas abyśmy odważnie i w miłości byli sercem z Tobą w dniach, kiedy pogaństwo będzie na wierzchu, pod płaszczykiem Twojego “święta”.

  2. moi na szczęście nie wcisnęli mi kolorowanego badylka vel “palmy” (bo do prawdziwych palm to ma się jak czekolada to wyboru czekoladopodobnego, ot stroiki “wielkanocne” i nic więcej), ale niestety będę musiała pewnie być z rodziną na “wielkanocy”…

 2. Pamietam jak rozmawialem z pewnym księdzem i rozmawialismy o tradycyjnych świętach katickich. Zapytalem go czy nie wie, ze byly to swieta pogańskie i ze powinnismy swietowac swieta, ktore Bog nam zalecil. Odpowiedzial: “Te dni zostaly ochrzczone”
  czyli nadal ludzie święcą dni pogan, ktore ochrzcił czlowiek i ktorych nigdy nie wskazal Bóg…

  1. Rozumiem przez to, że poświęcone. W ten sposob próbował motywowac mnie do obchodzenia świąt. Tak samo z resztą obchodzenie niedzieli.

 3. Radziła bym zacząć od początku, jeżeli chcemy kogoś nauczać.
  Tzn. od historii, w której są najstarsze zapiski nie tylko na tematy religijne, ale też naukowe i matematyczne. Co do Egiptu, Rzymu i innych mocarstw, tak jak i do różnych religii dzisiejszych czasów jest dopisane dużo fałszu. Skutkiem tego były wojny i zaginione materiały, których jeszcze nie odkryto. Może trzeba było zacząć właśnie ok. 5000lat p.n.e u starożytnych Sumerów.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish