Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Co ma wspólnego program BIG Brother z pochwyceniem zgromadzenia Boga?

Mimo, że nie jestem fanem piłki nożnej i nigdy nie byłem, nawet w starym życiu, postanowiłem obejrzeć wczorajszy mecz, z czego zdam relację w kolejnym wpisie.

Jednak zanim odnalazłem docelowy kanał zatrzymałem się na chwilę na programie Big Brother. Akurat odbywały się tzw nominacje, czyli typowanie przez uczestników programu kandydatów do opuszczenia tego programu.

W nominacjach większość uczestników jako główny powód nominowani podała słabe relacje z nominowanym. Taki też powód pamiętam we wszystkich poprzednich edycjach. Zapewne już czytając mój tekst, część z Was zauważyła analogię Biga Brothera do biblijnych słów Jezusa.

 

“Wielu powie Mi w owym dniu: “Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” 23 Wtedy oświadczę im: “Nigdy was nie poznałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!” ” Mt 7.

 

Z powyższych słów mamy dwa kryteria, które możemy uznać za nominowanie chrześcijan do opuszczenia Królestwa Bożego, a właściwie za opuszczenie fałszywego królestwa. Zaliczają się do nich: brak poznania Jezusa i dopuszczanie się łamania Prawa Bożego.

Oczywiście jest i wskazówka, że ten brak poznania Jezusa i nieprawość będzie tyczyło się głównie zborów charyzmatycznych. Ale nie tylko u nich jest bezprawie. Znamy wielu pastorów bardzo mocno walczących o to, aby “udowodnić” , że Prawo Boże nie obowiązuje, że dekalog w koszu wylądował.

Załóżmy, że Pan Jezus byłby w takim programie. Zapewne z osobami, które są przekonane o swym zbawieniu, a propagują wartości sprzeczne z Jego Prawem, nie miałby wspólnego tematu.

Zauważmy, że w Nowym Testamencie nigdzie nie ma mowy o tym, że to Jezus chodził za innymi. To inni chodzili za nim. Jezusa trzeba chcieć szukać i poznawać. Jego Prawo, to czego nauczał. Jezus nauczał w szabat, a zarazem potępiał tradycje ludzkie czyniące szabat nieznośnym a nawet niemożliwym do przestrzegania. Z drugiej strony wielu przestrzegających szabat to ludzie religijni, którzy nigdy nie poznali Jezusa. Skostniali, mało radośni, potępiający innych.

 

Pewne jest za to, że Jezus bardzo chętnie rozmawiałby z pokornymi grzesznikami, którzy chcą znaleźć u niego pomoc.

Osoby o złym sercu nie chciałyby mieć relacje z Jezusem, ponieważ Jego towarzystwo wprowadzałoby ich w zakłopotanie, a przecież religie, zbory masońskie nauczają, że jesteśmy zbawieni z łaski i nie musimy już nic robić, kiedy Duch Święty będący Duchem Prawdy pokazuje prawdziwym wyznawcą ich grzechy.

To dlatego mason Franciszek powiedział, że relacje z Jezusem są groźne.

 

Gdyby weszli do programu ludzie z różnych denominacji musieliby się oni pokłócić a Jezus jest wszak jeden….

 

Reasumując pochwycone byłyby osoby mające relację z Jezusem i przestrzegające Jego Prawo.

 

Jezus w Big Brotherze trzymał by się z dala od duzi pozbawionych miłości.

No i na koniec: Jezus nigdy by nie wystąpił w tym programie, ale artykułem tym chciałem ukazać analogię systemu nominowania.

 

 

 

Updated: 25 marca 2019 — 10:42

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Ewangelia Sw Pawla jest tez zwodnicza bo uczy ze zbawieni jestesmy przez laske , nie znalazlem tam nic co by mowilo o pokutowaniu za grzechy i czynieniu dobra i milosci wobec innych , moze sie myle poprawcie mnie a tu muzyczka ode mnie Chwala Bogu ! “Bedziesz milowal Pana Boga swego calym swoim sercem ,cala swoja dusza i calym swym umyslem” https://www.youtube.com/watch?v=EH2mnnu9vRA

  1. uuuu Maćku, źle z Tobą…
   2 Piotra
   “Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was znalazł bez plamy i skazy – w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat, Paweł, według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak też we wszystkich [innych] listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.”.

   http://detektywprawdy.pl/2018/12/17/zwiedzenie-ludzi-nierozumiejacych-listow-pawla-obalam-jednym-wersetem/

   http://detektywprawdy.pl/2014/12/03/obalam-zarzut-wobec-pawla/

   Osoby odrzucające Pawła nie będą pochwycone, a to z tego powodu, że odrzucają także Jezusa jako Boga

  2. Maciek,

   Ewangelia apostoła Pawła nie może być zwodnicza i NIE jest,
   to właśnie ludzie antyPawłowi zwodzą innymi negując Pawła,
   a wiesz dlaczego ?
   [1] wyrywają wersety z kontekstu negując Przekaz Całego Nauczania
   [2] zazdroszczą pewno Pawłowi, że szie nawrócił, a oni nie chcą
   [3] a nawrócił szie, bo Jezus okazał mu ŁASKĘ, żeby nie grzeszył

   Wielokrotnie tutaj pisałem o nawróconym apostole Pawle, nie mogąc
   pogodzić szie na jego bezpodstawną krytykę [rozdmuchał to HK],
   poproszę Jezusa aby Ci otworzył zrozumienie, duszę i serce…

   Tak, jak prześladowali Jezusa, tak prześladują Apostołów i bedą
   prześladować Jego wiernych uczniów… Przemyśl to, przemódl,

   seler

  3. Maciek,

   tutaj użytkownik 57KerenOr na stronie
   http://57kerenor.neon24.pl/post/148205,pawel-12-apostolem-pana-jezusa-oracz-oto-moja-odpowiedz piesze m.in.:

   PAWEŁ 12 APOSTOŁEM PANA JEZUSA! […]
   cytuję fragment:

   “PO PIERWSZE:

   Pan Jezus Chrystus osobiście wybrał 12 Apostołów, których imiona przytoczyłeś. Warte zapamiętania w tym miejscu jest użyte przeze mnie słowo “osobiście”!

   Zbawiciel powołał jednego, potem drugiego… I tak, pewnego dnia było ich 12! Jednak jak wiesz, jeden z tych osobiście wybranych Apostołów czyli Judasz, zdradził Syna Bożego. Zresztą przepowiadali już o tym prorocy Starego Przymierza, że poselstwo Judasza ma wziąć inny.

   PO DRUGIE:

   Apostołowie nie czekając za Wyrokiem Zbawiciela, ba, nawet nie pytając się Go o zdanie używają starotestamentowych zasad (losów) do wybrania jednego z dwóch, których sami sobie ustanowili według… swoich zasad!

   Czy to było złe? Tak! Jednak Zbawiciel nie pogniewał się za to na nich, lecz udowodnił im, że wybieranie Apostolstwa należy do Niego a nie do człowieka. I tym sposobem sam osobiście wybrał Pawła, gdy objawił Mu się w drodze do Damaszku!

   PO TRZECIE:

   Może właśnie Apostoł Paweł w swoim Liście do Galatów sugeruje, że wybranie Macieja na Apostoła było błędem. […]”

   p.s.: – polecam tego Autora na NEon24.pl

 2. Im większy dziwak (nie mam na myśli ludzi wyróżniających się zewnętrznie typu tatuaże inne odzienie) tym bardziej nie pasujący do systemu tego świata (ludzie nie idący za masami ,nie czyniący bożków z idoli sportowych czy innych “gwiazd” show biznesu ,mający inne zapatrywania na religię ,wiarę ,politykę ,pracę itd itd ). Jednym słowem my tu na blogu jak widać raczej nie pasujemy do tego świata (wiara,przyroda ,natura nas tu trzyma.) Czy to ma nas martwić? Ależ skąd ,tu trzeba się cieszyć i oczekiwac przyjścia Pana

 3. Nie oodrzucam Pawla . ale dzieki za rozjasnienie ,chodzilo mi o to ze Pawel Glownie pisal o zbawieniu przez laske a nie przez uczynki ,przeczytalem cala ewangelie Pawla , i po prostu chcialem sie podzielic swoimi przemysleniami ,nie odrzucam ani joty z Biblii , wiec juz nie zarzucajcie ze zle ze man i wogole ,moja wiara jest bardzo silna , chodz jestem gzresznikiem . I chocbym kroczyl ciemna dolina a zla sie nie ulekne …..

 4. A to prawda ze Kosciol Katolicki , gdzies wycial i usunal ewangelie Judasza ? i jeszcze pare jakis innych ? Takie sa glosy w internecie

  1. Maciek,

   kościół katolicki wycinał czytających Biblię,
   a czy usuwał ewangelię zdrajcy, tego nie wiem,
   być może po to cenzurował, by na zasadzie
   PRZEKORY ludzie ją czytali z wypiekami na twarzy

   mogę Ci zapodać ewangelię Judasza, jak Cię to kręci
   https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TH/THP/ewangelia_judasza_04.html

   mogę Ci tez zapodać “ewangelie” papieży, prezydentów, premierów i …Nergala,
   chcesz ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: