Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dieta Ludu Bożego

Ekumeniczne kościoły wmawiają chrześcijanom, że już nie ma podziału na czyste i nieczyste. Oczywiście trudno się im dziwić skoro jednocześnie milczą na temat szczepień, Izraela itp.

Rozpatrując dietę biblijną i zakaz jedzenia nieczystych dojdzie się do innych rzeczy takich jak GMO, randap, glifosat, szczepionki, azotyn sodu itd. Od nich sie nie dowiecie o Monsanto. Oni wysyłają ludzi od razu do nieba jakbyśmy w ciałach nie żyli jeszcze, a jeśli ktoś zachoruje to lepiej jest się modlić i oczekiwać cudów. Niestety rok temu jeden pastor zmarł. Cudu nie było pomimo, iż OGŁOSZONO UZDROWIENIE.

 

“LUD MÓJ GINIE Z BRAKU POZNANIA”.

 

Zapraszam na ten krótki filmik, który polecił mi czytelnik:

 

 

 

Trudno się dziwić także pastorom ekumenicznym że nauczają o zniesieniu zakazu jedzenia zwierząt nieczystych skoro ten zakaz uczył uświęcania, odmowy, oddzielenia.

Stąd i mój filmik jeden z pierwszych:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5Ly5CUGxA6o

 

Bóg w swej miłości chce nie tylko nauczyć nas zdrowego odżywiania, ale poznania prawdy i uczenia nas oddzielania od zepsutego jak trup świni świata.

 

Zaktualizowane: 1 lutego 2019 - 11:02

24 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Wieprz najtańszy, najłatwiej dostępny..
  Wdziałam nawet programy udowadniające, że jest zdrowy.

  Mam już obrzydzenie do przemysłowej żywności. Eh…wszystko takie..jałowe..
  Próbuję namówić męża na platformę zbiorowych zakupów “lokalny rolnik” – może ma ktoś już opinię?

  Kilka lat temu zainteresowałam się dzisiejszą pszenicą i znalazłam polskiego producenta prawdziwej starej odmiany orkiszu. Od tego momentu używam w kuchni tylko tej prawdziwej mąki orkiszowej. Piekę własny chleb itp. Droższa wiadomo, ale różnicę czuć i w samopoczuciu i w smaku :).
  Nie wiem czy wolno mi robić taką reklamę :D..ale co tam.. to dla zdrowia polecam Diogra.

  A i na odporność i energię Yerba Mate..
  rewelacyjne mnie wzmocniła, przestałam chorować.

  Pozdrawiam wszystkie siostry i braci w Chrystusie!

  1. Fajnie Anno że się dzielisz z nami swym stylem życia.
   Nie znam tej platformy. Jedyna jaką znam to PO :-).

   Yerba mate chyba też ma kofeinę z tym że działa dłużej.

   1. Tak jest i kofeina, ale to “zioło” nie uzależnia.
    Piję 1,5 roku głównie w pracy, i to też nie zawsze. Myślę, że ważne jest to, że to produkt nieprzetworzony tak jak, np.: kawa palona.

    Kiedyś regularnie w ciągu roku kilka przeziębień i zapalenia oskrzeli. Obecnie od ponad roku nie byłam na żadnym zwolnieniu. Coś w tym jest..

    1. ja rzucam kawę, choć wiele jej nie pije. Ale zrobiłem eksperyment kiedyś po obejrzeniu filmu z kanału dieta anh surowo. Pojechałem 500km bez kway kilka dni wcześniej i bez kawy w dniu wyjazdu. Eksperyment mój miał na celu zbadanie zależności zmęczenia od kawy. Okazało się, że po przyjeździe te 500km nastepnego dnia prawie wcale nie czułem zmęczenia. W tej sytuacji chce rzucić to diabelstwo i pijam obecnie w kratkę.
     Fakt, system immunologiczny po kawie słabszy.

  2. Chwała Jezusowi Chrystusowi :)!
   Lokalny rolnik jest dobry, ale drogi. Ja na przykład znalazłem dostawcę bezpośrednio (który daje drób do lokalnego rolnika) i jest wyraźnie taniej 🙂

  3. Dziękuję ci bardzo za polecenie tych od orkiszu! będę wiedzieć gdzie szukać 🙂

 2. Celem każdego PRAWDZIWEGO Chrystianina jest bycie bardziej podobnym do Chrystusa prawda .
  Chrystus to przecież miłość, miłosierdzie i współczucie oraz dobro.
  Jak więc wspierając bezlitosną i brutalną rzeź jego stworzeń, zwierząt stajemy się bardziej do Niego podobni? Pomyślmy o tym.

  Jezus jest potężniejszy od nas, a mimo tego UMARŁ za nas!
  My zaś jesteśmy o wiele potężniejsi od zwierząt, ale niestety używamy tej naszej przewagi, aby uczynić ich życie piekłem!
  Jak możemy powtarzać, że próbujemy być jak Chrystus?
  To jest przecież całkowita hipokryzja !!

  Co by było, gdyby Chrystus wykorzystał swoją moc nad nami w taki sam sposób, w jaki my wykorzystujemy naszą władzę nad zwierzętami?
  Pewnie mówisz teraz, że gdyby tak robił to nie byłby Bogiem, lecz szatanem… gdyż nasz Stwórca chroni nas wszystkich, a nie krzywdzi!
  A teraz powiedz kogo ty próbujesz naśladować jedząc ,krzywdząc i mordując zwierzęta
  Boga, czy może szatana?

  Możemy tutaj cytować całe Pismo Święte i starać sie udowadniać sobie, że wspiera ono twój “osobisty wybór” jedzenia mięsa … ale GWARANTUJĘ, że sam Bóg napewno nie pochwala tego, co wyrzadzamy JEGO stworzeniom zwierzętom !!

 3. Mam pytanie w kontekście tekstu.
  Dodam, że sama nie jem wieprzowiny ani innych nieczystych pokarmów (te, o których mi wiadomo, że są nieczyste).
  Ostatnio trafiłam na fragment w PŚ, który mnie mocno zastanowił i nie potrafię sama go rozeznać. Może ktoś pomoże mi zrozumieć:
  Po potopie, gdy Bóg zawiera przymierze z Noem:
  “Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko.
  Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego.” (I Mojż 9, 3-4)
  Pomimo wcześniej wspomnianego podziału na czyste i nieczyste, Bóg mówi, że daje na pokarm wszystko co się rusza i żyje.

  1. nie raz się nad tym zastanawiałem i samu nie bardzo mi to pasuje do SŁOWA BOŻEGO tym bardziej do tych wersetów różnych proroków które się potwierdzają w SŁOWIE BOŻYM

   Jeremiasz 7, 22-23 “Lubią ofiary rzeźne i chętnie je składają, także mięso, i chętnie je jedzą, lecz Pan nie ma w tym upodobania”. Ozeasz 8, 13 Psalm: “Mój bowiem jest wszelki zwierz leśny i tysiące zwierząt na górach. Znam wszelkie ptactwo na niebie i moje jest to, co porusza się na polach. Gdybym łaknął, nie mówiłbym ci o tym, bo mój jest świat i to, co go napełnia. Czyż jadam mięso byków albo piję krew kozłów? Ofiaruj Bogu dziękczynienie i spełnij swoje śluby dane Najwyższemu! I wzywaj mnie w dniu niedoli, wybawię cię, a ty mnie uwielbisz”. Psalm 50, 10-15 Przysłowie “Nie bywaj wśród upijających się winem lub objadających się mięsem, gdyż pijak i hulaka ubożeją, a ospali chodzą w łachmanach”. Księga Przysłów (Przypowieści Salomona) 23, 20-21

   „Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar? – mówi Pan. Jestem syty całopaleń baranów i tłuszczu cieląt, a krwi byków, jagniąt i kozłów nie pragnę. Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, pytam: Któż tego żądał od was, abyście wydeptywali moje dziedzińce? Nie składajcie już ofiary daremnej! […] A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami i choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi. Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić! Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, sprawiedliwość czyńcie sierocie, wstawiajcie się za wdową!”
   Izajasz 1, 11-13, 15-17

   „Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych, lecz tylko to przykazanie dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo!”
   Jeremiasz 7, 22-23

   „Nie cierpię waszych świąt i gardzę nimi, nie chcę mieć nic wspólnego z waszymi uroczystościami. Bo kiedy mi składacie ofiary całopalne i wasze ofiary, nie znoszę tego, na ofiary biesiadne z tucznych wołów nie chcę patrzeć. Idź precz ode Mnie ze zgiełkiem twoich pieśni, a dźwięku twoich harf nie chcę słyszeć! Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda z brzegów i prawość jak potok niewysychający wyleje”.
   Amos 5, 21-24

   Izajasz
   „Kto zarzyna na ofiarę wołu i jednocześnie jest mordercą ludzi, kto ofiaruje owce i jednocześnie łamie kark psu, kto składa ofiarę z pokarmów i jednocześnie rozlewa krew świni, kto spala kadzidło i jednocześnie czci bałwana – ci obrali sobie swoje drogi i ich dusza ma upodobanie w ohydach. Tak samo i Ja wybiorę dla nich męki i sprowadzę na nich to, czego się lękali, bo gdy wołałem, nikt nie odpowiadał, gdy mówiłem, nikt nie słuchał, lecz czynili to, co jest złe w moich oczach, i wybrali to, czego Ja nie lubię”.

   1. Teksty, które przytoczyłeś ja rozumiem tak, że ludzie uczynili sobie bożka ze składania ofiar, zapominając czemu miało to służyć. Grzesznik miał najpierw pójść naprawić co zrobił źle, a potem mógł przyjść złożyć ofiarę Bogu (złożenie ofiary, zabicie własnymi rękami zwierzęcia jest dużym przeżyciem dla człowieka, zabicie zwierzęcia było w miejsce kary za grzech jaką jest śmierć człowieka).
    Czy ludzie wtedy po prostu nie zapomnieli o prawdziwym sensie naprawienia grzechu, myśląc, że wystarczy jeśli złożą ofiarę Bogu (zapominając o naprawieniu krzywdy).

    Podobnie z jedzeniem mięsa, zostało dopuszczone bo nie było innego wyjścia po potopie, ale lepiej dla człowieka, żeby go nie jadł. W myśl zasady:
    jedzenie mięsa czystego jest ok, ale lepszy jest powrót do wegetarianizmu dla dobra zdrowia człowieka.

    Ale ludzie znowu zapomnieli się w umiarze i zamiast z rozsądkiem i szacunkiem podchodzić do zwierząt i jedzenia mięsa uczynili sobie biesiady, uczty, obżarstwo itp.

    Tak jak rozumiem sens tych cytatów.

    Przy okazji, czy człowiek nadal by jadł tyle mięsa co dziś, jeśli musiałby najpierw zwierzę ( które żyło długi czas obok człowieka) samemu zabić i oprawić?

    1. I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. 30 A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak. 31 A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek – dzień szósty.

     „Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych, lecz tylko to przykazanie dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo!”
     Jeremiasz 7, 22-23

     myślę że BÓG wiedział co człowiek uczyni zwierzętom ale dał nam przecież wolną wole ,wiedział ile potop będzie trwał ,ile potrzebne będzie jedzenia dla Noego i rodziny oraz wszystkich zwierząt ,myślę że skoro ich uratował to nie zostawił by ich na jałowej ziemi aby nie mieli co jeść prawda

     Zapytaj zwierząt, a wskażą ci, i ptaki podniebne pouczą. Zapytaj ziemi, pouczy cię i opowiedzą ci ryby w morzu. Z nich wszystkich któreż by nie wiedziało, że ręka Pana to uczyniła. W jego ręku tchnienie wszystkiego, co żyje, i duch każdego ciała ludzkiego. – Księga Hioba, 12:7-10

     Sławić Mnie będą zwierzęta polne, szakale i strusie, gdyż na pustyni dostarczę wody i rzek na pustkowiu. – Księga Izajasza, 43:20

     Przypatrzcie się ptakom podniebnym: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. – Ewangelia według św. Mateusza, 6:26

     Prawy uznaje potrzebę swoich zwierząt. – Księga Przysłów, 12:10

     Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię zżera przekleństwo, a jej mieszkańcy pokutują. – Księga Izajasza, 24:4-6

     także widać w SŁOWIE BOŻYM że BOGU nie są obojętne zwierzęta ani ziemia myślę że to ludzie podzielili zwierzęta na zjadane i niezjadane czyste i nieczyste to my zbudowaliśmy im obozy zagłady ,cierpienia i mordu to my niszczymy ich życie ,rodziny to my zamykamy je w zoo,cyrkach,rzezniach i je zjadamy ,torturujemy ,poniewieramy nimi, czy BÓG TAK czyni ,czy je zjada nie bo należą do niego i nie są MU obojętne

     1. Mamy tylko pięć chlebów i dwie ryby; chyba że pójdziemy i nakupimy żywności dla wszystkich tych ludzi”. 14 Było bowiem około pięciu tysięcy mężczyzn. Wtedy rzekł do swych uczniów: „Każcie im rozsiąść się gromadami mniej więcej po pięćdziesięciu!” 15 Uczynili tak i rozmieścili wszystkich. 16 A On wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dawał uczniom, by podawali ludowi. 17 Jedli i nasycili się wszyscy, i zebrano jeszcze dwanaście koszów ułomków, które im zostały (Łk 9,12-17).

      1. może czas adminie abyś ty i inni obejrzeli dokumenty-filmy DOMINION 2018 ,ZIEMIANIE i odpowiedzieli sobie czy tego chciał i chce od nas BÓG abyśmy czynili z jego istotami -zwierzętami .Jak myślicie na nowej ziemi będą rzeznie ,mordowanie i zjadanie BOŻYCH stworzeń ,picie wina – alkoholu

       Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. 7 Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. 8 Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. 9 Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze.
       Iz 11,6-9

       1. Ja patrze na to inaczej.
        Jezus jadl ryby a to z niego mamy brac przykład a nie na domniemaniach, ale to, o czym napisałeś ma pewien sens i częściowo się z tym zgadzam, ale o tyle o ile DS ma do tego doprowadzić, a nie prawo tu i teraz jako element dekalogu…

        1. od 9 lat adminie nie zjadam BOŻYCH stworzeń nie mam według mnie prawa do tego by odbierać zwierzętom życie które daje im BÓG ,mamy to samo BOŻE tchnienie prawda i myślę że moim obowiązkiem jest im pomóc jak i opieka nad nimi gdy będzie potrzeba ,wierzcie mi że widziałem już w życiu tyle cierpienia zwierząt,kalectwa ,okrucieństwa,niepotrzebnej męki tych istot i mordu że te obrazy mam wypalone w sercu i spojówkach moich oczu i tylko CHRYSTUS może ukoić mój smutek ,mój ból który przeżywam wraz z tymi co cierpią – zwierzętami tylko BÓG może ukoić mój gniew jaki odczuwam do zła które wyrządza człowiek tym biednym BOŻYM stworzeniom

         1. Jezus na przykład jadł Paschę z uczniami, a podczas Paschy spożywa się baranka. W przypowieści o synu marnotrawnym ojciec każe zabić tuczne cielę dla syna który wrócił. W Izajaszu o ile się nie mylę, jest proroctwo dotyczące czasów końca, które mówi o wielkiej uczcie jaką Bóg wyprawi dla narodów z tucznych zwierząt i wystałego wina. To tylko parę przykładów. Oczywiście nie popieram okrucieństwa wobec zwierząt, ale jedzenie mięsa nie jest całkowicie zakazane

        2. Śledztwo Compassion Polska: Są nieme, więc nie krzyczą….. adminie wpisz ten tytuł w google przeczytaj i odpowiec sobie czy tego chciałby CHRYSTUS i sercem zapytaj CHRYSTUSA czy tego chce czy chce abyś zjadał jego stworzenia a wierzę że gdy spojrzysz na zwierzęta jak na bliskie stworzenia BOGU otrzymasz odpowiedz w sercu swoim.

         1. nie mowie nie, ale powiedz mi, dlaczego Jezus rozmnożył ryby i nimi częstował?

        3. to co tobie prześle adminie nie jest moim przemyśleniem choć może rzuca trochę światło na zrozumienie ryb w BIBLI bo jak zauważyłeś ja staram sie patrzeć prosto i sercem na stworzenia -zwierzęta BOŻE i Jego przyrodę na piękno JEGO dzieła którego nie mam prawa zabijać i niszczyć

         Czy Chrystus rzeczywiście jadł ryby? Przecież ryby też mają mózg i oczy, czują ból i nie chcą umierać…
         ——————————–
         Chrystus nie jadł ryb, albowiem ryby są tak samo jak inne zwierzęta Bożymi stworzeniami, a Chrystus nie zabijał żadnych bożych stworzeń. Kto tego nie pojmuje – ten nie pojmuje Jego Nauk o Miłosierdziu!…

         Ryby pojawiają się w Nowym Testamencie w trzech miejscach:
         1. Kiedy Chrystus czyni cud i karmi wielotysięczny tłum ludzi 5 bochenkami chleba i 2 rybami.
         2. Kiedy Chrystus spotyka Piotra i poucza go, gdzie ów ma zarzucić sieci.
         3. W Ewangelii Jana, gdy Chrystus poucza apostołów, gdzie mają zarzucić sieci, a ci wyławiają 153 ryby.

         1. Cud pierwszy jest oczywiście cudem symbolicznym. ΙΧΘΥΣ znaczy po Grecku RYBA. ICHTIUS znaczy też Jezus Chrystus Boży Syn, Zbawiciel. (Jezus – Iesous Xristos Theou Yios, Sotir.) Słowo RYBA było symbolem Chrześcijaństwa. Chleb – to ciało Chrystusa, a więc metaforycznie Jego Nauka. Cyfra 5 oznaczała MIŁOŚĆ, a cyfra 2 oznaczała SYNA – czyli samego Chrystusa. Nakarmienie zgromadzonych ludzi 2 rybami i 5 bochenkami chleba – to po prostu „nakarmienie” wielu tysięcy zgłodniałych DUSZ – Miłością i Nauką Chrystusa.

         2. Cud drugi – Chrystus spotyka Piotra, który jest rybakiem. Chrystus mówi mu, gdzie ów ma zarzucić sieci. Potem jednak dodaje – „Odtąd będziesz łowił ludzi a nie ryby!” Cud ten ukazuje transformację Piotra z rybaka w apostoła.

         3. Cud trzeci – interpretowany jest przez ojców kościoła, takich jak Święty Augustyn i święty Tomasz z Akwinu, jako:
         a. zapowiedź, że nauki chrystusowe będą się rozprzestrzeniały po całym świecie. Liczba 153 była liczbą wszystkich znanych gatunków ryb w morzu Galilejskim. A zatem w Ewangelii Jana jest mowa o tym, że Chrześcijaństwo będzie znane wszędzie na świecie…
         b. symbol Boga, Świętej Trójcy, i Miłości.
         (1 – to cyfra oznaczająca Boga, 3 – oznacza świętą Trójcę, a 5 oznacza miłość.)

         Jakkolwiek by nie interpretować RYB w Nowym Testamencie, są one niewątpliwie symbolem, a nie rybim mięsem.

         1. dokładanie okultyzmu do Biblii. Znaczenie cyfr.
          Po zmartwychstaniu Jezus ponownie dał Piotrowi nabrac ogrom ryb do… zjedzenia.
          Owszem było to i symboliczne, ale chyba nie sądzisz aby Bóg do ukazania symboli złamał swoje Prawo?

        4. dlatego napisałem adminie właśnie że

         to co tobie prześle adminie nie jest moim przemyśleniem choć może rzuca trochę światło na zrozumienie ryb w BIBLI bo jak zauważyłeś ja staram sie patrzeć prosto i sercem na stworzenia -zwierzęta BOŻE i Jego przyrodę na piękno JEGO dzieła którego nie mam prawa zabijać i niszczyć

 4. CARNIZM. (ang. Carnism)
  Dogmatyczna RELIGIA oparta całkowicie na PRZEMOCY, której główny systemem oparty jest na przekonaniu, że zabijanie zwierząt i jedzenie ich martwych ciał jest rzeczą moralnie uzasadnioną i/lub konieczną.
  OSTATECZNY WYRAZ DOMINACJI.

  To tyleż powszechny, co niewidzialny system przekonań, w ramach którego krzywdzące wykorzystywanie i zjadanie niektórych zwierząt uważane jest za etyczne i odpowiednie.

  -Mark Passio

 5. Jestem taki słaby.
  Muszę na ten blog zaglądać codziennie.

  1. akurat tj hejter, przerobiłem jego komentarz… 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish