Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Baptyści i Zielonoświątkowcy to katolicyzm.

Trzeba sobie jasno powiedzieć i szczerze, że te dwie denominacje i cały Alians Ewangeliczny są katolicyzmem.

 

Podaję dowody na przynależność baptystów i zielonoświątkowców do kościoła Rzymu:

 

 

 

W skład forum chrześcijańskiego wchodzi episkopat Polski oraz alians ewangeliczny:

 

 

prezbiter dr Mateusz Wichary, Przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP; Przewodniczący Zarządu
pastor Andrzej Bajeński, Prezbiter Naczelny – Biskup Kościoła Chrystusowego w RP;

pastor Andrzej Jeziernicki, Prezbiter Naczelny Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w RP; SIEDZIBA – ŚWIĄTYNIA EKUMENII W KIELCACH.

prezbiter dr Marek Kamiński, Biskup Kościoła Zielonoświątkowego w RP;
pastor Andrzej Nędzusiak, Prezbiter Naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie;
prezbiter Cezary Komisarz, Prezbiter Naczelny Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w RP;

 

Inną formą przynależności do rzmy jest Polska rada Ekumeniczna, w której skład wchodzą:

 

Kościoły członkowskie:

 • Kościół Chrześcijan Baptystów w RP (od 1946)
 • Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP (od 1942)
 • Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP (od 1942)
 • Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP (od 1942)
 • Kościół Polskokatolicki w RP (od 1946)
 • Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP (od 1942)
 • Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny (od 1946)

 

Mało tego, Pan Kamiński z KZ i Pan Wichary jako przewodniczący baptystów wielokrotnie pokazywali się z kościołem Rzymu, a M. Wichary podpisywał apel o świętowanie niedzieli.

 

 

Dlaczego o tym pisze pomimo, iż już pisałem wcześniej?

Po to, by dobrze posługiwać się pojęciami. Tak jak wspólnota Wieczernik czy Odnowa w Duchu były katolicki, tak baptyście i Zielonoświątkowcy są religią katolicką. To tylko takie frakcje jak Nowoczesna.pl była frakcją PO.

Pan Mateusz Wichary nawet występuje w koloratce katolickiej.

 

 

Tak więc baptyści i zielonoświątkowcy nie są naszymi braćmi i siostrami. Oni przynależą do kościoła katolickiego i nie przeszkadza im to co robi góra.

 

Niedawno umieszczałem foto Pana Kamińskiego z biskupem na mszy świętej, na eucharystii:

 

 

Kiedyś pokazywałem jak modli się obok obrazu w ChAT (akademia Teologiczna)

 

 

Moja uwaga do krytykujących mnie za ten wpis. Jeśli jesteście tacy odważni i nie zgadzacie się z moimi wpisem o Waszej przynależności, to skierujcie słowa krytyki w swej odwadze do Waszych prezbitrów i przewodniczących. Ale ja wiem, że się boicie, gdyż przychodzicie do kościoła się tylko dobrze poczuć.

Nie ma już Jozuów w kościołach. Są takie laleczki, a dla mężczyzn to już kompletna ujma. Jesteście lwami w klatkach i nawet nie potraficie już ryknąć. Ugłaskani mężczyźni z naturą kobiety. Ale kobiety z przed 100 lat, gdyż teraz kobiety są czasem jak mężczyźni.

 

Widzicie co się dzieje w Waszych kościołach i milczycie a więc wg Ezechiela jesteście winni krwi. Podstawa prawna:

 

“Jeśli powiem bezbożnemu: “Z pewnością umrzesz”, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew. 19 Ale jeślibyś upomniał bezbożnego, a on by nie odwrócił się od swej bezbożności i od swej bezbożnej drogi, to chociaż on umrze z powodu swojego grzechu, ty jednak ocalisz samego siebie. 20 Gdyby zaś sprawiedliwy odstąpił od swej prawości i dopuścił się grzechu, i gdybym zesłał na niego jakieś doświadczenie, to on umrze, bo go nie upomniałeś z powodu jego grzechu; sprawiedliwości, którą czynił, nie będzie mu się pamiętać, ciebie jednak uczynię odpowiedzialnym za jego krew21 Jeśli jednak upomnisz sprawiedliwego, by sprawiedliwy nie grzeszył, i jeśli nie popełni grzechu, to z pewnością pozostanie przy życiu, ponieważ przyjął upomnienie, ty zaś ocalisz samego siebie”

 

Jeśli zdarzy się jakiś mężczyzna w tych katolickich denominacjach, to niech uważnie patrzy na starszych zboru z kim trzymają.

 

Ja nikogo tutaj nie obrażam, pokazałem dowody na to, że baptyści i zielonoświątkowcy wchodzą w skład kościoła Katolickiego. Tak więc są katolikami, co oznacza, że sa w kościele powszechnym.

 

Zapewne jest wielu Bożych ludzi zwiedzionych ekumenią w denominacjach Aliansu, ale spośród katolików również znajdziemy Bożych ludzi i również zwiedzionych.

To jest kwestia nazewnictwa. Po prostu, baptyści i KZ są kościołami katolickimi.

 

Zaktualizowane: 4 stycznia 2019 - 10:37

9 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Mi nasuwa się raczej stwierdzenie, że każdy zbór prowadzi własną oddzielną politykę wg własnych wzorców. Jedni uwalniają inny nie, jedni nie dopuszczają kobiet do nauki kolejni wręcz przeciwnie. I wszystko pod jednym szyldem. Do póki Bóg nie uświadomił mnie, że bierze ON pod uwagę osobowość człowieka i u każdego tą samą rzecz, może zrobić inaczej, bardzo mi to przeszkadzało. Teraz się nie czepiam, sam nie też nie jestem idealny. Ale nie ma co wrzucać całych denominacji do jednego worka na podstawie zachowania tylko części ich członków. Pozdrawiam

  1. zbory ideologicznie są poddane Przewodniczącemu a ten papiestwu co widać na zdjęciach.
   Cłe nauczanie poddane jest papiestwu Biblia nazywa KRK nierządnicą, czyli odstępczą religią, cudzołożną oraz że jest matką wszetecznic. Tak więc ludzie są w kościołach wszetecznicy i jej córek.

   ” A na jej czole wypisane było imię: Tajemnica, wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi. ”

   Stąd Bóg nakazuje:

   ” I usłyszałem inny głos z nieba, który mówił: Wyjdźcie z niej, mój ludu, abyście nie byli uczestnikami jej grzechów i aby was nie dotknęły jej plagi. (5) Jej grzechy bowiem dosięgły aż do nieba i wspomniał Bóg na jej nieprawości. (6) Odpłaćcie jej, jak i ona odpłacała wam, i oddajcie jej w dwójnasób według jej uczynków. Do kielicha, w który wam nalewała, nalejcie jej w dwójnasób.”

   Podmieńmy krk na kosciol szatana. Napisales:

   “każdy zbór prowadzi własną oddzielną politykę wg własnych wzorców”

   Ok, a podpięty jest pod krk,a podmieniajac do kościoła SZATANA, CZYLI jeśli jest zbor baptystow, a ich przewodniczący na Polskę wspolpracuje z kosciolem szatana, to tych z Poznania nie interesuje ze przewodniczacy baptystów wspolpracuje z szatanem. Taka niezaleznosc… Taka jest Twoja logika Krystianie.

   Jeszcze z innej strony. Skoro góra współpracuje z prostytutką, to jaką masz gwarancje ze doktryny są biblijne….

 2. Ożesz…dzięki bardzo za ostrzeżenie!

 3. w Polsce Ludwej, zaraz po II wojnie Swiatowej Bezbozne panstwo komunstyczne Polski wprowadzilo Zjednczony Kosiol Ewangieliczny .Do tego Kosciola byli zmuszeni zapisywac sie wszytkie denominacje.Ten kosciol byl pod calkowita kontrola komunistow. Niektore denominacje nie wpisaly sie do tej Ekumenii I pozostly Jako Niezarejestrwane koscioly Chrzescijanskie w Plsce. Wieksza czesc tych kosciolow byla przesladowana przez komunistyczne panstwo. Teraz wydaje mi sie, ze w Polsce Zjednczonego kosciola nie ma. Szkopul w tym ,ze kazdy kazanodzieja ma swoje poglady, ktore nie zawsze sa potwierdzane Slowem Bozym I wtedy mamy caly problem. Zielonoswiatkowcy I baptysci to nie katolicy, chciaz nie wydaje sadow na katolikow .Chrystus powiedzial, ze “ktokolwiek wierzy we Mnie ma zywot Wieczny!Krotko I wezlowo! Nie utrudaniajmy I nie komplikujmy sobie wiecej niz Trzeba I oby Bog Wszechmogacy dal naszym Przelozonym Braciom wiecj rozsadku I wyrozumienia Slowa Bozego.

 4. Katolikiem może być TYLKO ten kto podlega zwierzchnictwu papieża. Amen!

 5. Są też zbory baptystyczne nie zrzeszone NIE można generalizowAć i mówić baptyści wszyscy

 6. Nie chciałam się wiązać ze zborami systemowymi po właśnie tego typu ostrzeżeniach.Szukałam swojego miejsca w małych, niezrzeszonych zborach.Uświęceniowe okazały się sektami kładącymi nacisk na ślepe posłuszeństwo soim przywódcom, inne, niehcaryzmatyczne były sztywnymi organizacjami religijnymi (również podkreślającymi lojalność wobec prywódcy).Nie byli wolni od głoszenia herezji. Za wątpliwości i pytania o nauczanie wywalali ze zboru.Tak oto na wiele, wiele lat zostałam sama. Jestem zmęczona. Jest niedaleko mnie mały zbór zielonoświątkowy,sympatyczni ludzie, herezji nie głoszą, ale….zą “zielonoświątkowi”. Mam dalej żyć sama, tylko pracując…? Dalej przemykać się pośród ludzi tego świata, z którymi nie mam wspólnoty..? NIE MA alternatywy. Czy wolą Bożą jest, żeby wierzący człowiek był…sam?

  1. masz odpowiedź w ostatnim moim wpisie o zawłaszczeniu grup domowych przez Fabiana.
   Ja nie mam u siebie fajnego zboru. Wszystkie denominacje w ekumenii.

  2. Wolny elektronie. Nie na darmo jest napisane: “Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.”
   Czasy są ciężkie, każdy ma swój ucisk. Ja na żaden zbór, ani parafię nie liczę, tylko na Boga i Jezusa Chrystusa. Przyjmuję wszystko co dla mnie Bóg zaplanował.
   Zbór możesz sprawdzić, ale podejrzewam, że znowu się zawiedziesz. Zgodnie z Pismem ludzie mają być coraz gorsi, a nauka ma odbiec od tego co mamy w Biblii.
   I z moich obserwacji wynika, że tak właśnie jest mimo, że na sztandarach protestanckich jest “tylko Biblia” to owoce są przeciwne 🙂
   Życzę dużo cierpliwości, wytrwałości i zgłębiania Biblii!
   Pozdrawiam,
   Boro

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish