Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bajka o chrześcijańskim przesłaniu.

Brat w wierze Jarek uznał, iż jegoi jego kolegi Tomka  spostrzeżenia o bajkach warto przenieść na artykuł co niniejszym czynię:

__________________

Rozmawiałem kiedyś z Tomkiem o demoralizacji dzieci, m.in za pomocą bajek.
Znaleźliśmy też bajkę, którą z czystym sumieniem możemy polecić nie tylko dzieciom, ale jak najbardziej też i dorosłym.
Nasze rodziny – tak dzieci, jak i dorośli – oglądają tę bajkę z wypiekami na twarzach ??
Tomek mnie zobowiązał do napisania recenzji i wysłania do Detektywa Prawdy.
Po dłuższym czasie od tej rozmowy, dziś usiadłem do jej pisania.
Napisałem kilka zdań i naszła mnie myśl, że być może wyważam otwarte drzwi…
I rzeczywiście, znalazłem recenzję, którą zamieszczam poniżej, z linkiem do oryginału, a także do materiałów umieszczonych na YT.

—————————————————
“Superksięga” to pierwowzór, który powstał w Japonii w latach 80-tych. Obecna wersja jest emitowana na TVP ABC właśnie pod nazwą “Księga Ksiąg”.
Jest to serial oparty na wartościach chrześcijańskich. Opowiada o dwójce dzieci – Oli i Krzysiu, którzy wraz z robotem Gizmo przenoszą się wprost do wydarzeń biblijnych, by w ten sposób pobierać ważne życiowe lekcje i dowiedzieć się, jak rozwiązać swoje własne problemy i dylematy. Schemat każdego odcinka jest podobny. Na początku dzieci stają naprzeciw jakiemuś problemowi, przy czym wszystkie historie powiązane są z takimi wartościami jak miłość, przyjaźń, sprawiedliwość, uczciwość, wiara itp. Gdy problem pojawia się, wówczas do akcji wkracza tytułowa Księga Ksiąg, która przenosi Krzysia, Olę i Gizmo do adekwatnej do danego problemu historii biblijnej. Gdy wydarzenie z Biblii osiąga kulminacyjny moment, a bohaterowie odnajdują rozwiązanie swoich własnych problemów, Księga zabiera ich z powrotem do domu, by mogli wcielić nowe rozwiązanie w życie.
Przykład: Krzyś, Ola i Gizmo nielegalnie wchodzą wraz z grupą popularnych uczniów do zamkniętego skate parku. Deskorolkowcy są dość nieznośni i zdemoralizowani. Krzysiowi imponuje to, czym się zajmują, a Ola zauroczyła się przywódcą “gangu”. Wtedy Księga Ksiąg przenosi trójkę bohaterów do historii o Arce Noego, by ci na własne oczy zobaczyli, jak bóg ukarał przewrotność ludzi, którzy odwrócili się od Boga. Krzyś, Ola i ich robot biorą udział w potopie, płynąc wraz z Noem i jego rodziną na słynnej arce. Po skończonym potopie bohaterowie widzą, jak Noe i jego bliscy chwalą Boga za to, że pomógł im odnaleźć suchy ląd i zacząć nowe życie. Księga zabiera wtedy bohaterów do domu, by Krzyś i Ola mogli oderwać się od zdemoralizowanych uczniów, zrywając z nimi znajomość.
Serial jest naprawdę godny uwagi, zwłaszcza w gąszczu współczesnych produkcji, epatujących głupotą, przemocą i niesmacznymi aluzjami. Jest to dobra propozycja głównie dla dzieci, choć warto, by dorośli oglądali “Księgę…” razem ze swoimi pociechami, gdyż w serialu pojawiają się niekiedy sceny dosadne, których nie da się pominąć przy rekonstrukcji Biblii, np. ukrzyżowanie Jezusa czy odcięcie głowy Goliata przez Dawida. Uspokajam – te sceny, gdzie została przelana krew nie zostają pokazane wprost, a jedynie jakby “poza kadrem”, przez co w serialu nie dochodzi do rozlewu krwi, a przy okazji żadna biblijna historia nie zostaje naruszona. Spójności biblijnych historii nie narusza też obecność w nich trójki głównych bohaterów.
Jak już wspomniałem, serial jest skierowany głównie do dziecięcego odbiorcy, gdyż historie, z jakimi zmagają się główni bohaterowie są bardziej zmontowane właśnie pod dziecięcą publikę, ALE: gdy już bohaterowie przeniosą się do biblijnej historii, to naszym oczom ukaże się piękne odwzorowana, z dbałością o detale, opowieść. Sceneria i wydarzenia biblijne potrafią zachwycić nawet starszego odbiorcę. Ja sam, mimo 27 lat na karku jestem zachwycony tym serialem, bo niesie on naprawdę dobry i rzadki w dzisiejszych czasach przekaz. Jest to jedna z nielicznych produkcji, którą może obejrzeć każdy bez odruchu zażenowania.
Dużym plusem serialu jest też oryginalnie wykonany polski dubbing, w którym wzięli udział aktorzy o nazwiskach praktycznie nieznanych przeciętnemu widzowi. I dobrze – ile można słuchać tych samych oklepanych głosów, które występują w dubbingu do każdej produkcji? W “Księdze” polskie głosy są dobrze dobrane i fajnie jest posłuchać kogoś nowego i nieznanego, nie należącego do “śmietanki” polskiego dubbingu.
Jedna z najmocniejszych stron “Księgi Ksiąg” to dwie piękne autorskie piosenki, które można usłyszeć na końcu każdego odcinka. Moim zdaniem nie przeszkadza tu fakt, że w każdym epizodzie wybrzmiewają pod koniec te same utwory, bo, powiedzmy sobie szczerze, taki “Poemat Zbawienia” jest przepiękny w swojej prostocie i przekazie. Obejrzenie odcinka bez wysłuchania tej oraz drugiej piosenki (puszczanej pod napisy końcowe) jest jakby niekompletne. Piosenki są jakby podsumowaniem odcinka, jak i całego serialu. Niosą przekaz taki sam, jak cały serial. (…)
“Księgę Ksiąg” mogę polecić każdemu, kto choć trochę utożsamia się z chrześcijaństwem, ale także dla każdego, kto chce obejrzeć coś wartościowego i niosącego dobry przekaz, bez durnowatej politycznej poprawności, bez pustych haseł w stylu: “kochajmy się nawzajem, love peace” itp., bez promowania chorych i pokrętnych ideologii, ale za to z prawdziwym przesłaniem miłości bliźniego i Bożej dobroci, popartej konkretnymi przykładami. Oczywiście serial jest głównie skierowany do dzieci, jednak każdy może tylko zyskać, obejrzawszy go. (…) Jest to jeden z tych nielicznych seriali, na który warto poświęcić czas.

Oryginał:
https://www.filmweb.pl/serial/Super+Ksi%C4%99ga-2011-721659/discussion/Moja+recenzja+%22Ksi%C4%99gi+Ksi%C4%85g%22,3032995
—————————————————

Biblia – Księga Ksiąg:
http://bogtube.pl/biblia-ksiega-ksiag-bajka-dla-dzieci-pl_af017f051.html

Piosenka tytułowa: (niestety nie mogłem znaleźć w języku polskim, ale po angielsku też brzmi świetnie)
https://www.youtube.com/watch?v=CL2-IOXbJ64

I kończący każdy z odcinków “Poemat Zbawienia” (tym razem po polsku):
https://www.youtube.com/watch?v=NM8v-fNiHQI

Miłego oglądania (i słuchania), nie tylko dla dzieci ??

 

 

_________

dziękuję braciom za zaangażowanie w imię Jezusa Chrystusa.

 

 

Zaktualizowane: 20 marca 2019 - 08:11

1 Komentarz

Dodaj komentarz
  1. Wydaje się być ciekawe, z tego co widziałam z fragmentów 🙂
    Całkiem w porządku są też opowieści na podstawie Starego Testamentu, dokładnie nie pamiętam nazwy cyklu ale widziałam że są całe odcinki na YouTube…
    No i nawet niezły jest film Książę Egiptu, mimo że robiło to obecnie dość znane studio animacji z USA (które niedługo wcześniej rozpoczęło działalność)…?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish