Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czym jest grzech przeciw Duchowi Świętemu?

W biblii jest wiele tematów dyskusyjnych i ten do tych należeć może.

 

“A kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego i Ja się zaprę przed aniołami Bożymi. (10) Każdy kto występuje przeciwko Synowi Człowieczemu, uzyska przebaczenie, ale kto by zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie uzyska przebaczenia. “

Łukasza 12

 

 

Przeciętny chrześcijanin dosyć często przejęty swym zbawieniem, poważnie traktujący Boga zadaje sobie takie właśnie pytanie:

 

czym jest grzech przeciw Duchowi Świętemu?

 

Znaczna część badaczy, osób interpretujących tłumaczy ten grzech jako grzech sprzeciwu wobec cudów np uzdrawiania, uwalniania. Czy jednak tak jest? Czy ktoś, kto nie wierzy w uzdrawiania biznesmena Benny Hinna popełnia grzech przeciw Duchowi Świętemu?

 

 

Wczoraj akurat czytałem Łukasza w mojej nowej biblii (nie powiem jakiej :D)

Napisze jak ja to widzę po zbadaniu tematu. To wszystko dla Was :-), a nawet dla moich wrogów :-).

 

A teraz na serio.

 

W tłumaczeniu czytanym przeze mnie ostatnio, brzmi to tak:

 

“Każdy, kto powie jakieś słowo przeciwko Synowi Człowieczemu zostanie rozgrzeszony, ten natomiast, kto dopuścił się bluźnierstwa przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie rozgrzeszony.”

 

 

Co oznacza w ogóle bluźnić?

 

W greckim to słowo – “blasfemeo” – oznacza: rzucać oszczerstwa, złorzeczyć, wypowiadać coś profanującego.

 

W praktyce oznacza to, że obecni wrogowie Jezusa, którzy go wyzywają (np sataniści, ateiści) będą mieli przebaczone, jeśli się nawrócą i tak jest w rzeczywistości. Takie osoby się nawracają i Pan Jezus ich nie odrzuca. Muszą tylko pokutować (szczerze żałować, ubolewać).

 

Bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu nigdy nie zostanie wybaczone – nie dlatego, że jest grzechem “zbyt wielkim”, aby Bóg nie wybaczył, ale dlatego, że jest postawą serca, która nie dba o Boże przebaczenie. Nigdy nie ma przebaczenia, ponieważ nigdy nie pragnie przebaczenia na sposób Boży. Może chcieć przebaczenia na własnych warunkach, ale nigdy na Bożych. Aby nie  bluźnić Duchowi Świętemu, trzeba przyjąć Jezusa Chrystusa, aby przestać odrzucać   dzieło Ducha w doprowadzeniu nas do Jezusa.

 

Grzechem Żydów było odrzucenie Jezusa i mocy Ducha pięćdziesiątnicy.

Czymże więc jest ostatecznie grzech przeciw Duchowi Świętemu?

 

Według mojej oceny i są to moje osobiste przemyślenia, jest to grzech zatwardziałości serca. Zachowanie Judasza jest tego modelowym przykładem. Zatwardził serce do końca, w przeciwieństwie do Piotra, który również zawinił, ale żałował i sytuacja została odkręcona.

Pan Jezus jeszcze w ostatnim momencie, tuż po pocałunku Judasza nazwał go przyjacielem. Wtedy jeszcze Judasz mógł zawrócić ze swej drogi pomimo, że już zgrzeszył wydając za srebrniki Syna Człowieczego. Mógł, miał szansę  prosić Jezusa o wybaczenie.  Zresztą przez trzy lata towarzyszył Jezusowi i tyle czasu miał na opamiętanie.

To jest właśnie zatwardziałość serca. Ta sytuacja pokazuje nam, że przez kilka lat możemy chodzić w grzechu i czytać Pismo, modlić się do Jezusa i nigdy nie zrezygnować z grzechu.

Być może część czytelników się nie zgodzi z poniższym, ale każdy ma prawo do własnego zdania.

 

Jak rozumiem ten oto fragment wypowiedzi Pana?

 

kto dopuścił się bluźnierstwa przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie rozgrzeszony.”

 

Co oznacza być rozgrzeszonym? To oznacza po prostu mieć czyste konto u Boga, co skutkuje wolnością od Prawa Grzechu i śmierci. Jeśli jednak nie jesteś rozgrzeszony, gdyż lubisz grzech, diabeł ma do Ciebie prawo, czyli podlegasz pod prawo grzechu i śmierci.

Na potwierdzenie mojej tezy przypomnę ten oto cytat z Pawła:

 

“Jeśli bowiem grzeszylibyśmy dobrowolnie, kiedy już otrzymaliśmy jasne poznanie prawdy, to nie ma dla nas nawet ofiary za grzechy, lecz jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma pożreć przeciwników. “

 

W innym przekładzie brzmi to tak:

 

” Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy”

 

lub

 

Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy,

 

 

 

Paweł był wybitnym znawcą Prawa i dobrze znał Torę. To zapewne między innymi na tym wersecie się opierał

 

” Wtedy kapłan dokona przebłagania za jego winę, którą tamten zaciągnął przez nieuwagę, nieświadomie, i będzie mu grzech odpuszczony.  Kapłańska 5:18″

 

Prawo Nowego testamentu jest Prawem Starego testamentu bez przepisów kapłańskich.

 

W tym cytacie z Hebrajczyków możemy zobaczyć kilka ważnych spraw.

 

 1. Dobrowolne, rozmyślne grzeszenie.
 2. Brak ofiary przebłagalnej.

 

Co to oznacza? Ano to, że za każdy rozmyślny grzech po poznaniu prawdy o Jezusie i Słowie Bożym nie jest nam wybaczony i nie ma ofiary za grzechy. Jeśli nie ma ofiary za grzechy, to spotka  takiego człowieka przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma pożreć każdego buntownika Prawa Bożego.

Tu i teraz.

W praktyce można to to tłumaczyć na brak ochrony przed demonami i karę online w czasie rzeczywistym, że się tak wyrażę. Taki delikwent albo delikwentka albo się nawróci, albo umrze jak Judasz w zatwardziałości serca.

Jedni to nazwą pechem inni przekleństwem.

 

” Niech nie będzie między wami żadnego mężczyzny ani kobiety, ani rodu, ani pokolenia, którego by serce się odwróciło od Pana, Boga waszego, idąc służyć bogom tych narodów. Niech nie będzie między wami korzenia, wydającego truciznę lub piołun. (18) A gdyby ktoś, słysząc słowa tego przekleństwa, pochlebiał sobie w sercu mówiąc: Będę miał pokój, nawet chodząc w uporze mego serca – w ten sposób sprowadzając zgubę na ziemię tak nawodnioną, jak i suchą – (19) nie zechce mu Pan przebaczyć, bo już rozpaliły się gniew i zazdrość Pana przeciwko temu człowiekowi; spadną na niego wszystkie przekleństwa zapisane w tej księdze, a Pan wymaże jego imię spod nieba. (20) Pan go wyłączy na jego nieszczęście ze wszystkich pokoleń Izraela, stosownie do wszystkich przekleństw tego przymierza, zapisanych w księdze tego Prawa” Pwt 29

 

Owo określenie “rozpaliły się gniew” jest tym samym, czym posłużył sie Paweł “takiego człowieka przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia”. 

 

Jezus Chrystus wczoraj i dziś ten sam.

 

 

Takie jest moje poznanie grzechu przeciw Duchowi Bożemu.

 

 

 

Updated: 25 października 2018 — 09:01

17 komentarzy

Add a Comment
 1. Przepraszam, macie może jakiś pomysł jak rozmawiać z osobą w depresji, jak jej pomóc?

  1. Ja bym czytał jej Nowy Testament i się modlił za tą osobę. Modlitwa sprawiedliwego czyni cuda.

  2. A ta osoba jest nawrócona? Bo jak tak, to mi pomogła modlitwa do Boga o zabranie przygnębienia i napełnienie pokojem i radością Ducha Świętego oraz przebywanie we wspólnocie z braćmi i siostrami, bo miałem coś jakby depresję, bardzo nieprzyjemne uczucie, nikomu nie życzę.

   A jeśli nie jest nawrócona to dobrze byłoby przeczytać wersety mówiące o miłości Boga do człowieka jak np. “Choćby nawet matka zapomniała o Tobie, Ja o Tobie nie zapomnę, na swoich dłoniach cię wyrysowałem”

   Często też depresja wynika z samotności, co jest plagą wieku internetu i portali społecznościowych. Więc dobrze jest po prostu być z tą osobą

   1. Dzięki za odpowiedź Marcin (Boro, tobie też!), muszę to zapamiętać bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda…

  3. ciezka sprawa-jest to potezny demon ktory dosc ostro rozwala dusze i serce czlowieka
   Tez sie zastanawiam jak? To ten demon doprowadza ludzi do samobojstw lub apatii, izolacji i samotnosci.

   Na pewno przewlekly brak pracy lub “produkt pracopodobny”z gowniana pensja nie pomoze.
   Pozyteczne zajecie tak-pomze

   Przede wszystkim jest to permanentna blokada dobrej wyobrazni, nadziei cos jak chmura zaslaniajaca slonce po horyzont (Polska pozna jesienia bez lisci i zima bez sniegu)

   Cieplo, zainteresowanie drugiego czlowieka (ciepla, jego milosci) moze rozpalic te zgaszona swieczke nadziei w drugim czlowieku. Rozmowa na odwal nie musi pomoc bo jest cwhilowa i jednorazowa.
   Slonce i ladna pogoda na pewno pomorze. Kawa a nawet papierosek tez (chodzi o zapach nie o palenie) Bycie w grupie-przyjaciele i rodzina tez pomoga.
   Basen tez pomaga czyli woda.
   Ta para na youtube “teraputic mama” daveena z szefem Irkiem mowia tez o swietle podczerwieni, ktore uzywaja w domu ( szare dni)- mozliwe ze to pomoze troche zastapic slonce
   http://www.youtube.com/watch?v=AUJBejV5v-4
   “Detox: bezpieczne odchudzanie z podczerwienią”

   Z kolei Joel Osteen nawoluje zeby od rana (pierwsza rzecz) na glos dziekowac Bogu za blogoslaiwenstwa i za dobry dzien -zobaczycie jakie male wielkie cuda sie beda dzialy.
   Bycie wsrod ludzi, miasta kolorowe z neonami tez chyba pomagaja, las , natura, zielen.

   Ktos gdzies kiedys w necie mowil ze spojrzenie na wibrujacy odcien niebieskiego koloru pomaga (woda nieraz w tropikach taki ma i na basenie, niebieskie niebo przy bezchmurnej pogodzie).Do sprawdzenia-nie wiem czy to prawda.

   Cieplo na pewno pomaga i przepyszne polskie slodycze 😉 najsmaczniejsze na swiecie, ognisko, dobra Boza muzyka najlepiej z anielskim glosem. Obejrzec filmik na youtube z cieplych krajow (Grecja, floryda, hiszpania, Chorwacja), dobry kabaret i komedia tez pomoga.

   jak rozmawiac? ano wlasnie z swiadomoscia co to jest (jak wyzej) i ze bywa czesto iz zadne srodki farmakologiczne na “doly” nie pomagaja

 2. Zgadzam się z tym co napisałeś. Tak właśnie jest jak mówisz. Mój pastor podobnie ostatnio mówił.
  Tutaj film od 1000 yares kingdom
  https://youtu.be/twDcMNwp8yI

 3. Dobrze napisane ,dodam jeszcze przeczytane na innej ciekawej stronie “Grzech przeciwko Duchowi Świętemu można określić, jako stały opór wobec prawdy , co kulminuje (jak w przypadku faraona, faryzeuszy, czy szatana), odrzuceniem głosu Boga i wybranie innej drogi. Grzech ten jest więc niczym innym jak zatwardzeniem serca, które utwierdza człowieka w kłamstwie, grzechu, błędzie, prowadzi do zaniechania pokuty, nawrócenia i wiecznej zguby. Sumienie, które oswoiło się z życiem w kłamstwie, staje się tak nieczułe, iż przestaje słyszeć głos od Ducha Świętego, a przecież to On informuje człowieka o nieprawidłowościach, Bożym sądzie i sprawiedliwości, wskazując na właściwą (Bożą) drogę życia [(Jana 16:8-11) – W praktyce (patrząc na kontekst, w którym Pan Jezus użył stwierdzenia o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu) ma to miejsce, kiedy człowiek słyszy prawdę o Bogu, zostają mu obnażone jego grzechy, fałszywe poglądy, doktryny lub praktykowana wiara, a on odrzuca to, trwając (przez dłuższy czas) w uporze swego serca”

  Jak możesz być pewny, że nie został popełniony grzech przeciwko Duchowi Świętemu?

  Proces prowadzący do grzechu przeciwko Duchowi Świętemu prowadzi do; gaszenie głosu Ducha, całkowitej „zatwardziałości serca”, „wypalenia sumienia”, zdeprawowania umysłu i do stanu, w którym człowiek nazywa zło dobrem, dobro złem – fałsz prawdą, a prawdę fałszem (zobacz przykład faryzeuszy bądź dzisiejszych „religijnych ludzi”, którzy bardziej umiłowali swoje przekonania religijne niż Bożą prawdę). Kiedy osiągnie to pewien poziom (który określa tylko Bóg), Duch Święty nie usiłuje już więcej doprowadzić człowieka do upamiętania (zawrócenia z błędnej drogi) i traci on możliwość na zbawienie. Więc ci, którzy się martwią i noszą w sercu strach, że być może popełnili ten rodzaj grzechu, faktem tym dowodzą, że nie popełnili go”

 4. spoko:) to mój obowiązek chrześcijański by też coś wartościowego wprowadzać .Gdzieś wczesniej ukazałeś film “pokonać nałóg” i tam też autor wyjaśnia walkę z grzechem ,nałogami itp i to też jest częściowo powiązane z tym o czym tu piszemy

 5. Nie mogę się zgodzić co do jednego.To Judasz okupił swój grzech.Oddał kasę i wolał się powiesić,niż żyć w hańbie. On również więc, okupił swój grzech,oddając swoje życie. Natomiast Piotr, co prawda zapłakał. Ale nadal żył i wykorzystał nauki Jezusa do tworzenia własnej religii (stolica Piotrowa)Umiera dożywając późnej starości,gdyż dane mu było więcej czasu aby się opamiętał. Umiera na krzyżu,tak jak Jezus ale życzy sobie aby jego krzyż został odwrócony.Nie chce umierać tak jak Jezus (chodzi o postawę)To jednocześnie staje się symbolem-odwrotności,czyli przeciwieństwa Jezusa.Zapiera się więc Jezusa po raz kolejny.Zwróćcie proszę uwagę iż,Jezus judasza nazywa przyjacielem- jest to ewidentny znak.

  1. Jezus nazywa Judasza przyjacielem z uwagi na to, że Judasz chodzil z nim 3 lata.
   Nie mógł odkupić samego siebie. Inaczej każdy samobójca mógłby się wykupić.
   Samobójstwo jest grzechem – nie zabijaj.

  2. Ilono, proponuję więcej Pisma, a mniej legend i domysłów. Jezus się jasno wypowiedział o przyszłości Judasza Mt.26.24: “biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził”
   Raczej marna przyszłość.
   Natomiast co do Piotra, to kościół przeinaczył wszystko poprzez legendy. Z Biblii nie wynika, że Piotr stworzył własną religię, ani że Go ukrzyżowali do góry nogami. Głosił Słowo Boże i polecam jak najczęściej czytać, aby nie dać się zwieźć legendami. Pozdrawiam.

 6. Wobec takiego postrzegania przekazów biblijnych,należało by uznać iż,i sam Jezus popełnił swego rodzaju samobójstwo.Dobrowolnie godząc się na ukrzyżowanie. Chociaż mógł tego uniknąć,miał taką moc.Bogu nie chodzi o ciało,Bogu chodzi o duszę.” Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć…” Jeśli Judasz wiedział że,do końca życia nie będzie umiał sobie tego czynu wybaczyć (grzech przeciw duchowi św.)Wolał odrzucić swoje całe ciało. Aby choć duszę ocalić i nie skazać jej na wieczne potępienie.”21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi…”Zabójstwo,wobec tego należy rozpatrywać w kategoriach duchowych,nie zaś cielesnych.

  1. Jezus został wydany na śmierć przez Żydów, a nie sam wszedł na krzyż. Został niesłusznie ukarany za nasze grzechy, w tym Twoje Ilono. Chyba powinnas widzieć różnicę między Judaszem a Jezusem: Judasz sam się powiesił – Jezusa powieszono na krzyżu.

   Uważam, że prowadzi Cię zły duch. Tworzysz nową teologię nie znaną ojcom chrześcijaństwa, a może starą bo gnostyczną.

   Jezus uzywał środków stylistycznych. Jeszcze nikt na świecie nie wydlubał sobie oka, a więc nie widze pwoodu, aby Judasz miał unicestwić swoje ciało. W ten sposób wszyscy , którzy popełnili sepuku mogliby odkupoić siebie, ale nei mogili gdyż ofiara miała być czysta i nieskazitelna, baranek bez skazy. Judasz nie byl bez skazy. Trzeba czytać Biblię i uświęcać się.

 7. 1 Grzeszyć licząc zuchwale na miłosierdzie Boże,
  2 Rozpaczać albo wątpić w miłosierdzie Boże,
  3 Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej,
  4 Zazdrościć bliźniemu łaski Bożej,
  5 Mieć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnień,
  6 Aż do śmierci odkładać pokutę i nawrócenie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: